.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: THE COLOR OF REVENGE! :.

Tytuł odcinka: "THE COLOR OF REVENGE!"
Polski tytuł: "Kolor zemsty!"
Pierwsza data emisji: 22 maja 2009
Reżyseria: Michael Chang
Scenariusz: Todd Casey
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja: Digital eMation


Obsada:
Diedrich Bader
Jeremy Shada
Jeffrey Tambor
Sean Donnellan
Cranford Wilson
Batman/Bruce Wayne, Solomon Grundy
Młody Robin
Crazy Quilt, Green, Red
Policjant, Blue
Robin

W Wayne Manor Bruce i Dick odbierają telefon od komisarza Gordona. Bohaterowie natychmiast udają się do jaskini i następnie jako Batman i Robin niezwłocznie jadą do Gotham, by powstrzymać Crazy Quilta, który zamierza ukraść Stimulated Emission Light Amplifier (SELA).

Batman i Robin bez większych problemów pokonują pomocników Crazy Quilta, ale złoczyńcy udaje się uruchomić emiter światła i wykorzystać go przeciwko bohaterom. Kiedy wiązka światła zaczyna niszczyć całe pomieszczenie, Robin wykorzystuje panel słoneczny i odbija promień w kierunku Crazy Quilta, który w wyniku tego traci wzrok.

W Blüdhaven Solomon Grundy napada na bank. Policjanci nie są w stanie go powstrzymać dlatego proszą o wsparcie. Kiedy na niebie pojawia się znak Robina, na miejscu zjawia się sam bohater, który przy pomocy policyjnego paralizatora unieszkodliwia Solomona. Następnie bohater dostrzega na niebie dziwny symbol przedstawiający oko wysyłający kod Morse'a. Koło bohatera zjawia się także Batman. Okazuje się, że Crazy Quilt uciekł z Arkham i teraz pragnie zemsty. Chociaż Dick nie jest zachwycony ponowną współpracą z Nietoperzem, to bohaterowie udają się do opuszczonego Klubu 38.

Na miejscu Robin wbrew Batmanowi próbuje od razu zaatakować Crazy Quilta. Niestety okazuje się, że był to tylko manekin, który miał zaprowadzić bohaterów w pułapkę. Uwięzieni herosi nie mogą dojść do porozumienia jak wymknąć się z pułapki. Kiedy jednak udaje im się uciec, okazuje się, że motor Robina został zniszczony tak, że Dick zmuszony jest znowu jechać w dostawce do motoru Batmana.

Bohaterowie równocześnie domyślają się, że Crazy Quilt ponownie będzie chciał wykorzystać Stimulated Emission Light Amplifier, dlatego udają się do S.T.A.R. Labs. Kiedy dochodzi do walki, Batman każe Robinowi zająć się jednym z pomocników, który ma zamiar uciec z laboratorium. W międzyczasie Nietoperz dowiaduje się, że Crazy Quil przy pomocy specjalnego urządzenia ponownie odzyskał wzrok, dzięki czemu nie ma problemów z trafieniem ze swoje broni w bohatera i z porwaniem go.

Robin dzięki sugestii złoczyńcy, że ten chce zrobić z Batmana dywan domyśla się, gdzie jest kwatera główna Crazy Quilta. W opuszczonej fabryce tekstylii Robin zamiast uwolnić Batmana, najpierw wypomina mu, że nie chce być już traktowany jako pomagier. Podczas jego wywodu Nietoperz sam się uwalnia. Kiedy na miejscu pojawia się Crazy Quilt Bruce sugeruje Dickowi, że to jest jego przeciwnik, więc to on powinien dowodzić. Batman odwraca uwagę przeciwnika, podczas gdy Robin niszczy emiter promieni świetlnych i nokautuje samego Crazy Quilta. Po całej akcji Batman mówi, że zawsze ufał Robinowi i dlatego pozwolił mu samemu pilnować Blüdhaven. Kiedy bohaterowie dostają informację od Gordona odnośnie Killer Motha, tak jak za dawnych lat ruszają razem by powstrzymać złoczyńcę.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Na zewnątrz S.T.A.R. Labs Robin pokonuje Reda, jednakże moment później widać jak Crazy Quilt przebija się przez mur, że Red trzyma Batmana. W następnym ujecie Green trzyma Batmana.
  • Zdanie "On the corner of Haney and Aparo" odnosi się do rysowników Boba Haneya i Jim Aparo, którzy często pracowali przy komiksach związanych z Batmanem.
  • W scenie otwierającej pojawia się wiele odniesień do serialu Batman z lat 60, takich jak m.in. czerwony telefon z bezpośrednią linia z Gordonem, popiersie Shakespeare otwierające przejście do jaskini, czy też Batman określający Robina mianem "old chum", czy Robin ze swoim klasycznym "Holy...".


CYTATY:

Batman: I thought you liked the sidecar.
Robin: Yeah, when I was 8.

Robin: You always make me go after the henchmen.
Batman: Because you're good at it. Now go

           
           
           
           INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Paweł Siwiec
Dźwięk: Mateusz Michniewicz
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Miłogost Reczek - Crazy Quilt
Robert Kuraś - Robin
i inni


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk