.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: SHADOW OF THE BAT! :.

Tytuł odcinka: "SHADOW OF THE BAT!"
Pierwsza data emisji: 22 kwietnia 2011
Reżyseria: Michael Goguen
Scenariusz: J.M. DeMatteis
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter


Obsada:
Diedrich Bader
Dee Bradley Baker
Grey DeLisle
John DiMaggio
Will Friedle
Nika Futterman
Nicholas Guest
Jennifer Hale
John DiMaggio
Tom Everett Scott
Jeremy Shada
Batman/Bruce Wayne
Jason Blood/Etrigan
Dala, Fire
Black Mask
Blue Beetle
Catwoman
Martian Manhunter
Ice
Aquaman
Booster Gold
Robin

Robin w dżungli ściga panterę. Na miejscu skacząc z liany na lianę zjawia się także Batmana. Jak się okazuje ten niebezpieczny kotek należy do Catwoman, kiedy Batman proponuje jej poddanie się, bohaterka odrzuca jego propozycję i przy pomocy pyłku kwiatowego, który może kontrować ludzkie umysły, próbuje nad nim zapanować. Dynamic Duo nie są jednak w dżungli sami, jest jeszcze Bat-Ape, która ratuje Robina przez starciem z panterą. Catwoman udaje się co prawda uciec, ale, mimo że nie spotkała jej kara, to utraciła Batmana.

W Gotham City Batman i Jason Blood ścigają Dalę, która w wyniku wypadku w laboratorium stała się wampirem. Chociaż Batman próbuje ją zatrzymać, to przeciwniczka jest od niego znacznie silniejsza. Z opresji ratuje bohatera Etrigan. Kiedy Batman odjeżdża prosi Demona, by ten przygotował lekarstwo dla wampirzycy, nie wie on jednak, że lada moment sam zmieni się krwiożerczego wampira.

Po udanym napadzie na bank, Black Mask i jego ludzie zostają powstrzymani przez Batmana. Jednak szybko się przemieszczająca i odporna na kule postać nietoperza nie jest tym samym bohaterem, co dawniej. Batman bez problemów dobiera się do szyi złoczyńcy.

Bruce nie może się kontrolować i atakuje nawet swojego wiernego lokaja, który zszedł do jaskini. Nie mogąc pokonać swoich żądzy, bohater postanawia zaspokoić swój apetyt.

W satelicie Justice League Fire, Ice, Aquaman, Booster Gold i Martian Manhunter czekają na Batmana, który wysłał im informację o pilnym spotkaniu. Jednak nie chodzi o żaden atak obcych, ale o kolacje. Dlatego, że Batman zachowuje się inaczej niż zwykle Martian Manhunter pozostaje czujny, ale pochlebstwa wygłaszane przez bohatera robią wrażenie na Ice. Kiedy Booster próbuje wyjść, bohater oświadcza, że w wyniku awarii, która jest poważniejsza niż przypuszczano, nikt nie może opuścić satelity.

W nocy, kłócący się Booster i Blue Beetle o to, kto gdzie będzie spał, odwiedzeni zostają przez będącego w swojej krwiożerczej formie Batman. Później demoniczny cień bohatera składa wizytę Ice i Fire.

Rozmawiając w laboratorium Aquamana i Martian Manhuntera atakuje Batman. Wykorzystując swoją zdolność hipnozy podporządkuje sobie bohaterów i bez problemów wbija swoje kły w szyję Aquamana. Martian Manhunter próbuje walczyć z bohaterem, ale w przebłysku świadomości ten przekazuje mu, żeby go zabił zmieniając orbitę lotu satelity.

Po ucieczce Batman w postaci latającego nietoperza zostaje zaatakowany przez Ice i Fire, jednak po zmianie swojej formy w wielkiego człowieka-nietoprza nie ma problemów z bohaterkami. Najpierw postanawia zasmakować krwi Fire, na deser pozostawia sobie Ice.

W kuchni Booster Gold przygotowuje specjalny czosnkowy specyfik, który ma z niego uczynić prawdziwego pogromcę wampirów. Jednak, kiedy wampir Batman po walce z Blue Beetle'em przy użyciu hipnozy podporządkowuje go sobie, okazuje się, że czosnek w ogóle na niego nie działa. Bohater bez problemów zaspakaja swoje pragnienie.

Martian Manhunter ponownie atakuje Batmana, ale jego szanse są słabe, gdyż ten korzysta z pomocy bohaterów, których przemienił wcześniej w wampiry. Z opresji w ostatniej chwili Martian Manhuntera ratuje Etrigan. Bohaterowie działając razem, mimo ataku krwiożerczych przeciwników, udaje się zmienić tor lotu satelity, która zapełnia się promieniami słońca powodując tym samym usmażenie wampirów.

Batman po odzyskaniu przytomności odkrywa, że jest na satelicie JL, gdzie zabrał go Jason, po tym jak ugryzła go Dala. Po ugryzieniu bohatera nękały przerażające halucynacje.


Autor: Q    
Pomysł na Batmana wampira nie jest niczym nowy. Powstał film The Batman vs Dracula, a i także ostatnio w odcinku Bat-Mite Presents: Batman's Strangest Cases! w pewnym sensie pojawił się Batman z krwiożerczym apetytem. Jak się, więc przedstawia historia Shadow of the Bat!? Na pewno nie sposób odmówić niezwykłego mrocznego klimatu, ale chociaż mamy tu wampira i jego demoniczne przemiany, to opowieść o wampirze w kategorii wiekowej TV-Y7-FV (czyli dla osób powyżej 7 roku życia, z pewnymi elementami z przemocy) wypada blado. Momentów ukąszenia praktycznie brak nie wspominając już o jakiś minimalnym śladzie krwi. Przez takie zabiegi scena, w której po wbiciu swoich kłów w szyję jednego z bohaterów Batman ociera usta, na której nie ma żadnych śladów krwi, wypada wręcz żenująco. Jest to jednak zbyt mroczny temat by go dostosowywać do takiej kategorii wiekowej.

O ile wampirza część historii nie do końca się udała, to dawka humoru jak zawsze dobra, a powrót do JLI również wypadł dobrze. Tak okazjonalnie, na drugim planie, tacy bohaterowie, jak Ice i Fire oraz Booster Gold i Blue Beetle mogliby jeszcze powrócić w którymś z odcinków, bo naprawdę ich relacje są bardzo zabawne.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Scenarzysta odcinka J.M. DeMatteis jest twórcą I... Vampire, pierwszy komiks DC Comics, w którym głównym bohaterem był wampir, Andrew Bennett.
  • Wypowiedź Batmana: "Catwoman's still playing the most dangerous game.", to nawiązanie do opowiadania The Most Dangerous Game (aka The Hounds of Zaroff) Richarda Connella z 1924 roku.
  • Wypowiedź Boostera Golda: "Booster Gold, Vampire Slayer!", to nawiązanie do Buffy the Vampire Slayer.
CYTATY:

Blue Beetle: I never knew Bats was into fine dining. Is it me, or he is acting kind of strange?
Booster Gold: After seein' how he dresses his dog, nothing phases me about this guy.

Batman: Cosmetics? For one as naturally beautiful as you?
Ice: I bet you say that to all the Nordic ice goddesses.
Booster Gold: Look, I'm sure there's a good reason for this, not that I wanna take the time to figure it out. But I got places to go, underwear to sell.

           
           
           
           


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk