.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: TRIUMVIRATE OF TERROR! :.

Tytuł odcinka: "TRIUMVIRATE OF TERROR!"
Pierwsza data emisji: 18 czerwca 2011
Reżyseria: Michael Goguen
Scenariusz: Paul Giacoppo
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter


Obsada:
Diedrich Bader
Morena Baccarin
Jeff Bennett
James Garrett
Tippi Hedren
Vicki Lewis
Alexander Polinsky
Kevin Michael Richardson
Roger Rose
Batman/Bruce Wayne
Cheetah
Joker
Alfred Pennyworth
Queen Hippolyta
Wonder Woman
Jimmy Olsen
Lex Luthor
Superman

Jimmy Olsen komentuje najważniejszy mecz baseballowy w historii, JLI w składzie Kid Flash, Aquaman, Batman, Plastic Man, Booster Gold, Green Arrow, Robin i Wonder Woman kontra Legion of Doom (Lex Luthor, Joker, Weather Wizard, Cheetah i Felix Faust). Sędziuje Amazo. Wśród publiczności są m.in. Julie Schwartz i Frankie Miller. Mecz z nieuczciwymi przeciwnikami nie jest łatwy dla bohaterów, ale inspirująca przemowa Batmana pomaga im uwierzyć, że nawet w takiej grze jak baseball dobrzy powinni wygrać. W odróżnieniu od bohatera Gotham City Lex Luthor preferuje inny sposób zachęcenia i beszta swoich graczy. Za sprawą zaklęcia rzuconego na kije bohaterów przez Fausta zaczynają oni przegrywać w decydującym momencie meczu. Jednak kiedy wszystko zależy od Batmana, bohater zgadza się przyjąć zwykły, drewniany kij od chłopca z publiczności, przy pomocy którego zapewnia swojej drużynie zwycięstwo.

Batman i Vicki Vale zostali uwięzieni w pułapce Jokera i lada chwila ma ich zmiażdżyć olbrzymie ciasto. W tarapatach znajdują się również Superman walczący z Lexem Luthorem, który ponownie próbował okraść S.T.A.R. Lab, oraz Wonder Woman, która walczy z Cheetah. Bohaterowie jednak nie pierwszy raz walczą ze swoimi stałymi przeciwnikami i jak zazwyczaj, także i tym razem pokonują ich. Następnie spotykają się w restauracji w Star City, gdzie zastanawiają się co podarować do kapsuły czasu. Wcześniej zasugerowano im, by był to batarang, tiara i peleryna. Jednak bohaterowie nie są przekonani, czy są to właściwe rzeczy, do określenia ich, jako bohaterów.

W Hall of Doom po kolejnej klęsce Joker sugeruje pozostałym złoczyńcom by wymienili się przeciwnikami i tak klaunowi przypada Wonder Woman, Luthor ma się zająć Batmanem, a Cheetah Supermanem.

Wonder Woman udaje się na Paradise Island by tam znaleźć odpowiednią rzecz, którą mogłaby podarować do kapsuły. Podczas turnieju amazonek niesłychanie szybko ze wszystkimi wojowniczkami radzi sobie pewna postać. Joker jednak nie walczył uczciwie, a po ujawnieniu swojej prawdziwej osoby unieszkodliwia Hippolyte i rozpoczyna walkę z Wonder Womana, która wcale nie jest dla niego przeciwniczką nie możliwą do pokonania.

W Fortress of Solitude Superman zostaje zaatakowany przez Cheetah, która dzięki specjalnemu amuletowi posługuje się magią, z którą Superman nie może pokonać, a jej pokryte kryptonitem pazurki także pomagają w unieszkodliwieniu bohatera.

Bruce Wayne za pomocą Bat-komputera próbował ustalić co wrzucić do kapsuły czasu, ale odpowiedź batarang cały czas go nie zadowalała. Kiedy w jaskini zjawia się Lex Luthor, który namierzył Batmana, Alfred w stroju bohatera dzielnie odwraca uwagę złoczyńcy, pozwalając by panicz Bruce mógł założyć swój kostium. Jednak w walce to Lex okazuje się być górą, udaje mu się nawet zerwać kaptur Batmanowi, ale nie poznaje prawdziwej tożsamości bohatera, gdyż kostium automatycznie zakłada Wayne'owi drugi kaptur. Chociaż sytuacja nie jest najlepsza, to Batmanowi udaje się nakłonić Lexa, by ten zgładził go na oczach całego świata, wraz z pozostałymi bohaterami.

Luthor teleportuje wszystkich złoczyńców wraz z pokonanymi bohaterami do Hall of Doom, gdzie za pomocą bezpośredniej transmisji na cały świat i do różnych galaktyk, chce pokazać triumf złoczyńców. Batman jednak cały czas kontynuuje podpuszczanie łotrów poprzez uzmysłowienie im, że skoro Cheetah pokonała Supermana, to ona powinna rządzić Metropolis. Kiedy pomiędzy złoczyńcami dochodzi do sprzeczki, związani bohaterowie uwalniają się i przechodzą do kontrataku. Jednak po pokonaniu łotrów Batman, Superman i Wonder Woman nie mają już wiele czasu by zastanowić się nad rzeczami do kapsuły czasu, która ma zostać otworzono za 50 lat.

50 lat później. Podczas uroczystego otwarcia kapsuły czasu, któremu przewodniczy Prez, obecni są także Clark Kent, Diana Prince, a także poruszający się na wózku Bruce Wayne. Jak się okazuje ku zaskoczeniu Preza w środku kapsuły bohaterowie umieścili szafę gającą z restauracji w Star City. Kiedy niespodziewanie na miejscu zjawiają się wielkie roboty, Clark i Diana natychmiast wkraczają do akcji, po chwili dołącza do nich także Bruce, którego wózek inwalidzki zamienia się mechaniczny Bat-strój.


Autor: Q    
Ostatnie odcinki pozostawiły trochę niedosytu i były dość nierówne, jako całość. W przypadku Triumvirate of Terror! wszystko wypada bardzo dobrze. Teaser odcinka z kilkoma smaczkami i zabawną walką bohaterów ze złoczyńcami w meczu baseballowym, to są właśnie takie rzeczy, które idealnie sprawdzają się w Batman: The Brave and the Bold. W innym serialu takie pomysły by nie przeszły.

Dobrze wypada także główna historia. Może sam pomysł specjalnie oryginalny nie jest, ale trójka czołowych bohaterów, ich wspólna wizyta w restauracji i cała współpraca jest po prostu kapitalna. Chociaż w odcinku pojawia się trójka głównych bohaterów, oraz trójka złoczyńców, to nie ma wrażenia, że któraś z postaci jest zbędna. Dla fanów Batmana pojawia się też fajny smaczek związany z Alfredem w kostiumem Batmana. Cały pojedynek bohatera Gotham City z Luthorem prezentuje się bardzo dobrze, a sposób w jaki Batman manipuluje złoczyńcą też jest niczego sobie. Jest wiele momentów dla których warto obejrzeć Triumvirate of Terror!. Odcinek powinien się podobać fanom Batmana, Supermana i Wonder Woman, a dodatkowo ma świetny teaser.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Odcinek po raz pierwszy został udostępniony na iTunes 18 czerwca 2011.
  • Bohaterowie, którzy pojawiają się w odcinku, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych: Amazo, Felix Faust, Weather Wizard, Kid Flash, Booster Gold, Plastic Man, Green Arrow, Robin, Aquaman.
  • Wspomnienie przez Batmana o Julie Schwartzie i Frankie'm Millerze to odniesienie do wydawcy DC Comics Juliusa Schwartza i scenarzysty i rysownika Franka Millera.
  • Kiedy Wonder Woman walczy z Cheetah w tle słychać motyw przewodni z serialu telewizyjnego Wonder Woman.
  • Nastoletni prezydent który pojawia się na końcu odcinka to Prez Rickard. W latach 1973-74 ukazały się cztery numery komiksu Prez: First Teen President ze stworzonym przez Joe Simona i Jerry'ego Grandenettiego Prezem.
CYTATY:

Wonder Woman: The Joker!
Joker: Well, it ain't Helen of Troy!
Wonder Woman: No man sets foot on Paradise Island. Let alone an insane psychopath.
Joker: I am what I am, Wonder Wench. And you're about to be ancient history!

Lex Luthor: Attention all sentient beings in the known galaxy. It is I, Lex Luthor.
Cheetah: And I, the Cheetah, in the adorable fur.
Joker: And last but never least, me, the Mountebank of Menace, the Lord of Laughs, the Clown Prince... (Lex uderza go)
Lex Luthor: Joker.

           
           
           
           
           
           
     


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk