.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: THE PLAGUE OF THE PROTOTYPES! :.

Tytuł odcinka: "THE PLAGUE OF THE PROTOTYPES!"
Polski tytuł: "Plaga prototypów!"
Pierwsza data emisji: 5 listopada 2010
Reżyseria: Michael Goguen
Scenariusz: Dean Stephan
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja:


Obsada:
Diedrich Bader
John DiMaggio
Fred Tatasciore
Adam West
James Arnold Taylor
Batman/Bruce Wayne
Black Mask
Sgt. Rock, Bat-Boty
Proto
Green Arrow, G.I. Robot

Podczas II Wojny Światowej w dzień desantu na plaże w Normandii oprócz Easy Company dowodzonej przez Sgt. Rocka jest także Batman. Jednak mimo, że bohaterowie nie mogą liczyć na wsparcie lotnicze, to mają do dyspozycji niezawodnego G.I. Robota, który niszczy wrogie działo. Niestety kiedy jeden z żołnierzy wdeptuje w minę, żeby go ocalić dzielny G.I. Robot poświęca swoje życie.

Chociaż wraz z Green Arrowem, Batman jest zajęty obronę Ziemi przed wrogim atakiem kosmitów, którzy swoje statki upodobnili do meteorytów, to nie musi on się martwić o sytuację w Gotham. Pomimo że Black Mask ze swoim gangiem włamuje się do banku, to na posterunku są specjalne Bat-Boty.

Po powrocie do Gotham City Batman sprawdza jak spisały się jego roboty. I chociaż złoczyńcy udało się zbiec, to udało im się pokrzyżować jego plany. Sygnał o ponownej kradzieży sprawia, że bohater postanawia osobiście wkroczyć do akcji. Chociaż wielki robot zwany Proto chce z nim jechać, to ze względu na fakt, że jest to prototyp, który nie do końca nad wszystkim panuje, nie zostaje zabrany na akcję.

Przy próbie zatrzymania Black Mask, Batman zostaje zaskoczony przez swoje Bat-Boty, nad którymi jak się okazuje kontrolę przejął złoczyńca. Żeby z nimi walczyć bohater transformuje Batmobila w robota, ale nawet to nie pomaga. Uwięziony w płonącym wraku Batman, zmuszony jest wezwać pomoc.

Działając razem, Ace i Proto ruszają na pomoc bohaterowi. I chociaż do walki z robotami Batmanowi przyda się Proto, to cały czas robot ma problemy z kontrolowaniem swojej siły.

Black Mask po tym jak kontrolowane przez niego Bat-Boty skradły miniaturowe, nuklearne ładunki wybuchowe, każe im także pozbyć się swoich byłych pomocników, gdyż są oni całkowicie bezużyteczni. Przy sobie pozostawia tylko Taboo, którego wiedza z zakresu techniki może mu się jeszcze przydać.

Po namierzeniu kryjówki złoczyńcy Batman cały czas się waha czy pomysł z zabraniem Proto na misję był dobry. Jego wątpliwości narastają po tym jak robot zdemolował trochę budynków po tym jak pobiegł razem za Acem, ścigającym kotka. Jednak Batman zmienia zdanie, kiedy zauważa, że Proto w bardzo ostrożny i delikatny sposób uratował kotka. Teraz tak samo jak bezbronne zwierzaki robot ma traktować ludzi. Podczas akcji w magazynie Balck Mask udaje się wysłać uzbrojone Bat-Boty w różne rejony miasta. Podczas zatrzymania Taboo, Proto pozostaje niezwykle delikatny, ale już Ace'a takie zasady nie ograniczają.

Działania Batmana, oraz Proto pozwalają na unieszkodliwienie 5 Bat-Botów, które zmierzały do swoich celów. Jednak cały czas pozostaje jeden robot do unieszkodliwiania. Niestety w tym przypadku sam Bat-Bot miał wybrać cel, a to oznacza, że może zaatakować dosłownie wszędzie. Po sugestii Proto dotyczącej wykorzystania węchu Ace'a bohaterowie na środku ruchliwego skrzyżowania odnajdują ostatniego robota. Niestety mimo próby zatrzymania Black Mask nie udaje się unieszkodliwić bomby, dlatego nie dopuszczając by ucierpieli niewinni ludzie, Proto wraz z bombę odlatuje na bezpieczną wysokość. Mimo siły wybuchu robotowi udaje się przetrwać.

Widząc możliwości swojego prototypowego robota, Batman decyduje się powierzyć mu zadanie, w których jego gabaryty nie będą problemem. W ten sposób w przestrzeni kosmicznej Proto rozpoczyna walkę ze statkami obcych.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Głosu Proto udzielił Adam West, który w latach 60-tych wcielił się role Batmana w kultowym serialu telewizyjnym.
CYTATY:

Green Arrow: You're lucky I keep Star City so clean, Bats. Otherwise I wouldn't have time to pick up your slack as an intergalactic cop.
Batman: Yes, I remember when I was only responsible for a single city instead of a country, planet, solar system, and overall existence of all known life.

Proto: Criminals who did this must be pounded by hammocks of justice.
Batman: Again, it's "hammers of justice," Proto

Batman: You can be gentle.
Proto: Have to be. Kittens are not just cute. But also delicate and defenseless.
Batman: Okay, Proto, you're back on the mission. But only if you promise to treat every citizen as if they were a kitten. Delicate, cute, and defenseless.

           
           
           
           INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Elżbieta Mikuś
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Jan Graboś
Dźwięk: Elżbieta Mikuś
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Miłogost Reczek - Black Mask
Michał Konarski - Green Arrow (?)
Tomasz Kozłowicz - Taboo
Mirosław Zbrojewicz - Sgt. Rock
Grzegorz Kwiecień - Proto
i inni

Lektor: Paweł Bukrewicz


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk