.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: STRONA GŁÓWNA :: ARCHIWUM :: SIERPIEŃ 2010 :.
Scooby-Doo w "Bat-Mite Presents: Batman's Strangest Cases!" Brave and the Bold icon
Dodano: 31-08-2010, 20:51 Autor: Q
Już wcześniej informowaliśmy, że w jednym z nowych odicnków  "Batman: The Brave and the Bold" pojawi się Scooby-Doo. Serwis Comics Continuum dowiedział się, że słynny tchórzliwy pies i jego paczka pojawią się w odcinku "Bat-Mite Presents: Batman's Strangest Cases!", który swoją formą przypominać będzie "Legends of the Dark Knight" z "The New Batman/Superman Adventures". Scooby-Doo pojawi się w jednym z trzech segmentów odcinka. Gościnnie pojawią się także znane osoby, które zagrają siebie, tak samo jak to miało miejsce w serialu "The New Scooby-Doo Movies".

Scenarzystą "Bat-Mite Presents: Batman's Strangest Cases!" będzie Paul Dini, a reżyserem Ben Jones

"The Music of DC Comics: 75th Anniversary Collection"Komiksy icon
Dodano: 31-08-2010, 15:56 Autor: Q
Pod koniec tego roku w USA trafi do sprzedaży "The Music of DC Comics: 75th Anniversary Collection". Kolekcja zawierać będzie 31 utworów z czego 21 po raz pierwszy w historii zostanie udostępnionych.

Czytaj więcej >>>

"Batman: Arkham City" w najnowszym numerze CD ActionGra AC icon
Dodano: 31-08-2010, 09:54 Autor: kelen
Dzisiejszego dnia swoją premierę ma wrześniowy numer pisma CD-Action, który poza relacją z targów Gamescom zawiera również zapowiedź "Batman: Arkham City" (2 strony). Cena: 16,99 zł.  

Fabian Nicieza o "Bruce Wayne - The Road Home"Komiksy icon
Dodano: 30-08-2010, 19:26 Autor: Q
Serwis CBR w ramach rubryki "The Bat Signal" zamieścił wywiad z Fabianem Niciezą, który odpowiada za scenariusze trzech tytułów w ramach one-shotów "Bruce Wayne - The Road Home".

Historie skupią się głównie na pokazaniu wpływu jaki wywoła powrót Bruce'a Wayne'a na życie różnych bohaterów. Jedni z nich będą spodziewać się powrotu bohatera, dla innych będzie to wielkie zaskoczenie. Nicieza kontynuować będzie także wątek z Vicki Vale, która poznała sekretne tożsamości Wayne'a, Graysona i Drake'a. Reporterce brak jednak dowodów na poparcie swoich tez i dlatego zamierza zdobyć potrzebne dowody.

Pełny wywiad z Niciezą można przeczytać na tej stronie.

"Wednesday Comics" z nagrodą HarveyaKomiksy icon
Dodano: 30-08-2010, 17:57 Autor: Q
Podczas tegorocznej edycji nagród Harveya w kategorii najlepsza antologia nagrodzono "Wednesday Comics".

Z pełną listą laureatów można zapoznać się na tej stronie.

Źródło: Blog DCU

Jesienią Batmanami będą Bruce Wayne i Dick GraysonKomiksy icon
Dodano: 30-08-2010, 17:49 Autor: Q
Chociaż od dawna było wiadomo, że Bruce Wayne powraca to okazuje się jednak, że Dick Grayson wcale nie przestanie być Batmanem.

W listopadowych numerach "Detective Comics", "Batman" i "Batman and Robin" Dick Grayson będzie Batmanem (z czarnym symbolem nietoperza na piersi), a Damian Wayne Robinem. Natomiast u Granta Morrisona i Yanicka Paquette’a w "Batman Inc". i w "Batman: The Dark Knight" Davida Fincha Mrocznym Rycerzem (z żółtym symbolem nietoperza) będzie Bruce Wayne.

"Bruce Wayne zdaje sobie sprawę, że nie może być takim samym poważnym mściciel jak wcześniej. Chce być bardziej agresywny w swoich działaniach, zdaje sobie również sprawę, że zmiana Batmana jako symbolu, może mieć wpływ na cały świat", powiedział Dan DiDio.

W nowej serii "Batman Inc." Wayne budować będzie globalną sieć Mrocznych Rycerzy. "Bez zdradzania szczegółów, chcemy tu pokazać jak Batman może mieć wpływ na cały świat", powiedział DiDio.

Źródła: New York Post, Newsarama

Komiksy w USA 1 wrześniaKomiksy icon
Dodano: 30-08-2010, 00:33 Autor: Q
W środę, 1 września, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:Źródło: DC Comics

"Batman Beyond" regularną seriąKomiksy icon
Dodano: 29-08-2010, 00:49 Autor: Q
Podczas panelu DC Nation na Baltimore Comic-Con ogłoszono, że po zakończeniu miniserii "Batman Beyond", Terry McGinnis otrzyma regularną, wydawaną co miesiąc, serie.

Źródło: Newsarama

Tapety z "Batman: Arkham City"Gra AC icon
Dodano: 28-08-2010, 13:08 Autor: Q
Na stronach GameInformer zamieszczone zostały dwie tapety z "Batman: Arkham City" oparte na okładkach wrześniowego numeru magazynu.

Tapety o różnych rozdzielczościach i na różne urządzenia można pobrać z tej strony.

Eddie Berganza żegna się z "Superman/Batman"Komiksy icon
Dodano: 28-08-2010, 12:50 Autor: Q
Na łamach blogu DC Comics redaktor naczelny serii "Superman/Batman" pożegnał się z fanami. Od 79. numeru "Superman/Batman" obowiązki redaktorskie pełnić będzie Matt Idelson.

Na oficjalnym blogu DC Comics można jeszcze obejrzeć przykładowe strony do "Knight and Squire #1". Natomiast na tej stronie reaktor naczelny serii "Secret Six" Sean Ryan opowiada o następnej historii Gail Simone.

Oficjalny zwiastun "Superman/Batman: Apocalypse"Animacje icon
Dodano: 27-08-2010, 22:24 Autor: Q
Warner Home Video oficjalnie udostępniło zwiastun najnowszego filmu animowanego, z serii "DC Universe Animated Original Movie", "Superman/Batman: Apocalypse". Można go obejrzeć w serwisie The World's Finest.

Po tym jak statek kosmiczny rozbija się w porcie w Gotham City, Batman i Superman spotykają kryptończyka z mocami tak potężnymi jak Człowieka ze Stali. Wkrótce okazuje się, że kryptończykiem jest Kara, kuzynka Supermana. Bohater przygarnia ją pod swoje skrzydła, by wyjaśnić jej jakie zasady obowiązują na Ziemi. Jednak inne plany wobec niej ma złowieszczy Darkseid. Widząc w bohaterce swoją szansę na pokonanie Supermana, złoczyńca porywa ją i przejmuje nad nią kontrolę, tak by wykonywała jego rozkazy. Wszystko sprowadza się do tego, że Batman i Superman muszą uratować Karę, ale żeby tego dokonać bohaterowie będą musieli stoczyć bój z Darkseidem w jego świecie, gdzie za każdym rogiem czai się niebezpieczeństwo i gdzie czeka na nich także Supergirl po praniu mózgu, która jest wstanie walczyć z Supermanem jak równy z równym.

Nowe screeny z "DCU Online"Inne icon
Dodano: 27-08-2010, 22:12 Autor: Q
Sony Online Entertainment i DC Entertainment udostępniły kilka nowych screenów z gry "DC Universe Online". Zdjęcia przedstawiają liczne grono bohaterów i złoczyńców z Gotham City, oraz nowe postacie stworzone specjalnie na potrzeby gry.

Nowe screeny można obejrzeć w serwisie CBR.

Gdzie i jak: Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów w PolsceKomiksy icon
Dodano: 27-08-2010, 14:32 Autor: kelen
Jak informowaliśmy kilka dni temu, już jutro odbędzie się Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów, w którym również duży udział chcą brać Polacy. Pierwotnie jedyne zgromadzenie miało odbyć się w Warszawie, jednakże do inicjatywy dołączyły kolejne miejscowości. Oto dokładna rozpiska, gdzie fani komiksów będą zbierać, by publicznie czytać swe ulubione historie:
 • Warszawa, pod sejmem RP (w razie złej pogodny - hol Biblioteki Uniwersyteckiej), godzina 12:00,
 • Kraków, Bulwary wiślane przed Smokiem Wawelskim,
 • Poznań, Stary Rynek przed Koziołkami (w razie złej pogody - nowa część Starego Browaru na parterze przy szachownicy, obok empiku).
Komiks autorstwa Tomasza "asu" Pastuszki, który reklamuje to wydarzenie można znaleźć pod tym linkiem.

Zachęcamy wszystkich fanów Batmana do wzięcia udziału w tej akcji oraz nadsyłaniu na naszego redakcyjnego maila zdjęć, które przedstawiają was podczas czytania waszych ulubionych komiksów z Batmanem i nie tylko.

Ed Asner o roli w "Superman/Batman: Apocalypse"Animacje icon
Dodano: 26-08-2010, 22:21 Autor: Q
Warner Home Video udostępniło wywiad z Edem Asnerem, który w filmie animowanym "Superman/Batman: Apocalypse", tak samo jak w serialu "Superman: The Animated Series", użyczy swojego głosu postaci Granny Goodness.

Wywiad jak i zdjęcia przedstawiające pomocnicę Darkseida dostępne są na stronach serwisu The World's Finest.

Batman i Harley na okładce Official Playstation Magazine UKGra AC icon
Dodano: 26-08-2010, 11:14 Autor: Q
Okładkę nowego numeru Official Playstation Magazine UK zdobi Batman, oraz Harley Quinn w nowym stroju, który pojawi się w grze "Batman: Arkham City".

Natomiast na stronach GameInformera można wysłuchać podcastu na temat kontynuacji "Batman: Arkham Asylum".

Tony Daniel o swoim powrocie do "Batmana"Komiksy icon
Dodano: 26-08-2010, 00:17 Autor: Q
Od listopada Tony Daniel ponownie będzie pełnić obowiązki scenarzysty i rysownika serii "Batman". Na blogu DC Comics zamieszczony został szkic okładki do 705. numeru "Batmana".

Tony zdradził, że w jego nowej historii pojawi się wiele mieczy, zatrutych strzał, tajemnic, zagadek, kodów, sekretnych zakonów, ciosów judo, kopniaków z półobrotu, koni, fajerwerków i innych atrakcji.

Marion Cotillard w roli Catwoman lub Talii al Ghul?TDKR icon
Dodano: 25-08-2010, 00:07 Autor: Q
Po ostatnich plotkach na temat rozważania trzech aktorów z "Incepcji" do roli Riddlera, teraz pojawiły się kolejne. Tym razem dotyczące one zdobywczyni Oscara Marion Cotillard. Jeśli wierzyć doniesieniom amerykańskich mediów, to francuska aktorka miałaby w najnowszym "Batmanie" Nolana zagrać Catwoman, albo Talię al Ghul.

Jednak według innych doniesień Marion Cotillard miała odrzucić te propozycje ze względu na udział w innych projektach.

Oczywiście do tych informacji należy podchodzić z dużą dawką rezerwy, bo chociaż często pojawiają się różnego rodzaju plotki, to do tej pory nie są znane żadne oficjalne informacje na temat postaci, które pojawią się w nowym filmie o Batmanie.

Źródła: wptv.com, Elle.fr

Światowy Dzień Publicznego Czytania KomiksówKomiksy icon
Dodano: 24-08-2010, 23:32 Autor: kelen
Kilka dni temu na zagranicznym blogu The Daily Cross Hatch powstała inicjatywa o nazwie International Read Comics in Public Day, co po naszemu oznacza Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. Wydarzenie te, które odbyć się ma 28 sierpnia, w urodziny Jacka Kirby'ego, ma promować czytanie komiksów w miejscu publicznym. Instruktażowy komiks do tego dnia, autorstwa Roberta Sergela, można znaleźć tutaj.

Ale to nie wszystko. Polskie Stowarzyszenie Komiksowe postanowiło pójść dalej i poprzez akcję czytania komiksów w miejscu publicznym wyrazić cichy protest przeciwko wprowadzeniu VAT-u na książki, który tyczyłby się też komiksów. W rozszerzeniu newsa informacja prasowa od Stowarzyszenia:

Czytaj więcej >>>

Najlepsze komiksy z DC Comics wg IGNKomiksy icon
Dodano: 24-08-2010, 21:41 Autor: Q
Serwis IGN opublikował na swoich stronach listę 10 najlepszych aktualnych serii DC Comics.

Na miejscu piątym w zestawieniu znalazł się "Batman: The Return of Bruce Wayne". Natomiast za najlepszą serie uznano "Batman and Robin" autorstwa Granta Morrisona. Serię doceniono za pokazanie, że jeszcze wiele rzeczy można opowiedzieć i że nowe Dynamic Duo może zyskać przychylność fanów. Dodatkowy atut stanowi zaś szalona wyobraźnia Granta, która nieustannie zaskakuje czymś czytelników.

"Detective Comics #868" i "Superman/Batman #75" na przykładowych stronachKomiksy icon
Dodano: 24-08-2010, 21:26 Autor: Q
Na stronach CBR można obejrzeć przykładowe strony do "Detective Comics #868".
Wariacja narkotyku Jokera spowodowała załamanie nerwowe u tych, którzy go zażyli, co doprowadza również do anarchii i chaosu. Mieszkańcy Gotham dzielą się na dwa gangi: jeden prowadzony przez naśladowcę Batmana, a drugi przez naśladowcę Jokera. A w środku tego wszystkiego znajduje się Mroczny Rycerz. Lecz czy Batman potrafi zatrzymać całe miasto?

Natomiast na blogu DC Comics zamieszczono przykładowe strony do jubileuszowego 75. numeru "Superman/Batman".

Muzyka w "Batman: Arkham City"Gra AC icon
Dodano: 24-08-2010, 12:51 Autor: Q
Serwis GameInformer zamieścił video wywiad z odpowiedzialnym za dźwięk w "Batman: Arkham City" Nickiem Arendulem. Główny kompozytor Rocksteady opowiada o przeniesieniu pewnych elementów muzycznych z pierwszej gry, gra na żywo melodię znaną z teasera Arkham City oraz tłumaczy w jaki sposób została stworzona. 

Co chcielibyście wiedzieć na temat "Batman: Arkham City"?Gra AC icon
Dodano: 24-08-2010, 00:29 Autor: Q
Niezwykle interesująca wiadomość pojawiała się na stronach serwisu GameInformer. O ile część informacji na temat "Batman: Arkham City" wyciekła już do sieci, to od dziś jest możliwość pozostawienia własnych pytań na tej stronie.

Odpowiedzi na pytania mają udzielić dwie osoby, które jako jedyne oprócz pracowników Rocksteady i Warner Bros. widziały kontynuację gry "Batman: Arkham Asylum".

Wywiady z Danielem i SnyderemKomiksy icon
Dodano: 23-08-2010, 23:48 Autor: Q
Serwis CBR zamieścił ostatnio wywiady z Tony'm Danielem i Scottem Snyderem.

Daniel, który od listopada będzie stałym scenarzystą i rysownikiem serii "Batman", zdradził, że ma wielkie plany wobec bohatera. W jego nowej historii nie zabraknie nowych i starych bohaterów, detektywistycznej roboty, sztuk walki, antyków i nowej kobiety w życiu Batmana.

Natomiast Scott Snyder zdradził natomiast, że przygotowując się do pisania w "Detective Comics" odświeżył sobie swoje ulubione historie z Batmanem. Przeczytał m.in. całe "Gotham Central", "Long Halloween", czy też "Detective Comics Annual #2", jak i także część historii z runu Morrisona.
Najważniejsze dla Scotta są momenty w których Batman musi się zmierzyć ze swoimi własnymi lękami, dlatego te zagadnienie będzie chciał poruszyć w swoich historiach.

Komiksy w USA 25 sierpniaKomiksy icon
Dodano: 23-08-2010, 00:23 Autor: Q
W środę, 25 sierpnia, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:Źródło: DC Comics

Komiksowe miejskie legendy: Zmieniony origin Dwóch TwarzyKomiksy icon
Dodano: 22-08-2010, 02:22 Autor: Q
Czy w Silver Age zmieniony został origin drugiego Dwie Twarze?
Tak

W latach 40. i 50. było aż 5 różnych Dwóch Twarzy. Jednym z nich był aktor Paul Sloane, który pojawił się w "Batman #68" z 1951 roku. W 1963 roku wydano "Batman Annual #3", w którym zamieszczony został przedruk historii z "Batman #68". Jednak nie do końca można tu mówić o przedruku, bowiem w latach '60 zmieniono kilka elementów originu drugiego Dwóch Twarzy. Czytelnicy nie mieli już okazji zobaczyć oblania kwasem, co zastąpiono przypadkowym wypadkiem z lampą oświetleniową, a także trójkąta miłosnego, w który zamieszany był Sloane. Za wszystkie te zmiany odpowiadał wprowadzony w 1954 roku Comics Code Authority.

Źródło: Comics Should Be Good!

Dobre wyniki sprzedaży "Batman: Under The Red Hood"Animacje icon
Dodano: 21-08-2010, 12:24 Autor: Q
Według różnych danych w ciągu pierwszego tygodnia dystrybucji w USA sprzedano około 140 tys. DVD z filmem "Batman: Under The Red Hood", wydanie Blu-ray w tym samym czasie rozeszło się w prawie 115 tys. nakładzie. Takie wyniki zapewniły 3. miejsce na liście najpopularniejszych tytułów kupowanych w USA. Podczas drugiego tygodnia sprzedano 66 tys. wydań DVD i 45 tys. płyt Blu-ray.

Dla porównaniu podczas pierwszego tygodnia, poprzednia animacja z serii "DC Universe Animated Original Movie", "Justice League: Crisis on Two Earths" zadebiutowała sprzedażą na poziomie 205,500 egzemplarzy DVD i ponad 60 tys. płyt Blu-ray.

W Polsce 1-płytowe wydanie DVD "Batman: Under The Red Hood" trafi do sprzedaży 3 września.

Źródło: The World's Finest

Porcja alternatywnych okładekKomiksy icon
Dodano: 21-08-2010, 00:01 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczone zostały alternatywne okładki do:
 • BATMAN: THE RETURN OF BRUCE WAYNE #5 autorstwa Ryana Sooka,
 • BATMAN #703 autorstwa Kevina Nowlana.

Przykładowe strony do "Batman and Robin #14"Komiksy icon
Dodano: 20-08-2010, 15:47 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono przykładowe strony do 14. numeru "Batman and Robin" (scen. Grant Morrison, rys. Frazer Irving), który trafi do sprzedaży w USA 25 sierpnia.

W drugiej części historii "Batman  Must Die!" jeden z bohaterów będzie bliski śmierci! Dick Grayson i Damian Wayne będą musieli stoczyć ostateczną walkę z dwoma przeciwnikami, którym wcześniej prawie udało się zniszczyć Batmana. Czy nowy Dynamic Duo jest gotowy na podjęcie ostatecznej konfrontacji z absolutnym złem? Jeśli bohaterowie nie będą działać zespołowo, to już są martwi!

75 niezapomnianych chwil z historii DCKomiksy icon
Dodano: 20-08-2010, 15:34 Autor: Q
Serwis CBR opublikował ostatnią listę 75 momentów z historii DC, które na zawsze zapisały się w pamięci czytelników. Wśród niezapomnianych chwil nie zabrakło tych dotyczących Batmana.

75. Czy Batman jest człowiekiem, czy demonem z piekła rodem ("Batman #244").
67. Batman... żyje! ("Batman: The Dark Knight #4").
65. Atakująca poza Batmana ("Batman #251").
64. Pierwsza ofiara Jokera ("(Batman #1").
63. Batman odkrywa sekret Hyperclanów ("JLA #3").
61. Batman akceptuje nowego Robina ("Batman #442").
60. Batman wzywa nietoperze ("Batman #406").
49. Dick Grayson traci rodziców, ale zyskuje nowego opiekuna ("Detective Comics #38").
43. Starcie pomiędzy Batmanem a Darkseidem ("Final Crisis #6").
39. Dick Grayson zostaje Nightwingiem ("Tales of the Teen Titans #44").
38. Początek współpracy Batmana i Gordona ("Batman #407").
35. Superman trzyma "zwłoki" Batmana ("Final Crisis #6").
31. Pojedynek Batmana i Ra's al Ghula na pustyni ("Batman #244").
29. Twarz prokuratora okręgowego Harveya Kenta zostaje oblana kwasem ("Detective Comics #66").
26. Frank Miller wzbogaca origin Batmana ("Batman: The Dark Knight #1").
24. Ostatni żart należy do Jokera ("Batman: The Dark Knight #3").
22. Red Hood zdejmuje swój kaptur ("Batman: The Killing Joke").
15. Batman śmieje się razem z Jokerem ("Batman: The Killing Joke").
14. Batman pokonuje Supermana ("Batman: The Dark Knight #4").
12. Nietoperz wlatuje przez okno rezydencji Wayne'a i tym samym Bruce wpada na pomysł swojej bohaterskiej tożsamości ("Detective Comics #33").
11. Nocny spacer Wayne'ów podczas, którego zostają zamordowani ("Detective Comics #33").
10. Bane łamie Batmana ("Batman #497").
9. Jeden cios, którym Batman nokautuje Guya Gardnera ("Justice League #5").
8. Jason Todd zostaje niemal pobity na śmierć przez Jokera ("Batman # 427").
1. Barbara Gordon zostaje postrzelona przez Jokera ("Batman: The Killing Joke").

Tony Daniel o powrocie do "Batmana"Komiksy icon
Dodano: 19-08-2010, 20:06 Autor: Q
Wraz z listopadowym 704. numerem "Batmana" Tony Daniel powróci jako scenarzysta i rysownik serii. O tym czego można się spodziewać po nowych historiach można dowiedzieć się z wywiadu jakiego udzielił Tony Newsaramie.

Nowe historie będą w zbliżonej tonacji do tych, które wcześniej prezentował Daniel. Pojawi się także kilka nowych bohaterów i gadgetów, a także być może nowa kobieta w życiu bohatera.

Jeśli chodzi zaś o stronę warsztatu scenariuszowego, to Tony zapewnia, że wyciągnął wnioski ze swoich poprzednich historii.

W historii, która rozpocznie się w listopadowym numerze "Batmana" pojawi się nowy złoczyńca, który rządzić będzie w Chinatown. Ma być dużo akcji, intryg i kilka zagadek. Kontynuowany będzie także wątek z Catgirl i Catwoman.

Pełny wywiad z Tony'm Danielem można przeczytać na tej stronie.

Szczegóły na temat DVD "Batman Beyond: The Complete Series"Animowane icon
Dodano: 19-08-2010, 17:31 Autor: Q
23 listopada do sprzedaży w USA trafi DVD "Batman Beyond: The Complete Series". Ta wyjątkowa edycja zawierać będzie wszystkie 52 odcinki serialu, specjalną książeczkę oraz bonusową płytę z 95 minutowym, nowym materiałem dodatkowym.

Trzy nowe dodatki to:
 • TOMORROW KNIGHT: THE BATMAN REBORN - dokument w którym twórcy przybliżą postać Terry'a McGinnisa i tego co sprawia, że jest on godny miana nowego Batmana.
 • GOTHAM: CITY OF THE FUTURE - Spojrzenie na Gotham City około roku 2039. Jak powstała realistyczna wizja miasta przyszłości.
 • THE HIGH TECH HERO - Odkrywanie technologii nowego kostiumu Batmana, jego niezwykłych usprawnień i prawdziwych nowinek technologicznych, które zainspirowały twórców.
W skład kolekcji wejdzie także film dokumentalny "Secret Origin: The Story of DC Comics" o 75-letniej historii DC Comics.

Źródło: The World's Finest

"Batman - Początek" we wrześniu w TVNFilmy icon
Dodano: 19-08-2010, 00:48 Autor: Q
W piątek 17 września o godzinie 22:00 telewizja TVN ponownie przypomni widzom film "Batman - Początek".

W jaki sposób jeden człowiek może zmienić świat? To pytanie prześladuje Bruce'a Wayne'a (Christian Bale) jak widmo rodziców zastrzelonych na jego oczach na ulicach miasta Gotham w nocy, która na zawsze zmieniła jego życie. Dręczony poczuciem winy i gniewem, walcząc z demonami, które podsycają w nim żądzę zemsty oraz potrzebą uszanowania altruistycznego dziedzictwa rodziców, pozbawiony złudzeń dziedzic przemysłowego imperium znika z Gotham i w tajemnicy podróżuje po świecie, szukając sposobów walki z niesprawiedliwością i sprawienia, żeby ci, którzy żerują na strachu innych, sami zaczęli się bać.

Źródło: tvn.pl

Nowy zwiastun z "DC Universe Online"Inne icon
Dodano: 18-08-2010, 23:16 Autor: Q
Na na YouTube można obejrzeć najnowszy zwiastun do gry "DC Universe Online", który został zaprezentowany podczas Gamescom 2010 w Kolonii.

"DC Universe Online" to gra MMO z bohaterami DC, której premiera na platformy PS3 i PC zapowiedziana jest na tegoroczny listopad.

Historia gier z BatmanemInne icon
Dodano: 18-08-2010, 21:45 Autor: Q
W zeszłym roku gra "Batman: Arkham Asylum" zachwyciła graczy, ale wcześniej ukazało się również wiele gier z Mrocznym Rycerzem. Teraz kiedy wiele osób z niecierpliwością czeka na "Batman: Arkham City" serwis GameInformer postanowił przypomnieć historie gier z Batmanem, z którą można zapoznać się na tej stronie.

Wśród wspomnianych w artykule gier znalazły się:

Przykładowe strony do "Batman: Streets of Gotham #15"Komiksy icon
Dodano: 18-08-2010, 16:43 Autor: Q
W serwisie CBR można obejrzeć przykładowe strony do "Batman: Streets of Gotham #15".

Przeżycie Tommy'ego Elliota rzuca światło na pewne interesujące sekrety dotyczące Thomasa i Marthy Wayne z przeszłości. Na czym polega tajemnicze powiązanie? Gościnnie Catwoman! W nowym co-feature z Two-Facem dochodzi do konfrontacji Harveya Denta i rodziny Falcone. Czy którekolwiek z nich przeżyje to spotkanie?

Natomiast na tej stronie można przeczytać wywiad z Derekiem Fridolfsem na temat specjalnego październikowego one-shotu "Bruce Wayne - The Road Home: Catwoman".

Maggie Gyllenhaal o powrocie do roli RachelTDKR icon
Dodano: 18-08-2010, 00:11 Autor: Q
W krótkim wywiadzie dla MTV Maggie Gyllenhaal, odtwórczyni roli Rachel w filmie "The Dark Knight", w odpowiedzi na pytanie odnośnie ewentualnego powrotu w scenach retrospekcji w nowym "Batmanie" Nolana, stwierdziła tylko: "Nie wiem. Moja bohaterka umarła, więc...".

Marzenie Igora zostało spełnioneInne icon
Dodano: 17-08-2010, 22:10 Autor: kelen
Miło jest nam poinformować, że 15 sierpnia marzenie Igora (o którym pisaliśmy tutaj) zostało spełnione. Chłopiec wcielił się w swojego bohatera i wraz z prawdziwym Batmanem mógł działać, złapać Jokera i uratować dzień. A w tle do wszystkiego grana była muzyka Danny'ego Elfmana.

Reportaż z tego wydarzenia można obejrzeć pod tym linkiem.

Redakcja BatCave chciałaby serdecznie podziękować wszystkim użytkownikom forum i odwiedzających stronę za pomoc w spełnieniu marzenia Igora.

Przykładowe strony do "Batman Beyond #3"Komiksy icon
Dodano: 17-08-2010, 20:19 Autor: Q
Na blogu DC Comics można obejrzeć przykładowe strony do "Batman Beyond #3" (scen. Adam Beechen, rys. Ryan Benjamin i John Stanisci).

Śledztwo Batmana w sprawie morderstw przeciwników Mrocznego Rycerza z przeszłości i teraźniejszości doprowadza do starych towarzyszy Bruce'a Wayne'a... i nie są z tego powodu szczęśliwi. Gdy tajemniczy morderca wybiera następny cel, przepaść między Terrym i Brucem rozszerza się.

Komiksy z Batmanem na listopadKomiksy icon
Dodano: 16-08-2010, 22:46 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono zapowiedzi Bat-tytułów na listopad, wśród których znalazły się takie nowe serie jak "Batman Inc." Granta Morrisona i "Baman: The Dark Knight" Davida Fincha.
 • BATMAN, INC. #1 - nowa seria Granta Morrisona i Yanicka Paquette'a, w której pokazany zostanie kolejny etap ewolucji Mrocznego Rycerza. W serii oprócz Bruce'a Wayne'a w roli Batmana pojawi się także wielu innych bohaterów.
 • BATMAN: THE DARK KNIGHT #1 - Nowa seria autorstwa Davida Fincha zagłębi się w nadprzyrodzone i ezoteryczne obszary Gotham City. 6-częściowa historia skupi się na przerażającym morderstwie przyjaciela z dzieciństwa Bruce'a Wayne'a i... strasznych konsekwencjach tego brutalnego przestępstwa na życie Batmana.
 • BATWOMAN #0
 • BATMAN #704 - Tony Daniel powraca jako regularny scenarzysta i rysownik serii. Kiedy bogaty starzec zajmujący się rozwojem technologicznym wraca do Gotham ze swoją piękną córkę, okazuje się zainteresowany jest on wspólnym projektem z WayneTech. Interesuje go śledzenie DNA, ale inne osoby nie są tym zainteresowane. Ale kiedy bogacz znika, Batman okrywa, że ślad po nim urwał się w Chinatown, gdzie rządzi nowy gang. Gościnnie I-Ching!
 • DETECTIVE COMICS #871 - Scott Snyder i Jock debiutują jako nowi twórcy serii. W pierwszej części historii "The Black Mirror" seria brutalna morderstw wystawia umiejętności detektywistyczne Batmana na wielką próbę i zmusza bohatera do konfrontacji z najstarszym złem z Gotham City. W dodatkowej historii z komisarzem Gordonem, autorstwa Scotta Snydera i  Francesco Francavilla, Jim musi stawić czoła swoim mrocznym demonom, kiedy do Gotham powraca ktoś z jego przeszłości.
 • BATMAN & ROBIN #17
 • KNIGHT & SQUIRE #2
 • BATMAN/CATWOMAN: FOLLOW THE MONEY #1
 • BATMAN: ODYSSEY #5
 • BATMAN: STREETS OF GOTHAM #17
 • GOTHAM CITY SIRENS #17 - Catwoman została porwana i Poison Ivy i Harley muszą rozpocząć współpracę z Talią i Zatanna , by ją uratować nim ta zdradzi swój najważniejszy sekret - sekret, który zmusi Talię do podjęcia drastycznych środków.
 • BATGIRL #15
 • BATMAN BEYOND #6
 • RED HOOD: LOST DAYS #6
 • RED ROBIN #17
 • BATMAN CONFIDENTIAL #50
Natomiast na tej stronie można zapoznać się za zapowiedziami tytułów związanych z "Brighest Day". Okładkę 13. numeru "Brighest Day" zdobi White Lantern Batman.

Komiksy w USA 18 sierpniaKomiksy icon
Dodano: 16-08-2010, 00:03 Autor: Q
W środę, 18 sierpnia, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
 • AZRAEL #11
 • BATMAN BEYOND #3 (z 6)
  Śledztwo Batmana w sprawie morderstw przeciwników Mrocznego Rycerza z przeszłości i teraźniejszości doprowadza do starych towarzyszy Bruce'a Wayne'a... i nie są z tego powodu szczęśliwi. Gdy tajemniczy morderca wybiera następny cel, przepaść między Terrym i Brucem rozszerza się.
 • BATMAN: STREETS OF GOTHAM #15
  Przeżycie Tommy'ego Elliota rzuca światło na pewne interesujące sekrety dotyczące Thomasa i Marthy Wayne z przeszłości. Na czym polega tajemnicze powiązanie? Gościnnie Catwoman! W nowym co-feature z Two-Facem dochodzi do konfrontacji Harveya Denta i rodziny Falcone. Czy którekolwiek z nich przeżyje to spotkanie?
 • DC UNIVERSE LEGACIES #4 (z 10)
 • TINY TITANS #31
Źródło: DC Comics

Komiksowe miejskie legendy: Hołd dla powieści Snoopy'ego w "Detective Comics #500"Komiksy icon
Dodano: 15-08-2010, 13:33 Autor: Q
Czy Lein Wein zamieścił dowcipny hołd dla powieści Sonoopy'ego w krótkiej historii z Batmanem?
Tak

Słynna fraza "It was a dark and stormy night" ("Była ciemna, burzliwa noc") po raz pierwszy pojawiła się na początku powieści "Paul Clifford" Edwarda Bulwer-Lyttona z 1830 roku. Stała się jednym z najbardziej znanych przykładów prozy napisanej bardzo kwiecistym stylem.

W lipcu 1965 r. pies Charliego Browna, Snoopy rozpoczął pracę nad swoją powieścią, w której wykorzystał słynną frazę "It was a dark and stormy night". Motyw ten wielokrotnie został wykorzystany w paskach komiksowych Charlesa Schulza. W sierpniu i wrześniu 1969 roku twórca "Fistaszków" poświęcił kilka tygodni na paski, w których zostało pokazane, co tak naprawdę Snoopy zamieszcza w swojej powieści:
"It was a dark and stormy night. Suddenly, a shot rang out! A door slammed. The maid screamed. Suddenly, a pirate ship appeared on the horizon! As he touched her hand, she sighed... And they lived happily ever after."
("Była ciemna, burzliwa noc. Nagle rozległ się strzał! Trzasnęły drzwi. Pokojówka krzyknęła. Nagle piracki statek pojawił się na horyzoncie! Kiedy ujął ją za rękę, westchnęła... I żyli długo i szczęśliwie.")

Komiksowe paski Schulza cieszyły się wielką popularnością i w latach 70. wydano wydanie zbiorcze Peanuts Classics.

Na genialny a zarazem zabawny pomysł wpadł Len Wein, który w krótkiej historii Once Upon a Time... z Detective Comics #500 (1981 r.) zamieścił hołd do powieści Snoopy'ego. W 2-stronicowej historii, do której rysunki przygotował Walt Simonson, scenarzysta wykorzystał tylko wspomniane wcześniej fragmenty z powieści Snoopy'ego.

Źródło: Comics Should Be Good!

Francesco Francavilla rysownikiem historii z GordonemKomiksy icon
Dodano: 13-08-2010, 23:41 Autor: Q
Od listopada za główne historie w "Detective Comics" odpowiadać będą Scott Snyder i Jock. Natomiast do dodatkowych historii z komisarzem Gordonem rysunki przygotuje Francesco Francavilla. W opowieściach autorstwa Snydera, Jim będzie musiał się zmierzyć z pewnymi sprawami ze swojej przeszłości.

Scott jest wielkim fanem twórczości Francavilla. Zwłaszcza jego mrocznego stylu w klimacie noir, oraz wyglądu bohaterów, którzy zawsze są wyglądają jak prawdziwi ludzie. Francesco zdradził zaś, że praktycznie do zawsze był fanem Batmana i praca w "Detective Comics" będzie dla niego wspaniałym zaszczytem.

Źródło: Blog DCU

"Batwoman #0" w listopadzieKomiksy icon
Dodano: 13-08-2010, 20:43 Autor: Q
Długo oczekiwana seria o Batwoman zadebiutuje w lutym 2011 roku, ale już w listopadzie tego roku ukaże się specjalny one-shot "Batwoman #0", w którym nowy zespół twórców: J.H. Williams III, W. Haden Blackman i Amy Reeder, stworzy podwali pod nową serię.

Według Williamsa "Batwoman #0" ma być czymś w rodzaju mostu pomiędzy tym co czytelnicy znają ze wcześniejszych historii, a tym co pojawi się w nowej serii. Historia będzie czymś w rodzaju ponownego wprowadzenia postaci Batwoman, ale tym razem zostanie to pokazane z perspektywy Batmana. Blackman dodał natomiast, że w regularnej serii twórcy starać się będą zachować równowagę pomiędzy akcją i osobistymi sprawami bohaterki.

Źródło: Blog DCU

Dustin Nguyen nowym rysownikiem "Batgirl"Komiksy icon
Dodano: 13-08-2010, 16:34 Autor: Q
Od 15. numeru "Batgirl", który ukaże się w listopadzie, obowiązki regularnego rysownika serii będzie pełnił Dustin Nguyen. Artysta jest bardzo podekscytowany możliwością rysownia Batgirl. Próbkę jego umiejętności można obejrzeć na okładce do "Batgril #15", która została zamieszczona na blogu DC Comics.

W serwisie CBR można przeczytać wywiad z Ronem Marzem na temat "Batman: Hidden Treasures"

Przykładowe strony do "Batman #702"Komiksy icon
Dodano: 13-08-2010, 00:13 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono przykładowe strony do "Batman #702".

W numerze, który trafi do sprzedaży w USA 25 sierpnia, Grant Morrison oraz Tony Daniel kontynuują swoją zniewalającą, nieopowiedzianą historię o Brucie Waynie i jego przygodach pomiędzy "Batman R.I.P." a "Final Crisis"! Odkryj szokujący sekret prowadzący do "The Return of Bruce Wayne", który wcześniej nie mógł zostać ujawniony!

One-shot z Batmanem, Catwoman i Cavalierem od ChaykinaKomiksy icon
Dodano: 12-08-2010, 20:25 Autor: Q
W listopadzie ukaże się one-shot z Cavalierem autorstwa legendarnego scenarzysty i rysownika Howarda Chaykina. Bohaterowi posługującemu się mieczami udało się w jakiś sposób wrobić w zuchwałą kradzież femme fatale zwaną Catwoman, a bogatego playboya Bruce'a Wayne'a w oczyszczenie sejfu Wayne Enterprises. Jednak kiedy Catwoman i Batman wpadną na jego trop, to Cavalier przekona się, że wrobienie tej dwójki bohaterów nie było dobrym pomysłem.

Źródło: Blog DCU

Zwiastun "Secret Origin: The Story of DC Comics"Komiksy icon
Dodano: 12-08-2010, 18:53 Autor: Q
Serwis Collider zamieścił zwiastun filmu dokumentalnego "Secret Origin: The Story of DC Comics".

W dokumencie, którego narratorem jest Ryan Reynolds, przedstawiona zostanie 75-letnia historia wydawnictwa DC Comics.

Wywiady z Milliganem i Winnickiem i inne komiksowe wieści Komiksy icon
Dodano: 12-08-2010, 18:20 Autor: Q
W ramach rubryki "Bat-Signal" serwis CBR zamieścił wywiad z Peterem Milliganem. Na stronach Newsaramy można zaś przeczytać wywiad z Juddem Winnickiem na temat "Superman/Batman #76". Fani serii mogą na blogu DC Comics obejrzeć okładkę do "Superman/Batman #75".

Natomiast pod tym linkiem można obejrzeć kilka szkiców z "Batman: Hidden Treasures".

Na oficjalnym blogu DC Comics podano także informację, że w listopadzie w nowej formie ukaże seria komisowa "Batman: The Brave and the Bold". Za "The All-New Batman: The Brave and the Bold" odpowiadać będą scenarzysta Sholly Fisch i rysownik Rick Burchett.

Bat-gry: co się kryje w pasie Batmana?Inne icon
Dodano: 12-08-2010, 01:11 Autor: Q
Na oficjalnej stronie magazynu Game Informer udostępniono kolejną podstronę w związku z premierą "Batman: Arkham City". Tym razem redaktorzy przygotowali zestawienie kilku najważniejszych gadżetów Batmana, z których w różnych grach korzystał Mroczny Rycerz.
 • Bat-kajdanki - "Batman: Dark Tomorrow".
 • Apteczka pierwszej pomocy - "Batman: Vengeance", "Batman: Dark Tomorrow".
 • Batarangi - "Batman", "Batman: The Caped Crusader", "LEGO Batman", "Batman: Return of the Joker", "Batman: The Animated Series", "Batman Begins", "Batman: Rise of Sin Tzu", "Batman: Vengeance", "Batman: Chaos in Gotham", "Batman: Dark Tomorrow", "Batman: Arkham Asylum", "The Adventures of Batman & Robin", "Batman Returns".
 • Batlatarka - "Batman: Dark Tomorrow", "The Adventures of Batman & Robin".
 • Bat Goo Gun -  "Batman Forever".
 • Noktowizor Bat-gogle -  "Batman: Arkham Asylum", "Batman: Dark Tomorrow", "The Adventures of Batman & Robin".
 • Wytrych - "Batman Begins", "Batman: Dark Tomorrow".
 • Wyrzutnia haków - "Batman", "LEGO Batman", "Batman: The Animated Series", "Batman Begins", "Batman: Vengeance", "Batman: Rise of Sin Tzu", "Batman: Chaos in Gotham", "Batman: Dark Tomorrow", "Batman: Arkham Asylum", "The Adventures of Batman & Robin".
 • Miniaturowe granaty dymne - "Batman Begins", "Batman: Dark Tomorrow", "Batman: Rise of Sin Tzu", "Batman Forever".
 • Granaty ogłuszające - "Batman Begins", "Batman: Rise of Zin Tzu", "Batman Forever".

"Secret Origin: The Story of DC Comics" w listopadzieKomiksy icon
Dodano: 11-08-2010, 22:04 Autor: Q
Na 9 listopada Warner Bros. Pictures zapowiedziało wydanie na DVD filmu dokumentalnego "Secret Origin: The Story of DC Comics".

Produkcja zaprezentuje 75-letnią historię wydawnictwa DC Comics. Oprócz opowieści na temat takich znanych bohaterów jak Batman, Superman i Wonder Woman w "Secret Origin: The Story of DC Comics" znajdą się także komentarze takich twórców komiksowych jak: Neal Adams, Karen Berger, Mike Carlin, Dan DiDio, Neil Gaiman, Geoff Johns, Jim Lee, Paul Levitz, Dwayne McDuffie, Grant Morrison, Dennis O'Neil, Paul Pope, Louise Simonson, Mark Waid, Len Wein, i Marv Wolfman.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Mac Carter, a narratorem Ryan Reynolds.

Źródło: SuperHeroHype

Okładka do "Batman Inc. #1"Komiksy icon
Dodano: 11-08-2010, 17:45 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono okładkę autorstwa Yanicka Paquette'a do "Batman Inc. #1".

Nowa seria scenarzysty Granta Morrisona zadebiutuje w listopadzie.

Natomiast w serwisie Newsarama można przeczytać wywiad z nowymi twórcami "Detective Comics" scenarzystą Scottem Snyderem i rysownikiem Jockiem.

Więcej szczegółów na temat "Batman: Arkham City"Gra AC icon
Dodano: 11-08-2010, 17:34 Autor: Q
Akcja "Batman: Arkham City" będzie się rozgrywać rok po wydarzeniach z "Batman: Arkham Asylum". Quincy Sharp został nowym burmistrzem Gotham City i posiada znaczą część slumsów miasta, na których tworzy nowy zakład karny. W Arkham City schronienie znajdują różnorodni szaleńcy, a całą placówką zarządza Hugo Strange. Więźniowie są pozostawieni sami sobie, a jedyną regułą, którą muszą przestrzegać to "żadnych ucieczek".

W grze pojawi się Dwie Tarze, który będzie walczył z Jokerem i innymi złoczyńcami, którzy próbują zebrać w swoje szeregi jak największe grono łotrów. Catwoman zaś będzie uczuciowo interesować Batmana i w pewnych momentach będzie z nim współpracowała. Jednak nie wiadomo, czy Catwoman jest sojusznikiem czy wrogiem Mrocznego Rycerza, gdyż jej motywy nie są znane.

Większość broni i gadżetów Batmana powróci. Grę bohater rozpocznie z całym sprzętem. Później bronie mogą zostać udoskonalone. Wśród nowych gadżetów znajdą się Bat Claw, które umożliwią dosięgnięcie odległych przedmiotów i analizator transmisji do namierzania transmisji.

Tryb walki również zawierać będzie kilka ulepszeń, w tym np. rozpylenie wybuchowego żelu na wrogów.

W grze pojawi się także kilka pobocznych wątków związanych z kluczowymi bohaterami. Zagadki Riddlera będą trudniejsze, a wrogowie bardziej zróżnicowani.

Źródło: IGN

Scooby-Doo w "Batman: The Brave and the Bold"Brave and the Bold icon
Dodano: 11-08-2010, 17:05 Autor: Q
Podczas Comic Conu w San Diego ogłoszono, że serial animowany "Batman: The Brave and the Bold" zostanie zakończony po emisji trzeciego sezonu. W wywiadzie dla ComicsOnline odpowiedzialna za casting Andrea Romano zdradziła, że w jednym z przyszłych odcinków drogi Batmana skrzyżują ze Scooby-Doo i jego przyjaciółmi. Przy tej okazji warto wspomnieć, że już wcześniej doszło do spotkania tych niezwykłych bohaterów w dwóch odcinkach serialu "Nowy Scooby-Doo".

"Batman: W cieniu Czerwonego Kaptura" 10 wrześniaAnimacje icon
Dodano: 11-08-2010, 00:19 Autor: Q
Na swojej stronie internetowej Galapagos Films zmieniło datę premiery DVD "Batman: W cieniu Czerwonego Kaptura". Jedno-płytowe wydanie DVD w Polsce ukaże się 10 września.

Bez zmian pozostaje data premiery "Batman: odważni i bezwzględni, część 5", które ma się ukazać 17 września.

Okładki do "Bruce Wayne: The Road Home" ujawnioneKomiksy icon
Dodano: 10-08-2010, 23:27 Autor: kelen
DC Comics pewien czas temu ogłosiło 8 specjalnych one-shotów, które będą przedstawiać skutki powrotu Wayne'a z podróży w czasie, jednakże okładki były ocenzurowane. Dziś, na swoim blogu, wydawnictwo opublikowało szkice wszystkich okładek, które razem tworzą jedną ilustrację, którą wykonał Shane Davis. Pod tym linkiem znajdują się wszystkie okładki ułożone w całość, natomiast tutaj można obejrzeć zdjęcie rysownika w towarzystwie swojego dzieła.

Znamy szczegóły na temat fabuły "Batman: Arkham City"! Zdjęcie Two-Face'a i Catwoman!Gra AC icon
Dodano: 10-08-2010, 19:05 Autor: kelen
    W najnowszym numerze magazynu GameInformer, którego okładkę mogliśmy zobaczyć już kilka dni temu, mają pojawić się szczegóły na temat "Batman: Arkham City". Oficjalna strona magazynu zawiera również specjalną podstronę, w której szczątkowo ujawniane są nowe fakty. Ostatnio podstrona została zaktualizowana o film, który przedstawia odkrycie sekretnego pomieszczenia w "Batman: Arkham Asylum", w którym znajdują się plany budowy Arkham City. I tylko tyle dane jest nam na chwilę obecność wiedzieć. Ale tylko teoretycznie, gdyż do internetu trafiły właśnie przecieki z najnowszego numeru GameInformera. Poniżej znajdują się zdjęcia ze stron, które przedstawiają screenshoty z gry:

Two-Face oraz Catwoman,
Catwoman,
Batman walczy z przestępcami.

EDIT - kolejne zdjęcia:

Szybujący Batman,
Batman na linie,
Batman trzymający zbira,
Kolejny szybujący Batman.

Znamy też szczegóły fabuły, które znajdują się w rozwinięciu newsa.

    Czytaj więcej >>>

Nowy kostium Batmana na okładce "Batman: The Dark Knight #1"Komiksy icon
Dodano: 10-08-2010, 16:53 Autor: Q
Los Angeles Times zamieścił na swoich stronach wywiad z Grantem Morrisonem a także pierwsze rysunki przedstawiające nowy kostium Batmana zaprojektowany przez Davida Fincha, w tym okładkę do "Batman: The Dark Knight #1".

Charakterystyczna cechą nowego kostiumu Mrocznego Rycerza jest powrót żółtej elipsy.

"Od słodkiej idiotki do żydowskiej lesbijki – portret Batwoman na przestrzeni lat"Komiksy icon
Dodano: 09-08-2010, 21:53 Autor: kelen
Na polskim portalu Comix Grrrlz pojawił się interesujący artykuł autorstwa Michała "Chudego" Chudolińskiego, który analizuję historię postaci Batwoman. Tekst, z którym zachęcamy do zapoznania się, znajduje się pod tym linkiem.  

Pierwszy gameplay z "Batman: Brave and the Bold" w wersji na Nintendo DSBrave and the Bold icon
Dodano: 09-08-2010, 21:46 Autor: kelen
W serwisie YouTube ukazał się film, który przedstawia po raz pierwszy wygląd gry "Batman: The Brave and the Bold" w wersji na Nintendo DS. Video, które zawiera również komentarz twórcy wersji na konsolę przenośną, znajduje się pod tym linkiem.

Jock nowym rysownikiem "Detective Comics"Komiksy icon
Dodano: 09-08-2010, 15:37 Autor: Q
Nowym rysownikiem "Detective Comics" od listopada będzie Jock, który dołączy do scenarzysty Scotta Snydera. Rysownik jest bardzo podekscytowany perspektywą pracy ze Scottem i kolorystą Davidem Baronem.

Na oficjalnym blogu DC Comics można obejrzeć obrazek autorstwa Jocka promujący listopadowy numer "Detective Comics".

Komiksy w USA 11 sierpniaKomiksy icon
Dodano: 09-08-2010, 00:06 Autor: Q
W środę, 11 sierpnia, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
W "Batgirl #13" Clayface napada na bank w Gotham, by podjąć ogromne sumy pieniędzy. Jest tylko jeden problem: w kolejce znajduje się Stephanie Brown – Batgirl! Lecz kiedy Clayface zaczyna zamieniać się w różnych ludzi, Batgirl musi zająć się wszystkimi zakładnikami zanim będzie mogła zacząć działać!

Źródło: DC Comics

Paul Dini o "Batman: Arkham City"Gra AC icon
Dodano: 08-08-2010, 20:10 Autor: Q
W kontynuacji gry "Batman: Arkham City" oprócz aktorów użyczających głosów Batmanowi i Jokerowi w roli scenarzysty powróci Paul Dini.

W wywiadzie dla MTV Paul Dini zdradził, że część niewykorzystanych pomysłów z pierwszej gry może pojawić w "Batman: Arkahm City". Fani mogą więcej spodziewać się walk w terenie oraz więcej akcji z udziałem Batmobila. Scenarzysta nie podzielił się szczegółami dotyczącymi fabuły gry, ale zdradził, że wiele wskazówek na ten temat znalazło się w "Batman: Arkham Asylum". Dodał również, że w ciągu najbliższych dni w Los Angeles powinno zakończyć się nagrywanie dialogów, które podobno wypadły wyśmienicie.

Zdjęcia do nowego "Batmana" w Nowym Orleanie?TDKR icon
Dodano: 08-08-2010, 19:20 Autor: Q
Podobno Warner Bros. ze względu na korzystne ulgi podatkowe ma zamiar nakręcić prawie połowę zdjęć do nowego "Batmana" w Nowym Orleanie. Ma to pozwolić studiu na lepsze wykorzystanie szacowanego na 200 mln dolarów budżetu filmu.

Produkcja filmu ma rozpocząć się w marcu/kwietniu 2011 roku, a premiera zapowiedziana jest na lato 2012 roku.

Źródło: CBM

Ron Marz i Len Wein o "Batman: Hidden Treasures"Komiksy icon
Dodano: 08-08-2010, 13:14 Autor: Q
W wywiadzie dla Newsaramy scenarzyści Ron Marz i Len Wein zdradzają szczegóły na temat "Batman: Hidden Treasures", który ukaże się w październiku. W numerze znajdą się dwie historia do której rysunki przygotował Bernie Wrightson. Jedna z nich to prawdziwy skarb, który od 15 lat nie doczekał  się publikacji.

Natomiast na tej stronie można przeczytać wywiad z Joshuą Williamson scenarzystą "Superman/Batman #77", gdzie w niezwykłym duecie pojawią się Supergirl i Robin (Damian Wayne).

Filmowa "Justice League" bez Batmana i Supermana?JLA icon
Dodano: 06-08-2010, 13:13 Autor: Q
Według informacji podanych przez serwis CBM Warner Bros. dało zielone światło projektowi przeniesienia na duży ekran przygód Justice League. Całość jest na bardzo wczesnych etapach prac, ale w odróżnieniu od poprzedniego projektu tym razem w szeregach Justice League ma zabraknąć Batmana i Supermana. Mają się natomiast pojawić Green Lantern, Flash, Wonder Woman, Aquaman i Martian Manhunter. Film ma posłużyć jako wprowadzenie takich postaci jak Wonder Woman, Aquaman i Martian Manhunter. Swoje solowe produkcje mieliby już natomiast Green Lantern i Flash.

Wszystko jest jednak w bardzo wczesnych fazach i film nie ma nawet zarysu scenariusza, tak więc brak Batmana i Supermana nie jest pewny.

"Batman: Arkham City" kontynuacją gry "Batman: Arkham Asylum"Gra AC icon
Dodano: 05-08-2010, 16:18 Autor: Q
Dzisiaj Warner Bros. Interactive Entertainment i DC Entertainment ogłosiły, że tytuł kontynuacji gry "Batman: Arkham Asylum" to "Batman: Arkham City".

Gra stworzona przez Rocksteady Studio trafi do sprzedaży na platformy Xbox 360, PlayStation 3 i PC jesienią 2011 roku. Akcja gry rozgrywać się będzie w oddzielonej części Gotham City, która stała się domem dla obłąkanych szaleńców. Gracze otrzymają zupełnie nową historię, w której pojawią się znani bohaterowie i złoczyńcy z uniwersum Batmana, a także zaawansowane funkcje gry, które będą opierać się ultra-realistycznych możliwościach Mrocznego Rycerza, które fani polubili podczas gry w "Batman: Arkham Asylum".

Dzięki okładce wrześniowego numeru magazynu Game Informer wiadomo także, że w "Batman: Arkham City" pojawi się Catwoman.

Źródła: Blog DCU, GameInformer

Alternatywna okładka do "Batman and Robin #14"Komiksy icon
Dodano: 04-08-2010, 23:00 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono alternatywną okładkę autorstwa Frazera Irvinga do "Batman and Robin #14" (scen. Grant Morrison, rys. Frazer Irving).

Numer trafi do sprzedaży w USA 25 sierpnia.

Jay Baruchel o filmie "Justice League"JLA icon
Dodano: 04-08-2010, 00:12 Autor: Q
W jednym z ostatnich wywiadów Jay Baruchel, który w filmowej wersji przygód Justice League George'a Millera miał zagrać Maxwella Lorda, podzielił się swoją opinią na temat tego projektu.

Aktor uważa, że chociaż produkcja miała spore grono przeciwników, to jednak gdyby udało się ją ukończyć, to powstałby świetny i naprawdę niesamowity film.

"To byłaby najfajniejsza wizja Batmana i Supermana... Film byłby mroczny, dość brutalny i raczej krwawy, po prostu epicki".

Baruchel zdradził, że największym problemem produkcji był jej budżet wynoszący 300 mln dolarów. Tak, więc gdyby projekt powstał byłby to najdroższy film w historii. Jay dodał także, że miał okazję zobaczyć swoich kolegów z planu, którzy mieli zagrać Batmana i Supermana, w kostiumach bohaterów stworzonych przez firmę Weta z Nowej Zelandii, która w tamtym okresie pracowała tylko nad tym filmem i miała już wszystko przygotowane do produkcji.

Źródło: digitalspy.co.uk

Pierwsze spojrzenie - "Superman/Batman: Apocalypse" Animacje icon
Dodano: 03-08-2010, 21:12 Autor: Q
Warner Premiere udostępniło 12 minutową zapowiedź filmu animowanego "Superman/Batman: Apocalypse". Materiał filmowy zawiera przede wszystkim wypowiedzi twórców i aktorów, którzy użyczyli swoich głosów głównym bohaterów, ale także storyboardy. 

Pierwsze spojrzenie na "Superman/Batman: Apocalypse" można obejrzeć na YouTube, a także w serwisie SHH.

Natomiast serwis The World's Finest dowiedział się, że głosu Wonder Woman w "Superman/Batman: Apocalypse" użyczy Susan Eisenberg, która wcześniej swojego głosu użyczała amazonce w serialach "Justice League" i "Justice League Unlimited".

Po tym jak statek kosmiczny rozbija się w porcie w Gotham City, Batman i Superman spotykają kryptończyka z mocami tak potężnymi jak Człowieka ze Stali. Wkrótce okazuje się, że kryptończykiem jest Kara, kuzynka Supermana. Bohater przygarnia ją pod swoje skrzydła, by wyjaśnić jej jakie zasady obowiązują na Ziemi. Jednak inne plany wobec niej ma złowieszczy Darkseid. Widząc w bohaterce swoją szansę na pokonanie Supermana, złoczyńca porywa ją i przejmuje nad nią kontrolę, tak by wykonywała jego rozkazy. Wszystko sprowadza się do tego, że Batman i Superman muszą uratować Karę, ale żeby tego dokonać bohaterowie będą musieli stoczyć bój z Darkseidem w jego świecie, gdzie za każdym rogiem czai się niebezpieczeństwo i gdzie czeka na nich także Supergirl po praniu mózgu, która jest wstanie walczyć z Supermanem jak równy z równym.

Przykładowe strony do "Batman: Odyssey #2"Komiksy icon
Dodano: 03-08-2010, 20:36 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics można obejrzeć przykładowe strony do "Batman: Odyssey #2" Neala Adamsa.
Zamaskowany Mściciel powoli traci kontrolę. Bruce jest obserwowany i kontrolowany poprzez pewną mroczną postać... kto jest za to odpowiedzialny? Druga część wypełniona akcją pokazuje największego wojownika ze zbrodnią na ziemi oraz jego niebezpieczne umiejętności w walce. Czego innego można było się spodziewać? Rysunki Adamsa są do tego najlepsze!

Natomiast w serwisie CBR zamieszczono przykładowe strony do "Batman Confidential #47".

Oba numery trafią do sprzedaży w USA 4 sierpnia.

Zmarł Tom MankiewiczFilmy icon
Dodano: 03-08-2010, 15:06 Autor: Q
31 lipca 2010 roku, w wieku 68 lat, zmarł scenarzysta Tom Mankiewicz, który zasłynął przede wszystkim jako twórca scenariuszy do filmów o Jamesie Bondzie. W swojej karierze Mankiewicz pomagał również Richardowi Donnerowi przy dwóch pierwszych filmach o Supermanie, a także przygotował pierwszy szkic scenariusza do "Batmana".

Źródło: Stopklatka.pl

Trzech aktorów z "Incepcji" walczy o rolę Riddlera?TDKR icon
Dodano: 03-08-2010, 02:45 Autor: Q
Według najnowszych plotek serwisu CBM, które oparte są na źródle pracującym w Warner Bros. aż trzech aktorów z "Incepcji" rozważanych jest do roli Riddlera w nowym "Batmanie".

Najpoważniejszymi kandydatami do roli Riddlera mają być:
 • Joseph Gordon-Levitt,
 • Leonardo DiCaprio,
 • Tom Hardy.

Jaki będzie Batman w "Young Justice"?CN icon
Dodano: 03-08-2010, 01:33 Autor: Q
W krótkim wywiadzie dla serwisu Comics Continuum Bruce Greenwood, który w "Young Justice" użyczy swojego głosu Batmanowi zdradził, że w serialu bohater będzie młodszy i nie będzie tak psychicznie zniszczony jak w "Batman: Under the Red Hood". I chociaż będzie dla młodych herosów kimś w rodzaju ojca, to jednak cały czas pozostanie twardym bohaterem.

Nowy serial z bohaterami DC następcą "Smallville"?TV CW icon
Dodano: 03-08-2010, 00:03 Autor: Q
Jak wiadomo jesienią rozpocznie się emisja ostatniego 10. sezonu serialu "Smallville". Jednak sieć telewizyjna CW już zastanawia się nad następstwem i wiele wskazuje na to, że przygody Clarka Kenta zostaną zastąpione produkcją z bohaterami DC. Przy tej okazji warto przypomnieć, że dwa lata temu pojawiły się plany nakręcenia serialu od Dicku Graysonie, który wtedy miał być następcą "Smallville". Wcześniej zaś planowano serial o młodości Bruce'a Wayne'a. Jednak czy powstanie serial o którymś z bohaterów z uniwersum Batmana, tego jeszcze nie wiadomo, zwłaszcza, że twórcy zastanawiają się także nad spin-offem "Smallville", w którym w mniejszych i większych rolach wystąpiło wielu bohaterów z uniwersum DC.

Źródło: digitalspy.co.uk 

Od fanów dla fana – kartka z pozdrowieniami dla IgoraInne icon
Dodano: 02-08-2010, 21:29 Autor: kelen
Jak informowaliśmy już na stronie głównej, poszukiwany jest samochód przypominający swoim wyglądem Batmobile, który posłużyłby do spełnienia marzenia małego Igora, który śni o wcieleniu się w Człowieka Nietoperza.

Nasza redakcja postanowiła również posłać skromny upominek dla chłopca (związany oczywiście z Batmanem) i dodać do niego coś specjalnego – kartkę z pozdrowieniami od polskich fanów Batmana.

Czytaj więcej >>>

DVD "Batman: odważni i bezwzględni, część 5" we wrześniuBrave and the Bold icon
Dodano: 02-08-2010, 17:41 Autor: Q
Według zapowiedzi Galapagos Films we wrześniu oprócz "Batman: W cieniu Czerwonego Kaptura" wydane zostanie także DVD "Batman: odważni i bezwzględni, część 5". Kolejne 4 odcinki serialu Cartoon Network trafią do sprzedaży 17 września.

Życie Batmana staje się jeszcze bardziej skomplikowane, kiedy z 5 Wymiaru, z niezapowiedzianą wizytą wpada Mroczna Pchła, z zamiarem dołączenia do swojego ulubionego Super Bohatera DC Comics. Wystarczy, że ten niewielki szkodnik pstryknie tylko palcami, a już przyciąga nieprzyjaciół, manipuluje ciałem Batmana i inicjuje ostateczne rozgrywki! Wszystko to zmusza Batmana, aby użył całego swojego sprytu i przechytrzył tego błazeńskiego fana. Robin powraca, aby stanąć u boku Batmana, ale tym razem to Batman jest nieproszonym gościem, kiedy Robin brata się z Crazy Quiltem. Łowca nagród Jonah Hex wciąga Batmana do Świata Wojny - wykorzystując do tego porwanie - a Czerwone Tornado zaprasza na "narodziny" swojego syna Tornado Zwycięzcy. Przyjmij zaproszenie, a przeżyjesz ponad godzinę akcji i niesamowitych przygód z Batmanem i jego przyjaciółmi!

Kolejne plotki na temat Seliny Kyle i jej udziału w nowym "Batmanie"TDKR icon
Dodano: 02-08-2010, 02:14 Autor: Q
Według najnowszych plotek, do których należy podchodzić z dużą rezerwą, w nowym filmie o Batmanie ma pojawić się Selina Kyle. Podobno notki na temat tej postaci miały pojawić się w scenariuszu. Jednak, według źródeł tych spekulacji, wzmianki na temat Seliny nie oznaczają, że ma pojawić się również złowieszcze alter ego bohaterki.

Źródło: CBM

Komiksy w USA 4 sierpniaKomiksy icon
Dodano: 02-08-2010, 00:47 Autor: Q
W środę, 4 sierpnia, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
 • BATMAN CONFIDENTIAL #47
  Batman i Superman udają się na niezbadaną wyspę na Karaibach i próbują powstrzymać złego profesora Combsa przed wykonaniem rytuału Voodo, który zmieniłby wszystkich żywych w nieumarłych. Jednak, kiedy dochodzą do tego wampiry i wilkołaki, Mroczny Rycerz znajdzie się 6 stóp pod ziemią pogrzebany żywcem!
 • BATMAN: ARKHAM REBORN
 • BATMAN: ODYSSEY #2 (z 12)
  Zamaskowany Mściciel powoli traci kontrolę. Bruce jest obserwowany i kontrolowany poprzez pewną mroczną postać... kto jest za to odpowiedzialny? Druga część wypełniona akcją pokazuje największego wojownika ze zbrodnią na ziemi oraz jego niebezpieczne umiejętności w walce. Czego innego można było się spodziewać? Rysunki Adamsa są do tego najlepsze!
 • RED HOOD: LOST DAYS #3 (z 6)
  Poznaj sekrety ukrytej przeszłości Jasona Todda! Jason wraca i żyje w tajemnicy. Teraz szuka nowego treningu, nowych umiejętności, nowych nauczycieli oraz nowej tożsamości. Lecz to, co odnajdzie będzie wyzwaniem dla jego ciała i duszy. Droga do zemsty staje się mroczniejsza, a do bycia Red Hoodem jaśniejsza...
 • RED ROBIN #15
  Czy Red Robin będzie musiał usunąć swoją sekretną tożsamość, gdy Tim Drake staje się celem do zlikwidowania? A może to tylko podstęp, by dorwać Scaraba, zabójczego egipskiego skrytobójce i odciąć od niego Vicki Vale?
Źródło: DC Comics

Pilnie poszukiwany Batmobile do spełnienia pewnego marzenia...Inne icon
Dodano: 01-08-2010, 23:31 Autor: kelen
Zapewne niejeden z fanów Batmana marzył o pewnej rzeczy w dzieciństwie – a dokładniej mówiąc o wcieleniu się w rolę swojego ukochanego superbohatera. Takie też marzenie właśnie ma pięcioletni Igor – jeden z podopiecznych warszawskiego oddziału fundacji "Mam marzenie", która spełnia sny dzieci chorych na choroby zagrażającym ich życiu. Jest jednak pewien problem, gdyż do kompletnego spełnienia marzenia chłopca brakuje pojazdu Mrocznego Rycerza, czyli Batmobilu.

Dlatego też uprzejmie prosimy o pilny kontakt osobę, która posiada samochód stylizowany wyglądem, bądź przypominający pojazd Batmana. Poszukiwani są również wolontariusze, którzy mogliby uczestniczyć w spełnianiu marzenia i wcielić się w takie postaci jak Robin czy Joker. Wszelkie informacje o pojeździe czy też propozycjach współpracy prosimy kierować na naszego maila redakcyjnego: redakcja_batcave@spec.stopklatka.pl

Spełnienie marzenia Igora zostało zaplanowane na 15 sierpnia w parku warszawskiego budynku Metropolitan przy Placu Piłsudskiego.

Czytaj więcej >>>

Michael Keaton wysoko ceni najnowsze "Batmany"Filmy icon
Dodano: 01-08-2010, 01:41 Autor: Q
"On jest naprawdę niesamowity", powiedział Michael Keaton o Christoperze Nolanie w wywiadzie dla Access Hollywood. Aktor dodał także, że reżyserowi udało się wprowadzić Batmana na zupełnie nowy poziom.

Keaton docenia też mroczną tonację nowych "Batmanów", bo podobny kierunek chciał przyjąć dla bohatera, gdyby nakręcił trzeciego "Batmana".

"Kierunek w którym poszły nowe filmu to jest coś o czym sam myślałem. Nolan zrobił to po prostu genialnie. Rola Heatha Ledgera była niesamowita".

Content Management Powered by CuteNews
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk