.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: POWERLESS! :.

Tytuł odcinka: "POWERLESS!"
Pierwsza data emisji: 5 sierpnia 2011
Reżyseria: Michael Goguen
Scenariusz: Greg Weisman, Todd Casey,Kevin Hopps
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter


Obsada:
Diedrich Bader
Jeff Bennett
Brian Bloom
John Di Maggio
Nicholas Guest
Preston Strother
Fred Tatasciore
Tyrel Jackson Williams
Batman/Bruce Wayne, Musketeer
Joker, El Gaucho
Captain Atom/Nate Adams
Aquaman, Legionnaire
Martian Manhunter
Kyle
Major Force, Cossack
Chris

Podczas kolejnego spotkania w swojej kwaterze Batmen of All Nations zostają zaatakowani przez dowodzoną przez Jokera Jokers of All Nations. Z tego niebezpiecznego starcia obronną ręką wychodzą Nietoperze, wśród których są m.in. Musketeer i El Gaucho.

W Watchtower Captain Atom, nowy członek Justice League International, przedstawia Batmanowi, Aquamanowi i Martian Manhunterowi nowy filmik z kampanii społecznej, w której przestrzega dzieci przed niebezpieczeństwami. Captain Atom swoim aroganckim zachowaniem nie zyskuje jednak uznania wśród pozostałych bohaterów. Aquaman uważa nawet, że jest on gorszy niż Booster Gold. Sprawy jeszcze bardziej się komplikują, kiedy nowy członek JLI stwierdza, że nie rozumie, co w składzie superbohaterów robi Batman, który nie ma żadnych mocy. Uważa, że bohater Gotham City już wielokrotnie powinien zostać zgładzony przez różnych łotrów obdarzonych supermocą.

Kiedy Major Force atakuje Pentagon bohaterowie JLI natychmiast ruszają go powstrzymać. Captain Atom jednak nie do końca odnajduje się w nowej drużynie i cały czas nie jest przekonany do Batmana. Brak zgrania powoduje, że bohaterom nie udaje się powstrzymać złoczyńcy, a co gorsza ten zdobywa specjalne urządzenie, które umożliwia mu wchłonięcie mocy Captain Atoma.

Podczas gdy na miejsce walki przybywają pozostali członkowie JLI, Batman, Aquaman i Martian Manhunter wracają wraz z pozbawiony swoich mocy Nate'm Adamsem do Watchtower. Na miejscu Nietoperz stara się przekonać Nate'a, że ten może im się przydać, ale niestety bohater nie radzi sobie w żadnej symulacji. Nie udaje mu się nawet zatrzymać zwykłego złodzieja. Żeby poprawić jego nastrój Aquaman decyduje się zaśpiewać specjalną piosenkę na temat heroizmu, ale też nie przynosi to spodziewanego rezultatu.

Gdy pozostali członkowie JLI zostają pokonani w walce z Majorem Force'em, Batman, Aquaman i Martian Manhunter ruszają ponownie stawić mu czoła, nie pozwalają jednak Nate'owi ruszyć ze sobą. Mimo braku swoich mocy Adams decyduje się za pomocą samolotu zaatakować Majora Force'a, kiedy sytuacja jego przyjaciół nie wygląda najlepiej. Po tym jak samolot trafia w samego złoczyńcę, jego dochodzi do przeciążenia jego energii i tym samym Nate odzyskuje swoją moc i już bez większych problemów rozprawia się z przeciwnikiem.

Jednak kiedy bohaterowie sądzą już, że Captain Atom nauczył się co oznacza bycie bohaterem bez supermocy, ten w swojej najnowszej reklamówce społecznej ratuje dzieci i ostrzega ich by były ostroże, bo są tylko delikatnymi i żałosnymi istotami.


Autor: Q    
Jak zazwyczaj, także i tym razem twórcy zaskakują widzów kolejnym niezwykłym teaserem, tym razem z Batmen of All Nations i Jokers of All Nations.

Główna historia nie jest zbytnio skoncentrowana na Batmanie, ale o dziwo może być bohater bardziej irytujący niż Booster Gold. Tak, Captain Atom w tej wersji to na prawdę bohater, któremu nie chce się kibicować. Jak polubić kogoś kto nie docenia Batmana? Ogólnie odcinek zbyt dobry nie jest, ale muzyczna wstawka Aquamana oraz zwrócenie uwagi na bohaterów pozbawionych mocy sprawia, że jednak warto go obejrzeć.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Odcinek po raz pierwszy miał swoją premierę w Wielkiej Brytanii 5 sierpnia 2011.

           
           
           
         


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk