.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: THE SCORN OF STAR SAPPHIRE! :.

Tytuł odcinka: "THE SCORN OF STAR SAPPHIRE!"
Pierwsza data emisji: 28 maja 2011
Reżyseria: Michael Goguen
Scenariusz: J. M. DeMatteis
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter


Obsada:
Diedrich Bader
Vicki Lewis
Loren Lester
Rachel Quaintance
Sean Donnellan
Eliza Jane Schneider
James Arnold Taylor
Michael Jai White
Batman/Bruce Wayne
Star Sapphire, Wonder Woman
Green Lantern/Hal Jordan
Carol Ferris, komputer
Steve Trevor
Baroness Paula Von Gunther, Georgette Taylor
Major Disaster
Tattooed Man

Kiedy Batman i Steve Trevor zostają uwięzieni przez Baronessę Von Gunther i jej armię robotów nie mają powodów do obaw, gdyż mogą liczyć na pomoc, jak zawsze cudownej, Wonder Woman. Podczas gdy bohaterka rozprawia się z robotami, Batman uwalnia się i dokończa dzieło rozpoczęte przez Amazonkę, która śpieszy na ratunek przywiązanemu do wystrzelonej rakiety Steve'owi.

Hal Jordan walczył z wieloma przeciwnikami takimi jak Evil Star, Dr. Polaris, Javelin, ale zawsze najtrudniej było mu pokonać Star Sapphire.

Podczas gdy Batman pilnuje bezpieczeństwa w Coast City, Hal Jordan testuje nowy prototyp Batmobila, który może także służyć jako samolot. Hal jednak zbyt mocno obciąża nowy pojazd, czym doprowadza do jego rozbicia. Chociaż w wyniku wypadku nic mu się nie stało to nie ma czasu by spędzić trochę czasu ze swoją ukochaną i martwiącą się o niego Carol Ferris, gdyż śpieszy pomóc Batmanowi w walce z Tattooed Manem, który napadł na bank.

Następnego dnia po przetestowaniu nowego prototypu Batboat, Hal znowu opuszcza Carol oraz towarzyszącą im reporterkę Georgette Taylor by pomóc Batmanowi w walce z Majorem Disasterem. Po rozmowie z Batmanem Hal postanawia spotkać z Carol, która ostatnio była dość poirytowana jego brakiem zainteresowania jej osobą, ale kiedy zjawia się w jej biurze jej tam nie ma.

Szukając Carol Batman podejrzewa zamieszanie w całą sprawę Star Sapphire. Kiedy bohaterom udaje się ją odnaleźć, szybko odkrywają, że nie jest to prawdziwa łotrzyca, ale Georgette Taylor. W takiej sytuacji Hal decyduje się wyjawić prawdę o Star Sapphire, która w rzeczywistości jest oddzieloną osobowością Carol Ferris. Kiedy na miejscu zjawia się prawdziwa Star Sapphire, która otwiera portal umożliwiający inwazję Zamaronek na Ziemię, Batman zaczyna z nimi walczyć, podczas gdy Hal próbuje dotrzeć do osobowości Carol. Kiedy wyznaje swoją miłość, wtedy bohaterce udaje się pokonać złą stronę swojej osobowości, która narodziła się po tym jak Zamaronki wybrały ją na nosicielkę ducha ich królowej.

Po odzyskaniu przytomności Carol dochodzi do siebie w swoim biurze, jednak, tak jak zawsze, nie pamięta swoich działań jako Star Sapphire. Wydarzenia te pamięta natomiast Georgette Taylor, która w końcu ma materiał na świetny artykuł, jednak za sprawą bat-spreju amnezji także i ona zapomina o pewnych rzeczach.


Autor: Q    
Scorn of the Star Sapphire! nie jest złym odcinkiem, ale nie jest to też Batmanowa historia, ale bardziej Hala Jordana. Dlatego zapewne odcinek ten bardziej spodoba się fanom Green Lanterna niż Mrocznego Rycerza.

Teaser odcinka, w którym pojawia się Wonder Woman wypada naprawdę świetnie, w czym spore zasługi należą się relacjom bohaterki z Steve'em Trevorem, który spokojnie czeka na ratunek z rąk superbohaterki. Któżby nie chciał mieć takiego anioła stróża jak Wodner Woman?. Batman nie odgrywa tu może dużej roli, ale wejście Wonder Woman, jej niewidzialny odrzutowiec i ta muzyka robi wrażenie. Po takiej prezentacji bohaterki chciałoby się ją obejrzeć w większej roli w jednym z kolejnych odcinków Batman: The Brave and the Bold. Pod warunkiem, że twórcom udałoby się zachować odpowiedni podział pomiędzy historią z Batmanem a pomagajacym mu bohaterom.

W przypadku Scorn of the Star Sapphire! to Green Lantern odgrywa główną rolę. Akcja nie tylko dzieje się w Coast City, ale to także Hal testuje nowe prototypy pojazdów Batmana i na dodatek co raz śpieszy na pomoc bohaterowi Gotham City, kiedy ten próbuje powstrzymać, któregoś ze złoczyńców, z którymi zazwyczaj walczy Green Lantern. Czy naprawdę Batman nie uporałby się sam z tymi przeciwnikami?

Pomysł z tym, że to Ferris Industries pomaga unowocześnić sprzęt Batmana nie jest zły, ale jednak zdecydowanie za wielu w tej historii wątków z Jordanem. Taki odcinek bardziej pasowałby do serialu z Green Lanternem, w którym gościnnie pojawiłby się Batman. Nietoperz niestety nie ma tu wiele do działania, to nie on powstrzymuje Star Sapphire, chociaż uzmysławia Halowi co ten powinien poprawić w swoich relacjach z Carol. Praktycznie Batman ma okazje się wykazać tylko na samym końcu odcinka, kiedy za sprawą amnezyjnego spreju sprawia, że reporterka Georgette Taylor zapomina o ostatnich wydarzeniach, których ujawnienie mogłoby doszczętnie zniszyć Carol.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Odcinek po raz pierwszy został udostępniony na iTunes 28 maja 2011.
  • Złoczyńcy, kórzy pojawiają się odcinku, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych: Evil Star, Dr. Polaris, Javelin.
  • Kiedy Wonder Woman przybywa by walczyć z Baronessą w tle słychać motyw przewodni z serialu telewizyjnego Wonder Woman.
CYTATY:

Steve Trevor: Have to say, being a secret agent is a cinch when you have a super-powered girlfriend.
Batman: I wouldn't know.

Batman: So you crashed another of my planes?
Green Lantern: Not doing this now...

           
           
           
         


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk