.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: BATTLE OF THE SUPERHEROES! :.

Tytuł odcinka: "BATTLE OF THE SUPERHEROES!"
Pierwsza data emisji: 25 marca 2011
Reżyseria: Ben Jones
Scenariusz: Steven Melching
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja:


Obsada:
Diedrich Bader
Gabrielle Carteris
Sirena Irwin
Richard McGonagle
John DiMaggio
Alexander Polinsky
Kevin Michael Richardson
Roger Rose
Jeremy Shada
Batman/Bruce Wayne
Vicki Vale
Lois Lane
Perry White, Brainiac
Pharaoh, Toyman
Jimmy Olsen
Lex Luthor, Mr. Mxyzptlk
Superman
Robin

Kiedy złowieszczy Pharaoh wykorzystuje swoje magiczne berło do zamiany spotkanych osób w posłuszne zombie, które wykorzystuje do okradzenia banku może się spodziewać, że na jego drodze staną Batman i Robin. Ubrani w specjalne bandaże pokryte maślanką chronieni są przed mocą berła złoczyńcy. Dzięki temu bez większych problemów powstrzymują Pharaoha, a cała akcja zostaje zrelacjonowana przez Vicki Vale.

W Metropolis Jimmy wysyła sygnał Supermanowi. Następnie udając, że jest umierający prosi swojego przyjaciela o ostatnią przysługę. Chce poznać jego sekretną tożsamość. Jednak, kiedy bohater już zamierza to zrobić, to do jego uszu dochodzą dźwięki alarmu. Odlatując Superman dodaje, że po zeskanowaniu swoimi zmysłami wychodzi na to, że Jimmy będzie zdrów.

Przed muzeum Superman spotyka Batmana. Jak się okazuje ktoś wcześniej w innych miastach dokonał takich samych kradzieży. Chociaż opuszczający swoim latającym pojazdem muzeum Lex Luthor ma zakładniczkę w osobie Lois Lane, to bohaterowie nie mają większych problemów z jego zatrzymaniem. Podczas gdy Batman ratuje spadającą reporterkę, która jenak bardziej oczekiwała ratunku ze strony inne bohatera, Superman rozprawia się ze złoczyńcą. Po wspólnej akcji Batman, po zaproszeniu przez Supermana, postanawia zostać na jakiś czas w Metropolis.

Później w Daily Planet Perry White zleca Lois i Jimmy'emu napisanie artykułu pt. "Day in the Life of Superman". Clark nie bardzo zainteresowany był tym temat, bo jak się okazuje Superman ma wiele rzeczy do zrobienia. Z pomocą Batmana powstrzymuje m.in. takich złoczyńców jak Metallo, czy Mr. Mxyzptlk. Kończąc swój artykuł Lois Lane dostaje prezent od tajemniczego wielbiciela, naszyjnik z czerwonym kamieniem. Również Jimmy dostaje prezent. Nowy zegarek alarmowy. Oboje podejrzewają, że są to podarunki od Supermana.

Kiedy Toyman próbuje okraść bank od razu zjawia się Superman. Na miejscu są też Lois i Jimmy i to właśnie po rozmowie z nimi zmienia się nastawienie bohatera, który postanawia dla przykładu raz na zawsze pozbyć się złoczyńcy. Od śmierci, Toymana ratuje szybka interwencja Batmana. Chociaż Człowiek ze Stali tym razem odpuszcza, to zapewnia, że następnym razem będzie już inaczej.

Zachowując się zupełnie inaczej niż zwykle Superman nie tylko jest nie miły, ale także złośliwy. Specjalnie psuje ładną pogodę i niszczy drogę tworząc wielki korek. Spala też prezent od Jimmy'ego, a mimo zaproszenia Lois umawia się z inną kobietą. Po rozmowach z Olsenem i Lane Batman dochodzi do wniosku, że zachowanie Supermana zmieniło się po tym jak otrzymali oni swoje prezenty.

W Fortress of Solitude Batman po rozmowie z Supermanem zyskuje pewność, że to nie on obdarował prezentami swoich przyjaciół. Nie chcąc walczyć z Człowiek ze Stali Batman odchodzi wraz z Krypto. W jaskini dzięki dokładnej analizie kamieni z prezentów, jakie otrzymali Lois i Jimmy, bohater odkrywa, że Superman został zainfekowany czerwonym kryptonietem.

Sprawy w Metropolis przyjmują jednak coraz gorszy obrót, kiedy Superman wyrzuca burmistrza Swana i sam ogłasza się królem. Na szczęście w porę na miejscu zjawiają się odziany w potężną zbroje Batman i Krypto. Chociaż po zaciekłej i brutalnej walce Superman ma przewagę, to wiedząc, że efekt działania czerwonego kryptonitu trwa tylko 24 godziny, Batmanowi i Krypto udaje się go powstrzymać przed skrzywdzeniem mieszkańców Metropolis.

Kiedy Superman znowu jest sobą, bohaterowie dochodzą do wniosku, że jedyną osobą, która znała właściwości czerwonego kryptonitu był Luthor. W obserwatorium Lex wyjaśnia, że wcześniej bohaterowie złapali Lexbota. Złoczyńca jest też przekonany, że reputacja Supermana jest już zniszczono, bo raz nadszarpniętego zaufania nie da się odbudować. Przy użyciu swojej broni Luthor strzela w Batmana, a następnie odsłania swój pierścień z zielonego kryptonitu i próbuje zgładzić Supermana, ale niespodziewanie nie robi to na nim żadnego wrażenie. Jak się okazuje bohaterowie przebrali się nawzajem by zmylić Luthora.

Później Batman i Superman biorą udział w uroczystej paradzie, a Lois odkrywa, że to Clark Kent napisał artykuł na pierwszą stronę na temat ostatnich wydarzeń. Jednak bohaterowie nie mają czasu na świętowanie, bo nad miastem zjawia się Brainiac.


Autor: Q    
Początek trzeciego sezonu Batman: The Brave and the Bold wypada bardzo dobrze. Pod pewnymi względami odcinek Battle of the Superheroes! przypomina mi poniekąd The Batman/Superman Story z serialu The Batman, w którym to również na początku nowego sezonu serialu pojawił się Superman i inni bohaterowie z jego uniwersum. Na tym jednak podobieństwa się kończą.

Battle of the Superheroes! jest odcinkiem bardziej dla fanów Supermana niż Batmana, ale mimo to jego oglądanie to prawdziwa przyjemność. To Metropolis Lois, Jimmy i złoczyńcy Człowieka ze Stali są tu najważniejsi. Rola Batmana pozostaje jednak bardzo istotna. Odcinek mimo świetnej końcowej sceny walki pomiędzy bohaterami, która jest nawiązaniem do The Dark Knight Returns Franka Millera, stawia bardziej na elementy komiczne. Już sam teaser odcinka z Pharaohem oraz scena, w której Jimmy próbuje nakłonić Supermana do zdradzenia swojego sekretu pokazują, że to właśnie takie elementy będą przeważały. Jeśli więc ktoś liczył na odcinek w poważniejszym tonie to będzie zawiedziony. Jednak elementy komiczne w Battle of the Superheroes! są naprawdę zabawne i nie sposób ich niedoceniać. Jeśli pobadały wam się dziwne zachowania Supermana, który prezentował się jak pierwszorzędny dupek to powinniście zajrzeć na stronę Superdickery.com na której znajduje się pełno tego typu żartów z Silver Age of Comic Books. Dodatkowo w odcinku pojawia się również wiele innych smaczków, m.in. Vicki Vale, czy nawiązanie do serialu telewizyjnego Batman z lat 60-tych.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Walka Supermana i Batmana to bezpośrednie nawiązanie do brutalnego starcia bohaterów z The Dark Knight Returns. Niektóre wypowiedzi bohaterów, a także zbroja, w której walczy Batmana, również pochodzą z powieści graficznej Franka Millera.
  • Transformacje Jimmy'ego pochodzą z różnych okładek komiksów. Ujęcie, w którym Superman spala prezent od swojego przyjaciela jest z okładki Superman's Pal Jimmy Olsen #30 . Ujęcie, w którym Superman nosi koronę pochodzi zaś z okładki Action Comics #311.
  • Złoczyńca Pharaoh oparty jest na postaci King Tuta. Twórcy zmienili imię bohatera ze względu na prawa autorskie. Złoczyńca ten został stworzony specjalnie na potrzeby serialu telewizyjnego z lat 60-tych. Odniesienie do maślanki to natomiast nawiązanie do odcinka Tut's Case is Shut, w którym Batman dzięki maślance ochronił się przed wpływem Tuta.
  • Wypowiedź Batmana: "You diseased maniac!", to nawiązanie do filmu Superman z 1978 roku, w którym takimi słowami Superman opisał Lexa Luthora.
  • Burmistrz Swan został tak nazwany na cześć rysownika Supermana Curta Swana.
CYTATY:

Pharaoh: Feel the wrath of Osiris! By the power of Horus, it's not possible!
Batman: Sorry, Pharaoh.
Robin: Our wrappings are covered in buttermilk, the one thing that repels Pharaoh rays

Superman: Mr. Mxyzptlk!
Mr. Mxyzptlk: Superman! And Batman! What fun!
Batman: And I thought Bat-Mite was a weird one.
Superman: Don't worry. I just need to trick him into saying his name backwards. Knock knock.
Superman: A joke? I love jokes! Who's there?
Superman: Kltpzyxm.
Superman: Kltpzyxm who? Oh, nuts!

Lois: He's not the same person. We were supposed to have a picnic, but he was with another girl.

           
           
           
           
           


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk