.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: STRONA GŁÓWNA :: ARCHIWUM :: LISTOPAD 2009 :.
Czy "Alexander the Great" mógł zniszczyć "Batmana"?TV icon
Dodano: 30-11-2009, 19:12 Autor: Q
Nie wiele osób wie, że William Shatner i Adam West nakręcili w 1964 pilotażowy odcinek serialu "Alexander the Great", jednak produkcja ta trafiła do telewizji dopiero w 1968. Stało się tak dlatego, że główni aktorzy odnieśli sukces biorąc udział w kultowych produkcjach telewizyjnych "Star Trek" i "Batman". Jednak gdyby serial "Alexander the Great" doczekał się kolejnych odcinków, czy powstałby kultowy, campowy "Batman"?

Obecnie na YouTube (1, 2, 3) można obejrzeć "Alexander the Great" i samemu się przekonać, czy rezygnacja z tej produkcji była dobrą decyzją.

Źródło: io9.com

Komiksy w USA 2 grudniaKomiksy icon
Dodano: 30-11-2009, 16:03 Autor: Q
W środę, 2 grudnia, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
W tym tygodniu ukaże się ostatni numeru miniserii "Batman: Unseen" Douga Moench i Kelleya Jonesa, w którym Batman będzie musiał sobie zaaplikować serum niewidzialności, by móc dopaść swojego przeciwnika.

58. numer "KZ" już dostępnyInne icon
Dodano: 29-11-2009, 17:20 Autor: Q
Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, iż na wirtualnym "rynku" jest już dostępna 58. odsłona Magazynu Miłośników Komiksu "KZ".

Postacią, której twórczości poświęciliśmy najwięcej miejsca, jest tym razem brytyjski scenarzysta Mike Carey (m.in. "John Constantine. Hellblazer: All His Engines", Ultimate Fantastic Four", "Crossing Midnight"). Ponadto w numerze polecamy wywiady (Graza, Kas, Rosiński), recenzje komiksów wydanych na Zachodzie (m.in. klasyczny "Doom Patrol" i "Doom Patrol" Granta Morrisona, "Hikaru no go") oraz recenzje komiksów wydanych w naszym kraju (m.in. "Bez komentarza", "Halloween Blues", "Łauma"). I nie zapomnijcie wziąć udział w przygotowanych przez nas konkursach!

Michael Keaton o roli BatmanaFilmy icon
Dodano: 28-11-2009, 22:39 Autor: Q
Chociaż Michael Keaton w postać Batmana wcielił się po raz ostatni w "Batman Returns", to przy wywiadach prasowych cały czas nie brakuje pytań związanych z rolą Nietoperza.

Po "Batman Returns" Michael uważał, że filmowcy powinni wrócić do korzeni Batmana. Stało się tak dopiero za sprawą Chrisa Nolana i filmu "Batman Begins".

Na pytanie czy cały czas ludzie uznają go za Batmana, Keaton mówi: "Niektórzy na pewno tak. Nie jest w tym nic złego. Jestem Batmanem."

Pytany o podobieństwo do Bruce'a Wayne'a, Michael odpowiada: "Czasami łapie się na tym, że jestem mroczny i to jest irytujące. Myślę wtedy 'skończ z tym'. Ale czasami, jak wszyscy, na pewno bywam obsesyjny."

Źródła: scotsman.com, guardian.co.uk

"Batman Under the Red Hood" kolejnym filmem z serii DC Universe?Animacje icon
Dodano: 27-11-2009, 19:43 Autor: Q
Według informacji podanych na temat wydania DVD i Blu-ray filmu animowanego "Justice League: Crisis on Two Earths", kolejnym projektem animowanym z serii DC Universe Original Animated Movies będzie "Batman Under the Red Hood". Nie są jeszcze znane żadne szczegóły dotyczące nowego projektu.

Informacje na temat dodatków do wydania "Justice League: Crisis on Two Earths" znajdują się w serwisie blu-ray.com.

"Blackest Night #5" czyli Blackest BatmanKomiksy icon
Dodano: 26-11-2009, 15:44 Autor: Q
W piątym numerze miniserii "Blackest Night" doszło do pewnych wydarzeń, które powinny zainteresować fanów Batmana.

Rysunki przedstawiające Blackest Batmana, oraz alternatywną okładkę do "Blackest Night #5" z Nietoperzem autorstwa Rodolfo Migliariego można obejrzeć w serwisie Batman YTB.

Natomiast na oficjalnym blogu DC Comics można obejrzeć przykładowe strony do "Gotham City Sirens #6", oraz specjalną kartkę z okazji święta dziękczynienia.

Najgorętsze superbohaterki wg KomiksomaniiInne icon
Dodano: 25-11-2009, 15:48 Autor: kelen
Polski serwis Komiksomania opublikował toplistę "Najgorętszych Superbohaterek". Wśród listy znalazły się postaci związane z uniwersum Batmana:

9. Harley Quinn
8. Catwoman
5. Batwoman
1. Poison Ivy

Cała lista dostępna jest pod tym linkiem.

Okładka do "Catwoman #83" i przykładowe strony do "Arkham Reborn #2"Komiksy icon
Dodano: 25-11-2009, 00:48 Autor: Q
Na swoim profilu na deviantART Adam Hughes zamieścił okładkę do "Catwoman #83", która będzie wchodzić do specjalnej serii związanej z Blackest Night, w numerze oryginalny Black Mask wytłumaczyć Catwoman, dlaczego zabicie go było złym pomysłem.

Natomiast na blogu DC Comics zamieszczono przykładowe strony do "Arkham Reborn #2" scenarzysty Davida Hine'a i rysownika Jeremy'ego Hauna.

Fani nowej Batgril mogą natomiast na Newsaramie obejrzeć przykładowe strony do "The Web #3", w którym gościnnie pojawią się Batgirl i Oracle.

Nightwing w "DC Universe Online"!Inne icon
Dodano: 24-11-2009, 20:43 Autor: kelen
Dobra wiadomość dla fanów Dicka Grayson aka Nightwinga - w sieci pojawiły się pierwsze ilustracje związane z tym bohaterem, który wystąpić ma w nadchodzącej grze MMO z bohaterami DC - "DC Universe Online"! Concept arty oraz screeny z Nightwingiem w akcji znajdują się pod tym linkiem.

Źródło: Newsarama

First look: "Detective Comics #859" i "World's Finest #2"Komiksy icon
Dodano: 24-11-2009, 15:45 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono przykładowe strony do "Detective Comics #859" Grega Rucki druga część historii "Go!", w której poznajemy origin Batwoman. Kate Kane zostaje zmuszona do opuszczenia West Point. Kiedy trafia do Gotham City poznaje Renee Montoye, a spotkanie z Mrocznym Rycerzem na zawsze odmienia jej życie. Tutaj natomiast można zobaczyć strony z historii z Question.

Fani nowego Robina mogą obejrzeć przykładowe strony do "World's Finest #2", w którym Damian podążając tropem skradzionego sprzętu z WayneTech trafia do Metropolis, gdzie spotyka Guardiana. Bohaterowie razem będą musieli uporać się z  Parasite'em i Mr. Freeze'em.

Natomiast na swoim blogu rysownik i scenarzysta Tony Daniel zamieścił kolejny art z "Batman #694" przedstawiający Batmana w deszczową noc.

"Justice League: Crisis on Two Earths" wraz ze "Spectre"Animacje icon
Dodano: 23-11-2009, 22:36 Autor: Q
Warner Home Video ogłosiło, że pierwszym z krótkometrażowych filmów animowanych DC Showcase będzie "Spectre", który zostanie dołączony do wydania Blu-ray i 2-płytowego DVD "Justice League: Crisis on Two Earths".

Scenariusz do "Spectre" napisał Steve Niles, a głosu bohaterom udzielą Gary Cole i Alyssa Milano.

"Justice League: Crisis on Two Earths" trafi do sprzedaży 23 lutego 2010 roku. W filmie "dobry" Lex Luthor przebywa z alternatywnego wszechświata by zrekrutować Justice League do walki z Crime Syndicate, gangiem złoczyńców o supermocach identycznych do mocy bohaterów Jutice League, by ocalić swoją Ziemię. Wszystko to doprowadza do ostatecznej walki pomiędzy dobrem i złem, która zagraża obu planetom, a perfidny plan Owlmana zagraża wszystkim.

Zwiastun do "Justice League: Crisis on Two Earths" można obejrzeć tutaj.

Źródło: Comics Continuum

Komiksy w USA 25 listopadaKomiksy icon
Dodano: 23-11-2009, 00:05 Autor: Q
W środę, 25 listopada, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
W tym tygodniu na łamach "Detective Comics #859" Grega Rucki druga część historii "Go!", w której poznajemy origin Batwoman. Kate Kane zostaje zmuszona do opuszczenia West Point. Kiedy trafia do Gotham City poznaje Renee Montoye, a spotkanie z Mrocznym Rycerzem na zawsze odmienia jej życie.

Źródło: DC Comics

"Batman: Arkham Asylum" nominowana do tytułu gry rokuInne icon
Dodano: 21-11-2009, 00:43 Autor: Q
Najnowsza gra z Mrocznym Rycerzem "Batman: Arkham Asylum" została nominowana do Spike Video Game Awards w kategoriach:
 • gra roku
 • studio roku (Rocksteady Studio)
 • najlepsza gra na Xbox 360
 • najlepsza gra akcji
 • najlepsza grafika
 • najlepszy głos (Mark Hamill jako Joker, Arleen Sorkin jako Harley Quinn)
Konkurentami "Batman: Arkham Asylum" do tytuły gry roku 2009 są "Assassin's Creed 2", "Call of Duty Modern Warfare 2", "Left 4 Dead 2" i "Uncharted 2: Among Thieves".

Głosować można do 12 grudnia na spike.com.

Pingwin od Tony'ego Daniela i Batgirl od Lee GarbettaKomiksy icon
Dodano: 21-11-2009, 00:08 Autor: Q
Na swoim blogu Tony Daniel poinformował fanów, że "Batman #694" jest już w pełni gotowy, a "Batman #695" w połowie. Scenarzysta i rysownik zamieścił też obrazek przedstawiający Pingwina. Zapowiedział również, że nie prędko poznamy odpowiedzi na pytania dotyczące takich bohaterów jak Pingwin, Riddler, czy Helena.

Natomiast na swoim profilu na Twitterze Lee Garbett zamieścił szkic przedstawiający Batgirl i Robina.

Premiera "Batman: Odważni i bezwzględni cz. 3"Brave and the Bold icon
Dodano: 20-11-2009, 13:33 Autor: Q
Dzisiaj w Polsce nakładem Galapagos Films ukazało się DVD "Batman: Odważni i bezwzględni cz. 3", na którym fani znajdą kolejne pięć odcinków najnowszego serialu animowanego o Batmanie.

Batman oraz inni superbohaterowie DC Comics: Zielona Strzała, Aquaman, Bronze Tiger i Atom zwalczają złoczyńców wszelkich kształtów i rozmiarów. W 3-ciej części kolekcji fascynującej kolekcji poznacie olbrzyma Despero i stoczycie walkę z toksynami w krwiobiegu Batmana, które mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Gdy Batman myśli, że ma cały wszechświat pod kontrolą, odkrywa, że istnieje równoległa rzeczywistość, w której jest złoczyńca o imieniu Owlman! Nietoperz będzie musiał użyć całego swojego sprytu i odwagi, by stawić czoła sobowtórowi. Zabawa zacznie się kiedy Owlman przybędzie do Gotham City by przekonać jego mieszkańców, że Batman stał się kryminalistą. Tak wiele bohaterów, tak mało czasu, aby pokazać wszystkie emocje w tej niesamowitej animowanej serii, która uniesie fanów w przestworza!

Z recenzjami porzednich wydań DVD z serialem "Batman: Odważni i bezwzględni" można zapoznać się tu i tutaj.

Art z "Batgirl #5" i inne komiksowe informacjeKomiksy icon
Dodano: 19-11-2009, 23:25 Autor: Q
Na swoim blogu rysownik serii "Batgirl" Lee Garbett zamieścił na swoim blogu jeden z artów do "Batgirl #5", przygotowany wraz z Sandą Hope (tusz) i Guyem Majorem (kolory).

DC Comics ogłosiło, że za rysunki w "Gotham City Sirens #7" odpowiadać będą David Lopez i Alvaro Lopez, a w historii z Manhunter w "Batman: Streets of Gotham #7" Cliff Richards i Art Thibert.

Winsor McCay Award m.in. dla Bruce'a Timma i Tima BurtonaAnimowane icon
Dodano: 19-11-2009, 16:15 Autor: Q
ASIFA Hollywood ogłosiła tegorocznych laureatów Winsor McCay Award. Nagrody przyznawane są za całokształt pracy przy animacjach. W tym roku nagrodzeni zostali Bruce Timm, Tim Burton i Jeffrey Katzenberg.

Bruce Timm dla fanów Batmana znany jest przede wszystkim jako jeden z twórców wyznaczającej nowe standardy w historiach o superbohaterach serii animowanej "Batman: The Animated Series". Tak utalentowany producent jak Timm później brał udział m.in. przy takich produkcjach jak: "The New Adventures of Batman", "Batman Beyond", "Justice League". W ostatnich latach Bruce z powodzeniem pracuje przy filmach animowanych skierowanych bezpośrednio na rynek DVD ("Batman: Gotham Knight", "Batman/Superman: Public Enemies").

Tim Burton chociaż osiągnął wielkie sukcesy takimi filmami jak "Batman" , czy "Sok z żuka", to nie zapomniał o swojej miłości do animacji. Chociaż prace nad filmami fabularnymi nie pozwalały mu na reżyserie animowanych projektów, to wykorzystał swoją pozycje by zrealizować takie projekty jak "Nightmare Before Christmas", czy ostatnio "9".

Uznanie Jeffrey Katzenberg zapewnił sobie produkcją najbardziej dochodowej animacji w historii - "Shreka II", jednak jego wcześniejsza praca dla wytwórni Disneya, która zaowocowała powstaniem takich filmów jak "Król Lew", czy "Aladyn", potwierdza, że w pełni zasłużył na Winsor McCay Award.

Z bardziej szczegółowymi informacji na temat tegorocznych laureatów Winsor McCay Award można zapoznać się na stronach Newsaramy.

First look: "Batman: Confidential #37" i "Azrael #2"Komiksy icon
Dodano: 18-11-2009, 23:13 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics można obejrzeć przykładowe strony do:
 • "Batman: Confidential #37" - dalsza część historii "Blackhawk Down". Trop prowadzonej sprawy zaprowadził Batmana do Polski, gdzie po pokonaniu robotów pomoc w dalszych działaniach zaoferowała mu Lady Blackhawk.
 • "Azrael #2"

Klipy i zdjęcia z "Death Race to Oblivion!"Brave and the Bold icon
Dodano: 18-11-2009, 19:28 Autor: Q
W serwisie Comics Continuum można obejrzeć materiały filmowe i zdjęcia promujący pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu animowanego "Batman: The Brave and the Bold" który swoją premierę będzie miał 20 listopada w amerykańskie Cartoon Network.

W "Death Race to Oblivion!" Mongul zmusza ziemskich bohaterów i złoczyńców do udziału w wyścigu o przetrwanie planety. W odcinku pojawią się m.in. Joker, Catwoman, Black Manta, Green Lantern, Green Arrow i Huntress.

First look: "Batman: Streets of Gotham #6" i "Superman/Batman #66"Komiksy icon
Dodano: 18-11-2009, 15:51 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics można obejrzeć przykładowe strony do "Batman: Streets of Gotham #6" scenarzysty  Chrisa Yosta, gdzie Huntress i Man-Bat zostali schwytani przez obłąkanego księdza.

W serwisie IGN zamieszczono zaś przykładowe strony do "Superman/Batman #66", gdzie Bizarro i Man-Bat będą musieli stawić czoło sile ożywionego przez czarny pierścień Solomona Grundy'ego. Zainteresowani wydarzeniami związanymi z "Blackest Night" tutaj mogą obejrzeć przykładowe strony do 24. numeru "Outsiders", w którym pojawi się Black Lantern Terra.

Natomiast na tej stronie dostępne jest preview do "The Brave and the Bold #29".

"Batman-Początek" w grudniu w TVNFilmy icon
Dodano: 17-11-2009, 23:37 Autor: Q
Już wcześniej informowaliśmy, że w grudniu premierowo w HBO będzie można obejrzeć "Mrocznego Rycerza", ale także TVN przygotowała miłą niespodziankę dla fanów Nietoperza, bo w piątek 11 grudnia o godzinie 20:00 ponownie wyemituje film "Batman-Początek". Tak więc w grudniu telewidzowie będą mieli okazję obejrzeć dwa najnowsze filmy o Batmanie w reżyserii Christophera Nolana i z Christianem Bale'em w roli głównej.

Źródło: tvn.pl

Zapowiedzi komiksowe na lutyKomiksy icon
Dodano: 17-11-2009, 14:43 Autor: Q
Na stronach Newsaramy można zapoznać się z zapowiedziami bat-tytułów na luty:
 • BATMAN #696 - uwięziony w kryjówce bossa przestępczego Mroczny Rycerz będzie musiał się uwolnić i znaleźć sposób by uratować Gotham City przed toksyną Black Mask.
 • RED ROBIN #9 - początek historii "Collision", gdzie Red Robin wraca do Gotham. Tylko co zrobi Tim Drake , gdy już wie, że Bruce'a Wayne'a jest zagubiony w czasie.
 • BATMAN AND ROBIN #8-9
 • DETECTIVE COMICS #862
 • BATMAN: STREETS OF GOTHAM #9
 • BATMAN: THE WIDENING GYRE #5
 • AZRAEL #5
 • BATGIRL #7
 • GOTHAM CITY SIRENS #9
 • BATMAN CONFIDENTIAL #41
 • BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT SPECIAL #1

Okładki do lutowych bat-tytułówKomiksy icon
Dodano: 16-11-2009, 18:14 Autor: Q
Chociaż jeszcze nie ma pełnych zapowiedzi DC Comics na luty 2010 roku, to już można nacieszyć swoje oczy niezwykłymi okładkami, od takich utalentowanych artystów jak Frank Quitely, Dustin Nguyen, czy Phil Noto, do lutowych bat-tytułów .

Okładki do "Batman and Robin #8", "Red Robin #9", "Batman: Streets of Gotham #9", "Batman: The Widening Gyre #5", "Azrael #5", "Gotham City Sirens #9" i "Batgirl #7" można obejrzeć na blogu DC Comics.

"Batman i Robin: Cudowny Chłopiec" od dziś w sprzedażyKomiksy icon
Dodano: 16-11-2009, 06:00 Autor: Q
Dzisiaj nakładem wydawnictwa Egmont ukazał się komiks "Batman i Robin: Cudowny Chłopiec" scenarzysty Franka Millera i rysownika Jima Lee.

Duet Miller i Lee na łamach serii "All-Star Batman and Robin, The Boy Wonder" przedstawili nową wersję originu Dicka Graysona. Jednak w tej niezwykłej historii, która nie należy do oficjalnego kanonu o Batmanie, nie zbraknie też takich bohaterów jak Superman, Wonder Woman, Green Lantern, czy Black Canary.

"Batman i Robin: Cudowny Chłopiec" ukazał się w ramach serii "Mistrzowie Komiksu". Cena 240 stronicowego komiksu to 89,00 zł.

Komiksy w USA 18 listopadaKomiksy icon
Dodano: 15-11-2009, 20:24 Autor: Q
W środę, 18 listopada, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
W tym tygodniu na łamach "Batman Confidential #37" kolejna części historii "Blackhawk Down", w której trop prowadzonej sprawy zaprowadził Batmana do Polski, gdzie po pokonaniu robotów pomoc w dalszych działaniach zaoferowała mu Lady Blackhawk.

Źródło: DC Comics

Brian Azzarello o "First Wave" i DiDio o "Outsiders"Komiksy icon
Dodano: 14-11-2009, 19:03 Autor: Q
W wywiadzie dla Newsaramy Brian Azzarello zdradza szczegóły dotyczące nowego uniwersum "First Wave", oraz "Batman/Doc Savage Special".

Uważam, że motywacja bohaterów pulpowych o walki ze zbrodnia jest zdecydowania mroczniejsza niż u superbohaterów, z wyjątkiem Doca Savage'a. Takich jak Avenger. To naprawdę mroczny bohater, a my zrobimy z niego jeszcze mroczniejszą postać...

Będzie kilku złoczyńców z Batmana, ale jak mówi sam Brian: Nie będzie ich łatwo rozpoznać. Tak, więc nie będzie jasne kto jest dobrym, a kto złym bohaterem.

Pełny wywiad z Brianem Azzarello można przeczytać tutaj.

Osobom zainteresowanym serią "Outsiders" polecamy wywiad z Danem DiDio na CBR, gdzie poruszony został temat nowego runu Dana w serii. Natomiast na blogu DC Comics obejrzeć można pełną wersję okładki do "Outsiders #27".

Według Michaela Caine'a nowy "Batman" nie powstanie szybkoTDKR icon
Dodano: 13-11-2009, 00:24 Autor: Q
W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Shortlist Michael Caine powiedział:

Jeśli powstanie kolejny "Batman" to na pewno zagram w nim lokaja. Ale nie wiem czy kiedykolwiek powstanie kolejny film. Jeśli tak, to nie nastąpi to szybko.

Źródło: IGN

Okładka do "Detective Comics #862"Komiksy icon
Dodano: 12-11-2009, 19:37 Autor: Q
O okładce do "Detective Comics #862" można powiedzieć na pewno, że są na niej Batman i Batwoman, a po za tym, że jest to kolejna fantastyczna praca rysownika J.H. Williamsa, którą można obejrzeć na oficjalnym blogu DC Comics.

"Detective Comics #862" trafi do sprzedaży w USA w lutym przyszłego roku.

Wewnątrz DC z Danem DiDioKomiksy icon
Dodano: 12-11-2009, 18:54 Autor: Q
Serwis CBR przeprowadził wywiad z Danem DiDo w którym poruszony został m.in. temat Batmana.

Wiemy, że jest wielu fanów Bruce'a Wayne'a, ale uważam, że naprawdę powinniśmy się cieszyć Dickiem Graysonem w roli Nietoperza, tak długo jak to możliwe.

Grant wpadł na wspaniały, zakręcony, pomysł, w wyniku którego Damian został Robinem. Zrobił z Robina ponuraka, ale także odważnego bohatera, Batman zaś stał się pogodny. Tak więc Dick w ogóle się nie zmienił po założeniu kostiumu Batmana, co uważam za wspaniałą rzecz, a mimo to pomiędzy bohaterami jest ta sama "chemia", jaka wcześniej charakteryzowała Batmana i Robina.

Pełny wywiad można przeczytać tutaj.

Decyzja w sprawie kolejnego "Batmana" i Nolana na początku przyszłego roku?TDKR icon
Dodano: 12-11-2009, 01:02 Autor: Q
Według różnych źródeł serwisu Batman on Film na początku przyszłego roku Warner Bros. i Christopher Nolan mają podjąć decyzję w sprawie kolejnego "Batmana".

Pojawiają się także spekulacje, że im dłużej nie będzie w 2010 roku decyzji odnośnie udziału Nolana w realizacji kolejnego "Batman", tym mniej prawdopodobne jest, że reżyser powróci. Jednak bez względu na udział Christophera informatorzy serwisu BOF są przekonani, że kolejny "Batman" powstanie z lub bez Nolana.

Na wpływ szybkiej informacji na temat kolejnego "Batmana", może mieć także wpływ film "Inteception", podczas promocji którego na pewno nie zabraknie pytań do Nolana dotyczących Batmana. Dlatego można oczekiwać oficjalnego ogłoszenia na początku przyszłego roku.

Okładki do "Batman #696" i "Batgirl #7" i inne artyKomiksy icon
Dodano: 12-11-2009, 00:43 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono okładkę Tony'ego Daniela do "Batman #696", na której bohater nosi maskę gazową. Obecnie nie są znane żadne szczegóły dotyczące tego numeru, który do sprzedaży w lutym przyszłego roku.

Natomiast tutaj można obejrzeć okładkę do 7. numeru "Batgirl", w którym bohatera będzie miała niezwykłą przejażdżkę.

Oprócz rożnych okładek w ostatnim czasie Philip Tan na swoim profilu na Twiterze zamieści dwa teasery do swojego runu w "Outsiders", które można obejrzeć tu i tutaj. Inny art do "Outsiders #27" od Tana jest dostępny tutaj.

"Justice League: Crisis on Two Earths" - TrailerAnimacje icon
Dodano: 11-11-2009, 17:26 Autor: kelen
Serwis IGN opublikował w swoim serwisie trailer do nadchodzącej produkcji "Justice League: Crisis on Two Earths". Zapowiedź możemy zobaczyć na tej stronie.

"Mroczny Rycerz" w grudniu w HBO TDK icon
Dodano: 11-11-2009, 15:43 Autor: Q
Już w grudniu widzowie HBO będą mogli obejrzeć jeden z największych filmowych hitów ostatnich lat - "Mrocznego Rycerza". Produkcja w reżyserii Christophera Nolana, w której Batman będzie musiał powstrzymać sprawcę chaosu w Gotham - Jokera, zdobyła dwa Oscary, w tym za najlepszą rolę drugoplanową dla Heatha Ledgera za rolę złowieszczego Jokera i jest czwartą produkcją w historii kina, która osiągnęła wpływy ze sprzedaży biletów na całym świecie przekraczające miliard dolarów.

W tym roku HBO wyemituje "Mrocznego Rycerza" 27 grudnia o godzinie 20:10 i 30 grudnia również o godzinie 20:10.

Źródło: HBO

Dane Cook chciałby zagrać RiddleraTDKR icon
Dodano: 11-11-2009, 13:09 Autor: Q
Aktor komediowy Dane Cook w wywiadzie udzielonym MTV przyznał, że gdyby miał okazję zagrania komiksowej postaci, to wybrałby Riddlera.

Uwielbiam nową serię o Mrocznym Rycerzu. Jeśli ponownie chcieliby wprowadzić Riddlera, nowego Riddlera, tak jak to zrobili z Jokerem, to zagrałbym go.

Kiedy przygotowywali ostatni film i miał w nim wystąpić Joker, uważałem, że musi to być coś w rodzaju "Kruka", czyli mroczne elementy, ale także komediowe. W takim tonie Cook widzi także, film z Riddlerem. Natomiast o kreacji Heatha Ledgera mówi, że był to najlepszy komiksowy złoczyńca w historii.

10 powodów by sięgnać po "Red Robin #6"Komiksy icon
Dodano: 11-11-2009, 00:09 Autor: Q
Scenarzysta serii "Red Robin" Chris Yost podał 10 powodów by sięgnąć po "Red Robin #6":
10. Wraz z tym numerem do ekipy dołączył superartysta Marcus To.
09. Marcus To w swoim stylu przedstawił Red Robina jako przywódcę gangu ninja.
08. Marcus To przedstawił jak z ręki Recluse'a w straszny sposób giną ninja.
07. Marcus To narysował Vicky Vale, która ma jakieś pytania do Bruce'a Wayne'a/Husha, a to oznacza kłopoty dla Tima Drake'a.
06. Retrospekcje są praktycznie wszędzie, ale w wykonaniu Marcusa To są seksowne.
05. W pewnym sensie crossover z "Blackest Night". Tim wspomina o ostatnich wydarzeniach w Gotham, a zobaczymy to w wersji Marcusa To.
04. Redaktor naczelny Mike Marts włożył 100 dolarów do jednego wydania.
03. Marcus To przedstawił Tam Fox, która teraz wpakowała się w jeszcze większe kłopoty.
02. Marcus To narysował Tima Drake'a, która generalnie jest ekstra, a na dodatek przewodzi Ligą Zabójców.
01. Scenariusz.

Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono także przykładowe strony do "Red Robin #6", oczywiście narysowane przez Marcusa To.

First look: "Batgirl #4", "Batman/Doc Savage Special" i "Batman #693"Komiksy icon
Dodano: 10-11-2009, 18:08 Autor: Q
"Batgirl #4", "Batman/Doc Savage Special" i "Batman #693" trafią do sprzedaży w USA 11 listopada, ale już dziś można obejrzeć przykładowe strony z tych numerów.

Na MTV.com zamieszczono przykładowe strony do "Batgirl #4" scenarzysty Briana Q. Millera i rysownika Lee Garbetta, autorem okładki jest Phil Noto. W numerze tytułowa bohaterka zrozumie, że żeby wypełniać obowiązki nietoperza, potrzeba znacznie więcej niż się tego spodziewała.

Natomiast na oficjalnym blogu DC Comics obejrzeć można przykładowe strony do "Batman/Doc Savage Special" Briana Azzarello i Phila Noto. W tym specjalnym komiksie twórcy przedstawią nową wersje Uniwersum DC, w którym bandyci budzą spustoszenie, a bohaterom nie można zaufać. Doc Savage i Man of Bronze nie są zachwyceni informacjami z Gotham, o powiązaniu brutalnych morderstw z nowym mścicielem miasta. Jednak Batman i jego 45. nie są zachwyceni, gdy ktoś im przeszkadza.

W "Batman #693", autorstwa Tony'ego Daniela, podczas otwarcia Arkham Asylum wybucha wielkie zamieszanie. Czy wspólne siły Oracle, Huntress i Catwoman wystarczą by wesprzeć Batmana? W numerze zadebiutuje także Gotham Shield Committee i Black Mask's Ministry of Death. Przykładowe strony z "Batman #693" można obejrzeć tutaj.

Catwoman od TonneraInne icon
Dodano: 10-11-2009, 16:03 Autor: Q
Tonner Doll Company ogłosiła, że w ramach kolekcji lalek "DC Stars", w której dostępni są już tacy bohaterowie jak Batman, Joker, czy Harley Quinn, na początku przyszłego roku ukaże się klasyczna Catwoman (Selina Kyle).

Dwie-Twarze w "The Fate of Equinox!"Brave and the Bold icon
Dodano: 10-11-2009, 15:49 Autor: Q
W serwisie The World's Finest można obejrzeć klipy i zdjęcia do odcinka "Batman: The Brave And The Bold", w którym wystąpił Dwie-Twarze. Główny wątek "The Fate of Equinox!" koncentruje się na ostatecznej walce Batmana z Equinoxem.

"Death Race to Oblivion!" 20 listopadaBrave and the Bold icon
Dodano: 09-11-2009, 18:57 Autor: Q
20 listopada amerykańska Cartoon Network wyemituje pierwszy odcinek drugiej serii serialu animowanego "Batman: The Brave And The Bold". Obecnie nie są jeszcze znanego daty emisji kolejnych nowych odcinków.

W "Death Race to Oblivion!" Mongul zmusza ziemskich bohaterów i złoczyńców do udziału w wyścigu o przetrwanie planety.

Źródło: The World's Finest

First look: "Batman and Robin #6"Komiksy icon
Dodano: 09-11-2009, 18:32 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono przykładowe strony do "Batman and Robin #6" Granta Morrisona i Philipa Tana.

W numerze dojdzie do szokującego zakończenia "The Revenge of the Red Hood. Nowy "obrońca" Gotham ujawnia swoją tożsamość Batmanowi i niespodziewanie zadaje Dickowi pytanie o przyszłość Bruce'a Wayne'a. Dodatkowo życie Robina skazane będzie na łaskę Scarlet.

Komiksy w USA 11 listopadaKomiksy icon
Dodano: 09-11-2009, 00:46 Autor: Q
W środę, 11 listopada, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
W tym tygodniu ukaże się specjalny komiks "Batman/Doc Savage", w którym scenarzysta Brian Azzarello i rysownik Phila Noto, przedstawią nową wersje Uniwersum DC, w którym bandyci budzą spustoszenie, a bohaterom nie można zaufać. Doc Savage nie jest zachwycony informacjami z Gotham, o powiązaniu brutalnych morderstw z nowym mścicielem miasta. Jednak Batman i jego 45. nie są zachwyceni, gdy ktoś im przeszkadza.

Źródło: DC Comics

Zatanna ponownie zawita do SmallvilleTV CW icon
Dodano: 08-11-2009, 00:09 Autor: Q
Według doniesień TV Guide na początku 2010 roku w serialu "Smallville" w odcinku "Warrior" ponownie wystąpi Serinda Swan w roli Zatanny. Nie znane są jeszcze szczegóły powrotu bohaterki, ale na pewno można oczekiwać czegoś interesującego.

Przy okazji występu Zatanny w "Smallville" warto wspomnieć, że w przyszłym roku zadebiutuje seria komiksowa Paula Diniego pt. "Zatanna".

Komiksowe miejskie legendy: Dwie-Twarze w latach 40. i 50.Komiksy icon
Dodano: 07-11-2009, 13:57 Autor: Q
Czy w latach 40. i 50. było aż 5 różnych Dwóch-Twarzy?
Tak

W 1942 na łamach "Detective Comics #66" spotykamy Harveya Kenta złoczyńcę znanego jako Dwie-Twarze! Jego historia doczekała się kontynuacji w "Detective Comics #68", a rok później w "Detective Comics #80" Bill Finger, Jerry Robinson i Bob Kane postanowili dać Harveyowi Kentowi szczęśliwe zakończenie. Ze względu na to kiedy twórcy chcieli w 1946 roku, by ponownie pojawił się Dwie-Twarze, zadebiutował nowy bohater - aktor Harvey Apollo. Postać złoczyńcy była zbyt dobra by z niej rezygnować, tak więc w "Batman #50" pojawił się kolejny Dwie-Twarze, którym był lokaj Harveya Denta, który korzystał ze specjalnego przebrania. Oficjalnie kolejny Dwie-Twarze pojawił się w 1951 roku w historii Billa Fingera w "Batman #68", którym był aktor Paul Sloane, który miał zagrać Dwie-Twarze. Co ciekawe rok później scenarzysta Don Cameron w "Detective Comics #187" ponownie powrócił do postaci Dwóch-Twarzy, tym razem był to aktor George Blake, który postanowił udawać Harveya Denta.

Dopiero w "Batman #81" scenarzysta David Vern zdecydował się przywrócić do roli Dwóch-Twarzy Harveya Denta. W okresie od 1954 do 1971 Dwie-Twarze zszedł na dalszy plan i rzadko pojawiał się w komiksach, aż do czasu "Batmana #234", w którym Denny O'Neil i Neal Adams ponownie przywrócili go do pierwszej ligi złoczyńców Batmana.

Źródło: Comics Should Be Good!

Tożsamość Black Mask przeraża Mike'a MartsaKomiksy icon
Dodano: 06-11-2009, 01:13 Autor: Q
Redaktor naczelny komiksów z Batmanem Mike Marts podzielił się z fanami kilkoma rzeczami, które w nadchodzących tytułach związanych z  Nietoperzem przerażają go. Jedną z nich jest prawdziwa tożsamość Black Mask, która być może zostanie ujawniona przez Tony'ego Daniela w jego runie w serii "Batman".

Źródło: dcu.blog.dccomics.com

Wysoka sprzedaż DVD "Superman/Batman: Public Enemies"Animacje icon
Dodano: 05-11-2009, 19:29 Autor: Q
Od swojej premiery w USA 28 września sprzedano już prawie 310 000 DVD z filmem animowanym "Superman/Batman: Public Enemies". Warner Home Video oczekuje, że tytuł utrzyma dobre wyniki sprzedaży, zwłaszcza, że wkrótce rozpoczyna się sezon świąteczny.

Źródło: The World's Finest

Bios Batmana z First WaveKomiksy icon
Dodano: 05-11-2009, 14:00 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono bios Batmana do uniwersum First Wave Brian Azzarello.

W First Wave Bruce Wayne jest młody i niedoświadczony, ale jak zapewnia Brian zuchwały i zarozumiały playboy zrozumie, że to strach jest jego największym sojusznikiem i dlatego przywdzieje kostium Nietoperza.

Batmobil według H. R. GigeraFilmy icon
Dodano: 04-11-2009, 18:54 Autor: Q
Kiedy w 1994 rozpoczęto przygotowania do filmu "Batman Forever" poproszono H. R. Gigera, twórcę m.in. postaci Obcego, o zaprojektowanie nowego Batmobila.

Ostatecznie propozycja artysty nie spodobała się producentom i z czarnego projektu ze szczypcami pozostawiono tylko organiczny, opływowy kształt.

Źródło:
io9.com

Okłada do "Outsiders #27"Komiksy icon
Dodano: 03-11-2009, 23:21 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono okładkę Philipa Tana  do "Outsiders #27", na której przedstawioną dwójkę nowych bohaterów.

Kim są Mudslide i Dust Devil? I jaką katastrofę zaplanowali Outsiderom?

Szkic z "Batman #693"Komiksy icon
Dodano: 03-11-2009, 18:56 Autor: Q
Na swoim blogu Tony Daniel zamieścił przykładowy szkic do zeszytu komiksowego "Batman #693", który trafi do sprzedaży na terenie USA w przyszłą środę 11 listopada. Ten sam numer będzie również opatrzony okładką (surową wersję możecie zobaczyć tutaj) Daniela.

W numerze Oracle, Huntress i Catwoman będą musiały połączyć swoje siły z Batmanem, aby powstrzymać chaos, jaki wybucha podczas otwarcia nowego Arkham Asylum. Daniel, który jest także autorem historii, zapowiada już, że w kolejnym numerze czytelnicy dowiedzą się m.in. nieco więcej o Reaperze, Falcone oraz o tym, co knuje Kitrina.

First look: "Batman Unseen #3" i "Batman: The Widening Gyre #3"Komiksy icon
Dodano: 02-11-2009, 22:19 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono przykładowe strony do:

"Prywatna księga komiksu" dostępna onlineKomiksy icon
Dodano: 02-11-2009, 12:35 Autor: kelen
Na stronie TVP udostępniono do obejrzenia online dokument pt.: "Prywatna księga komiksu", który opowiada historię komiksów od ich początku do lat 80. W dokumencie kilkakrotnie jest wspominany Batman, a pod koniec pokazane są wypowiedzi Franka Millera, który opowiada m.in. o "The Dark Knight Returns". Oficjalny opis filmu prezentuje się następująco:

"Od „Captain America" Jacka Kirby'ego, poprzez okres lekceważenia tego rodzaju sztuki i undergroundowego nurtu lat 60., dokument przedstawia historię komiksu aż do lat 80., kiedy rozkwitła wielość jego stylów i gatunków.

Najciekawszą część filmu stanowią wywiady, których bohaterami są m.in. Frank Miller, Will Eisner, Robert Crumb, Al Feldstein, Harvey Pekar, Gilbert Shelton, Lynda Barry, Stan Lee, Victor Moscoso. Reżyser przyjmuje taki punkt widzenia, według którego komiks jest wobec tradycyjnych amerykańskich wartości sztuką „wywrotową", jednocześnie opowiadając się za tymi niepokornymi postawami.

Kanada 2002, 85 min
Reżyseria: Ron Mann
"

Komiksy w USA 4 listopadaKomiksy icon
Dodano: 02-11-2009, 00:49 Autor: Q
W środę, 4 listopada, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
W tym tygodniu na łamach "Batman Confidential #36" z wielkim hukiem rozpocznie się historia "Blackhawk Down", kiedy okazuje się, że współpracująca z Wayne Industries Blackhawk Industries posiada cenne informacje skradzione wprost sprzed nosa Batmana. Śledztwo zaprowadza Batmana do Polski i gigantycznych robotów, jednak żeby rozwiązać sprawę bohater będzie musiał skorzystać z pomocy Lady Blackhawk.

Źródło: DC Comics

Jest szansa na sequel "Batman: Arkham Asylum"?Inne icon
Dodano: 01-11-2009, 13:42 Autor: kelen
W Official PlayStation Magazine zapytano Seftona Hilla, jednego z głównych twórców "Batman: Arkham Asylum", czy gracze mogą liczyć na sequel produkcji. Hill odpowiedział następująco:

"Nie mogę w tej chwili tego skomentować, ale z pewnością jest wiele ekscytujących historii do opowiedzenia w świecie Batmana i mogę powiedzieć, że to był zaszczyt pracować nad jedną z nich i jesteśmy podekscytowani przyszłymi możliwościami."

Źródło: Destructoid

Content Management Powered by CuteNews
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk