.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: SIDEKICKS ASSEMBLE! :.

Tytuł odcinka: "SIDEKICKS ASSEMBLE!"
Polski tytuł: "Wspólna misja!"
Pierwsza data emisji: 22 stycznia 2010
Reżyseria: Michael Chang
Scenariusz: Marsha F. Griffin
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja: MOI Animation


Obsada:
Diedrich Bader
James Arnold Taylor
John DiMaggio
Andrea Bowen
Zachary Gordon
Jason Marsden
Ryan Ochoa
Jeremy Shada
Zack Shada
Crawford Wilson
Peter Woodward
Batman/Bruce Wayne
Green Arrow
Aquaman
Talia
Młody Aqualad
Speedy
Młody Speedy
Młody Robin
Aqualad
Robin
Ra's al Ghul

Podczas spotkania w siedzibie Justice League na orbicie okołoziemskiej bohaterowie zastanawiają się jak powstrzymać nadlatujący meteoryt, a Speedy, Robin i Aqualad próbują podsłuchać ich rozmowę by także wziąć udział w walce. Do walki jednak dochodzi pomiędzy pomocnikami, za co Batman wysyła ich do specjalnej sali treningowej. Podczas walki z różnorodnymi hologramowymi przeciwnikami młodzi bohaterowie zastanawiają się nad utworzeniem własnej grupy bohaterów i chociaż Robin i Aqualad uważają to za głupi pomysł, to jednak zgadzają się, że ten kto pokona najwięcej przeciwników powinien zostać przywódcą grupy. Po zakończonej walce Dick zmienia swoje zdanie na temat utworzenie własnej grupy, bo to on pokonał najwięcej przeciwników.

Grupa ninja włamuje się do S.T.A.R. Labs, ale na miejscu zjawiają się także Robin, Aqualand i Speedy, po chwili do akcji wkraczają także Batman, Aquaman i Green Arrow, którzy nie zgadzają się by ich uczniowie brali udział w niebezpiecznej walce. Bohaterowie nie dochodzą jednak do porozumienia i próbując zatrzymać złodziei sami wchodzą sobie w drogę umożliwiając tym samym złoczyńcom ucieczkę.

W Hall of Justice Batman wyjaśnia jak niebezpiecznym przeciwnikiem jest Ra's al Ghul i jego córka Talia. Młodzi pomocnicy domagają się jednak udziału w pierwszej samodzielnej misji. Nietoperz przedstawia im dwa warianty, albo udadzą się na wyspę, gdzie wykryto pewne ślady energii, albo na drugą, gdzie nic nie wykryto. Robin spodziewając się jakiegoś ukrytego podstępu wybiera drugą wyspę.

Podczas sprawdzanie pierwszej wyspy Batman wyjaśnia Aquamanowi i Green Arrowi, że wiedział, że Robin będzie podejrzliwy i dlatego przedstawiając obie opcje nie kłamał na ich temat. Po chwili bohaterowie zostają zaatakowani i schwytani w pułapkę przez krwiożercą roślinę. W holograficznej wiadomości Ra's al Ghul informuje bohaterów, że obecnie jest zajęty sprawami gdzie indziej. Batman od razu się domyśla, że Robin i pozostała dwójka młodych bohaterów znajduje się na właściwej wyspie.

Tymczasem Robin, Aqualad i Speedy, którzy już zaczynali wątpić czy podczas ich pierwszej samotnej akcji coś się wydarzy wpadają wprost na grupę ninja. Szczęśliwi bohaterowie szybko się z nimi rozprawiają, a Robin nawet próbuje flirtować z Talią, ale bohaterowie przygrywają, gdy zostaje rzucony granat z gazem. Po złapaniu Ra's al Ghul proponuje Robinowi dołączenie do niego, gdyż chce mieć godnego następcę. Dick odmawia i bohaterowie trafiają do pomieszczenia, gdzie ma ich spotkać rychła śmierć. Niespodziewanie bohaterom pomaga Talia, która ich uwalnia, a następnie wręcza im ich sprzęt. Córka Ghula nie robi tego jednak z moralnych powodów, ale nie chce już dłużej żyć w cieniu ojca i to samo doradza Robinowi. Ostrzega go także, że przy następnym ich spotkaniu zabije go.

W międzyczasie uwięzionym na drugiej wyspie bohaterom udaje się uwolnić z roślinnych pnączy. Niestety Ra's al Ghul już uruchomił swoje chloro-działo, i olbrzymie muchołówki atakują mieszkańców Coast City.

Tymczasem młodzi bohaterowie spostrzegają, że latająca wyspa zaczyna zagrażać mieszkańcom miasta i natychmiast udają się do centrum dowodzenie. Niestety mimo pokonania przeciwników i wyłączenia zasilanie nie udaje im się unieszkodliwić działa, które ma oddzielny system zasilania. Na miejscu pojawia się także Ubu, który sprawia znaczne problemy Robinowi, ale bohaterowi w końcu udaje się unieszkodliwić przeciwnika. Następnie bohaterowie zgadzają się, że należy zniszczyć cały system sterowania do czego wykorzystują kriogeniczne strzały Speedy'ego.

W międzyczasie Ra's al Ghulowi po walce na miecze z Batmanem udaje się uciec, dzięki pomocy Tali, która w porę nadleciała z pomocą. Natomiast pozostali bohaterowi przy pomocy haków i Batmobila odholowują latającą wyspę, która lada moment ma wybuchnąć, z dala od miasta.

Później w Hall of Justice, Aquaman i Green Arrow gratulują swoim młodym pomocnikom dobrze wykonanej misji. Na miejscu nie ma jednak Robina, zamiast niego Dick zjawia się w nowym kostiumie, bo zamierza działać na własną rękę, a kiedy chce zdradzić swoje nowe imię, Batmana sugeruje Nightwinq, na co Dick się zgadza.


Autor: Q    
Debiut Ra's al Ghula, drobny epizod z Supermanemem i Wonder Woman, tego nie można przegapić. Sama historia o pomocnikach, którzy pragną większego uznania i samodzielnej misji też wypada dobrze i nie brakuje w niej sporej dawki humoru.

Przekomarzania się młodych pomocników z ich mentorami to miejscami prawdziwe perełki. Szkoda tylko, że Batman w tym odcinku odgrywa praktycznie drugoplanową rolę i że to Robin filtruje z Talią, a nie Bruce.

W odcinku trochę rozczarowującą wypada wygląd Ra's al Ghula i Tali. Kreska jest tak jak w serialu, ale nie do końca mi odpowiada. Sam wątek z Głową Demona jest zbyt prosty jak na takiego złoczyńca, no i ta latająca wyspa. Jednak i tak otrzymaliśmy dobry odcinek, który dzięki wielu różnorodnym smaczkom zasługuje na wysoką ocenę, i który na pewno spodoba się fanom Nightwinga.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • W scenach z młodymi pomocnikami, Batman ma na sobie wcześniejszą wersję kostiumu, bez żółtej elipsy wokół symbolu nietoperza, a Aquaman nie ma brody.
  • Bohaterowie którzy pojawiają się w odcinku, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych: Red Tornado, Superman, J'onn J'onzz, Aquaman, Flash, Wonder Woman, Green Lantern, Green Arrow, Black Canary, Fire, lock King, Black Manta, Gorilla Grodd, Gentleman Ghost, Joker, Copperhead, Fun Haus, Kanjar Ro, Two-Face, Sportsmaster, Penguin, Solomon Grundy, Babyface, Kite Man, Bane, Mr. Zero, Scarecrow, Killer Moth, Zebra Man, Felix Faust, Crazy Quilt.
  • W odcinku pojawia się kwatera Justice League znajdująca się na orbicie kosmicznej, ora słynne Hall of Justice z Superfriends.
  • Kometarz Robina: "Sit, Ubu, Sit", nawiązuje do Ubu Productions, firmy należącej do Gary'ego Davida Goldberga. Na końcu każdej produkcji z firmy była prezentowana scena w której Gary z za kadru mówi do swojego psa Ubu "Sit, Ubu, Sit".


CYTATY:

Batman: Our young wards will be investigating a completely uninhabited island... while we'll be be infiltrating Ra's al Ghul's secret headquarters.
Aquaman: Impressive ploy, old chum. Wouldn't you say, Arrow?
Green Arrow: I would, if I understood it. Seriously, my head hurts.

Robin: Hello, Talia. I see you're still as evil as your power-mad father.
Aquaman: Can we stop flirting and just fight?

Aquaman: Congratulations, lad. All of Atlantis shall know of your heroics. And I shall call this adventure...
Aqualad: "The Time Aqualad Finally Got Some Well-deserved Credit"?
Aquaman: Uh... okay.

           
           
           
     INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Dariusz Dunowski
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Aneta Michalczyk-Falana
Dźwięk: Aneta Michalczyk-Falana
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Wiśniowska

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Jacek Król - Aquaman
Łukasz Talik - Green Arrow
Robert Kuraś - Robin
Miłogost Reczek - Ra's al Ghul
Kamila Boruta - Talia
Beniamin Lewandowski - młody Robin
Piotr Bajtlik - Speedy
i inni

Lektor: Paweł Bukrewicz


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk