.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: DAY OF THE DARK KNIGHT! :.

Tytuł odcinka: "DAY OF THE DARK KNIGHT!"
Polski tytuł: "Dzień Mrocznego Rycerza!"
Pierwsza data emisji: 2 stycznia 2009
Reżyseria: Ben Jones
Scenariusz: J.M. Dematteis
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja: Digital eMation, Inc.


Obsada:
Diedrich Bader
Dee Bradley Baker
David McCallum
James Arnold Taylor
Tatyana Yassukovich
Batman/Bruce Wayne, Kilowog
Jason Blood/Etrigan
Merlin
Green Arrow, Guy Gardner
Morgaine le Fay

Na planecie Oa Batman odwiedza Guya Gardnera, który wpakował się w duże kłopoty, gdy wylał kawę na świeżo aresztowanego malutkiego więźnia. Po zetknięciu z cieczą, przedstawiciel obcej rasy staje się ogromy i zaczyna siać wielkie spustoszenie. Członkowie korpusu nie są w stanie go zatrzymać. Na szczęście do akcji wkracza Batman, który przy pomocy specjalnego urządzenia przywraca poprzedni rozmiar więźniowi.

Na Ziemi więźniowie próbują uciec z wiezienia, ale na ich nieszczęście na miejscu od razu pojawiają się Batman i Green Arrow. Bohaterowie liczą ilu przeciwników pokonali. Wychodzi, że obaj pokonali taką samą ilość niedoszłych zbiegów. Kiedy bohaterowie spostrzegają jeszcze jednego więźnia, natychmiast chcą go złapać. Więzień jednak wykorzystuje magię i przenosi siebie, Batmana i Green Arrowa do czasów króla Artura.

W V wieku więzień wyjawia bohaterom, że jest Merlinem i, że teleportował bohaterów bo potrzebuje ich pomocy w walce z Morganą le Fay, przyrodnią siostrą Artura, która wraz ze swoją armią przejęła Camelot, a rycerze okrągłego stołu i samego króla zamieniła w kamienia. Jedyną szansą na ocalenia Camelotu jest Excalibur. Merlin nie wie jednak, który z bohaterów jest godzien niezwykłego miecza.

Obserwująca w magicznym lustrze działania Merlina Morgana wysyła Etrigana, by ten powstrzymał bohaterów.

Podczas podróży przez las Merlin wyjaśnia Batmanowi i Green Arrowoiw, że udał się w przyszłość by znaleźć godnego wyciągnięcia miecza bohatera i po tym, co zobaczył uważa, że Mroczny Rycerz jest odpowiednią osobą. Na drodze bohaterów pojawia się jednak Etrigan i zgraja potworów. W walce z Demonem Merlin wyposaża Batmana w tarczę i miecz. Następnie czarodziej próbuje uzyskać kontrolę nad Etriganen, ale zostaje przez niego znokautowany. W międzyczasie Batman i Green Arrow pokonują kolejne potwory licząc, kto ma ich więcej koncie. Jednak kiedy spostrzegają co się stało z Merlinem, natychmiast atakują Etrigana, który planował wrzucić na nich ogromny głaz.

Pokonany Demon wraca do Camelotu, gdzie Morgana postanawia osobiście zająć się problemem.

Po dotarciu do Wieży Excaliburu, Merlin wysyła samego Batmana po miecz. Green Arrow uważa, że także jest godzien miecza i postanawia być pierwszym, który wydobędzie go ze skały. Jednak dotarcie nie jest takie proste, jak wydawało się bohaterom, bo wieża jest strzeżona przez dwóch potężnych ogrów. Jednego z nich pokonuje Green Arrow, a drugiego Batman.

Na miejscu pojawia się Morgana w towarzystwie Etrigana i rzuca czar na Batmana, który staje się jej oddanym sługą. Merlin wyposaża Green Arrowa w miecz i wysyła go z misją powstrzymania Batmana, sam zaś rozpoczyna magiczny pojedynek z Morganą.

Podczas walki z Batmanem Green Arrow jest bliski klęski i kiedy na miejscu pojawia się Morgana, Nietoperz zrzuca swojego przyjaciela ze skały. W międzyczasie Merlinowi schwytanemu przez Etrigana udaje się odwrócić czar Morgany. Nietoperz udaje, że cały czas jest jej sługą, ale przed wydobyciem miecza rzucą w nią batarangiem.

Koło Excaliburu pojawia się Merlin w towarzystwie Jasona Blooda, a Morgana zmienia się w smoka. Batman próbuje wyciągnąć Excalibur ze skały, ale mu się nie udaje. Etrigan próbuje powstrzymać Morganę, ale i on jest bezradny. Le Fay zamienia Merlina i Demona w kamień, a kiedy przychodzi pora na Batmana, do akcji wkracza Green Arrow i próbuje wyciągnąć Excalibur. Jednak i jemu się nie udaje, dlatego Batman mu pomaga, bo dochodzi do wniosku, że tylko razem są godni wyciagnięcia Excalibura. Wystrzelony miecz z łuku Green Arrowa niszczy Morganę i przywraca ład w Camelocie.

Merlin informuje bohaterów, że król Artur mianuje ich rycerzami. Jednak Batman i Green Arrow dalej się kłócą, kto bardziej zasłużył na ten zaszczyt, dlatego Merlin odsyła ich z powrotem do więzienia. Bohaterowie uważają, że ich rywalizacji posunęła się daleko, ale gdy otrzymują wezwania do Star City, od razu zaczynają się ścigać.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Wśród uciekających więźniów pojawiają się Felix Faust, Gorilla Grodd (w ludzkiej formie), Kite Man, Clock King, King Tut, Egghead, Mad Hatter, Bookworm, Shane, Archer, Siren, Falseface, Black Widow i Ma Barker.


CYTATY:

Green Arrow: That's fourteen for me, Bats.
Batman: We're fighting for our lives against a horde of supernatural creature. This isn't the time for infantile games. (pokonuje dwa potwory) Fifteen.

Green Arrow: For the record, Bats, it was my arrow that nailed the demon.
Batman: Nope. Bat grenade took him down.
Green Arrow: Think your horse needs a rest from carrying your enormous ego?

           
           
           
           
   INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Artur Tyszkiewicz
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Paweł Siwiec
Dźwięk: Mateusz Michniewicz
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Wojciech Paszkowski - Jason Blood/Etrigan
Andrzej Blumenfeld - Merlin
Łukasz Talik - Green Arrow
Zbigniew Suszyński - Guy Gardner
Kamila Boruta - Morgaine le Fay
i inni


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk