Warner Home Video wydało oficjalne oświadczenie prasowe na temat filmu animowanego “Batman: The Dark Knight Returns, Part One”, który trafi do sprzedaży w USA już 25 września.

Akcja “Batman: The Dark Knight Returns, Part One” rozgrywa się w ponurej i złowieszczej przyszłość. Minęło 10 lat od momentu, w którym Bruce Wayne odwiesił swoją pelerynę, a większość superbohaterów została zmuszona do przejścia na emeryturę. Mierząc się z problemami wieku średniego Bruce Wayne upaja swoją frustrację w alkoholu i wyścigach samochodowych, ale Nietoperz cały czas kusi, zwłaszcza kiedy musi patrzeć jak jego miasto staje się ofiarą barbarzyńskich band przestępców, zwanych Mutants.

Powrót Harveya Denta/Two-Face’a wreszcie zmusza Wayne’a do ponownego przywdziania kaptura Mrocznego Rycerza. Jego dramatyczna akcja powstrzymania złoczyńcy sprawia, że znowu chce walczyć z kryminalistami – co jednocześnie czyni go nowym celem organów ścigania i nadzieją dla spustoszonego Gotham City. Szczególnie inspiruje go nastolatka o imieniu Carrie, która zostaje Robinem i ratuje Batmana przed brutalnym atakiem przywódcy Mutantów. Z pomocą nowego pomocnika i ponownie chętny do działania Mroczny Rycerz powraca by uchronić Gotham przed nowymi i starymi wrogami.

W obsadzie znalazł się Peter Weller (“RoboCop”), który użyczy swojego głosu Bruce’owi Wayne’owi/Batmanowi. Oprócz niego będzie można usłyszeć także Davida Selby’ego (“The Social Network”, “Dark Shadows”) w roli komisarza Gordona, Ariel Winter (“Modern Family”) jako Carrie/Robin oraz Wade’a Williamsa (“Prison Break”) w roli Harveya Denta/Two-Face’a i Michaela McKeana (“This is Spinal Tap”) jako dr Bartholomew Wolper.

“Batman: The Dark Knight Returns, Part 1” wyreżyserowany został przez Jaya Olive (“Man of Steel”, “Green Lantern: Emerald Knights”) na podstawie scenariusza Boba Goodmana (“Warehouse 13”). Producentami wykonawczymi są Sam Register (“Young Justice”, “Teen Titans”, “Ben 10”) i Bruce Timm (“Justice League: Doom”). Epicka konkluzja zostanie przedstawiona w “Batman: The Dark Knight Returns, Part 2”, który trafi do sprzedaży na początku 2013 roku.

Wydanie “Batman: The Dark Knight Returns, Part One” Blu-ray Combo Pack zawierać będzie ponad 2 godziny materiałów:

  • Film w wersji w standardowej jakości i HD.
  • Sneak Peak “Batman: The Dark Knight Returns, Part 2”
  • “Her Name is Carrie … Her Role is Robin” – poznaj rolę Robina oczami kobiecej wojowniczki.
  • “Batman and Me: The Bob Kane Story” – dokument w szczegółowy sposób przedstawiający sylwetką Boba Kane’a, twórcy Batmana.
  • Dwa odcinki “Batman: The Animated Series” (Two-Face, Part 1 i 2) wybrane przez producenta Alana Burnetta.
  • Komiks “Batman: The Dark Knight Returns” w cyfrowej wersji (okładka oraz trzy strony).

Źródło: The World’s Finest

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 Responses to Więcej szczegółów o “Batman: The Dark Knight Returns, Part 1”

The Batman już za:
dni
4
8
0
godzin
1
3
minut
1
8
sekund
0
4
Kalendarium
Galeria
tbm_img_1986_1280px tbm_img_1985_1280px tbm_img_1983_1280px tbm_img_1981_1280px tbm_img_1971_1280px ezbs9bgvcaevx4