.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: FALL OF THE BLUE BEETLE! :.

Tytuł odcinka: "FALL OF THE BLUE BEETLE!"
Polski tytuł: "Upadek Błękitnego Skarabeusza!" / "Upadek Błękitnego Żuka!"
Pierwsza data emisji: 23 stycznia 2009
Reżyseria: Brandon Vietti
Scenariusz: James Krieg
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja: Moi Animation


Obsada:
Diedrich Bader
Will Friedle
Lex Lang
Jason Marsden
Tim Matheson
Wil Wheaton
Batman/Bruce Wayne
Blue Beetle/Jaime Reyes
Dr. Polaris
Paco
Jarvis Kord
Ted Kord/Silver Age Blue Beetle

Dwa lata wcześniej Batman i Ted Kord wykorzystując zaawansowane technicznie gadżety przedarli się przed oddział strażników, by dostać się do pewnego laboratorium.

Obecnie. Jaime wyjaśnia Paco, że każdy superbohater to wybraniec, tak więc pierścień Green Lanterna nie trafił do niego przez przypadek. Paco nie jest przekonany do teorii przyjaciela.

Dr. Polaris próbuje ukraść tony złota. Jednak na miejscu pojawiają się Batman i Blue Beetle. Jaime'emu bardziej zależy na dowiedzeniu się czy został wybrany, niż na pokonaniu przeciwnika. Nietoperz nie zamierza rozmawiać na ten temat. Mimo przejściowych kłopotów pokonuje Polarisa i wyjawia Jaime'emu, że w niczym nie przypomina poprzedniego Blue Beetle'a. Nie udziela mu jednak odpowiedzi na kolejne pytania.

Po dowiedzeniu się o swoim poprzedniku strój dostarcza Reyesowi informacji na temat Blue Beetle'a, który działał głównie w Hub City. Po dotarciu na miejsce dzięki swojemu kostiumowi Blue Beetle dostaje się do tajnej kryjówki swojego poprzednika mieszczącej się w Kord Enterprises. Na miejscu Jaime odkrywa między innymi zaawansowany technicznie pojazd swojego poprzednika. Sądząc, że jego poprzednik może być w niebezpieczeństwie postanawia udać się w ostatnie miejsce, gdzie przebywała pojazd Blue Beetle'a.

Podczas podróży z Reyesem kontaktuje się Batman, który próbuje mu wytłumaczyć, że są pewne rzeczy o których nie może mu powiedzieć, ale Jaime informuje go tylko o tym, że kontynuuje poszukiwania swojego poprzednika. Po dotarciu na Science Island Blue Beetle niszczy kilka robotów, co nie spotyka się z entuzjazmem naukowca, który przedstawia się jako Teda Korda, poprzedniego Blue Beetle'a.

Nietoperz przypomina sobie jak po dostaniu się do laboratorium wraz z Kordem próbował powstrzymać naukowca, któremu Ted dał scaraba.

Na Science Island Ted tłumaczy Jaime'emu, że jako Blue Beetle mógł naraz pomagać tylko jednej osobie, dlatego teraz wraz z armią robotów chce uczynić świat lepszym. Jednak potrzebuje do tego energii od Blue Beetle'a. Reyes bez żadnych obaw postanawia pomóc.

Tymczasem na zbliżającego się do wyspy Batmana Ted wysyła specjalny odział swoich robotów. W międzyczasie Jaime odkrywa, że roboty wyposażone zostały w broń i ich celem nie jest pomoc ludziom, ale przejęcie kontroli nad światem. Blue Beetle chce o wszystkim poinformować Batmana, ale zostaje zaatakowany przez Teda. Na szczęście na miejscu pojawia się Nietoperz i unieszkodliwia specjalny strój Teda. Jednak, kiedy próbuje powstrzymać roboty, Ted bierze Jaime'ego na zakładnika. Ta sytuacja zmusza Batmana do poddania się.

Batman wyjaśnia Reyesowi, że uwięził ich Jarvis Kord wuj Teda Korda. Ted obiecała Danowi Garrettowi, który przed nim był Blue Beetle'em, że zajmie się wszystkim, ale nie był wstanie uruchomić scaraba, dlatego posługiwał się zaawansowanie technicznymi gadżetami. Powierzył jednak Jarvisowi scaraba, by ten spróbował go uruchomić. Wuj Teda miał jednak inne plany, dlatego Kord wraz z Batmanem musiał go powstrzymać. W trackie akcji Ted poświęcił własne życie by zniszczyć rakietę z robotami, a scarabowi kazał znaleźć kogoś godnego.

Po usłyszeniu tej historii Blue Beetle'owi udaje się odtworzyć swój strój po zniszczeniach, jakich dokonał Jarvis. By powstrzymać roboty, Jaime postanawia przegrzać reaktory niszcząc tym samym cała wyspę. To nie daje bohaterom dużo czasu, dlatego Batmana każe Blue Beetle'owi wynieść Korda w bezpieczne miejsce podczas gdy on zajmie czymś atakujące roboty. Po walce ranny bohater zostaje zabrany tuż przed wybuchem wyspy przez Blue Beetle'a.

Podczas powrotnego lotu Nietoperz tłumaczy Reyesowi, że został on wybrany przez scaraba, podczas gdy Ted Kord nie.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Przez moment widać Golden Age Blue Beetle'a Dana Garretta.
  • Dźwięki jakie towarzyszą naciskaniu przecików na panelu kontrolnym w statku Blue Beetle'a, to te same, które słychać podczas naciskania panelów kontrolnych na USS Enterprise z serii "Star Trek".
  • W początkowych scenach widać, że jeden ze strażników czyta komiks "Mystery in Space". "Mystery in Space" to antologia DC, która prezentuje różnych bohaterów takich jak Adam Strange, Hawkman, Space Cabbie, czy Star Rovers.


CYTATY:

Silver Age Blue Beetle: I used to carry knock-out pellets. They kept exploding on my belt.
Batman: Tell me about it. Cost me a fortune to improve the casings.

Batman: But being chosen doesn't make you a hero. What you choose does.

           
           
           
           INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Paweł Siwiec
Dźwięk: Mateusz Michniewicz
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Jakub Szydłowski - Ted Kord/Silver Age Blue Beetle
Sebastian Cybulski - Blue Beetle/Jaime Reyes
Mieczysław Morański - Dr. Polaris
Marcin Mroziński - Paco
Wojciech Machnicki - Jarvis Kord
Grzegorz Pawlak
i inni


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk