.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: ENTER THE OUTSIDERS! :.

Tytuł odcinka: "ENTER THE OUTSIDERS!"
Polski tytuł: "Nadejście outsiderów!"
Pierwsza data emisji: 9 stycznia 2009
Reżyseria: Michael Chang
Scenariusz: Todd Casey
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja: Digital eMation, Inc.


Obsada:
Diedrich Bader
Andy Miller
Vyvan Pham
R. Lee Ermey
Bumper Robinson
Alex Polinsky
Scott Menville
Batman/Bruce Wayne
B'wana Beast
Katana
Wildcat
Black Lightning
Slug
Metamorpho

Black Manta ucieka w swoim robocie wraz ze skradzionym furgonem z pieniędzmi. Batman i B'wana Beast ruszają za nim. B'wana Beast ponosi porażkę i wtedy Nietoperz odwraca uwagę przeciwnika przy pomocy swojego motoru, który posiada także możliwość zamiany w pojazd latający. To pozwala B'wana Beastowi wykorzystać swoje moce oraz pelikana i rekina do wgryzienia się w pojazd Black Manty, co doprowadza do aresztowania złoczyńcy.

W siłowni Batman trenuje z Wildcatem, który wiele lat wcześniej nauczył go boksować, ale mimo upływu lat cały czas jest w świetnej formie. Po skończonym sparingu Wildcat wyznaje, że już nikt nie przychodzi do jego siłowni. Nietoperz sugeruje, że to może być dobry moment na przejście na emeryturę, ale jego rozmówca nawet nie chce o tym myśleć i dlatego kiedy Batman dostaje kolejne wezwanie, zabiera się razem z nim.

W centrum handlowym trójka nastolatków obdarzonych supermocami Black Lightning, Metamorpho i Katana niszczą wszystko, co określają mianem "kultury śmieci". Kiedy na miejscu pojawia się Batman, rozpoznaje w nich grupę zwaną Outsiders, których próbuje powstrzymać od tygodni.

W walce przeciwko Katanie i Metamorpho Wildcat ma poważne problemy, ale na szczęcie z pomocą przychodzi mu Batman. Niestety Metamorpho przemienia się w wodę, którą Black Lightning wykorzystuje jako katalizator by porazić prądem bohaterów.

Pod odzyskaniu sił bohaterowie natychmiast ruszają za złoczyńcami, którzy doprowadzają ich do stacji metra. Metamorpho zamienia się jednak w samolot i próbuje wywieźć w bezpieczne miejsce sowich przyjaciół, ale mu się to nie udaje. Na kolejnej stacji dochodzi do ponownego starcia pomiędzy bohaterami. Jednak i tym razem Outsidersom udaje się uciec, po tym jak Wildcat próbował uratować Metamorpho przed zderzeniem z pociągiem. Złoczyńca w ostatniej chwili zamienił się w gaz, zostawiając Wildcata na pastwę rozpędzonego pociągu, na szczęście Batman interweniował. Nietoperz jest zły na swojego przyjaciela i sugeruje, że jest już za stary do tej roboty.

W kanał Outsiderzy spotykają się ze swoim szefem Slugiem. W międzyczasie śledzący ich Batman i Wildcat wpadają w pułapkę. Metamorpho pod postacią gazu dostaje się do bohaterów i ich usypia. Kiedy odzyskują przytomność okazuje się, że są upuszczani do jamy, w której czekają na nich zmutowane żółwie. Wildcat prowokuje Sluga do walki, dzięki czemu złoczyńca go uwalnia.

Batman uwalnia się podczas gdy Wildcat walczy ze Slugiem. Po znokautowaniu go i wrzucenia do toksyn, stary bohater wyjaśnia dzieciakom, że kiedyś sam był wyrzutkiem, ale wybrał treningi na ringu, by poprawić swoje życie. Slug jednak wynurza się jeszcze bardziej zmutowany i po zaatakowaniu Batman i Wildcata, atakuje także Outsidersów, po tym jak ci odmawiają walki przeciwko bohaterom. Bohaterowie łącza siły by pokonać przeciwnika, niestety są tak zajęci walką, że nie zauważają, że Wildcat dostał zawału. Dzięki wspólnym wysiłkom udaje im się pokonać Sluga. Jednak, kiedy spostrzegą umierającego Wildcata Katanna rozkazuje Metamorpho zamienić się w tlen, by dostarczyć go płucom bohatera, a Black Lightningowi każe przy pomocy elektrowstrząsów przywrócić do życia serce. Po odzyskaniu przytomności Wildcat zapewnia bohaterów, że pozostało mu jeszcze kilka żyć.

Później w siłowni Wildcata, stary bohater przygarnia Outsiderów pod swoje skrzydła. Batman uważa, że może to doprowadzić do powstanie czegoś dobrego.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Slug nigdy nie pojawił się w komiksach. Postać ta została oparta na Sleezie z Apokolips.
  • Wypowiedź Wildcata "It'll take a whole lot more then a little static shock to slow this old man down" nawiązuje do postaci Static Shocka.
  • Kiedy Wildcat wspomina, że pozostało mu kilka żyć, to jest to nawiązanie do komiksów, gdzie dzięki mistycznemu czarowi Wildcat miał 9 żyć.


CYTATY:

Batman: Wildcat is a hero from a bygone era, and he's waging a war against an enemy he can't beat: time.

Batman: And I wouldn't need to track them with gizmos if I didn't had to bail you out while they got away. Twice.
Wildcat: And who said I needed you to bail me out? You know, I've been doing this since you've been in bat diapers and I've got along just fine.

           
           
           
           
       INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Artur Tyszkiewicz
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Paweł Siwiec
Dźwięk: Mateusz Michniewicz
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Kamila Boruta - Katana
Włodzimierz Bednarski - Wildcat
Przemysław Stippa - Black Lightning
Andrzej Blumenfeld - Slug
Jacek Wolszczak - Metamorpho
i inni


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk