.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: SWORD OF THE ATOM! :.

Tytuł odcinka: "SWORD OF THE ATOM!"
Pierwsza data emisji: 11 czerwca 2011
Reżyseria: Ben Jones
Scenariusz: Thomas Pugsley, Steven Melching
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter


Obsada:
Diedrich Bader
Gabrielle Carteris
John Di Maggio
Sirena Irwin
Enn Reitel
Kevin Michael Richardson
Peter Scolari
James Sie
Preston Strother
Batman/Bruce Wayne
Laethwen
Aquaman
Mera
Deraegis
Black Manta
Ray Palmer/Atom
Ryan Choi/Atom
Arthur Jr

Sitcom "The Currys Of Atlantis", Aquaman odkrywa, że ma poważne kłopoty, kiedy okazuje się, że w dzień, kiedy wypada jego rocznica ślubu planował wspólną walkę ze złoczyńcami z Batmanem.

Przez lata Batman działał razem z Atomem (Ray Palmer) pokonując takich łotrów jak Cannoneer czy Thinker. Później rolę Atoma przejął Ryan Choi, ale nauka była dla niego ważniejsza niż walka z przestępczością. Jednak, kiedy ponownie daje o sobie znać Chronos, Batman nie ma innego wyjścia jak odnaleźć Palmera, którego nikt nie widział od lat. Podążając za tropem bohater Gotham City trafia do amazońskiej dżungli.

Po zniknięciu Batmana, Aquaman zawraca się do Ryana Choia o pomoc i chociaż ten nie jest zachwycony, to udaje się do amazońskiej dżungli. Na miejscu bohaterowie odkrywają urządzeniea do zmniejszania Palmera i po małych śladach Batmana domyślają się, że ten zmniejszył się by odnaleźć Raya. Chociaż Ryan nie zamierza brać dalej udziału w poszukiwaniach to za sprawą Aquamana nie ma innego wyjścia.

Podążając za śladami Batmana, bohaterowie docierają do miejsca, w którym Nietoperza zaatakował chrząszcz herkulesa. Jednak nie mają oni pojęcia co się stało później, bo wygląda na to, że owad nagle znikł. Pojawienie się groźnej żaby sprawia drobny kłopot, ale odpornemu na jej jad Aquamanowi nie stwarza ona żadnych problemów.

Jak się okazuje to owa żaba wcześniej zjadła chrząszcza, który zaatakował Batmana. Przed nią bohatera uratował nie, kto inny jak Ray Palmer, który następnie zabrał go do mikroskopijnego miasta stworzone przez obcych, których statek rozbił się w dżungli. Atom pomógł im przystosować się do trudnych warunków życia i zakochał się w księżniczce Laethwen. Jednak tak przychylny do obcych nie jest Deraegis, który pod pozorem udania się z Batmanem po brakującą część do ich statku wrzuca bohatera do dołu, gdzie ten ma stać się pożywieniem dla pająka.

Na szczęście dla Batmana w porę odnajdują go Ryan i Aquaman, który próbując szybko ruszyć mu na pomoc, sam zostaje uwięziony w pajęczej sieci. Jednak mimo początkowych kłopotów bohaterom udaje się unieszkodliwić pająka. Następnie szybko ruszają na pomoc Palmerowi, który wraz z Laethwen został wrzucony na arenę, gdzie czekają na nich niebezpieczne zwierzęta. Wspólne działania bohaterów pozwalają im wyjść z opresji cało, ale to jeszcze nie koniec kłopotów. Deraegis wykorzystał części z urządzenia pomniejszającego Atoma i sam powiększył się do wielkich rozmiarów, tak by już nic mu nie zagrażało. Na szczęście Choi przypomina sobie o porcji żabiej trucizny, którą wcześnie pobrał. Wykorzystuje ją by sparaliżować przeciwnika. Za swoje zasługi Ryan zostaje odznaczony, a po tym gdy Palmer postanawia pozostać u boku Laethwen, Choi uznaje, że życie bohatera wcale nie jest takie złe i już jako Atom razem z Batmanem i Aquamanem staje do walki z Chronosem.


Autor: Q    
Kapitalny teaser odcinka. Pomysł na sitcom o rodzinie Aquamana to strzał w dziesiątkę, aż prosi się o więcej takich przygód króla Atlantydy. Jeśli zaś chodzi o sam odcinek, to jednak Atom nigdy nie należał do grupy bohaterów na których zwracałem szczególną uwagę. Nie inaczej jest tym razem, a na dodatek mamy praktycznie aż dwóch Atomów. Poruszony zostaje wątek związany z byciem bohaterem, który dodatkowo ubrany jest w warstwę humoru, którą jak zawsze dostarcza niezawodny Aquaman, ale poza tym historia nie porywa. Pomniejszeni bohaterowie i mikro kosmici, to zdecydowanie nie są tematy, które mnie nie interesują. Dobrze, że przynajmniej teaser odcinka jest kapitalny. Trochę szkoda, że to już któryś odcinek z kolei, który albo nie w pełni wykorzystuje swój potencjał, albo ma średnią fabułę, może kolejne zaprezentują się lepiej, bo jak pokazuje "The Currys Of Atlantis" twórcy mają jeszcze kapitalne pomysły.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Odcinek po raz pierwszy został udostępniony na iTunes 11 czerwca 2011.
  • Teaser odcinka pierwotnie miał być w Battle of the Superheroes!, ale zdecydowano się na zamianę, bo wtedy odcinek trwał by za długo.
  • Złoczyńcy, którzy pojawiają się odcinku, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych: Cannoneer, Thinker, Dwarfstar, Chronos.
CYTATY:

Aquaman: I'm sorry, but you look ridiculous. For goodness sake, man, put on a cape. Show some effort!
Ryan: I am not wearing my costume. Because one, I'm not a superhero anymore. And two, I like pockets.
Aquaman: Ummm, pockets. Yes...

Aquaman: And let's see, what else? There's snazzy costumes, protecting the innocent, beating up villains. Getting your picture in the news. Did I mention snazzy costumes?
Ryan: You don't get it, Aquaman. Being a research scientist makes me happy. I like math. I'd rather solve equations than get out of death traps. Are you even listening?!?
Aquaman: No. I stopped once you started babbling on about math.


MUZYKA

"The Currys of Atlantis"
Muzyka:Michael McCuistion, Lolita Ritmanis i Kristopher Carter
Słowa: Michael Jelenic i James Tucker
Wykonanie: John DiMaggio

           
           
           
       


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk