Forum

Już wkrótce
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1" - 10 kwi 2024,
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
BATMAN: ARKHAM CITY #2

Tytuł historii: Breaking Ground
Miesiąc wydania (okładka): Późny lipiec 2011 (USA)
W sprzedaży od: 08.06.2011 (USA)
Scenariusz: Paul Dini
Rysunki: Carlos D’Anda
Okładka: Carlos D’Anda
Kolor: Gabe Eltaeb
Liternictwo: Travis Lanham
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Po incydencie związanym z ratuszem, budowa Arkham City na wydzielonym terytorium miasta rozpoczęła się. Nie wszyscy są zadowoleni i przekonani do pomysłu burmistrza, a szczególnie Bruce Wayne. Quincy Sharp zapewnia jednak wszystkich (z pomocą swojego tajemniczego pomocnika będącego wciąż w ukryciu), że Arkham City to rozwiązanie idealne.

Nocą, Batman wkrada się do rezydencji Sharpa, która okazała się być niepokojąco słabo chroniona. W prywatnych dokumentach Mroczny Rycerz odnajduje informacje na temat przebiegu życia obecnego burmistrza oraz teczkę z napisem “Przeciwnik X”, gdzie znajduje zebrane zdjęcia i fakty na temat samego siebie. Nagle na monitorze komputera znajdującego się w pokoju pojawia się tajemniczy pomocnik Sharpa. Przewidział on wtargnięcie Mrocznego Rycerza, któremu pozwala wziąć teczkę z zebranymi dokumentami, jednak żąda czegoś w zamian. W tej samej chwili uruchamia się system ochrony. Batman orientuje się, że tajemniczy przeciwnik chce tylko zbadać jego ruchy, dlatego też niszczy urządzenia do transferu danych swoim gadżetem i ucieka z posiadłości.


  
Przykładowe Strony:



  

Tymczasem, zarówno więźniowie z Blackgate i Arkham Asylum mają być przeniesieni do Arkham City, co nie podoba się Aaronowi Cashowi, który twierdzi, że niektórzy więźniowie nie zasługują na przebywanie w tym samym miejscu co Zsasz czy Joker. Sam clown również jest wynoszony z Azylu, jednak strażnicy mają co do niego zupełnie inne plany. Zaprowadzają go do pomieszczenia, w którym zamierzają go zabić, gdyż nie chcą, aby śmierć ich przyjaciół z pracy poszła na marne, a także, by nikt inny przez niego nie cierpiał. Nagle okazuje się, że za jednego ze strażników przebrała się Harley Quinn, która zabija pozostałych i ucieka z Jokerem do portu, gdzie przygotowała ucieczkę łódką. Batman od razu dostaje sygnał o nieautoryzowanym użyciu łodzi na wyspie Arkham i udaje się za uciekinierami. Joker i Harley próbują pozbyć się Batmana, który zmuszony jest uniknąć strzału z rakietnicy przestępców. Gdy Mroczny Rycerz próbuje się bardziej zbliżyć, łódka Jokera i Harley wylatuje w powietrze. Przestępcy jednak zdążyli wcześniej ewakuować się urządzeniem z pojazdu i dostają się nim następnie do kanałów znajdujących się w okolicy. Jak się okazuje, Joker oraz Harley przypadkiem trafili na terytorium Arkham City. Clown, mając świadomość, że nikt nie wie o ich obecności w wydzielonej części Gotham jest bardzo zadowolony i postanawia wykorzystać fabrykę Sionis jako swoją kryjówkę.

Autor: kelen

Sprawa Arkham City rusza się do przodu, Bruce próbuje działać, a gdy to nie daje skutku, jego mroczna strona również udaje się na łowy. Wszystko to jednak nie idzie tak gładko, jakby się mogło wydawać. Tak w skrócie można opisać drugi już numer historii, która opowiada nam co wydarzyło się przed akcją gry Batman: Arkham City.

Dini ponownie oddał w ręce czytelników przyjemną lekturę, w której możemy zobaczyć nie tylko detektywistyczną stronę naszego bohatera, ale także momenty, w których korzysta z gadżetów znanych z gry Batman: Arkham Asylum co oczywiście jest wielkim plusem i sprawia, że komiks staje się spójny z produkcją Rocksteady. Kciuki w górę należą się również za historię Sharpa oraz wspomnienie o jego dosyć dziwnej aktywności podczas akcji Jokera na wyspie Arkham, którą również znamy z gry.

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie wątek z Jokerem, który o mały włos nie został zamordowany przez strażników, którzy powiedzieli – dość. Biorąc pod uwagę całą resztę komiksów z Batmanem, taki motyw w dzisiejszych czasach wydaje się bardzo oryginalny i naturalny. Aż dziw bierze, że musiałem go ujrzeć dopiero tutaj, a nie w jakiejś regularnej serii. Osobiście nie zdziwiłbym się, gdyby pewnego dnia Joker został zabity w taki oto sposób.

D’Anda nadal sprawuje się w swojej artystycznej roli, jednakże okładka zdobiąca drugi zeszyt posiada motyw trochę już nadużywany i przez to wiejący kiczem. Warto jednak dodać, że scena z Jokerem ozdobiona jego rysunkami wypadła bardzo klimatycznie.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: kelen

Kalendarium

Sonda

Najlepszy okładka (Bronze Age):

Sonda

Najlepszy okładka (Golden & Silver Age):