.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: CRISIS: 22,300 MILES ABOVE EARTH! :.

Tytuł odcinka: "CRISIS: 22,300 MILES ABOVE EARTH!"
Pierwsza data emisji: 3 sierpnia 2011
Reżyseria: Michael Goguen
Scenariusz: Steven Melching
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter


Obsada:
Diedrich Bader
Jeff Bennett
Corey Burton
John Di Maggio
Will Friedle
Nicholas Guest
Jennifer Hale
Jeffrey Ross
James Arnold Taylor
Peter Woodward
Batman/Bruce Wayne, Grundy
Joker, Captain Marvel, Starman
Dr. Mid-Nite, False Face, spiker
Aquaman, Enemy Ace
Jaime Reyes/Blue Beetle
Martian Manhunter
Ice
Jeffrey Ross
Green Arrow, Guy Gardner, Mark Desmond
Ra's Al Ghul

Po złapaniu Batmana Joker nie tylko postanowił go upiec, ale także urządzić mu specjalny roast [występ polegającego na naśmiewaniu się]. Wśród zgromadzonych nie brakuje wielu znanych łotrów, a przed pojawieniem się na scenie specjalnego gościa w osobie Jeffreya Rossa, swoje wystąpienia mają Gorilla Grodd, Mr. Freeze i Soloman Grundy. Naśmiewając się chociażby ze stroju Batmana, komik tak rozbawia widownię, że ta nie zauważa, że Batmanowi udało się uwolnić. Wraz Rossem bohater bez problemów rozprawia się z złoczyńcami.

Na Watchtower członkowie JLI przygotowują specjalne przyjęcie dla JSA. Ma to być ich pierwsze spotkanie z legendarnymi bohaterami, ale kiedy na miejscu zjawiają się Star-Man, Hawkman, Dr. Fate, Dr. Midnight, Spectre, Wildcat, Green Lantern i Flash to już od samego początku wszystko układa się nie tak jak powinno. Członkowie JSA są zawiedzeni, że to spotkanie z JLI, a nie z JLA i że nie spotkają Supermana. Co gorsza na przyjęciu cały czas nie ma Batmana.

Mroczny Rycerz na niebezpiecznych, ośnieżonych stokach właśnie wymknął się ścigającym go na nartach ninja. Po dotarciu do kryjówki Ra's al Ghula, bohater zostaje jednak szybko złapany. Z opresji ratuje go Talia, która obdarza go także namiętnym pocałunkiem. Niestety tuż po tym jak Batman wysyła sygnał alarmowy do JLI na jego drodze staje Ubu.

Tymczasem na Watchtower atmosfera robi się coraz gorsza. Brakuje jedzenia, okazuje się, że Blue Beetle ma wielki bałagan w swoim pokoju, a co gorsza Aquaman zaczyna śpiewać atalntyckę pieśń. Sytuacja na tyle się pogarsza, że pomiędzy Alanem Scottem i Guyem Gardnerem szybko dochodzi do starcia. Bitwa szybko się rozszerza i po chwili już wszyscy rzucają w siebie ciastami i nikt nie zauważa sygnału alarmowego.

Batman wraz z Talią został przywiązany do wielkiej rakiety. Jednak kiedy Ghul ma już ją zamiar odpalić, do akcji wkraczają połączone siły JLI i JSA. Walcząc ramię w ramię bohaterowie pokonują Ubu i innych pomocników Ghula, a Scott i Gardner ratują Batmana i Talię. Następnie bohater Gotham City rozprawia się Ra's al Ghulem, który nawet w specjalnej zbroi nie mógł go pokonać.

Po powrocie na Watchtower atmosfera jest już zupełnie inna, a starzy bohaterowie są dumni z tego, że ich wartości są powstrzymywane przez młode pokolenie superbohaterów.


Autor: Q    
Bardzo dobry odcinek. Nie tylko teaser, ale także główna historia trzyma poziom. Początek z różnymi dowcipami na temat Batmana jest naprwdę zabawny, bo nie sposób nie docenić żartów na temat stroju Batmana, w którym to majtki są na spodniach. Aż dziwne, że częściej złoczyńcy się nie nabijają się w ten sposób z Batmana.

Z Batmana jednak nie warto się nabijać, co przedstawia główna historia i chociaż skupia się ona w dużej mierze na relacjach pomiędzy JLI i JSA, to i Nietoperz ma kilka dobrych momentów. Ucieczka na nartach w stylu Jamesa Bonda, pocałunek z Talią. Z Batmanem nie warto zadzierać, bo żaden łotr nie ma z nim szans.

Crisis 22300 Miles Above Earth! to odcinek w którym nie brakuje akcji, którą dostarcza Batman i jego próby powstrzymania Ghula, oraz humoru, który wynika z pierwszego spotkania JSA z JLI. Członkowie JLI nie mają zbyt dobrej renomy, ale kiedy dochodzi do walki to wszystkie niesnaski odchodzą w dal, bo cel starszego i nowego pokolenia superbohaterów zawsze jest ten sam.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Odcinek po raz pierwszy miał swoją premierę w Wielkiej Brytanii 3 sierpnia 2011.

           
           
           
       


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk