.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: STRONA GŁÓWNA :: ARCHIWUM :: MARZEC 2010 :.
Judd Winick o "Red Hood: The Lost Days"Komiksy icon
Dodano: 31-03-2010, 19:30 Autor: Q
Judd Winick udzielił ostatnio wywiadu serwisowi Newsarama, w którym zdradza szczegóły na temat miniserii "Red Hood: The Lost Days".
 • Historia opowiadać będzie o okresie od wskrzeszenia Jasona od jego powrotu do Gotham. W tym czasie liczącym kilka lat Todd był praktycznie wszędzie.
 • W opowieści Jason będzie się przygotowywał, by zmierzyć się z Batmanem.
 • Kiedy Jason wraca, cały czas jest nastolatkiem.
 • Todd cały czas ma pretensje do Bruce'a bo uważa, że po tym co zrobił Joker, ten powinien go po prostu zabić.
 • W historii pojawią się m.in. Ra's al Ghul i Talia, jak i wielu innych bohaterów z DCU.
 • Judd uważa, że wiele osób lubi Jasona dlatego, że zgadzają się z jego opinią na temat Jokera.
Pełny wywiad z Juddem Winickiem można przeczytać na tej stronie.

BatPisanki z BatCaveInne icon
Dodano: 31-03-2010, 18:14 Autor: kelen
Tego można było się spodziewać. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, nasz serwis organizuje kolejny konkurs dla naszych czytelników - bynajmniej nie byle jaki, lecz prawdopodobnie jedyny w swoim rodzaju. Takiego nie widzieliście dotąd w internecie!

Więcej >>> 

Nolan nie uważa, że jego "Batmany" mają mroczną tonacjęFilmy icon
Dodano: 31-03-2010, 00:17 Autor: Q
Christopher Nolan i Emma Thomas udzielili ostatnio wywiadu serwisowi Collider. Głównym temat rozmowy był najnowszy film reżysera "Inception", a także współpraca z Warner Bros. i technologia 3D. Do "Batmanów" nawiązuje natomiast jedna wypowiedź Nolana:

Jestem naprawdę zdziwiony, że ("Batman Begins" i "The Dark Knight") przez wiele osób są uważane za filmy w mrocznym tonie, ponieważ dla mnie są to bardzo optymistyczne produkcje. Są one pełne emocjonalnie pozytywnych rzeczy, jak i również negatywnych. Sądzę, że balans pomiędzy jasną i ciemną stroną to jest to czego szukam w historii.

Przykładowe strony z "Batman: Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem?"Komiksy icon
Dodano: 30-03-2010, 18:20 Autor: Q
W serwisie WAK można zapoznać się z trzema przykładowymi stronami oraz okładką do polskiej wersji komiksu Neila Gaimana "Batman: Whatever Happened to the Caped Crusader?".

W Polsce "Batman: Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem?" zostanie wydany przez Egmont 19 kwietnia. Za 128 stronicowy komiks wydany na kredowym, cienkim papierze trzeba będzie zapłacić 49,90 zł.  

W kwietniu Festiwal Komiksowa WarszawaInne icon
Dodano: 30-03-2010, 13:51 Autor: Q
W dniach 17–18 kwietnia w warszawskim Centralnym Basenie Artystycznym (ul. Konopnickiej 6) odbędzie się Festiwal Komiksowa Warszawa. Głównym organizatorem imprezy jest Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, współorganizatorami Stowarzyszenie Twórców "Contur" oraz Cafe Spokojna.

Formuła festiwalu jest próbą wyjścia z komiksem na miasto i dotarcia do jak największej liczby odbiorców. W programie imprezy znajdują się przede wszystkim wystawy poświęcone sztuce obrazkowej, odbywające się w różnych miejscach w mieście: w klubach, kawiarniach i galeriach (Lorelei, Cafe Spokojna, Chłodna 25, Regeneracja, Kawangarda, Szczotki Pędzle, Powiększenie). Wśród prezentowanych prac będą m.in. Jazz Bulles Blues (komiks belgijski), reprodukcje plansz z japońskich komiksów, Karton, prace Jakuba Rebelki. Na osoby, które odwiedzą wszystkie wystawy czekają niespodzianki – oczywiście komiksowe.

Główne wydarzenia festiwalu – spotkania z twórcami i wydawcami komiksów oraz giełda odbędą się w dniach 17–18 kwietnia w Centralnym Basenie Artystycznym. Odwiedzający festiwal oraz towarzyszące mu wystawy otrzymają unikatowy komiksowy przewodnik po Warszawie, stworzony przy współpracy Urzędu Promocji m.st. Warszawa i PSK.

Wśród zaproszonych na festiwal gości znajdują się Jeff Lemiere, Piotr Kowalski, Mateusz Skutnik oraz Paweł Kłudkiewicz.

Źródło: informacja prasowa

Szkice do "Batman: The Return of Bruce Wayne #1"Komiksy icon
Dodano: 29-03-2010, 23:54 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono dwa przykładowe szkice autorstwa Chrisa Sprouse'a, przedstawiające Bruce'a Wayne'a w roli jaskiniowca, z pierwszego numeru "Batman: Return of the Bruce Wayne".

"Batman: Return of the Bruce Wayne #1" scenarzysty Granta Morrisona z rysunkami Chrisa Sprouse'a i Karla Story trafi do sprzedaży w USA 12 maja.

Komiksy w USA 31 marcaKomiksy icon
Dodano: 29-03-2010, 00:25 Autor: Q
W środę, 31 marca, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
W tym tygodniu na łamach "Detective Comics" zakończona zostanie historia "Cutter". Czy Batmanowi i Batwoman uda się uratować porwane dziewczyny i powstrzymać niebezpiecznego zabójcę?

Czy do obsady kolejnego "Batmana" dołączy ktoś z "Inception"? TDKR icon
Dodano: 28-03-2010, 00:01 Autor: Q
Od oficjalnego potwierdzenia Christophera Nolana, że zajmie się on reżyserią swojego trzeciego "Batmana", nie pojawiły się żadne ważne wiadomości. Dlatego interesująca jest informacja jaką na podstawie swoich kontaktów z branży filmowej podał serwis Batman on Film. Mianowice, w sprawie obsady kolejnego "Batmana" warto zwrócić uwagę kogo zatrudnił Nolan do swojego najnowszego filmu "Inception".

W "Incepcji" oprócz aktorów, którzy zagrali we wcześniejszych filmach Nolana (Ken Watanabe, Cillian Murphy, Michael Caine) wystąpili także m.in.: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Ellen Page i Tom Hardy.

"Batman: The Brave and the Bold" w USA na kwiecieńBrave and the Bold icon
Dodano: 27-03-2010, 21:03 Autor: Q
Wiadomo już jakie odcinki "Batman: The Brave and the Bold" w kwietniu pokaże amerykańskie Cartoon Network:
 • "The Power of Shazam!" (2 kwietnia) - Batman podejmuje wspólnie z Captain Marvelem, walkę z dr Sivaną i Black Adamem, którzy chcą wykorzystać magię, która daje moc Billy'emu.
 • "Chill of the Night!" (9 kwietnia) - Spectre i Phantom Stranger obserwują Batmana, gdy ten odkrywa tożsamość mordercy swoich rodziców i cofa się w czasie by połączyć siły ze swoim ojcem.
 • "Gorillas in Our Midst!" (16 kwietnia) - Gorilla Grodd i jego inteligentne małpy zastępują wszystkich mieszkańców Gotham gorylami. Batman jednoczy siły z detektywem Chimpem, B'Wana Beastem i Vixen, by udaremnić szalone plany Grodda.
Źródło: Comics Continuum

Zmarł Dick GiordanoKomiksy icon
Dodano: 27-03-2010, 19:03 Autor: Q
Legendarny twórca komiksów Dick Giordano zmarł dzisiaj rano w wieku 77 lat.

Giordano, którego kariera rozpoczęła się w 1951 roku, pracował dla takich wydawnictw jak DC, Marvel, Dell, Valiant i wielu innych. Kiedy pełnił funkcję redaktora naczelnego DC Comics wydało m.in. "Dark Knight Returns" Franka Millera.

Fani Batman na pewno zapamiętają jego pracę przy różnych Bat-tytułach.

Źródło: Newsarama

Polak w "Batman: Streets of Gotham"!Komiksy icon
Dodano: 27-03-2010, 16:55 Autor: kelen
Polski rysownik - Szymon Kudrański, którego prace cały świat może obecnie oglądać w najnowszych numerach regularnej serii "Spawn", poinformował na swoim blogu, że wykona rysunki w 12 oraz 13 numerze "Batman: Streets of Gotham" w historiach o Manhunter. 

27 marca kolejna Miejska Giełda Komiksów!Inne icon
Dodano: 26-03-2010, 18:45 Autor: kelen
ZSOE zaprasza 27 marca na trzecią już Miejską Giełdę Komiksów w Gliwicach. Podczas tego wydarzenia, poza możliwością handlu komiksami, odwiedzający będą mogli również m.in. spotkać się ze śląskim twórcą komiksów - Tomaszem Kontnym oraz udać się na projekcję filmu "Hellboy: Krew i żelazo". Start o godzinie 10:00 - serdecznie zapraszamy!

"Batman: Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem?"Komiksy icon
Dodano: 26-03-2010, 18:16 Autor: kelen
Wydawnictwo Egmont opublikowało swoje plany wydawnicze na kwiecień tego roku. Wśród pozycji znajduje się nowy komiks z Batmanem - "Batman: Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem?" ("Batman: Whatever Happened to the Caped Crusader?"). Komiks zostanie wydany 19 kwietnia w miękkiej oprawie za 49,99 zł.

Szkice z "Zatanna #1" i "Birds of Prey #1"Komiksy icon
Dodano: 26-03-2010, 15:12 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono szkice z pierwszych numerów serii "Zatanna" (scen. Paul Dini; rys. Stephane Roux) i "Birds of Prey" (scen. Gail Simone; rys. Ed Benes), które trafią do sprzedaży w USA w maju.

Wysoka sprzedaż "Justice League: Crisis on Two Earths" Animacje icon
Dodano: 26-03-2010, 00:16 Autor: Q
Podczas pierwszego tygodnia dystrybucji w USA sprzedano ponad 200 tys. DVD z filmem "Justice League: Crisis on Two Earths". Tym samym produkcja uzyskała lepszy wynik niż poprzednia animacja z serii "DC Universe Animated Original Movie" "Superman/Batman: Public Enemies", która podczas pierwszego tygodnia osiągnęła wynik 198 000 sprzedanych egzemplarzy.

Równie dobrze radzi sobie wydanie Blu-ray "Justice League: Crisis on Two Earths", które według szacunków w pierwszym tygodniu rozeszło się w prawie 60 000 nakładzie.

Źródło: World's Finest

Gracze z Europy dostają bonusInne icon
Dodano: 25-03-2010, 22:12 Autor: kelen
Wedle słów pracownika Eidos, europejskich graczy posiadających "Batman: Arkham Asylum" czeka bardzo miła niespodzianka. W internetowych sklepach dla konsol XBOX360 i PS3 oraz dla PC zostaną udostępnione dwie nowe challenge mapy, które wcześniej były dostępne jedynie przy użyciu odpowiedniego kodu dodawanego do pre-orderowych zamówień gry. Owe mapy to Crime Alley oraz Scarecrow Nightmare. Jedna mapa kosztuje, odpowiednio, 240 MS punktów dla XBOKSA360 oraz 1,99 funtów/2,49 euro dla PS3 oraz PC. Udostępnienie tych map ma mieć związek z premierą wersji Game of the Year Azylu, która odbędzie się jutro.

Yeoj Ireilavac o "Einnataz"Komiksy icon
Dodano: 25-03-2010, 21:46 Autor: Q
An mynlajcifo ugolb CD Scimoc Yeoj Ireilavac, rotkader ynlezcan "Ynnataz" łileizdop ęis z imanaf imajcamrofni an tamet jewon iires:

Annataz izdohcdan! Luap Inid i Enahpets Xuor inagamopsw zezrp Alrak Yrots ąjucarp mezar yb ćizdaworpw ęigam od jenraluger iires. ąjucarP dan ąin do ogezsżułd usazc, ela żuj ujam eizdęb anżom ąj ćatyzcezrp. Ałainapsw aknaizdopsein w ukdorś ynsoiw!

Luap izdaworpw einłepuz ogewon ogenzcytsim ęcńyzcołz, z myrótk ćyzclaw eizdęb ałaisum Annataz, et ewon ezcilbo ałz ćawz ęis eizdęb Rehtorb Thgin! Ogej ecom ąs w yzcezr jemas enmorgo!

Nie masz magicznej mocy by to przeczytać?

Czytaj więcej >>>

Repliki pojazdów Batmana z filmu "Batman" od ToymaniInne icon
Dodano: 25-03-2010, 13:14 Autor: Q
Japońska firma Toynami ujawniła, że w ramach serii Cinemaquettedo do sprzedaży trafią repliki pojazdów Batmana z filmu "Batman".

Produkty dostępne będą w limitowanej liczbie 500 egzemplarzy. Chętni na zakup Batmobila będą musieli wydać około 1 999$, natomiast Batwing kosztować będzie około 1 499 dolarów.

Źródło: toynewsi.com

Nowe odcinki "Batman: The Brave and the Bold" w USA od 26 marcaBrave and the Bold icon
Dodano: 25-03-2010, 12:54 Autor: Q
Już jutro, po ponad miesięcznej przerwy, na ekrany amerykańskiego Cartoon Network powróci serial animowany "Batman: The Brave and the Bold" z odcinkiem "The Super-Batman of Planet X!".

W "The Super-Batman of Planet X!" Batman ląduje na odległej planecie Zurr En Arrh, gdzie znajduje swojego sobowtóra. Jednak najbardziej zaskakujące jest to, że na tej planecie Nietoperz ma supermoce. Obaj bohaterowie łączą siły w walce z szalonym geniuszem Rhotulem, który wkrótce odkrywa super słabość Batmana.

W odcinku gościnnie wystąpią Kevin Conroy jako Batman 2, Clancy Brown jako Rohtul, Dana Delany jako Vilsi, James Arnold Taylor jako Green Arrow/Alpha-Red, Corey Burton jako Dog Magnus/Mercury/Zor-Gonn, Marc Worden jako Kanjar Ro i Hynden Walch jako Platina.

Zdjęcia i klipy z odcinka można obejrzeć na tej stronie.

Kolorowa okładka do "Joker's Asylum: Riddler"Komiksy icon
Dodano: 24-03-2010, 19:42 Autor: Q
Dzisiaj na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono kilka interesujących rzeczy dla fanów Batmana. Na tej stronie można obejrzeć kolorową wersję okładki do "Joker's Asylum: Riddler" autorstwa Ethana Van Scivera. Tak samo jak poprzednio w one-shotach z serii "Joker's Asylum" narratorem historii o poszczególnych łotrach będzie Joker. W ramach serii w czerwcu oprócz "Joker's Asylum: Riddler wydane zostaną także historie poświęcone: Harley Quinn, Mad Hatterowi, Killer Crocowi i Clayface'owi.

Dodatkowo tutaj można obejrzeć przykładowe strony do "Batman: Streets of Gotham #10"(scen. Paul Dini, rys. Dustin Nguyen).

Cillian Murphy o powrocie Stracha na Wróble w kolejnym "Batmanie"TDKR icon
Dodano: 24-03-2010, 19:00 Autor: Q
Serwis Movies.ie opublikował ostatnio wywiad z Cillianem Murphy. Na pytanie odnośnie powrotu Stracha na Wróble w trzecim filmie o Batmanie w reżyserii Christophera Nolana aktor udzielił następującej odpowiedzi:

Naprawdę nie mam kontroli nad tym jak pewne rzeczy zostaną zakończone (śmiech). Kto wie, czy Chris Nolan zrobi kolejnego "Batmana". Właśnie miałem przyjemność pracować z Chrisem przy jego najnowszym filmie "Inception", praca z nim to prawdziwa przyjemność, ale wydaje mi się, że będę musiał poczekać na telefon (śmiech)!

Więcej Batmana kowboja od Stewarta i arty Marcha z "Batman #698"Komiksy icon
Dodano: 23-03-2010, 22:04 Autor: Q
Jeśli komuś spodobał się Batman kowboj od Camerona Stewarta to na blogu rysownika można obejrzeć kolejne rysunki, na których przedstawiony jest Wayne z "Batman: The Return of Bruce Wayne #4".

Natomiast fani twórczości Guillema Marcha nie powinni przegapić trzech artów do "Batman #698", które zostały dziś zamieszczone na blogu DC Comics.

Wade Williams użyczy głosu Black MaskAnimacje icon
Dodano: 23-03-2010, 19:11 Autor: Q
Serwis The World's Finest dowiedział się, że do obsady "Batman: Under The Red Hood" dołączył znany z serialu "Prison Break" Wade Williams. Aktor użyczy swojego głosu złoczyńcy Black Mask. W filmie udział wezmą także m.in. Bruce Greenwood (Batman), Jensen Ackles (Red Hood), Neil Patrick Harris (Nightwing), John DiMaggio (Joker) i Jason Isaacs (Ra's Al Ghul).

Za reżyserię "Batman: Under The Red Hood" odpowiada Brandon Vietti, a za scenariusz autor komiksowego pierwowzoru Judd Winick. W filmie Batman będzie musiał się zmierzyć z tajemniczym Red Hoodem, który oczyszczając Gotham z kryminalistów nie ma nic przeciwko pozostawianiu trupów.

Okładka do "Batman: Under The Red Hood" Animacje icon
Dodano: 23-03-2010, 00:34 Autor: Q
Zapowiedzi DC Comics na czerwiec ujawniły także wygląd okładki do 2-płytowego wydania DVD filmu animowanego "Batman: Under The Red Hood". Oprócz filmu z Batmana na płycie znajdzie się także w ramach "DC Showcase" krótkometrażowy film z Jonahem Hexem

W "Batman: Under The Red Hood" Batman będzie musiał się zmierzyć z tajemniczym Red Hoodem, który oczyszczając Gotham z kryminalistów nie ma nic przeciwko pozostawianiu trupów. Za reżyserię odpowiada Brandon Vietti, a za scenariusz autor komiksowego pierwowzoru Judd Winick. W obsadzie znaleźli się m.in. Bruce Greenwood (Batman), Jensen Ackles (Red Hood), Neil Patrick Harris (Nightwing), John DiMaggio (Joker) i Jason Isaacs (Ra's Al Ghul).

Źródło: Comics Continuum

Szczegóły o "Batman #700"Komiksy icon
Dodano: 22-03-2010, 22:26 Autor: Q
W serwisie Newsarama zamieszczono pełne zapowiedzi DC Comics na czerwiec, a tym samym poznaliśmy szczegóły jubileuszowego numeru "Batmana".

Grant Morrison powraca do "Batmana" w specjalnym 56 stronicowym numerze! I sprowadza ze sobą tak utalentowanych rysowników jak Andy Kubert, Tony Daniel i Frank Quitely, aby uczcić 700. numer, w którym przedstawione zostaną opowieści, które rzucą światło na Batmanów z różnych epok: Bruce'a Wayne'a, Dicka Graysona i Damiana Wayne'a. Nie chcesz przegapić tej przebojowej historii, która toruje drogę dla powrotu Bruce'a Wayne'a. Główną okładkę do numeru przygotował David Finch, natomiast autorem specjalnego czarno białego wariantu "DC 75th Anniversary" jest Mike Mignola.

"Batman #700" trafi do sprzedaży w USA 9 czerwca.

Batman jaskiniowiec od Chrisa Sprouse'a i Karla StoryKomiksy icon
Dodano: 22-03-2010, 14:08 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono drugą wersję okładki do pierwszego numeru "Batman: The Return of Bruce Wayne" autorstwa Chrisa Sprouse'a i Karla Story.

Komiksy w USA 24 marcaKomiksy icon
Dodano: 22-03-2010, 11:14 Autor: Q
W środę, 24 marca, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
W tym tygodniu w "Batman: Streets of Gotham #10" w sprawie zaginionych dzieci Robin zacznie działać pod przykrywką. Ale co zrobi bohater gdy trafi do rzeźni Zsasza, czy wyszkolony wojownik zdoła uciec z tego więzienia?

Neil Gaiman jutro w WarszawieInne icon
Dodano: 21-03-2010, 14:03 Autor: Q
Już jutro, 22 marca, o godz. 17:00 w Empiku Megastore Junior przy ul. Marszałkowskiej 116/122 w Warszawie z fanami spotka się Neil Gaiman. Autor będzie promował swoje powieści: "Chłopaki Anansiego" oraz "Odd i lodowi olbrzymi" oraz podpisywał książki i komiksy.

Neil Gaiman to również scenarzysta "Batman: Whatever Happened to the Caped Crusader". Według zapowiedzi Egmontu komiks ten ma zostać wydany w Polsce w pierwszej połowie 2010 roku.

BAFTA: "Batman: Arkham Asylum" najlepszą grą roku 2009Inne icon
Dodano: 20-03-2010, 12:21 Autor: kelen
British Academy of Film and Television Arts ogłosiło wyniki głosowania oraz przyznało nagrody dla najlepszych gier roku 2009. Przypominamy, że "Batman: Arkham Asylum" został nominowany w 7 kategoriach: Action, Artistic Achievement, Best Game, Gameplay, Original Score, Story, Use of Audio. Batmanowi udało się zdobyć jedynie dwie nagrody, lecz wśród nich znajduje się ta najważniejsza - "Batman: Arkham Asylum" został nagrodzony w kategoriach Gameplay oraz Best Game.

Gdy zespół odebrał nagrodę, dyrektor kreatywny produkcji Sefton Hill powiedział, że nagroda za najlepszą grę roku 2009 jest dla całego zespołu ogromnym zaskoczeniem i zaszczytem. Dodał również, że mają nadzieję, iż kontynuacja ich produkcji również zainteresuje i zaskoczy graczy.

Film z rozdania nagród można obejrzeć pod tym linkiem.

Nolan nie komentuje sprawy "Justice League"Filmy icon
Dodano: 20-03-2010, 00:18 Autor: Q
Podczas ShowWest Christopher Nolan w rozmowie z MTV potwierdził, że jest zaangażowany w produkcję nowego "Supermana", do którego świetną historię napisał David Goyer.

Jednak na pytanie odnośnie pojawienia się Batmana i Supermana w jednym filmie np. "Justice League", reżyser z tajemniczym uśmiechem odparł tylko: "Naprawdę nie mogę rozmawiać o innych sprawach".

Bat-tytuły na czerwiecKomiksy icon
Dodano: 20-03-2010, 00:12 Autor: Q
W czerwcu fani Batmana nie powinni mieć powodów do narzekań, bo oprócz regularnych serii pojawią się także nowe miniserie i specjalne one-shoty. Na blogu DC Comics można zapoznać się z zapowiedziami Bat-tytułów na czerwiec.
 • BATMAN: THE RETURN OF BRUCE WAYNE #3
 • RED HOOD: LOST DAYS #1
 • BATMAN BEYOND #1
 • BATMAN AND ROBIN #13 - Thomas Wayne, mężczyzna który od ponad 20 lat powinien być martwy, powraca z niesamowitą opowieścią i domaga się fortuny Wayne'ów. Chytry jegomość domaga się również powrotu Bruce'a jeśli jego żądania mają zostać odrzucone.
 • DETECTIVE COMICS #866 - O'Neil przedstawia opowieść o Batmanie Dicku Graysonie powiązaną z klasycznymi czasami, kiedy Batman i Robin razem patrolowali ulice Gotham.
 • THE JOKER'S ASYLUM: RIDDLER
 • THE JOKER'S ASYLUM: HARLEY QUINN
 • THE JOKER'S ASYLUM: MAD HATTER
 • THE JOKER'S ASYLUM: KILLER CROC
 • THE JOKER'S ASYLUM: CLAYFACE
 • BATMAN: STREETS OF GOTHAM #13 - Hush przerywa swoje milczenie i zamierza mocno utrudnić życie Batmanowi. Jaki jest plan Tommy'ego? I co powrót Bruce'a Wayne'a oznacza dla człowieka, który przez ostatnie miesiące udawał miliardera?
 • BATGIRL #11
 • RED ROBIN #13
 • GOTHAM CITY SIRENS #13
 • SUPERMAN/BATMAN #73
 • SUPERMAN/BATMAN ANNUAL #4
 • AZRAEL #9
 • BATMAN CONFIDENTIAL #45
W czerwcu ukaże się również jubileuszowy 700. numer "Batmana", ale na razie szczegóły dotyczące tego wydania nie są znane.

"Return To The Batcave: The Misadventures Of Adam & Burt" w kwietniu w PolsacieTV icon
Dodano: 19-03-2010, 14:18 Autor: Q
W polskiej telewizji fani kultowego serialu "Batman" z lat 60 nie znajdą tej produkcji, dlatego tym bardziej warto, mimo późnej pory, obejrzeć film "Powrót do jaskini Batmana - Przypadki Adama i Burta", który 27 kwietnia o północy wyemituje Polsat.

"Powrót do jaskini Batmana - Przypadki Adama i Burta" to komedia przygodowa, w której ponownie pojawiają się bohaterowie kultowego serialu o Batmanie i Robinie (West i Ward). Motywem przewodnim filmu jest kradzież oryginalnego Batmobile'a z 1966 roku. W filmie występują również aktorzy, którzy odtwarzali role Człowieka Zagadki i Kobiety-Kot. Przenosimy się do szalonych lat 60-tych odkrywając największe tajemnice serialu i zaglądamy za kulisy jednej z najbardziej kasowych produkcji tamtych lat…

Źródło: polsatmedia.pl

David Hine o historii "Under the Mask" Komiksy icon
Dodano: 19-03-2010, 12:27 Autor: Q
Scenarzysta David Hine, który w "Detective Comics #864" rozpocznie swoją historię "Under the Mask" udzielił serwisowi Newsarama wywiadu.

Uwaga, w wywiadzie zostaje ujawniona tożsamość nowego Black Mask.

Czytaj więcej >>>

Kowboj Batman od Camerona StewartaKomiksy icon
Dodano: 19-03-2010, 11:05 Autor: Q
Po tym jak na blogu DC Comics oficjalnie ogłoszono listę poszczególnych rysowników "Batman: The Return of Bruce Wayne, o czym informowaliśmy wcześniej, na swoim blogu rysownik Cameron Stewart zamieścił art przedstawiający Batmana jako kowboja.

Nowy "Batman" także w wersji 3DTDKR icon
Dodano: 19-03-2010, 10:44 Autor: Q
Sukces "Avatara" sprawił, że teraz praktycznie wszystkie wysokobudżetowe filmy trafiają do kin także w wersji 3D. Podczas ShowWest prezes Warner Bros. Alan Horn zapowiedział, że w takiej wersji na ekrany kin trafią nowe filmy o Batmanie i Supermanie. W oba te projekty zaangażowany jest Christopher Nolan.

Fanów filmów komiksowych powinna zainteresować także wiadomość, że po zakończeniu serii "Harry'ego Pottera" WB chce, żeby to właśnie komiksowe filmy zastąpiły tą kasową serię. Na najbliższe lata oprócz filmów o Batmanie i Supermanie planowane są także produkcje z udziałem Wonder Woman, czy Flasha. Jednak cały czas nie wiadomo czy powstanie wspólne filmowe uniwersum dla tych bohaterów.

Źródło: ComicBookMovie.com

Adam Beechen o "Batman Beyond"Komiksy icon
Dodano: 19-03-2010, 00:57 Autor: Q
Scenarzysta 6-częściowej miniserii "Batman Beyond" Adam Beechen udzielił ostatnio wywiadów Newsaramie i CBR.
 • Adam był wielkim fanem serialu.
 • Akcja komiksowej miniiserii będzie miała miejsce po zakończeniu serialu animowanego, tak więc Terry jako Batman będzie już posiadał spore doświadczenie, ale jeszcze będzie musiał sporo się nauczyć.
 • Historia z miniserii nie będzie związana z pojawieniem się Batmana Beyond w annualu "Superman/Batman" autorstwa Paula Levitza.
 • Miniseria będzie w mrocznym klimacie.
 • Pojawią się bohaterowie z serialu animowanego, ale historia skupi się głównie na postaciach Bruce'a i Terry'ego.
Pierwszy numer miniserii "Batman Beyond" trafi do sprzedaży w USA w czerwcu.

Adrien Brody prawie zagrał Jokera w "The Dark Knight"TDK icon
Dodano: 18-03-2010, 22:55 Autor: Q
W wywiadzie dla MTV, nagrodzony Oscarem za rolę w "Pianiście" Romana Polańskiego, Adrien Brody potwierdził, że był kandydatem do roli Jokera.

Na pytanie, czy był kandydatem do roli Jokera Adrien opowiada twierdzącą, dodaje także spotkał się w tej sprawi nawet z Chrisem Nolanem.

Heath był niesamowity, ale z wielką przyjemnością zagrałbym tę rolę. To była niesamowita rola. Po prostu niesamowita.

Pełny wywiad z aktorem można przeczytać tutaj.

Hans Zimmer chce Riddlera w kolejnym "Batmanie"TDKR icon
Dodano: 18-03-2010, 17:27 Autor: Q
Chociaż kompozytor muzyki do ostatnich filmów o Batmanie nie decyduje o wyborze złoczyńcy, to w wywiadzie dla MTV Hans Zimmer zasugerował, że odpowiednim przeciwnikiem byłby Riddler.

Dla mnie Riddler dostarczyłby najwięcej zabawy. W tej postaci jest tak wielkie bogactwo zabawy, które można wykorzystać.

Ekscytujące w "Batmanach" Nolana, jest to, że Chris opiera je na otaczającej nas rzeczywistości i na solidnej dawce psychologii. Na początku nie było mi łatwo napisać muzykę do filmu, w którym bohater nosi gumową maskę.

To jest bohater, który napełnia Cię pomysłami, mówi o Riddlerze Zimmer. Może powinienem porozmawiać z Chrisem o tym.

Pełny wywiad z Zimmerem można przeczytać na tej stronie.

Alternatywna okładka do "Batman: The Return of Bruce Wayne #2"Komiksy icon
Dodano: 18-03-2010, 16:22 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono alternatywną okładkę do "Batman: The Return of Bruce Wayne #2" autorstwa Frazera Irvinga. Poinformowana również, że od 13. numeru "Batman and Robin" obowiązki rysownika pełnić będzie właśnie Irving.

Natomiast w poszczególnych numerach "Batman: The Return of Bruce Wayne" za rysunki odpowiadać będą:
 • Chris Sprouse (1. numer - Batman jaskiniowiec),
 • Frazer Irving (2. numer - Batman łowca czarownic),
 • Yanick Paquette (3. numer - Batman pirat),
 • Cameron Stewart (4. numer - Batman kowboj),
 • Ryan Sook (5. numer - Batman twardy i bezwzględny prywatny detektyw),
 • Lee Garbett (6. numer - Batman Mroczny Rycerz).

Andrea Romano pracuje nad grą "Batman: The Brave and The Bold"Brave and the Bold icon
Dodano: 18-03-2010, 09:43 Autor: Q
Wygląda na to, że w pracę nad grą "Batman: The Brave and The Bold" zaangażowanych zostanie wiele osób, którzy pracują nad serialem telewizyjnym. Serwis The World's Finest dowiedział, że za reżyserię aktorów podkładających głosy bohaterom odpowiedzialna będzie Andrea Romano.

"Batman: The Brave And The Bold - The Videogame", to pełna akcji i przygody gra, w której gracze będą mogli się wcielić w Batmana lub jednego z wielu jego sojuszników, by pokonać dziesiątki popularnych złoczyńców. Gra trafi do sprzedaży w USA jesienią tego roku i będzie dostępna na na Wii i Nintendo DS.

"Red Hood: The Lost Days" Komiksy icon
Dodano: 17-03-2010, 19:33 Autor: Q
Scenarzysta Judd Winick i rysownik Pablo Raimondi w czerwcu rozpoczną na łamach 6-częściowej miniserii "Red Hood: The Lost Days", opowieść o nieznanych latach Red Hooda. Będzie to historia o gniewnym młodym człowieku, który przemienia się w niebezpiecznego złoczyńcę.

O nowej historii Judd Winick mówi tak:
Niezwykle się cieszę z możliwości powrotu do tego bohatera, odczuwam zarówno radość, ale także wyzwanie przed nową historią. W "Lost Days" zaprezentujemy okres po odrodzeniu Red Hooda i jego powrót do Gotham. Dzięki temu będziemy mieli okazję z innej perspektywy zrozumieć tego antybohatera. Myślę, że uda nam się wyjaśnić zarówno jego sympatyczność i postawę skruszonego potwora. Jest to wspaniale skomplikowany bohater i mam nadzieje, że dzięki nowej historii dodamy do jego mitologi więcej głębi.

Źródło: dcu.blog.dccomics.com

Batman Beyond powróci w czerwcuKomiksy icon
Dodano: 17-03-2010, 14:50 Autor: Q
Już w czerwcu ukaże się pierwszy numer 6-częściowej miniserii "Batman Beyond" autorstwa scenarzysty Adama Beechena i rysownika Ryana Benjamina. Mroczny Rycerz przyszłości będzie musiał się zmierzyć ze swoja własną  przeszłością, gdy tajemnicze siły na swój cel wzięły starych wrogów Bruce'a Wayne'a. Czy przeszłość Wayne'a może sprowadzić niebezpieczeństwo na przyszłość Terry'ego?

O nowej historii Adam Beechen mówi tak:
Mroczna przyszłość z legendarnego serialu animowanego wkracza do DCU w 6-częściowej miniserii, kiedy Terry McGinniss, następca Bruce'a Wayne'a w roli Batmana, musi się zmierzyć z najgroźniejszym z wrogów - tajemniczym mordercą z przeszłości Mrocznego Rycerza. Starzy znajomi wracają, nowi przyjaciele i wrogowie się pojawiają, współpraca pomiędzy Terry'm i Bruce'em - nie wspominając o samych Terry'm i Bruce'ie - może tego nie przeżyć.

Źródło: dcu.blog.dccomics.com

Christian Bale prawie został Supermanem w "Batman vs. Superman"Filmy icon
Dodano: 15-03-2010, 21:26 Autor: Q
Chociaż trudno to sobie obecnie wyobrazić, to przed powstaniem "Batman Begins" Christian Bale mógł wcielić się w innego komiksowego bohatera, Supermana.

W wywiadzie dla MTV Wolfgang Petersen, który miał zostać reżyserem "Batman vs. Superman" zdradził, że to właśnie Walijczyk był jednym z dwóch aktorów z którymi rozmawiał na temat roli Supermana. Drugim był Josh Harnett.

Jak zapewnia reżyser projekt miał bardzo wielkie szanse na powstanie. Jednak kiedy pojawił się scenariusz do nowego "Supermana" autorstwa J.J. Abramsa, studio postanowiło najpierw przygotować osobne filmy o dwóch największych bohaterach DC Comics.

Chociaż  "Batman vs. Superman" nie doczekał się realizacji, to Wolfgang jest bardzo zadowolony z drogi jaką obrały nowe filmy o Batmanie.
Uwielbiam "The Dark Knight". Ten film całkowicie mnie wciągnął i zrobił na mnie kolosalne wrażenie. Od razu pomyślałem, że zasługuje na Oscara w kategorii najlepszy film, dlatego byłem naprawdę rozczarowany, gdy tak się nie stało. Według mnie Heath Ledger był naprawdę fenomenalny. Jestem wielkim fanem tego filmu.

"Zatanna" bez relacji pomiędzy Zee i Bruce'emKomiksy icon
Dodano: 15-03-2010, 20:52 Autor: Q
Serwis Newsarama miał ostatnie porozmawiać z twórcami serii "Zatanna". Scenarzystą Paulem Dini i rysownikiem Stephanem Rouxem.

Jeśli ktoś liczył, że Paul będzie kontynuować relację pomiędzy Zee, a Bruce'em Wayne'em, to będzie rozczarowany, bo scenarzysta wyraźnie stwierdził, że nie zamierza kontynuować tego wątku, bo wszystko co chciał opowiedzieć zrobił już na łamach "Detective Comics".

Chociaż "Zatanna" będzie komiksem o magii, to nie zabraknie w nim elementów charakterystycznych dla kryminału. Tytułowa bohaterka będzie zaś pełnić rolę opiekuna ludzi, którzy padli ofiarą użytkowników czarnej magii. Ważnym elementem serii będą relację Zatanny z jej młodszym kuzynem Zachary'm Zatarą. Jednym z nowych przeciwników, który często będzie powracał, będzie Brother Night. Zee będzie korzystała z dwóch domów. W San Francisco znajduje się jej prawdziwy dom, natomiast rezydencja ojca w Gotham City, będzie dla niej czymś w rodzaju "Fortecy Samotności".

W nowe serii zmianie ulegnie kostium bohaterki, do którego zostanie dodana peleryna.

GLAAD nagradza "Detective Comics"Komiksy icon
Dodano: 15-03-2010, 20:09 Autor: Q
W zeszłą sobotę organizacja GLAAD (Gay and Lesbian Alliance Against Defamation) nagrodziła scenarzystę Grega Ruckę i rysownika J.H. Williamsa III za ich pracę nad historią z Batwoman na łamach "Detective Comics".

Źródło: dcu.blog.dccomics.com

Komiksy w USA 17 marcaKomiksy icon
Dodano: 15-03-2010, 11:58 Autor: Q
W środę, 17 marca, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:W tym tygodniu na łamach "Batman #697" (scen. i rys. Tony Daniel) ujawniona zostanie tożsamość nowego Black Mask.

Kto skrywa się pod czarną maską? Prawdziwa tożsamość nowego szefa przestępczego Gotham zostaje wreszcie ujawniona. Będzie to wielka niespodzianka dla wszystkich, ale zwłaszcza dla Batmana. Czy po ostatecznym starciu pomiędzy bohaterami, życie Kittyhawk i Reapera będzie takie same?

MegaCon: DC Nation PanelKomiksy icon
Dodano: 14-03-2010, 02:18 Autor: Q
Podczas sobotniego panelu DC Nation na MegaCon, Dan DiDio podzielił się z fanami kilkoma interesującymi informacjami dotyczącymi uniwersum Batmana:
 • Batgirl nie od razu zostanie członkinią Birds of Prey, ale pojawi się kilka nowych bohaterów, którzy dołączą do zespołu.
 • Batman Beyond będzie pojawiać się w serii "Superman/Batman".
 • Na łamach "Detective Comics" kontynuowana będzie historia z Question.
 • Dan wyraźnie zasugerował, że Batwoman dostanie własną serię.
 • Podobno Grant świetnie się bawi przy "Batmanie" i ma w zanadrzu kilka zwrotów akcji i niespodzianek.
Źródło: Comics Continuum

Okładka do "Batman #700" i Bat-Man w "First Wave #2"Komiksy icon
Dodano: 13-03-2010, 00:34 Autor: Q
W czerwcu ukaże się jubileuszowy 700. numer serii "Batman". Zaszczyt przygotowania okładki do tego numeru przypadł Davidowi Finchowi.

Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono też szkic autorstwa Ragsa Moralesa do "First Wave #2" na którym przedstawiony został Bat-Man.

First look "Batman #697"Komiksy icon
Dodano: 12-03-2010, 15:58 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics można obejrzeć pięć przykładowych stron do "Batman #697" (scen. i rys. Tony Daniel).

"Batman #697" trafi do sprzedaży w USA 17 marca i na pewno zainteresuje fanów, którzy chcą poznać tożsamość nowego Black Mask.

Kto skrywa się pod czarną maską? Prawdziwa tożsamość nowego szefa przestępczego Gotham zostaje wreszcie ujawniona. Będzie to wielka niespodzianka dla wszystkich, ale zwłaszcza dla Batmana. Czy po ostatecznym starciu pomiędzy bohaterami, życie Kittyhawk i Reapera będzie takie same?

Obsada "Batman: Under The Red Hood" powiększa sięAnimacje icon
Dodano: 11-03-2010, 19:08 Autor: Q
Serwis The World's Finest dowiedział się, że do obsady "Batman: Under The Red Hood" dołączyli Alex Martella i Vincent Martella, którzy użyczą swoich głosów młodej i młodszej wersji "Robina" w scenach retrospekcji.

W "Batman: Under The Red Hood" Batman będzie musiał się zmierzyć z tajemniczym Red Hoodem, który oczyszczając Gotham z kryminalistów nie ma nic przeciwko pozostawianiu trupów. Za reżyserię odpowiada Brandon Vietti, a za scenariusz autor komiksowego pierwowzoru Judd Winick. W obsadzie znaleźli się m.in. Bruce Greenwood (Batman), Jensen Ackles (Red Hood), Neil Patrick Harris (Nightwing), John DiMaggio (Joker) i Jason Isaacs (Ra's Al Ghul).

Fabian Nicieza regularnym scenarzystą "Red Robina"Komiksy icon
Dodano: 11-03-2010, 17:19 Autor: Q
Od 13. numeru "Red Robina" obowiązki scenarzysty serii pełnić będzie Fabian Nicieza, za rysunki tak jak do tej pory odpowiadać będzie Marcus To. Dla Fabiana nie jest to pierwsze spotkanie z Timem, bo wcześniej miał okazję pracować przy serii "Robin", dlatego bardzo się cieszy, że będzie miał okazje przedstawić bohatera, gdy ten wkracza w dorosłe życie i próbuje odkryć własne podejście do zwalczania przestępczości.

Czego fani mogą oczekiwać po nowym scenarzyście? Jak zapewnia Nicieza w jego historiach nie zabraknie "przygody, tajemnic i złożonych kwestii moralnych, cały czas również ewoluować będzie galeria łotrów charakterystycznych dla bohatera. Pojawią się także romantyczne trójkąty (może nawet czworoboki), a w tym wszystkim nie zabraknie humoru".

Źródło: dcu.blog.dccomics.com

Christopher Nolan o kolejnym "Batmanie"TDKR icon
Dodano: 10-03-2010, 17:18 Autor: Q
Dziennikarz Los Angeles Times miał ostatnio okazję porozmawiać z reżyserem "The Dark Knight". Z wywiadu fanów zapewne najbardziej zainteresuje wypowiedź Chrisa na temat kolejnego filmu o "Batmanie", którą chyba można uznać za oficjalną zapowiedź kolejnego filmu w jego reżyserii.

Mój brat przygotowuje dla mnie scenariusz i zobaczymy co z tego wyjdzie... usiłuje stworzyć z tego epicką historię, którą wszyscy chcemy zobaczyć.

Bez zagłębiania się w szczegóły, kluczową rzeczą jest to, że trzeci film stwarza nam możliwość zakończenia naszej historii.

Mamy wspaniały zespół, co stanowi jedną przyczynę, dla której warto przygotować kolejny film, skoro tak świetnie nam się pracowało w ostatnich latach.

Jestem bardzo podekscytowany myślą o zakończeniu filmu, jego konkluzji, i tego co spotka bohaterów. Mój brat wpadł na kilka naprawdę świetnych pomysłów. W przeciwieństwie do komiksów, ta opowieść nie może trwać wiecznie w filmie, dlatego będzie o wiele lepiej ją oglądać jeśli wszystko będzie miało zakończenie. Przedstawimy zakończenie, które zawierać będzie właściwe wnioski i istotę tego co chcieliśmy opowiedzieć...


Reżyser zdradził także, że w kolejnym filmie na pewno złoczyńcą nie będzie Mr. Freeze.

Pełny wywiad z Christopherem Nolanem, w którym poruszona została również sprawa Supermana, można przeczytać na tej stronie.

First look: "Red Robin #8" i "Batman: The Widening Gyre #5"Komiksy icon
Dodano: 09-03-2010, 22:47 Autor: Q
W tym tygodniu w USA trafią do sprzedaży m.in. "Red Robin #8" i  "Batman: The Widening Gyre #5". Przykładowe strony do 8. numeru "Red Robina", w którym będzie kontynuowany crossover rozpoczęty w "Batgirl #8", można obejrzeć na stronach serwisu CBR.

Kiedy Ra's al Ghul zagraża "rodzinie" Bruce'a Wayne'a, tylko Red Robin i Batgirl mogą go powstrzymać. Batgirl nie jest jednak pewna co do Tima, zwłaszcza po tym gdy ten współpracował z Ghulem. Dodatkowo w numerze Ra's al Ghul vs. Hush i Vicki Vale vs. Alfred!

Natomiast przykładowe strony do "Batman: The Widening Gyre #5" (scen. Kevin Smith, rys. Walter Flanagan) można znaleźć w serwisie IGN.

Podczas gdy Batman i jego nowy partner walczą z przestępczością na ulicach Gotham, życie osobiste Bruce'a Wayne'a zbliża się do niebezpiecznego punktu, kiedy kobiety obecne w jego życiu stawiają go w niezręcznej sytuacji.

"Batman: Arkham Asylum" w 3D i... Robin w sequelu?Inne icon
Dodano: 09-03-2010, 18:25 Autor: kelen
Tak jak informowaliśmy już wcześniej, wielkimi krokami zbliża się edycja GOTY (Game of the Year) gry „Batman: Arkham Asylum”, która ma pojawić się na PC, XBOX 360 oraz PS3 26 marca. Edycja zawierać ma wszystkie dodatkowe mapy, które zostały wypuszczone po premierze gry, a także opcję grania w 3D za pomocą specjalnych okularów.

Natomiast serwis IMDB opublikował bardzo interesujące informacje dotyczące obsady w sequelu „Batman: Arkham Asylum”. Głos postaci Two-Face'a podkładać ma Bruce Greenwood, który wystąpi również w roli Batmana w produkowanym obecnie filmie animowanym „Batman: Under the Hood”. Co więcej, w obsadzie znalazł się także Vincent Martella, który również ma wystąpić w „Batman: Under the Hood” jako młody Jason Todd/Robin, a w drugiej części „Batman: Arkham Asylum” ma przemówić głosem... Robina! Cóż to może oznaczać? Tryb multiplayer w kontynuacji? Czy też może Cudowny Chłopiec pojawi się tylko jako postać wspomagająca, jak to było w przypadku Oracle w części pierwszej? Na razie pozostaje nam tylko czekać na oficjalne informacje w tej sprawie.

Źródła: Imperium Gier, IMDB

Oficjalna strona "Batman: Under The Red Hood"Animacje icon
Dodano: 08-03-2010, 19:58 Autor: Q
Pod tym adresem dostępna jest już oficjalna strona filmu animowanego "Batman: Under The Red Hood". Obecnie nie ma jednak na niej żadnych nowych informacji, ale można zobaczyć jak w produkcji będzie prezentował się Batman.

W filmie Batman będzie musiał się zmierzyć z tajemniczym Red Hoodem, który oczyszczając Gotham z kryminalistów nie ma nic przeciwko pozostawianiu trupów. Za reżyserię odpowiada Brandon Vietti, a za scenariusz autor komiksowego pierwowzoru Judd Winick. W obsadzie znaleźli się m.in. Bruce Greenwood (Batman), Jensen Ackles (Red Hood), Neil Patrick Harris (Nightwing), John DiMaggio (Joker) i Jason Isaacs (Ra's Al Ghul).

Serwis The World's Finest dowiedział się natomiast, że skomponowaniem muzyki do "Batman: Under The Red Hood" zajmie się Christopher Drake.

BatCave również na FacebookuInne icon
Dodano: 08-03-2010, 18:05 Autor: kelen
Najpierw YouTube, później Twitter, a teraz przyszedł czas na... Facebook! BatCave dostępne jest teraz również i na tym serwisie. Zapraszamy wszystkich naszych odwiedzających na nasz profil, który znajduje się pod tym linkiem.

Komiksy w USA 10 marcaKomiksy icon
Dodano: 08-03-2010, 01:40 Autor: Q
W środę, 10 marca, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
W tym tygodniu na łamach "Batman and Robin" rozpocznie się historia "Batman vs Robin", a do Granta Morrisona dołączy rysownik Andy Clark. Dlaczego Talia al Ghul manipuluje swoim synem Damianem, by ten podjął działania przeciwko Batmanowi? Czy Damian zrobi to co każe mu matka... czy też pozostanie wierny Dickowi Graysonowi? Ponadto w numerze Domino Killer, Oberon Sexton i gang narkotykowy El Penitente. Czy to już koniec nowego Dynamic Duo?

Natomiast na łamach "Batgirl #8" i "Red Robina #10" rozegra się crossover Red Robina i Batgirl, bo kiedy Ra's al Ghul zagraża "rodzinie" Bruce'a Wayne'a, tylko ta dwójka bohaterów może go powstrzymać.

Mało znany aktor Riddlerem?TDKR icon
Dodano: 07-03-2010, 19:56 Autor: Q
Serwis IMDB zaktualizował ostatnio informacje na temat kolejnego filmu o Batmanie i co najdziwniejsze jako odtwórcę roli Edwarda Nigmy (Riddlera) podano nazwisko Benjamina Ciaramello.

Oczywiście na IMDB nie raz można było znaleźć nieprawdziwe informacje, tak więc i tym razem zapewne też mamy do czynienia tylko z głupią plotką.

Nietoperz będzie ćwierkać!Inne icon
Dodano: 06-03-2010, 21:52 Autor: kelen
Miło jest nam poinformować, iż BatCave od dziś jest również dostępne na popularnym serwisie Twitter - na obserwatorów naszego konta będą czekać wpisy z najnowszymi newsami oraz informacjami o aktualizacjach na stronie. Nasze konto znajduję się pod tym linkiem. Ćwir!

Tęsknie za Tobą, zeszytówko!Inne icon
Dodano: 06-03-2010, 21:34 Autor: kelen
W internecie pojawiła się bardzo ciekawa inicjatywa, która ma na celu przekonać wydawnictwa komiksowe, by komiksy superbohateskie znów były dostępne w formie zeszytów, jak za czasów TM-Semica.

"Zapewne wielu z Was pamięta złote czasy komiksu w Polsce - piękne lata 90-te, kiedy w każdym kiosku za drobną sumę pieniędzy można było kupić kolorowy zeszyt po brzegi wypełniony superbohaterską akcją. To właśnie dzięki TM-Semicowi setki, jeśli nie tysiące, młodych i nieco starszych ludzi zainteresowało się kulturalnym i rozrywkowym fenomenem, jakim jest komiks.

Akcja "Tęsknię za Tobą, zeszytówko" ma na celu pokazanie wydawnictwom komiksowym, jak bardzo tęsknimy za tamtymi czasami. Chcemy dowieść, że - wbrew ogólnie panującemu przekonaniu - kolorowe zeszyty spod znaku Marvela, DC i Image wciąż mają w Polsce wielu fanów, którzy z chęcią kupowaliby ja także dziś, w czasach drogich, ekskluzywnych wydań zbiorczych.
"

Blog akcji znajduje się pod tym linkiem.  

Okładka do "Birds of Prey #2"Komiksy icon
Dodano: 06-03-2010, 11:43 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono okładkę autorstwa Eda Burnsa do drugiego numeru "Birds of Prey". Zastawiające jest co wśród ptaszyn robi Pingwin?

Odpowiedzialna za scenariusz serii Gail Simone, w wypowiedzi na temat swojego rozstania z serią "Wonder Woman", poleciła fanom zapoznać się "Birds of Prey #1", gdyż będzie to szalenie zabawny numer.

Grant Morrison i Andy Kubert o "Batman: The Return of Bruce Wayne"Komiksy icon
Dodano: 06-03-2010, 00:10 Autor: Q
Grant Morrison i Andy Kubert udzielili serwisowi IGN wywiadu, w którym zdradzają szczegóły na temat "Batman: The Return of Bruce Wayne".

Umiejscowienie pierwszego numeru w czasach prehistorycznych pozwoliło Grantowi na pokazanie umiejętności Bruce'a Wayne'a, które umożliwiły mu przetrwanie. W numerze sporą rolę odgrywa Vandal Savage i odkryte zostaną także początki Miagani Tribe -"Ludzi nietoperzy".

Przy projektowaniu Batmana w wersji jaskiniowca Andy postawił na prostotę, tak by postać wyglądała jak najbardziej prawdopodobnie.

Drugi numer w którym Batman przedstawiony jest jako łowca czarownic będzie mroczną historią z nadprzyrodzonymi elementami.

W okresie pirackim w dużej roli Czarnobrody, a poszukiwanie skarbu doprowadzi do miejsca, które kiedyś stanie się jaskinią Batmana.

Historia z Batmanem jako kowbojem będzie według Granta skrzyżowaniem "Mściciela" i "Bez przebaczenia". Sam bohater będzie zaś wzorowany na tzw. "bezimiennym bohaterze" znanym ze spaghetti westernów Sergio Leone. Filmy z Clintem Eastwoodem były także inspiracją dla Andy'ego przy projektowaniu tej wersji Batmana.

Batman jako twardy i bezwzględny prywatny detektyw zaprezentuje swoje umiejętności detektywistyczne, dzięki którym został uznany za największego detektywa. Dodatkowo Morrison zapowiada, że w historii pojawi się dwóch zaskakujących gości.

W wywiadzie Grant zdradził także, że zamierzał opowiedzieć o Batmanie gladiatorze, ale zdał sobie sprawę, że bohater cofnął się w czasie, a nie w przestrzeni, dlatego walki gladiatorów w Rzymie odpadły. Scenarzysta potwierdził także, że po powrocie z tej gehenny Bruce zmieni się.

Pełny wywiad z twórcami "Batman: The Return of Bruce Wayne" można przeczytać na tej stronie.

Okładki do "Batman: Return of the Bruce Wayne" w kolorzeKomiksy icon
Dodano: 05-03-2010, 20:57 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono połączone, kolorowe wersje okładek autorstwa Andy'ego Kuberta do "Batman: Return of the Bruce Wayne #1-6".

Pierwszy numer "Batman: Return of the Bruce Wayne" scenarzysty Granta Morrisona trafi do sprzedaży w USA 12 maja.

Neil Gaiman 22 marca w PolsceInne icon
Dodano: 05-03-2010, 19:07 Autor: Q
Neil Gaiman to prawdziwy magik literatury. Scenarzysta filmowy i komiksowy, pisarz, autor bestsellerowych pwoieści grozy m.in. "Koraliny", której ekranizacja jest nominowana do Oscara.  

Autor spotka się z fanami 22 marca o godz. 17.00 w Empiku Megastore Junior przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie. Będzie promował swoje powieści: "Chłopaki Anansiego" oraz "Odd i lodowi olbrzymi" oraz podpisywał książki i komiksy.

Neil Gaiman to również scenarzysta "Batman: Whatever Happened to the Caped Crusader". Według zapowiedzi komiks ten ma zostać wydany w Polsce przez Egmont w pierwszej połowie 2010 roku.

Źródło: Egmont.pl

Przykładowe strony z "Batman and Robin #10"Komiksy icon
Dodano: 04-03-2010, 15:36 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics można obejrzeć przykładowe strony do 10. numeru serii "Batman and Robin".

"Batman and Robin #10" trafi do sprzedaży w USA 10 marca. W numerze do Granta Morrisona dołączy rysownik  Andy Clark i rozpocznie się historia "Batman vs Robin". 

Dlaczego Talia al Ghul manipuluje swoim synem Damianem, by ten podjął działania przeciwko Batmanowi? Czy Damian zrobi to co każe mu matka... czy też pozostanie wierny Dickowi Graysonowi? Ponadto w numerze Domino Killer, Oberon Sexton i gang narkotykowy El Penitente. Czy to już koniec nowego Dynamic Duo?

Czy Batman zawita na Wrigley Field?TDKR icon
Dodano: 02-03-2010, 17:10 Autor: Q
Serwis Batman on Film powołując się na swojego informatora, który w przypadku "The Dark Knight" dostarczył wielu dobrych informacji na temat lokalizacji zdjęć w Chicago, podał, że duże zainteresowanie twórców filmów wzbudził obszar Wrigley Field, stadion na którym mecze rozgrywa drużyna Chicago Cubs, w północnym rejonie miasta.

UPDATE:
Wygląda jednak na to, że Batman nie zawita na Wrigley Field. Zainteresowanie osób odpowiedzialnych za wybór lokalizacji do filmu ponownie wzbudziło centrum Chicago tzw. "The Loop", a w szczególności JCK Federal Building, oraz Union League Club.

Andrea Romano o obsadzie "Batman: Under The Red Hood"Animacje icon
Dodano: 02-03-2010, 16:00 Autor: Q
Odpowiedzialna za dobór obsady w filmie animowanych "Batman: Under The Red Hood" Andrea Romano udzieliła wywiadu serwisowi Comics Continuum.

W pierwszej części wywiadu, którą można obejrzeć na tej stronie, Romano chwaliła Bruce'a Greenwooda, który użyczył głosu Batmanowi, a także pozytywnie wyraziła się na temat Jensena Acklesa, który świetnie poradził sobie z emocjonalną stroną Red Hooda.

Natomiast w drugiej części wywiadu Andrea przyznała, że postać Ra's al Ghula zbyt rzadko pojawia się w animowanych produkcjach z Batmanem, dlatego jest bardzo szczęśliwa, że "Batman: Under The Red Hood" tej postaci użyczył głosu, ktoś tak utalentowany jak Jason Isaacs.

First look: "Detective Comics #862" i "Batman Confdential #32"Komiksy icon
Dodano: 02-03-2010, 11:47 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics można obejrzeć przykładowe strony do "Detective Comics #862" (scen. Greg Rucka, rys. Jock). W numerze dwie tajemnicze sprawy zaczynają ze sobą kolidować, gdy Batman jest coraz bliższy odnalezienia zaginionego ekonomisty, a Batwoman odkrywa nowego straszliwego złoczyńce. 

Natomiast w serwisie CBR zamieszczono przykładowe strony do "Batman Confdential #32" (scen. i rys. Sam Keith).

"Detective Comics #862" i "Batman Confdential #32" trafią do sprzedaży w USA 3 marca.

Joker jako niezapomniany czarny charakter gierInne icon
Dodano: 01-03-2010, 19:09 Autor: kelen
Portal Onet umieścił na swojej podstronie o tematyce gier artykuł pod tytułem "Mój ukochany wróg – niezapomniane czarne charaktery gier". Wśród siedmiu postaci na liście znalazł się Joker z "Batman: Arkham Asylum".

"Wydawało się, że filmowej kreacji Heatha Ledgera, grającego Jokera w Mrocznym Rycerzu, nie da się dorównać. Ale tylko się wydawało. Joker z „Arkham Asylum” to szaleniec pierwszej wody, idealnie odwzorowany komiksowy łotr, z taką samą charyzmą i klasą. I tak samo śmiertelnie groźny. I z fenomenalnie podłożonym głosem Marka Hamilla. Od teraz przez najbliższych kilka lat wszyscy wrogowie, wszystkie czarne charaktery będą porównywani z Jokerem. I najprawdopodobniej wypadną przy nim bardzo blado."

Komiksy w USA 3 marcaKomiksy icon
Dodano: 01-03-2010, 18:56 Autor: Q
W środę, 3 marca, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
W "First Wave #1" Brian Azzarello i Rags Morales pokażą bohaterów uniwersum DC w zupełnie niepowtarzalny sposób. To świat bez superludzi, tylko ze śmiertelnikami... Śmierć może przyjść w każdej chwili, a przygodę można odkryć w każdym rogu mapy! Doc Savage walczy ze sobą po utracie ojca...Tajemniczy Spirit z Central City również chwyta dobry wiatr. Ale czyją stronę wybierze Blackhawks? Czym jest Red Right Hand? I gdzie jest Batman? Czy Doc Savage będzie pierwszym, który poprowadzi nowy świat, czy też ostatnim, który zostanie przez niego zgnieciony?

59. numer "KZ" już dostępnyInne icon
Dodano: 01-03-2010, 14:06 Autor: Q
Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, iż na wirtualnym "rynku" jest już dostępna 59. odsłona Magazynu Miłośników Komiksu "KZ".

Zapraszamy do lektury pierwszego w 2010 roku numeru Magazynu Miłośników Komiksu „KZ” (www.kzet.pl). Tematem przewodnim 59. odsłony jest postać Quino (Joaquín Salvador Lavado), argentyńskiego twórcy, autora przygód Mafaldy. Redakcja przygotowała również między innymi komiksowe podsumowanie roku 2009, wywiad z Alexem Robinsonem oraz recenzje komiksów wydanych za granicą (wśród nich „Box Office Poison”, „Le Galerien”, „L’Enrage”) i na rodzimym rynku (wśród nich „Batman i Robin. Cudowny chłopiec”, „Berlin”, „Mały Książę”, „Wykiwani”). W konkursie wygrać można dzieło Franka Millera i Dave’a Gibbonsa „Martha Washington. Jej życie i czasy, wiek XXI”.

Content Management Powered by CuteNews
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk