.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: CHILL OF THE NIGHT! :.

Tytuł odcinka: "CHILL OF THE NIGHT!"
Polski tytuł: "Nie ma zmiłuj!"
Pierwsza data emisji: 9 kwietnia 2010
Reżyseria: Michael Chang
Scenariusz: Paul Dini
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja: Digital eMation, Inc.


Obsada:
Diedrich Bader
Jeff Bennett
Kevin Conroy
Zachary Gordon
Jennifer Hale
Mark Hamill
Richard Moll
Julie Newmar
Peter Onorati
Adam West
Batman/Bruce Wayne
Abra Kadabra, Joker
Phantom Stranger
Młody Bruce
Zatanna
Spectre
Moxon
Martha Wayne
Joe Chill
Thomas Wayne

W muzeum, w którym prezentowane są przedmioty związane z magią, pojawia się Abra Kadabra, który chce skraść kosztowne rzeczy. Na miejscu jednak zjawiają się także Batman i Zatanna. Przy użyciu swojej magii złoczyńcy udaje się zamienić obecne na wystawie osoby w zombie, a także zamknąć usta Zee. Jednak działania Nietoperza wybijają magiczną różdżkę Abra Kadabry, którą przejmuje Zatanna. Bohaterka łamie różdżkę i tym samym czary złoczyńcy zostają cofnięte, a następnie z wykorzystaniem swojej magii zmniejsza złoczyńcę i zamyka go w klatce dla ptaków.

Po sensie Mark of Zorro na rodzinę Wayne'ów napada rabuś Joe Chill. Po śmierci swoich rodziców młody Bruce Wayne przyrzeka zemstę. Wytrwałe treningi siłowe i intelektualne pozwalają Wayne'owi na zostanie Batmanem.

Phantom Stranger i Spectre obserwują równowagę pomiędzy sprawiedliwością, a niesprawiedliwością. Spectre jest zdania, że Batman musi dopełnić swojego przyrzeczenia i zabić zbira odpowiedzialnego za śmierć swoich rodziców. Dlatego zakłada się z Phantomem. Jeśli Batman zabije zabójcę swoich rodziców, wtedy pozostanie na wieki w jego kontroli, jeśli tego nie uczyni, to pozostanie wolny i będzie działał tak jak uzna za słuszne.

W szpitalu więziennym stary mafioso Moxon spowiada się księdzu, którego bardzo interesuje zabójca odpowiedzialny za śmierć Wayne'ów. Przed wydaniem ostatniego tchu kryminalista wypowiada słowo "Chill". To jedno słowo wystarcza Batmanowi, który przebrany był za księdza, do podjęcia dalszych działań.

W Tiki Tavern, gdzie gromadzą się różne szumowiny Mroczny Rycerz, po rozprawieniu się z kilkoma drobnymi zbirami, zaczyna w ostry sposób przesłuchiwać jednego z bandytów. Ten jednak nic nie wie na temat mordercy Wayne'ów. Batman rezygnuje z dalszego przesłuchiwania, gdy na miejscu zjawia się Phantom Stranger.

Phantom zabiera Batmana na charytatywny bal kostiumowy, który odbył się 30 lat temu w rezydencji Wayne'ów. Jednak zaznacza, że bohater nie ma możliwości zmienienia przeszłości. Na widok swoich rodziców, Bruce ledwo może opanować łzy. Kiedy jednak na miejscu zjawiają się rabusie Batman i Thomas Wayne, który także ma na sobie strój przypominający nietoperza, dzielnie stawiają im czoła. A kiedy Martha Wayne zostaje wzięta na zakładniczkę bohaterowie wykorzystują przyczepionego do sufitu wielkiego nietoperza, by ją uwolnić. Niestety mężczyźnie, w którym Bruce rozpoznaje zabójcę swoich rodziców udaje się uciec.

W trakcie pościgu obok Batmana zjawia się Spectre, który następnie przenosi bohatera do więzienia Blackgate, gdzie Moxon zleca zbirowi o imieniu Joe, któremu udało się uciec z balu charytatywnego, zabicie Thomasa i Marthę Wayne'ów. Po poznaniu tożsamości zabójcy swoich rodziców, Batman każe Spectre przenieść się do jaskini, gdzie na bat-komputerze sprawdza, gdzie obecnie znajduje się Joe Chill.

W jednym z magazynów w Gotham City Joe Chill, obecnie handlarz broni, próbuje sprzedać na licytacji swój najnowszy nabytek grupie złoczyńców. Na miejscu zjawia się jednak Batman i po szybkim uporaniu się za złoczyńcami, jego głównym celem staje się Joe. Nietoperz dopada go w pomieszczaniu biurowym. Bruce po zadaniu kilku mocnych ciosów ujawnia mu swoją tożsamość. Na miejscu zjawiają się Phantom Stranger i Spectre i obaj próbują przekonać Batmana do swoich racji. Bruce postawia wypuścić Chilla.

Po ucieczce zbir wyjawia grupie złoczyńców, że kiedyś zabił rodziców chłopca, który został Batman. Ci jednak nie są zadowoleni tym faktem i zaczynają go atakować, bo obwiniają go za to, że sprowadził na ich drogę Mrocznego Rycerza. Wkrótce do walki włącza się także Batman, ale w wyniku zamieszania budynek zostaje zniszczony i opadujący sufit przegniata Chilla. Przed śmiercią Joe wyznaje, że Bruce dostał to, czego chciał.

W rozmowie ze Spectrem Phantom Stranger zauważa, że to karma zdecydowała o ostatecznym losie Chilla, a Batman wybrał sprawiedliwość zamiast zemsty.

W jaskini Bruce otwiera stary kufer i wyjmuje z niego kostium nietoperza, który na balu miał jego ojciec. Następnie umieszcza go w specjalnej gablocie. Sprawa zabójstwa jego rodziców zostaje zamknięta.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • W odcinku głosów bohaterom udzielili m.in. Adam West i Julie Newmar, którzy w serialu telewizyjnym Batman grali Batmana i Catwoman, oraz Kevin Conroy i Mark Hamill, którzy w Batman TAS użyczyli swoich głosów postaciom Batmana i Jokera.
  • Wypowiedź Thomasa Wayne'a do Batmana "Impeccable, old chum", to nawiązanie do serialu telewizyjnego Batman, w którym Batman często określał Robina mianem "old chum" (starego kumpla).
  • W odcinku po raz pierwszy w pełni widać twarz dorosłego Bruce'a Wayne'a.
  • Złoczyńcy, którzy pojawiają się w odcinku, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych: Mr. Zero/Mr. Freeze, Two-Face, Mad Hatter, Poison Ivy, Pingwin, Solomon Grundy.
  • Jennifer Hale, która użyczała swojego głosu Zatannie w odcinku This Little Piggy w serialu animowanym Justice League Unlimited, ponownie powtórzyła swoją rolę.
  • Motyw z tym, że Batman ujawnia swoją tożsamość Chillowi, po tym jak oskarża go o zabicie Wayne'ów, został wcześniej pokazany w komiksie Batman #47.


CYTATY:

Ksiądz: Do you have anything you need to confess?
Moxon: Confess? Yeah, sure. Why not? When I was 9, I beat up Jimmy Flaherty for kissing my sister. Yelled at my wife once. Lied about my weight on my driver's license. Oh, uh, and there's the 40 years I spent running Gotham's rackets. Heh.

Joe Chill: If it can do this... just think of what it will do to the Batman.
Poison Ivy: $10,000.
Two-Face: $50,000.
Joker: Two bits. (wszyscy zaczynają się na niego gapić) Thought I'd lighten the mood.

Spectre: If this man lives, Batman dies.
Batman: Batman may die, but Bruce Wayne... never.

           
           
           
           
           
           
           INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Dariusz Dunowski
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Aneta Michalczyk-Falana
Dźwięk: Aneta Michalczyk-Falana
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Wiśniowska

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Mirosław Guzowski - Abra Kadabra, Joker
Agata Gawrońska-Bauman - Martha Wayne
Jacek Mikołajczak - Thomas Wayne
Sławomir Pacek - Spectre
Monika Wierzbicka - Zatanna, Poison Ivy
Paweł Szczesny - Moxon
Janusz Wituch - Phantom Stranger
i inni

Lektor: Paweł Bukrewicz


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk