.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: DAWN OF THE DEAD MAN! :.

Tytuł odcinka: "DAWN OF THE DEAD MAN!"
Polski tytuł: "Zmierzch umarlaka!"
Pierwsza data emisji: 16 stycznia 2009
Reżyseria: Ben Jones
Scenariusz: Steven Melching
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja: Dong Woo Animation


Obsada:
Diedrich Bader
Greg Ellis
Mikey Kelley
Jason Marsden
Corey Burton
Pat Musick
Michael Rosenbaum
James Arnold Taylor
Batman/Bruce Wayne
Gentleman Ghost, dr Canus
Kamandi
Speedy
Thomas Wayne
Martha Wayne, Medium
Deadman, szef triady
Green Arrow, przywódca Ratmenów

W przyszłości Batman próbuje uchronić Kamandiego i dr Canusa przed atakiem Ratmenów. Nietoperzowi udaje się zatrzymać kilku przeciwników przy pomocy gazu, ale paru pozostaje. Kiedy bohaterom udaje się dotrzeć do ruin Statuy Wolności, gdzie znajduje się portal czasowy przez który przybył Batman, Nietoperz wraz ze szczepionką, po którą przybył opuszcza sowich przyjaciół. Nie zapomina jednak o nich, bo w przeszłości przygotowuje dla nich specjalną kapsułę z bronią laserową, która pomaga im obronić się przed atakiem Ratmenów.

W Londynie Batman ściga Gentleman Ghosta, który potrzebuje jeszcze tylko dwóch artefaktów, by stworzyć swoją armię umarłych. Bohaterowi nie udaje się jednak powstrzymać przeciwnika w wyniku czego zostaje żywcem pochowany. Nie mogąc się uwolnić z trumny, Batman wykorzystuje technikę medytacji i pod postacią astralnej projekcji opuszcza swoje ciało. Po wyjściu na zewnątrz Batman spotyka Deadmana, który tłumaczy mu, że może przejąć każde ciało i dzięki temu odkopać bohatera, który ma tylko 2 godziny by siebie uratować. Niestety trumna została zabezpieczona, dlatego Batman nie chce ryzykować życia niewinnych ludzi.

Tymczasem Gentleman Ghost u medium, który oszukiwała swojego klienta znajduje drugi artefakt.

W międzyczasie Batman dostrzega światło. Deadman tłumaczy mu, że to droga do przejścia na drugą stronę. Bruce widzi nawet swoich rodziców, którzy zachęcają go by do nich dołączył, bohater wie jednak, że jego czas jeszcze nie nadszedł.

Green Arrowowi i Speedy'emu, po pościgu po Londyńskich dachach, udaje się złapać złodzieja. Batman przejmuje ciało Speedy'ego by wytłumaczyć Green Arrowowi swoją sytuację, ten jednak początkowo bierze to za żart i sam zaczyna naśladować Batmana. Jednak kiedy Nietoperz ponownie przejmuje Speedy'ego i w dosadny sposób tłumaczy wszystko Green Arrowowi, ten nie ma już żadnych wątpliwości.

Kiedy Deadman dowiaduje się, że wszystko to sprawka Gentleman Ghosta postanawia pomóc Batmanowi. Wspomina także, że on po swojej śmierci, spowodowanej przez mężczyznę z hakiem zamiast dłoni, nigdy nie dostrzegł światła. Bohater pamięta sprawę zabitego akrobaty i obiecuje mu, że jak odzyska swoje ciało to znajdzie odpowiedzialne za jego śmierć.

W Muzeum Tortur Gentleman Ghost znajduje ostatni artefakt linę, na której go powieszono. Batman i Deadman próbują go powstrzymać, ale kiedy złoczyńca wzywa na pomoc swojego rumaka, to udaje mu się zbiec. Pościg za Gentleman Ghostem doprowadza bohaterów do katakumb, gdzie złoczyńcy udało się przeprowadzić rytuał, który uwolnił dusze złoczyńców, które teraz pod postacią kościotrupów staja się jego armią. Batman ma poważne kłopoty, dlatego wysyła Deadmana po sprzęt z N metalu ze swojego pasa.

Green Arrowowi i Speedy'emu udaje się dokopać do trumny i rozbroić pułapki. Po otwarciu trumny, ciało Batmana zostaje przejęte przez Deadmana, który wybuchowe kapsułki wykorzystuje by dostać się do katakumb. Batrangi z N metalu pomagają uwolnić Nietoperza, ale Deadman zmuszony jest oddać ciało Batmana prawowitemu właścicielowi. W celu kontynuowania walki z Gentleman Ghostem, za pozwoleniem Speedy'ego, Deadman przejmuje jego ciało. Bohaterowie pokonują kolejne zastępy kościotrupów, a Batmana nokautuje Gentlamen Ghosta i niszczy artefakty, co sprawia, że armia umarłych odwraca się do swojego twórcy i zaczynają wciągać go w głąb ziemi ze sobą. Batman próbuje go uwolnić, ale mu się nie udaje.

Po zakończonej walce Nietoperz zapewnia Deadmana, że jego sprawa doczeka się sprawiedliwości.

Trzy miesiące później. Batman zostaje złapany przez grupę gangsterów. Ich przywódca zamierza go zabić i wtedy jego ciało zostaje przejęte przez Deadmana, który wyjaśnia Nietoperzowi, że, mimo że widział światło, to nie przeszedł na drugą stronę, bo uznał, że ma jeszcze wiele spraw do załatwienia, a jego umiejętności mogą być przydatne.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Komentarz Green Arrowa dotyczący Batmana "I am vengeance! I am the night! I am Batman!" pochodzi z odcinka "Nothing to Fear" z serialu "Batman TAS".
  • Medium odnosi się do Toma i Colina Bakerów, czyli do dwóch aktów którzy wcieli się w role Doktora w brytyjskim serialu "Doctor Who".
  • Kiedy Ratmen spada po tym jak Batmana wysadza billboard słychać tzw. "Wilhelm Scream", czyli słynny krzyk wykorzystywany w filmach i serialach.
  • Wypowiedź Speedy'ego "Holy involuntary acrobatics!" nawiązuje do pamiętnych słów Robina z serialu TV, w którym bohater często zaczynał komentarz od słów "Holy...".
  • Tytuł odcinka nawiązuje do filmu George'a Romero "Dawn of the Dead".


CYTATY:

Speedy: Ohh, what's going on?
Green Arrow: You were doing a Batman impersonation.
Speedy: Gosh, huh, I was?
Green Arrow: And not a very good one. Observe the master. (głębokim głosem) I am vengeance. I am the night. I am Batman. And these are my hammers for justice.

Deadman: Thanks for the loaner, kid!
Speedy: Holy involuntary acrobatics!

           
           
           
           
       INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Paweł Siwiec
Dźwięk: Mateusz Michniewicz
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Grzegorz Pawlak - Deadman
Klaudiusz Kaufmann - Speedy
Janusz Wituch - Gentleman Ghost
Mirosław Wieprzewski - Szef traidy
Agata Gawrońska-Bauman - Martha Wayne
Karol Wróblewski - Thomas Wayne
i inni


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk