.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: DEATH RACE TO OBLIVION! :.

Tytuł odcinka: "DEATH RACE TO OBLIVION!"
Polski tytuł: "Wyścig śmierci!"
Pierwsza data emisji: 20 listopada 2009
Reżyseria: Michael Goguen
Scenariusz: Greg Weisman
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja: Digital eMation, Inc.


Obsada:
Diedrich Bader
James Arnold Taylor
Tom Kenny
Jeff Bennett
Kevin Michael Richardson
Stephen Root
James Arnold Taylor
Tara Strong
Gary Anthony Williams
Batman/Bruce Wayne
Green Arrow
Plastic Man
Joker
Steppenwolf
Woozy Winks
Guy Gardner
Huntress
Mongul

W muzeum pewien chłopak jest bardzo zainteresowany diamentem zwanym "Star of Bionya". Niespodziewanie zostaje schwytany przez Batmana, który pod wpływem wściekłego tłumu ostrzega Desmonda, by zaniechał swoich planów. Jednak chłopak postanawia wypróbować swoje serum, stworzone ze skradzionych chemikaliów ze STAR Labs. Po jego wypiciu zmienia się w Blockbustera. Batman jest bezradny wobec większego i silniejszego przeciwnika, ale na miejscu jest także Billy Batson, który po zamianie w Captaina Marvela razem z Nietoperzem unieszkodliwia Blockbustera.

Do Ziemi zbliża się tajemniczy statek, który wypala na pustyni trasę wyścigu. Po chwili na miejscu zjawia się Mongul, który teleportowanym bohaterom i złoczyńców wyjawia zasady wyścigu. Jeżeli wygra jego mistrz Steppenwolf wtedy zniszczy Ziemię. Jeśli wygra któryś z bohaterów to zostanie on nowym władcą Ziemi. Przegrani trafią do cel w jego statku Warmoon, gdzie będą oczekiwać na egzekucje. Jeśli ktoś się wycofa to jego miasto zostanie zniszczone. Wiedząc, że Mongul jedną myślą może zniszczyć planetę bohaterowie decydują się przyjąć jego warunki.

Podczas przygotowań do startu Batman w rozmowie z Green Arrowem wspomina, że wygra ten wyścig tak samo jak w zeszłym roku wygrał Monte Carlo.

Podczas wyścigu Plastic Man ze swoim pomocnikiem Woozy Winksem szybko wychodzi na prowadzenie, ale Steppenwolf spycha ich z klifu i tym samym trafiają oni jako pierwsi do celi w Warmoon. Tymczasem na trasie wyścigu Catwoman postanawia wykorzystać "pazury" swojego samochodu do wyeliminowania Huntress, ale to Helenie udaje się wyjść z zajścia zwycięsko. Widząc jak Catmobil wpada w przepaść Green Arrow sugeruje Batmanowi uratowanie Catwoman, ale Nietoperza interesuje tylko wygranie wyścigu. Złodziejce jednak się nic nie dzieje, bo w ostatniej chwili zostaje teleportowana do celi.

Kiedy Black Manta, Joker i Gentleman Ghost wypychają Batmobil z trasy Batman natychmiast transformuje swój pojazd w samolot i wystrzelonymi hakami zabiera ze sobą Gentleman Ghosta i Black Mantę, któremu w wypadnięciu z trasy pomógł też Joker. Kiedy złoczyńcy zostali już teleportowani do cel, Mongul chce zdyskwalifikować Batmana za to, że korzysta z pojazdu lotniczego, ale Nietoperz zauważa, że w regułach gry nic o tym nie było i z portem zmienia swój pojazd w Batmobil i kontynuuje wyścig.

Guy Gardner zamierza wyjść na prowadzenie, ale kiedy mu się to udaje Steppenwolf wykorzystuje swój arsenał, a dodatkowo w całą rozgrywkę włącza się także Joker, który, żeby zdekoncentrować Green Lanterna, dorzuca mu paczuszkę od siebie. Wyskakujący klaun z pudełka kompletnie rozprasza Gardnera, który kończy w ten sposób swój udział w wyścigu. Po trafieniu do celi nie może się jednak uwolnić, bo jego pierścień został zamknięty w oddzielnej szklanej gablocie.

Tymczasem podczas wyścigu Green Arrow niepokoi się zachowaniem Batmana, ale ten zamiast wyjaśnień spycha go wprost na skałę. Następnie Nietoperz i Huntress próbują wyeliminować z wyścigu Jokera, ale kiedy wielka ryba ląduje na szybie Batmobilu, bohater musi odłożyć swoje plany na później. Podczas walki pomiędzy Huntress i klaunem oboje nawzajem doprowadzają do tego, że kończą wyścig. Niestety spadającej w przepaść Helenie nikt nie śpieszy z pomocą i nie zostaje ona też teleportowana na Warmoon. Po tym zajściu Green Arrow wykorzystuje ukryte w bucie urządzenie by chwilowo zakłócić działanie krat energetycznych i przy pomocy Plastic Man wystrzeliwuje Guya w kierunku jego pierścienia. Po uwolnieniu, bohaterzy ruszają do centrum zasilania Warmoon.

Tymczasem w wyścigu pozostał już tylko Batman, kiedy Steppenwolf próbuje go wyeliminować z Batmobila wyjeżdża Batcycle, ale tuż przed metą Steppenwolfa spycha z trasy od tyłu Batmobil. Na mecie okazuje się, że to Huntress prowadziła Batcycle. Mongul gratuluje wygranej, ale mimo wszystko postanawia zniszczyć Ziemię. Nietoperz informuje go, że nigdy mu nie wierzył. W tej samej chwili pozostali bohaterowie niszczą Warmoona. Jednak mimo tej straty Mongul postanawia przynajmniej zabić bohaterów. Jednak Batman do tego nie dopuszcza i przemienia swój Batmobil w gigantyczną zbroję, przy użyciu której nokautuje przeciwnika. Po jego pokonaniu Green Arrow wyjaśnia, że podczas Monte Carlo razem z Batmanem przeprowadził podobny plan by pokonać Gentelman Ghosta. Huntress jednak nie wyjaśnia czy od początku wiedziała o tajnym planie bohaterów.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Bohaterowie którzy pojawiają się w odcinku, ale nie mają żadnej kwestii dialogowej: Catwoman, Gentleman Ghost, Black Manta.
  • Kiedy Mongul wyjaśnia zasady wyścigu bohaterom ubranie Gentleman Ghosta jest w czarnym kolorze.


CYTATY:

Batman: When it comes to protecting Gotham, I have no friends.

Mongul: Too bad. She was quite fetching. Still, what's a death race without a little death?

Mongul: Word to the wise: never trust someone who has a Warmoon.
Batman: Actually, I didn't

           
           
           
           INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Dariusz Dunowski
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Aneta Michalczyk-Falana
Dźwięk: Aneta Michalczyk-Falana
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Wiśniowska

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Jacek Król - Aquaman
Mirosław Guzowski - Joker
Wojan Trocki
Sebastian Cybulski - Blue Beetle/Jaime Reyes
Łukasz Talik - Green Arrow
Przemysław Stippa - Plastic Man
Paweł Ciołkosz - Captain Marvel
Mateusz Narloch - Desmond
Aleksander Mikołajczak - Woozy Winks
Izabella Bukowska - Huntress
i inni

Lektor: Paweł Bukrewicz


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk