.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: THE LAST BAT ON EARTH! :.

Tytuł odcinka: "THE LAST BAT ON EARTH!"
Polski tytuł: "Ostatni nietoperz na Ziemi!"
Pierwsza data emisji: 19 czerwca 2009
Reżyseria: Ben Jones
Scenariusz: Todd Casey
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja: Moi Animation


Obsada:
Diedrich Bader
Dee Bradley Baker
Diane Delano
John DiMaggio
Greg Ellis
Mikey Kelley
Yuri Lowenthal
Richard McGonagle
Peter Woodward
Batman/Bruce Wayne
Oberon, Ramjam
Big Barda
Gorilla Grodd
Dr Canus
Kamandi
Mr. Miracle, Tuftan
Profesor Nichols
Caesar

Na pełnej pułapek i innych niebezpieczeństw kolejce górskiej uwięzieni są Batman i Mr. Miracle. Jednak nawet najbardziej zabójcze pułapki nie są wstanie powstrzymać bohaterów. Po ucieczce z kolejki okazuje się, że wszystko to, nie było spowodowane przez żadnego złoczyńca, ale była to czysta rozrywka dla publiczności zgromadzonej na akcji charytatywnej.

W przyszłości dochodzi do kolejnego starcia pomiędzy Tigermenami i Gorillamenami. Całemu zamieszaniu przyglądają się Kamandi i dr Canus, którzy chcą odbić ludzkich niewolników. Niestety kiedy synowi Caesara, dowódcy Tigermenów, grozi niebezpieczeństwo Kamandi śpieszy mu na pomóc narażając na szwank całą misję. Niestety ze względu na swoją współpracą z ludźmi uratowany Tuftan, nie może liczyć na przychylność ojca i dlatego razem z bohaterami ucieka, nim bitwa zakończyła się zwycięstwem Tigermenów.

W teraźniejszości, trop prowadzący za Gorilla Groddem doprowadza Batmana do profesora Nicholsa, który został zmuszony przez złoczyńcę do wysłania go w przyszłość. Przy pomocy profesora Nietoperz także udaje się w przyszłość.

Tymczasem w przyszłości Grodd po pokonaniu przywódcy Gorillamenów Ramjama zajmuje jego miejsce i wraz z technologią, którą posiada zamierza podbić cały świat.

Kamandi, Tuftan i Canus próbują odbić ludzkich niewolników, jednak zostają spostrzeżeni przez jednego ze strażników. Na szczęście na miejscu zjawia się także Batman. Jednak bohaterowie zmuszeni są zrezygnować z dalszej walki, gdy dr Canus zostaje wzięty przez Tigermena na zakładnika.

Mimo zamknięcia w celi Batman próbuje przekonać Caesara, że teraz, kiedy Grodd dowodzi małpami, będzie on miał poważne problemy z odniesieniem zwycięstwa. Jednak dowódca Tigermenów nie bierze jego słów na poważnie.

Oddział Grodda atakuje twierdzą Tigermenów i odnosi sukces dzięki wykorzystaniu emitera dźwięków, którego dźwięków czułe uszy Tigemenów nie są wstanie znieść. Podczas walki dochodzi do zniszczeń w twierdzy dzięki czemu udaje się uciec Batmanowi i reszcie bohaterów. Niestety Grodd wyczuwa obecność swojego wroga i każe go ścigać. Bohaterom udaje się jednak zgubić pościg wchodząc do ścieków.

Dzięki kanałom Batman wraz z Kamandim i Canusem odnajduje swoją jaskinie. Chociaż jej stan nie jest taki jak przed latami, to część sprzętu cały czas działa i Nietoperz zamierza go wykorzystać do walki z Groddem. Jednak jak się okazuje jaskinie zamieszkują teraz Batmeni. Po szybkiej walce Batmanowi i Kamandiemu udaje się pozbyć nieprzychylnego towarzystwa.

Grodd wraz ze swoja armią przemierza kolejne tereny, aż na jego drodze staje Tuftan wraz z różnymi gotowanymi do walki Animalmenami. Grodd ponownie próbuje wykorzystać swoją tajną broń. Jednak mimo, że powstrzymuje od działania Tuftana i jego armię, to w powietrzu pojawia się Batplane. Batman przy pomocy uzbrojenia niszczy działa soniczne, a następnie razem z resztą bohaterów katapultuje się. W międzyczasie armia pod dowództwem Tuftana atakuje Gorillamenów. Przeciwnicy mają do dyspozycji olbrzymiego wojownikiem zwanego Tiny. Na szczęście dla Tuftana i Kamandiego do walki z olbrzymem włączają się także Batmeni, którzy widząc jak Batman walczy i lata uznają go za jednego ze swoich.

W międzyczasie Batman odnajduje Grodda i przy pomocy bataranga niszczy zaawansowaną technicznie rękawice przeciwnika, którego chwilę później zostaje stratowany przez uciekającą w popłochu aramię Gorillamenów.

Wspólne zwycięstwo Animalmenów i ludzi robi wrażenie na Caesarze, jest on także dumny ze swojego syna Tuftana, przyznaje także, że być może ludzie mogą być kimś więcej niż tylko niewolnikami i dlatego każe ich uwolnić. Przed powrotem do swoich czasów Batman sugeruje Kamnadiemu, że być może następnym razem spotkają się w jego czasach.


Autor: Q    CYTATY:

Mister Miracle: You ever thought about settling down, Bat?
Batman: I'm not the marrying type.

Bat-Man Leader: I will feat on your blood and suck the marrow from your bones!
Batman: You're going hungry tonight.

           
           
           
           INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Paweł Siwiec
Dźwięk: Mateusz Michniewicz
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Jakub Szydłowski - Gorilla Grodd
Aleksander Mikołajczak - Profesor Nichols
Paweł Szczesny - Caesar
i inni


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk