.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: THE KNIGHTS OF TOMORROW! :.

Tytuł odcinka: "THE KNIGHTS OF TOMORROW!"
Polski tytuł: "Rycerze przyszłości!"
Pierwsza data emisji: 19 listopada 2010
Reżyseria: Michael Chang
Scenariusz: Jake Black, Todd Casey
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja:


Obsada:
Diedrich Bader
Sebastian Bader
Jeff Bennett
Patrick Cavanaugh
Nika Futterman
James Garrett
Nicholas Guest
Lex Lang
Michael-Leon Wooley
Batman/Bruce Wayne, Damian z przyszłości
Robin z przyszłości
Joker, syn Jokera
Damian
Selina
Alfred
Question
Batman/Dick Grayson
Kalibak

Na Apokalipsie, wykonujący tajną misję dla Batmana, Question odkrywa plan Darkseida ataku na Ziemie. Niestety nim bohaterowi udaje się przekazać szczegóły inwazji zostaje zaatakowany przez Parademoni i Kalibaka. Nie mając innej drogi ucieczki Question rzuca w otchłań płonącej przepaści.

Przez lata kryminaliści swobodnie działali w Gotham City, ale tylko do czasu, kiedy pojawił się Batman. Jednak nawet i on potrzebował pomocy i dlatego dołączył do niego Robin. Razem Dynamic Duo stoczyło wiele bitew, ale kiedy chłopak dorósł i został Nightwing opuścił Gotham. Batman znowu działał sama, a jednym z jego najgroźniejszych przeciwników był Joker. Podczas jednej z walk szaleniec z dużej wysokości spadł do wody i słuch po nim zaginął. Pozbycie się Jokera, sprawiło, że Batmana mógł sobie pozwolić na inne rzeczy, jak romans z Catwoman, który zaowocował wspólną walką ze zbirami oraz ślubem Bruce'a i Seliny. Jednak lata mijała, a Wayne stawał się coraz starszy, a bohater cały czas musiał działać i tak kaptur i peleryna trafiły do Dicka Graysona, który został nowym Batmanem.

Kiedy Bruce'owi i Selinie urodził się syn, któremu nadali imię Damian, trenowali go by to on kiedyś przejął spuściznę rodziców. Jednak młody chłopak nie był pewny czy to jest właściwa droga dla niego.

Podczas wizyty w muzeum Batmana, Damian próbuje zasugerować ojcu, że wolałby zając się innymi rzeczami niż bycie bohaterem, ale Bruce cały czas stwierdza, że wszystko czego chce jego syn zapewni mu zwalczanie przestępczości. Rozważania bohaterów zostają przerwane przez nagłe wybuchy. Okazuje się, że to sprawka syna Jokera. Chociaż Bruce próbuje go powstrzymać, to tylko dzięki pomocy Seliny, który sięgnęła po bicz będący elementem wystawy, udaje się mu wyjść z opresji cało. Chociaż sytuacja staje się coraz gorsza, to Bruce nie zamierza się poddać i chociaż proponuje Damianowi, by ten wziął nunchaku i zaczął walczyć, to chłopak jednak odmawia. Na szczęście na miejscu zjawia się Batman. Nistety mimo podjętej walki nie udaje mu się powstrzymać syna Jokera, przed wysadzeniem muzeum. Dickowi w ostatniej chwili udaje się zabrać Damiana, ale niestety jest już za późno na uratowanie Bruce'a i Seliny, którzy zostali zasypani pod gruzami.

Po pogrzebie rodziców Damian cały czas obwinia się, że to przez jego brak działania zginęli Bruce i Selina, ale Dick zapewnia go, że to nie jego wina i że każdy ma swoje przeznaczenie. Dodaje również, że wielkie tragedie ukształtowały jego i Bruce'a.

Na jednej z ulic Gotham syn Jokera zaczyna dewastować pomnik Batmana. Na miejscu zjawia się Dick jednak po krótkiej walce zostaje zaskoczony przez starego Jokera, który jakimś cudem przeżył wypadek przez z lat. Stary złoczyńca, chociaż jest szalony, to nie jest głupi i wie, że ma do czynienia z Nightwingiem. Wyznaje również, że jego młodszy pomocnik nie jest jego prawdziwym synem, ale jednym z fanów, który dał się ukształtować na jego podobieństwa. Złoczyńcy przymocowują na Batmana do pomnika, z którego wkrótce ma zostać rozpowszechniony gaz Jokera.

Na miejscu zjawia się jednak Damian, który w kostiumie Robina nie zamierza dopuścić by zło zatriumfowało. I chociaż początkowo w walce z następcą Jokera ma problemy, to po tym, jak przypomina sobie, że w jego żyłach płynie krew Batmana, zwycięża. Dzięki swojej walce dał cenny czas Dickowi potrzebny na uwolnienie się. Jednak także i Joker nie zamierza się poddawać i ponownie atakuje Batmana i uwalani swój gaz. Dickowi udaje się na szczęście w porę wybuchowych batangiem wysadzić w powietrze pomnik i tym samym unieszkodliwić gaza. Spadająca głowa z posągu ląduje jednak tuż obok Jokera i dawka gazu zostaje wystrzelano wprost na szaleńca i nawet jak dla nie go jest to stanowczo za dużo.

Przez kolejne lata Dick i Damian, jako Batman i Robin walczyli z licznymi złoczyńcami, aż do czasu, kiedy syn Bruce'a i Seliny przejął rolę zapoczątkowaną przez swojego ojca. W przyszłości Damian nie jest jednak skazany na samotną walkę, bo u jego boku jest nowym Robinem, który jest jego synem.

Po powrocie do rezydencji Batman zauważa, że Alfred skończył pisać swoją kolejną powieść detektywistyczną, którą zatytułował "The Knights of Tomorrow". Chociaż wierny lokaj sugeruje, że Selina byłaby idealną panią Wayne, to Bruce zapewnia go, że nie zamierza dawać Catwoman, żadnej innej biżuterii niż bat-kajdanki. Jednak mimo to na kolejną akcję zatrzymania Catwoman Batman zadbał, by jego kostium prezentował się nienagannie.


Autor: Q    
Twórcy Batman: The Brave and the Bold ponownie udowadniają, że wiedzą jak zrobić świetny odcinek z wieloma nawiązaniami do wydarzeń z historii Batmana. W The Knights of Tomorrow! nie brakuje niczego. Jest akcja, są groźni złoczyńcy, wątki romantyczne, niepewności nękające bohaterów, a także śmierć, ale przede wszystkim jest Batman, który zawsze będzie walczył z różnorodnymi łotrami.

Momentami historia jest uproszczona, ale przecież od dwudziesto parominutowej opowieści nie można wymagać zbyt wiele. W całości pojawia się natomiast wiele nawiązań do komiksów, wcześniejszych seriali animowanych, oraz serialu telewizyjnego z lat 60-tych. Tak, więc The Knights of Tomorrow! to jeden z lepszych odcinków serialu, który przede wszystkim koncentruje się tylko i wyłącznie na osobie Batmana. Koniecznie trzeba go obejrzeć, bo chociaż wszystko się okazuje tylko historią wymyśloną przez Alfreda, to jednak trzeba przyznać, że jest to pomysł godny uwagi.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Oprócz Riddlera i Solomona Grundy'ego i innych złoczyńców, różni Batmani walczyli także z Flamingo i Club of Villains: El Sombero, King Kraken, Pierrot Lunaire i Scorpiana.
  • Wśród uczestników wesela Bruce'a i Seliny można dostrzec: Clarka Kenta (Superman), Olivera Queena (Green Arrow), i Jaime'ego Reyesa (Blue Beetle).
  • Na pogrzebie Bruce'a i Seliny są: Steve Trevor, Diana Prince (Wonder Woman), James Gordon, Barbara Gordon (Batgirl), Alfred Pennyworth, Damian, Dick Grayson (Batman/Nightwing), Clark Kent (Superman), Lois Lane, Dinah Drake (Black Canary), Oliver Queen (Green Arrow), Jaime Reyes (Blue Beetle).
  • Joker wspomina, że był wysadzany w powietrze, wpadał do komina, był zjedzony przez rekiny. Wydarzenia te miały miejsce w dwóch odcinkach Batman: TAS (The Laughing Fish i Mad Love) i w filmie Batman & Superman: World's Finest.
  • Głosu Robinowi z przyszłości użyczył Sebastian Bader, syn Diedricha Badera.
  • W odcinku pojawia się szereg nawiązań do różnych wydarzeń. Dick i Damian, tak samo jak w serii komiksów Batman and Robin walczą z Club of Villains, Toadem, Pygiem i Flamingo. Dodatkowo w muzeum Batmana oprócz klasycznych symboli bohatera, takich jak batsygnał, cze różne stroje, Batmobile oraz mechaniczny dinozaur i wielka moneta, pojawia się także plakat z napisem "Pow" oraz popiersie Szekspira, które nawiązują do serialu telewizyjnego z lat 60-tych. Na końcu odcinka pojawia się ponownie popiersie Szekspira służące do otwierania przejścia do jaskini jak i specjalne Bat-słupki, co także jest nawiązaniem do serialu telewizyjnego Batman. Podczas całego odcinka w różnych sytuacjach występuje też scena, w której grupa gangsterów chce napaść na bank, jest to nawiązanie do intra z serialu animowanego Batman: TAS.
CYTATY:

Damian: But what if I want to be a scientist?
Bruce: Crime fighting is a science.
Damian: What about a race car driver?
Bruce: The Batmobile is the fastest car on the planet.
Damian: Astronaut?
Bruce: The galaxy is just another neighborhood to patrol for a crime fighter.

Joker: My doc recently gave me the bad news. Seems all those chemicals I'd exposed myself over the years finally took their toll. He gave me six months to live, I gave him six seconds.

           
           
           
           
           
           INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Elżbieta Mikuś
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Jan Graboś
Dźwięk: Elżbieta Mikuś
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Mirosław Guzowski - Joker
Jacek Kopczyński - Joker Jr.
Maciej Musiał - Robin/Damian Wayne
Stefan Knothe - Alfred Pennyworth
Przemysław Wyszyński - Batman/Dick Grayson
Waldemar Barwiński - Question
Elżbieta Jędrzejewska - Catwoman/Selina Kyle
Miłogost Reczek - Kalibak
i inni

Lektor: Paweł Bukrewicz


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk