.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: STRONA GŁÓWNA :: ARCHIWUM :: LUTY 2011 :.
Judd Winick o powrocie Jasona Todda w "Batman and Robin"Komiksy icon
Dodano: 28-02-2011, 17:57 Autor: Q
Serwis CBR w ramach rubryki "Bat-Signal" zamieścił wywiad Juddem Winickiem, który w 23. numerze "Batman and Robin" rozpocznie nową trzyczęściową historię z Jasonem Toddem.

W "The Streets Run Red" dwóch Batmanów, Bruce i Dick, oraz Robin będzie musiało uporać się z Jasonem Toddem. Chociaż w serii "Batman and Robin" Grant Morrison przedstawił wcześniej Red Hooda w swoim stylu, to Winick nie będzie kontynuować jego podejścia do tego bohatera. Scenarzysta nie chciał zdradzić, czy w jego historii znajdzie się także miejsce dla innych złoczyńców niż Jason, potwierdził jednak, że jego zaangażowanie w "Batman and Robin" ograniczy się tylko do tej  3-częściowej historii.

Pełny wywiad z Juddem Winickiem można przeczytać na tej stronie.

Christopher Nolan krótko na temat "The Dark Knight Rises"TDKR icon
Dodano: 28-02-2011, 15:33 Autor: Q
MTV udało się zamienić kilka słów z Christopherem Nolanem przed Oscarową galą. Reżyser jak zawsze nie był zbyt rozmowny.

Na pytanie odnośnie wybrania Toma Hardy'ego i Anne Hathaway do ról Bane'a i Seliny Kyle, Nolan odpowiedział:

"Po obejrzeniu filmu w 2012 roku w pełni zrozumiesz dlaczego byli oni idealnym wyborem do tych ról."

Również wymijająco odpowiedział na pytanie odnośnie tego, czy po realizacji "The Dark Knight Rises" rozważyłby zostanie producentem kolejnego filmu o Batmanie z Christianem Bale'em w roli głównej, jeśli ktoś inny byłby reżyserem, stwierdzając tylko, że interesuje go zakończenie trylogii i że na tym teraz się skupia. Nolan nie chciał też zdradzić jaki będzie temat nowego filmu o Batmanie. W "Batman Begins" był to strach, w "The Dark Knight" eskalacja.

Źródło: MTV

Oscary dla Pfistera i Bale'aFilmy icon
Dodano: 28-02-2011, 02:52 Autor: Q
Podczas tegorocznych Oscarów w kategorii najlepsze zdjęcia nagrodzony został Wally Pfister za "Incepcję" Christophera Nolana, z którym operator pracuje od 12 lat. Pfister wcześniej był nominowany m.in. za pracę przy filmach "Batman Begins" i "The Dark Knight".

Christiana Bale, odtwórca roli Bruce'a Wayne'a/Batmana w ostatnich filmach o Mrocznym Rycerzu, został nagrodzony Oscarem w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za rolę w filmie "The Fighter".

Czytaj więcej >>>

Komiksy w USA 2 marcaKomiksy icon
Dodano: 28-02-2011, 02:17 Autor: Q
W środę, 2 marca, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
Źródło: DC Comics

Zmarł Larry Holden, odtwórca roli Carltona Fincha w "Batman Begins"Filmy icon
Dodano: 27-02-2011, 23:29 Autor: Q
13 lutego w wieku 49 lat zmarł Larry Holden, który w filmie "Batman Begins" wcielił się w rolę prokuratora okręgowego Carltona Fincha. Wcześniej aktor pracował także z Christopherem Nolanem przy filmach "Memento" i "Bezsenność".

Źródło: Legacy.com

Aaron Eckhart: "Hathaway będzie wspaniała"TDKR icon
Dodano: 27-02-2011, 18:11 Autor: Q
Aaron Eckhart zapytany przez dziennikarza MTV podczas Independent Spirit Awards podzielił się swoją opinią na temat Anne Hathaway, która w "The Dark Knight Rises" zagra Selinę Kyla a.k.a. Catwoman:

"Myślę, że Anne Hathaway będzie wspaniała".

Źródło: MTV

Komiksowe miejskie legendy: Fraza "grim and gritty"Komiksy icon
Dodano: 26-02-2011, 18:01 Autor: Q
Czy fraza "grim and gritty" po raz pierwszy użyta została w serialu telewizyjnym "Batman" z lat 60-tych?
Tak

Fraza "grim and gritty" (pol. ponury i brutalny) to dosyć powszechne określenie stosowane do opisywania tendencji mającej miejsce od połowy lat 80-tych, która charakteryzowała się tworzeniem bardziej ponurych komiksów o superbohaterach. Zazwyczaj za początek tego trendu uznaje się "Strażników" Alana Moore'a i "Powrót Mrocznego Rycerza" Franka Millera. W późniejszych latach w komisach do Batmana dołączył Tim Drake w roli Robina, by Nietoperz nie był taki "grim and gritty", trend ten powrócił, gdy Batmanem został bardzo ponury i brutalny Jean-Paul Valley. Jednak nawet, kiedy Bruce Wayne powrócił do roli Batmana to cały czas był dość ponury i brutalny.

Czytaj więcej >>>

"Young Justice" na marzecCN icon
Dodano: 26-02-2011, 01:12 Autor: Q
Znane są już pierwsze informacje na temat odcinków serialu animowanego "Young Justice", które zostaną wyemitowane na amerykańskim Cartoon Network w marcu.
 • 4 marca: "Downtime" - po katastrofalnej misji Aqualad wraca na Atlantydę by dokonać wyboru, czy żyć na powierzchni, czy w podwodnych głębinach u boku Aquagirl ze swoich marzeń. Ale w grze są także inne siły, które mogą podjąć decyzję za Aqualada.  
 • 11 marca : "Bereft" - drużyna nie pamiętając ostatnich 6 miesięcy błąka się po pustyni w Bialya. Tylko Miss Martian może przywrócić ich umysły i dowiedzieć się co się stało, ale może być już za późno by uratować Superboya.
Źródło: Comics Continuum

Guy Pearce mógł zostać mentorem Bruce'a Wayne'aFilmy icon
Dodano: 25-02-2011, 22:19 Autor: Q
W jedynym z ostatnich wywiadów Guy Pearce zdradził, że oferowano mu rolę w "Batman Begins", ale nie była to rolą Mrocznego Rycerza.

W internecie jest pełno plotek, że otrzymałeś propozycję zagrania Batmana w "Batman Begins"...
Absolutnie nic takiego mi nie proponowano. Chris Nolan przyleciał do mnie do Londynu, aby porozmawiać o jednej z pozostałych ról, miał wtedy pewien pomysł. Nie został on jednak zrealizowany, nie wiem dlaczego...

Czy możesz powiedzieć o jaką rolę chodziło?
To była rola, którą zagrał Liam Neeson. Były rozmowy by mentor był w tym samym wieku co Christian Bale, a nie starszy od niego. Może po prostu ktoś rzucił taki pomysł, a inne osoby powiedziały "Nie, takie coś się nie sprawdzi".

Źródło: Vulture

Opinie na temat dema "Batman: Arkham City"Gra AC icon
Dodano: 25-02-2011, 15:02 Autor: Q
W czwartek na pre-Game Developers Conference w San Francisco zaprezentowano 20 minutowe demo "Batman: Arkham City" przedstawiające fragment w którym Batman musi ocalić Catwoman przed Dwiema Twarzami.

Nowe szczegóły na temat gry szybko znalazły się w internecie, swoje artykuły na ten temat zamieściły m.in. serwisy: IGN, Gamespot, Kotaku, 1Up, Gamepro.

Początek zdjęć do "The Dark Knight Rises" w Indiach?TDKR icon
Dodano: 25-02-2011, 00:54 Autor: Q
Serwis Batman on Film w oparciu o swoje źródła ponownie podał informację, że zdjęcia do filmu "The Dark Knight Rises" rozpoczną się w Indiach, wcześniejsze doniesienia wspominały o Los Angeles.

Jeśli zaś chodzi o kręcenie nowego filmu o Batmanie w Pittsburghu, to Christopher Nolan wraz ze swoją ekipą był ostatnio widziany na Smithfield Street w Pittsburgh, co zostało udokumentowane na zdjęciu, które można obejrzeć na forum Nolan Fans.

Scott Snyder o "Detective Comics"Komiksy icon
Dodano: 24-02-2011, 01:11 Autor: Q
Serwis Newsarama zamieścił wywiad ze scenarzystą Scottem Snyderem na temat "Detective Comics".

Snyder zdradził, że  przedstawione przez niego historie będą ze sobą związane. W pierwszej opowieści Dick Graysona poznał oblicze Gotham City, którego nie znał. Dla Bruce'a nie byłoby to nic nowego, ale dla mającego wiarę w ludzi Graysona był to szok. W "Hungry City" scenarzysta bardziej skoncentruje się na pustce jaka powstała po upadku takich przestępczych rodzin jak Falcone. W mieście pojawią się nowe, młode twarze, które nie będą w typie ojca chrzestnego. To będą rządni władzy kryminaliści, którzy nie będą obawiać się Batmana. W tle kontynuowane będą też wątki związane z przeszłością komisarza Grodna. Jim podzieli się swoimi obawami wobec swojego syna z Dickiem. W 876. numerze pojawi się także nowa bohaterka, którą będzie córka Tony'ego Zucco, mężczyzny odpowiedzialnego za śmierć rodziców Graysona.

Scott zdradza również, że jego zamiarem jest pokazanie psychologicznej zmiany Graysona, bowiem bycie Batmanem to nie tylko kostium. Chociaż Snyder uznaje Jokera, Pingwina czy Riddlera za wrogów Bruce'a, to w jego historii znajdzie się również miejsce dla Jokera. Jednak będzie to inne wersja złoczyńcy, pasująca do opowieści. Jak zapewnia Scott ma to być bardzo mroczna wersja.

Pełny wywiad ze Scottem Snyderem można przeczytać na tej stronie. Natomiast na blogu DC Comics można zapoznać się z komentarzem Francesco Francavilli na temat okładki do "Detective Comics #874".

Kilka komiksowych artówKomiksy icon
Dodano: 23-02-2011, 18:27 Autor: Q
Przedsmak rysunków z "Batman: Noel" można obejrzeć na blogu rysownika Lee Bermejo.

Natomiast na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono art Francesco Francavilli do "Detective Comics #874". Pod tym linkiem można zaś obejrzeć przykładowe strony do "Power Girl #21", gdzie gościnnie pojawi się Batman. Tutaj zaś można obejrzeć alternatywne okładki do "Justice League: Generation Lost #22".

Zmarł Dwayne McDuffieKomiksy icon
Dodano: 22-02-2011, 23:01 Autor: Q
Zmarł Dwayne McDuffie, współzałożyciel Milestone Media, oraz scenarzysta licznych komiksów i seriali animowanych. Według dostępnych informacji McDuffie zmarł z powodu powikłań po zabiegu operacyjnym przeprowadzonym w poniedziałek po południu.

Fani Batmana na pewno zapamiętają jego pracę przy serialach animowanych "Justice League" i "Justice League Unlimited" oraz "Teen Titans". Dwayne McDuffie był także scenarzystą gry "Justice League Heroes", oraz serii komiksowej "Justice League".

Źródło: CBR

Sam Liu o filmie "Batman: Year One"Animacje icon
Dodano: 22-02-2011, 18:55 Autor: Q
Jesienią tego roku na DVD i Blu-ray ukaże się film animowany oparty na legendarnym komiksie "Batman: Year One" Franka Millera i Davida Mazzucchelliego. W wywiadzie dla The Daily Blam Sam Liu zdradza kilka szczegółów na temat tego projektu.

Mamy już część materiału, ale całość nie jest jeszcze w 100% skończona, obecnie Lauren Montgomery i ja odpowiadamy za reżyserię "Year One", jednak zostałem ostatnio zaangażowany w serial "Green Lantern", tak więc jest mi bardzo przykro, bo na Lauren spoczywa teraz większy ciężar...

Od samego początku wiedzieliśmy, że będzie to bardzo wierna adaptacja. Sama powieść graficzna nie jest zbyt długa. Zwykle mamy około 12 numerów, które kompresujemy i tworzymy film, w tym wypadku jest to dość krótki komiks, więc mieliśmy trochę za mało materiału. Musieliśmy dodać coś na sam koniec. Więc zamiast tworzenia jakiś dodatkowych wątków i wplatania ich w sam środek historii, zdecydowaliśmy się zakończyć ją tam gdzie się kończy, a następnie dodać coś jeszcze.

Źródło: The Daily Blam

Tom Hardy zwięźle na temat Bane'aTDKR icon
Dodano: 22-02-2011, 00:22 Autor: Q
W brytyjskim programie Alan Carr: Chatty Man Tom Hardy odpowiedział na kilka pytań związanych z rolą Bane'a w "The Dark Knight Rises".

Aktor nie zdradził jednak zbyt wielu szczegółów. Nie jest nawet pewny czy będzie nosił jakąś maskę. Jednak wie, że do maja musi znacznie zwiększyć swoją masę mięśniową o jakieś 30 funtów (ok. 13,5 kg), żeby ważyć około 90 kg, obecnie waży ok. 76 kg. Zapewnił również, że Bane w jego wykonaniu będzie zupełnie inny od tego który pojawił się w filmie "Batman i Robin" i który w ogóle nie wyglądał na groźnego.

Występ Toma w programie Alan Carr: Chatty Man można już obejrzeć na YouTube.

Źródła: CBM, forum SHH, YouTube

Snyder i Higgins o "Batman: Gates of Gotham"Komiksy icon
Dodano: 21-02-2011, 23:58 Autor: Q
W maju w USA zadebiutuje 6-częściowa miniseria "Batman: Gates of Gotham", której scenarzystami będą Scott Snyder i Kyle Higgins, za rysunki odpowiadać będzie zaś Trevor McCarthy. W wywiadzie dla Newsaramy Snyder i Higgins zdradzają szczegóły nowej historii.

W "Batman: Gates of Gotham" Dick Grayson będzie pracował nad sprawą odkrywającą historię Gotham City. Twórcy cofną się do czasów budowy miasta. Jak się okaże wiele budynków znanych czytelnikom ma swoje własne historie i ich sekrety będą odkrywane, tak samo jak tajemnice najznakomitszych rodzin Gotham City. Cała historia dotyczyć ma również pewnej tajemnicy związanej z pierwszymi superzłoczyńcami Gotham City.

W historii Scotta Snydera i Kyle'a Higginsa mają gościnnie pojawić się tacy bohaterowie jak I-Ching i Owlman, ale głównymi bohaterami będą Dick i Tim. Będzie także trzecia postać z bat-rodziny. Jak zapewnia Snyder "Batman: Gates of Gotham" nie ograniczy się tylko i wyłącznie do rodzin Wayne'ów, Kane'ów i Elliottów, ma być też kilka niespodzianek.

Pełny wywiad ze Scottem Snyderem i Kyle'em Higginsem można przeczytać na tej stronie.

Komiksy w USA 23 lutegoKomiksy icon
Dodano: 21-02-2011, 00:08 Autor: Q
W środę, 23 lutego, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
 • DC COMICS PRESENTS: BATMAN – CONSPIRACY
 • DETECTIVE COMICS #874
  Przez wiele lat niezamknięta sprawa "Zabójczego Piotrusia Pana" nie pozwala Gordonowi na spokojny sen. Teraz wraz z nowymi dowodami policjant jest zdecydowany doprowadzić ją do końca. Ale wraz z kolejnymi odkryciami, dokonuje także szokującego odkrycia na temat własnej przeszłości.
 • GOTHAM CITY SIRENS #20
  Harley Quinn nie mogła przeoczyć powrotu Jokera. Czy dla swoje prawdziwej miłości porzuci Catwoman i Poison Ivy? Być może nie będzie miała wyboru! A co się stanie pomiędzy Seliną i Harley, kiedy zdadzą sobie sprawę, że ich ukochani są śmiertelnymi wrogami.
 • TEEN TITANS #92
Źródło: DC Comics

Komiksowe miejskie legendy: Seven Soldiers niczym Justice LeagueKomiksy icon
Dodano: 19-02-2011, 15:54 Autor: Q
Czy "Seven Soldiers" Granta Morrisona miało być pierwotnie miniserią o Justice League opartą na "Avengers"?
Tak

"Seven Soldiers" Granta Morrisona pierwotnie miało być historią o Justice League pt. "JL8". Morrison chciał stworzyć historię z mniej znanymi bohaterami zbliżoną do "Detroit Justice League". Chciał również by swoim stylem przypominała ona "Avengers". Co ciekawe "Avengers" powstało w odpowiedzi na siódemkę głównych bohaterów Justice League. Stan Lee bardzo szybko przekształcił jednak tytuł w coś w stylu "Detroit Justice League", ale z bohaterami, którzy znacznie bardziej spodobali się czytelnikom. Planem Morrisona było, więc stworzenie odpowiednika z bohaterami DC. W pierwotnych założenia w skład drużyny mieli wejść:
 • Guardian jako odpowiednik Kapitana Ameryki.
 • Enchantress jako odpowiednik Scarlet Witch. Enchantress była jednak wówczas członkiem Shadowpact, więc Morrison zdecydował się zastąpić ją Zatanną.
 • Mister Miracle z New Gods jako odpowiednik Thora.
 • The Demon jako odpowiednik Hulka, (żeby to chwyciło Morrison zamierzał przedstawić bohatera w inny sposób). DC nie zgodziło się jednak na tego bohatera i zamiast niego miała się pojawić inna postać stworzona przez Kirby'ego - Klarion the Witch-Boy.
 • Spider jako odpowiednik Hawkeye'a.
Dodatkowo planował także w nowy sposób przedstawić Martian Manhuntera, ale na to również DC nie wyraziło zgody, zamiast tego miał się pojawić potwór Frankenstein.

Ostatecznie Morrison zdecydował się zrealizować ten projekt, jako "Seven Soldiers", co zapewne pozwoliło mu na większą swobodę.

W 2006 roku Grant Morrison tak mówił o tym projekcie:
Wszystko zaczęło się w 2002 roku od pomysłu na spin-off JLA pt. "JL8", w którym pojawiłaby się masa trzeciorzędnych bohaterów, miała to być odpowiedź na marvelowskich "Avengers" lub "Ultimates". Guardian od samego początku był moim Kapitanem Ameryką, Mister Miracle był Thorem, Demon był Hulkiem, Zatanna była Scarlet Witch i tak dalej... Pracowałem nad tym projektem przez kolejne dwa lat, aby w końcu przekształcić go w "Seven Soldiers".

Źródło: Comics Should Be Good!

Adam West o możliwości wydania serialu "Batman" na DVDTV icon
Dodano: 18-02-2011, 21:30 Autor: Q
W związku z promocją swojego najnowszego projektu, komiksu "The Mis-Adventures of Adam West", Adam West udzielił wywiadu serwisowi CBR, w którym nie zabrakło pytań związanych z Batmanem.

O możliwości wydania serialu telewizyjnego "Batman" z lat 60-tych na DVD:
Sądzę, że FOX i Warner Bros. starają się do tego doprowadzić. Według mnie sprawa jest prosta i chodzi po porostu o podział tortu. Słyszałem, że już są bliscy zawarcia porozumienia i że wkrótce to wydadzą. W międzyczasie, dlatego że tego nie zrobili, a fani błagali o to, przygotowałem DVD "Adam West Naked".

Ludzie chcą by serial "Batman" został wydany na DVD i sądzę, że do tego dojdzie. "Batman: The Movie" został wydany i zawsze sprzedawał się całkiem dobrze. Wydaje się jednak, że większość osób go nie widziało.

Odnośnie nowych filmów o Batmanie i całego zamieszania związanego z nadchodzącym "The Dark Knight Rises":
Naprawdę nie czekam na to. Widziałem jakieś kawałki tu i ówdzie na DVD, ponieważ staram się być na bieżąco z różnymi rzeczami i wiedzieć co się dzieje w popkulturze i również śledzę co też dzieje się z Batmanem. Wiesz, ja byłym Jasnym Rycerzem! [obniża głos] Nie Mrocznym Rycerzem. Za wiele w tym eksplozji.

Pełny wywiad z Adamem Westem można przeczytać na tej stronie.

Kolejne informacje na temat kręcenia "The Dark Knight Rises" w BukareszcieTDKR icon
Dodano: 18-02-2011, 13:23 Autor: Q
Już wcześniej nie brakowało informacji na temat kręcenia "The Dark Knight Rises" w Rumunii. Ostatnio Steven Weintraub, z serwisu Collider, który w Rumunii odwiedza obecnie plan filmu "Ghost Rider: Spirit of Vengeance" będąc w Bukareszcie dowiedział się od dwóch niezależnych grup, że na pewno tam będą kręcić "The Dark Knight Rises". Zdjęcia mają powstać w szczególności w Pałacu Parlamentu, zwanym również jako Pałac Ludowy. Wygląd tego budynku sprawia, że wiele się spekuluje, że miałby on "zagrać" odbudowaną rezydencję Wayne'ów.

Jeśli zaś chodzi o kręceniu "The Dark Knight Rises" w Pittsburghu, to według najnowszych doniesień, jeśli nie zostaną przywrócone ulgi, to producenci poszukają innych lokalizacji.

Źródła: Steven Weintraub (Twitter), WTAE.com

Przykładowe strony do "Gotham City Sirens #20"Komiksy icon
Dodano: 18-02-2011, 00:27 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics można już obejrzeć przykładowe strony do 20. numeru "Gotham City Sirens", który trafi do sprzedaży w USA 23 lutego.

Harley Quinn nie mogła przeoczyć powrotu Jokera. Czy dla swoje prawdziwej miłości porzuci Catwoman i Poison Ivy? Być może nie będzie miała wyboru! A co się stanie pomiędzy Seliną i Harley, kiedy zdadzą sobie sprawę, że ich ukochani są śmiertelnymi wrogami.

Jock zamieścił zaś na swoim profilu na Twiterze projekty okładek do "Detective Comics #878".

Nie będzie zdjęć do "The Dark Knight Rises" w Pittsburghu?TDKR icon
Dodano: 17-02-2011, 16:43 Autor: Q
W ostatnich dniach przy różnych artykułach Pittsburgh był wymieniany jako jedna z potencjalnych lokalizacji zdjęć do "The Dark Knight Rises". Pojawiły się nawet  informacje że na potrzeby zdjęć wysadzona zostanie w powietrze Civic Arena. Jednak jak donosi serwis Batman on Film, ze względu na zamrożenie korzystnych ulg, ze zdjęć w obszarze Pittsburghu miało się wycofać kilka produkcji, w tym "The Dark Knight Rises". Podobno producenci zamierzali nawet 60% filmu nakręcić w Pittsburghu.

Źródło: Batman on Film

Klip i zdjęcia z "Denial"CN icon
Dodano: 17-02-2011, 13:24 Autor: Q
Warner Bros. Animation udostępniło klip oraz zdjęcia promujące najnowszy odcinek serialu animowanego "Young Justice" pt. "Denial".

Kiedy drużyna bada sprawę zaginięcia Kenta Nelsona (dawniej Doctora Fate'a), mający naukowe poglądy Wally West zmuszony jest do konfrontacji swoich poglądów z magią, podczas walki z Abrą Kadabrą i Klarionem the Witch Boyem o niezwykle potężny Helmet of Fate.

Źródło: Comics Continuum

Mike Marts o Bat-tytułachKomiksy icon
Dodano: 17-02-2011, 01:53 Autor: Q
W ramach rubryki "Bat-Signal" serwis CBR opublikował wywiad z redaktorem naczelnych serii komiksowych z Batmanem Mike'iem Martsem.

O planach Granta Morrisona:
Grant jak zawsze ma bardzo wiele pomysłów i epickich planów. Piękno "Batman Incorporated" polega na tym, że jest wystarczająco duża seria by Grant mógł opowiadać swoje epickie historie, ale w tym samym czasie istnieją też możliwości by inne tytuły odegrały w tym planie swoją role. W przyszłych numerach "Batgirl" zobaczymy rzeczy, które zostały ustalone w "Batman: The Return", które później będą kontynuowane na łamach "Batman Incorporated"... Zobaczymy, jak ta nowa struktura Batman Incorporated wpłynie na różne tytuły i na poszczególnych bohaterów.

Odnośnie nowych złoczyńców:
Jedną z największych zalet jest to, że Batman ma najliczniejszą galerię łotrów, jednak to nie znaczy, że musimy się ograniczać do tych bohaterów. Jeśli cały czas będziemy wracać do tego co mamy, to będziemy mieli po prostu kolejne historie z Pingwinem, czy Riddlerem, w ten sposób nie robimy czytelnikom żadnej przyjemności. To na nas spoczywa, by tworzyć nowych bohaterów, złoczyńców i nowe wyzwania. I to robią wszyscy twórcy... To jest fantastyczne, bo w ten sposób jeszcze bardziej poszerzamy galerię łotrów.

O Tony'm Danielu:
Tony jako scenarzysta jest taki sam jak Grant, czyli zawsze myśli w przyszłość, zakłada sobie cele, które później realizuje. Nim zakończy jedną historię, już przygotowuje sobie grunt na następną. W "Batman # 707" docieramy do celu, ale na końcu pojawia się tajemnicza osoba, która rozmawia z Riddlerem i która jest w posiadaniu monety Two-Face'a. Nie wiemy czy jest to ktoś kogo znamy, czy jakaś nowa postać. Ale Tony sprawia, że czujemy, że jest to niezwykle ważna postać...

Na temat opóźnień związanych z m.in. "Batman: The Dark Knight":
Naszym głównym celem jest zapewnienie czytelnikom wszystkiego co najlepsze i właśnie to w tej chwili robimy z "Dark Knight". Podejmiemy pewne kroki w ciągu następnych tygodni i miesięcy w celu poprawy harmonogramu, ale naszym głównym celem jest dostarczanie jak najlepszych produktów.

Odnośnie przedstawiania Gotham City przez Snydera i zapoczątkowanym przez Morrisona wątku z organizacją Leviathan:
Zobaczymy echa tego co robi w Grant "Batman Incorporated" z Leviathanem w innych tytułach, a sposób w jaki Scott i inni scenarzyści przedstawiają Gotham, jako niemal osobnego bohatera, również będzie prezentowany w historiach rozgrywających się w różnych tytułach. Rzeczy, które Scott robi w "Detective" pojawią się w "Gates of Gotham" a jeszcze więcej zobaczymy w innej przegotowywanej przez Scotta historii, która ukaże się później w 2011 roku.

Pełny wywiad z Mike'iem Martsem można przeczytać na tej stronie.

Dick w podwodnej pułapce w "Batman #707" i kilka innych nowinekKomiksy icon
Dodano: 16-02-2011, 21:25 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics można obejrzeć przykładowe strony do "Batman #707", na których przedstawiona została podwodna pułapka, w której umieszczeni zostali Batman, Luki Lo, Lucius Fox i Tamara Fox.

Na tej stronie można zaś zobaczyć alternatywne okładki do "DC Universe Legacies #10" i "Young Justice #2".

Jeśli ktoś pragnie zostać ekspertem w temacie Bane'a to koniecznie powinien obejrzeć materiał video na temat złoczyńcy, który pojawi się w filmie "The Dark Knight Rises", zamieszczony w serwisie ComicVine.

Na Toy Fair 2011 zaprezentowano wiele nowych figurek z bohaterami DC, zdjęcia niektórych z nich można obejrzeć pod tym adresem.

Dla fanów: Nietypowa forma "Batmanów" Nolana na Blu-RayFilmy icon
Dodano: 16-02-2011, 14:51 Autor: Woland
Sezon w pełni. Mowa oczywiście o sezonie na Batmana, bo ten, jak zapewne nie tylko czytelnicy portalu Batcave wiedzą, już ruszył pełną parą od kiedy za Oceanem rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyczekiwanej z wielką niecierpliwością ostatecznej (wierząc twórcom) odsłony zapoczątkowanej w 2005 roku na dużym ekranie opowieści. Lecz podczas gdy na różnych forach sympatycy filmowej serii o Człowieku-Nietoperzu pod batutą Christophera Nolana dają upust swoim emocjom, prześcigając się w kolejnych spekulacjach co do filmu, tworzeniu różnorodnych koncepcji wyglądu bohaterów, fan-artów, plakatów i tylko Alfred może wiedzieć czego jeszcze, my pragniemy Was na moment od tego odciągnąć i zaproponować coś nietypowego. Swego rodzaju mały krok wstecz.

Czytaj więcej >>>

"Mroczny Rycerz" w marcu w TVNTDK icon
Dodano: 16-02-2011, 12:17 Autor: Q
Znana jest już dokładna data emisji "Mrocznego Rycerza" w TVN. Kontynuację filmu "Batman Begins" będzie można obejrzeć w piątek 25 marca o godzinie 20:00.

Źródło: TVN

Hans Zimmer obiecuje epicki score do "The Dark Knight Rises"TDKR icon
Dodano: 15-02-2011, 23:57 Autor: Q
Naciskany przez dziennikarza MTV kompozytor Hans Zimmer uchylił rąbka tajemnicy na temat muzyki do "The Dark Knight Rises".

Jedno co mogę powiedzieć, że to będzie o wiele bardziej epickie. Niezwykle epickie.

Nie wiem, to jest jak "Co dzisiaj uznawane jest za epickie?", myślę, że to coś w esencji historii, co pozwala otrzymać znacznie bardziej podnioślejszą muzykę i o wiele bardziej ikoniczną.

Zimmer nie wie jeszcze, czy w muzyce do "The Dark Knight Rises" wykorzysta podobny zabieg jak z "Non, je ne regrette rien" w "Incepcji".

Źródło: MTV

Opisy dwóch pierwszych numerów "Batman: Arkham City"Gra AC icon
Dodano: 15-02-2011, 12:59 Autor: Q
Wraz z prezentacją pełnych zapowiedzi DC Comics na maj pojawił się także dokładniejsze informacje na temat dwóch pierwszych numerów "Batman: Arkham City".

BATMAN: ARKHAM CITY #1-2
scenariusz: PAUL DINI
rysunki i okładka: CARLOS D'ANDA
numer 1. będzie dostępny także z alternatywną okładką w formie artu z gry

To już rok od kiedy Joker przejął Arkham, a Gotham wciąż próbuje powrócić do normalności w tej nowej miniserii, która wypełni lukę pomiędzy wydarzeniami z "Batman: Arkham Asylum" i "Batman: Arkham City"! Atak obdarzonych supermocą bliźniaków sprawia, że poziom zagrożenia jeszcze bardziej wzrasta i nowy burmistrz zmuszony jest do podjęcia drastycznych środków.
W drugim numerze, pomimo protestów obrońców praw człowieka i Bruce'a Wayne'a, powstaje nowe Arkham. Joker ma być pierwszym jego mieszkańcem, ale nie kiedy coś do powiedzenia w tym temacie ma Harley Quinn. Tymczasem podejrzenia Batmana sprawiają, że zaczyna on dochodzenie, którego celem jest odkrycie kto tak naprawdę stoi za nowym pomysłem nowego azylu, i poznanie ich prawdziwych zamiarów.

Źródło: CBR

Michael Caine jeszcze nie czytał scenariusza "The Dark Knight Rises"TDKR icon
Dodano: 14-02-2011, 22:34 Autor: Q
W ostatnio udzielonym wywiadzie Michael Caine zdradził, że jeszcze nie czytał scenariusza "The Dark Knight Rises".

Rozmawiałem z Chrisem w zeszłym tygodniu i powiedziałem mu, że jeszcze nie otrzymałem scenariusza na co on odparł "Jeszcze go nie skończyłem. Będzie gotowy za dwa tygodnie."

Caine'a zapytano również o ostatnie doniesienia na temat zaangażowania Marion Cotillard:
Marion Cotillard też w tym zagra? Nikt mi nic nie mówił. Nic o tym nie wiem. Cóż, Anne Hathaway zagra Catwoman, nieprawdaż? Wszystko zapowiada się fantastycznie. Tom Hardy także będzie znakomity [jako Bane]. To twardy brytyjski aktor.

Źródło: eonline.com

Czy w Cardington już pracują nad Arkham?TDKR icon
Dodano: 14-02-2011, 21:44 Autor: Q
Na forum serwisu JoBlo zamieszczono zostało zdjęcie przedstawiające dekoracje Arkham Asylum, nad którymi obecnie trwają pracę w hangarach w Cardington. W porównaniu ze zdjęciami Arkham Asylum z filmu "Batman Begins" widać, że zostało wprowadzonych kilka zmian.

UPDATE:
Geoff Boucher z Hero Complex zweryfikował te doniesienia. Jak się okazuje są to te same dekoracje, które zostały użyte w "Batman Begins", Geoff natknął się na nie gdy odwiedzał plan "Incepcji".

Marion Cotillard negocjuje rolę w "The Dark Knight Rises"TDKR icon
Dodano: 14-02-2011, 17:36 Autor: Q
Przedstawiciel Marion Cotillard potwierdził w rozmowie z serwisem THR, że aktorka prowadzi obecnie rozmowy na temat roli w "The Dark Knight Rises", jednak jak na razie nie zapadły żadne decyzje.

Z względu na ciąże aktorki, która ma urodzić wiosną, plan jest taki by wzięła ona udział w zdjęciach w połowie czerwca w Londynie. Przez całe lato pracowałaby w L.A. i Pittsburghu, a w połowie listopada zakończyłaby zdjęcia w Nowym Jorku.

Według informatorów serwisu THR w ostatnich tygodniach Christopher Nolan szukał odtwórczyni do roli związanej z wątkiem romantycznym dla Bruce'a Wayne'a. Spotykał się m.in. z Kate Winslet, Rachel Weisz i Naomi Watts.

Jako, że Anne Hathaway zagra Catwoman wiele spekuluje się, że drugą rolą kobiecą będzie rola Tali al Ghul, córki Ra'sa al Ghula, który pojawił się w "Batman Begins".

Źródło: THR

"Batman: Arkham City" bez opcji multiplayerGra AC icon
Dodano: 14-02-2011, 16:18 Autor: Q
W wywiadzie dla serwisu IGN Sefton Hill zdradził kilka ważnych informacji na temat "Batman: Arkham City".

W grze Strange z pomocą Tyger security wymusi na więźniach przestrzeganie zasad, które ustalił. Jego współpracownicy podzielają jego pogardę dla przestępców. Zna on również sekret Bruce'a Wayne'a, co sprawia, że gdy Batman wkracza do Arkham City to jest on bardziej narażony niż kiedykolwiek wcześniej.
Jeśli ktoś nie zna postaci Strange'a to nie ma powodów do obaw, gdyż historia przedstawiona w grze opowiada o pierwszym spotkaniu Batmana i Strange'a.

Catwoman jest niezależną, inteligentną bohaterką niepowiązaną z jakąkolwiek istniejącą grupą superłotrów. Obecność Batmana w Arkham City stwarza bardzo ciekawy dylemat dla obojga bohaterów, nie tylko dlatego, że mają wspólną przeszłość, ale także dlatego, że oboje znajdują w niezwykle wrogim otoczeniu, w samym środku brutalnej wojny, gdzie nie ma gdzie się ukryć. Dla Catwoman zawsze najważniejsza jest jednak realizacja jej własnych planów.

"Batman Arkham City" będzie tylko i wyłącznie grą single-player. Chociaż były plany dotyczące opcji multiplayer,  to twórcy uznali, że dodając ją nie skupiliby się dostatecznie na single-player. Jeśli dodaliby opcję multiplayer to wtedy nie otrzymaliby takiej gry jakiej chcieli.

Pełny wywiad z Seftonem Hillem można przeczytać na tej stronie.

Komiksy w USA 16 lutegoKomiksy icon
Dodano: 14-02-2011, 00:09 Autor: Q
W środę, 16 lutego, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
Źródło: DC Comics

Marion Cotillard zagra w "The Dark Knight Rises"?TDKR icon
Dodano: 13-02-2011, 16:17 Autor: Q
Według artykułu w Le Figaro Marion Cotillard podpisała kontrakt na udział w filmie "The Dark Knight Rises". Aktorka, która obecnie spodziewa się dziecka miałby się pojawić na planie najnowszego filmu Christophera Nolana latem w Los Angeles.

Jako, że w roli Catwoman widzowie zobaczą Anne Hathaway pojawia się wiele spekulacji, że Marion Cotillard zagra Talię.

Źródła: Le Figaro, Batman on Film

Komiksowe miejskie legendy: Bob Kane i piosenka popKomiksy icon
Dodano: 12-02-2011, 18:23 Autor: Q
Czy Bob Kane napisał piosenkę pop, która później została wydana?
Tak

Kiedy Bob Kane przestał być zaangażowany w komiksy o Batmanie pod koniec lat 60-tych/na początku 70-tych, rozpoczął bardzo interesujący etap swojego życia. W latach 60-tych pracował nad serialami animowanymi "Courageous Cat" i "Cool McCool", ale pod koniec lat 70-tych jego praca przy animacjach praktycznie się zakończyła.

Był więc majętnym facetem mającym około 60 lat, który naprawdę nie miał, czym się zająć. Przyjął status gwiazdy i zajmował się różnego rodzaju rzeczami jak malarstwem, (część osób uważało nawet, że i w tym przypadku wysługiwał się artystami widmo, ale nie ma na to żadnych dowodów).

Jedną z rzeczy, którymi zajął się Kane było te pisanie piosenek. Napisał m.in. "Have Faith in Me" dla Hanka Leidsa, którą w reklamach prasowych zachwalał sam Batman. Kane przygotował także wersję tej piosenki w stylu disco, oraz okładkę, która ostatecznie nie została jednak wykorzystana.

Źródło: Comics Should Be Good!

Komiksy z Batmanem na majKomiksy icon
Dodano: 12-02-2011, 00:06 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics można się już zapoznać z pierwszymi zapowiedziami Bat-tytułów na maj.
 • BATMAN INCORPORATED #7
  Man-of-Bats i jego protegowany Red Raven cały czas pomagają Mrocznemu Rycerzowi w tropieniu wyrafinowanego zabójcy. Czy tych dwóch członków The Club of Heroes dołączy do Batman Incorporated? Czy też wcześniej zginą nim dostaną taką szansę?
 • BATMAN: THE DARK KNIGHT #4
 • DETECTIVE COMICS #877
  Batman pogrąża się coraz głębiej w tajemnicy otaczającej brutalne zabójstwo młodej kobiety, której ciało znaleziono w brzuchu wieloryba zabójcy. Jego zdolności detektywistyczne doprowadzają go wprost do śmiertelnej pułapki zastawionej przez nowych przerażających graczy z zorganizowanej przestępczości Gotham City. Nie przegapcie finału "Hunger City"!
 • BATMAN #710
  Two-Face powrócił! Jako cele nieznanego złoczyńcy Two-Face i inni bossowi przestępcy skazani są na śmierć, Batman odkrywa, że również Kitrina Falcone, a.k.a. Catgirl jest na liście celów. Czy uda mu się ją ocalić? I czy pomoże Katrinie zaangażować w sprawę Catwoman?
 • BATMAN AND ROBIN #23
  Jason Todd - kiedyś pomocnik Batmana, obecnie anty-bohater znany jako Red Hood - został zamknięty w Arkham Asylum. Jednak po okresie dobrego sprawowania zostanie przeniesiony do więzienia o mniejszym rygorze. Czy to oznacza, że Jason Todd się poprawił, czy też nowe kłopoty dla Batmana i Robina? Nie przegapcie pierwszej części historii "The Streets Run Red".
 • BATWOMAN #2
 • RED ROBIN #23
 • GOTHAM CITY SIRENS #23
  Ucieczka z Arkham! Czy kiedy Harley znajdzie się w niebezpieczeństwie, Poison Ivy i Catwoman odłożą swoją burzliwą przeszłość na bok i razem pomogą ją ocalić? Gościnnie w numerze pojawią się Joker, Clayface i Jeremiah Arkham!
 • BATMAN BEYOND #5
 • BATMAN AND THE OUTSIDERS #40 (ostatni numer)
 • BATGIRL #21
 • BIRDS OF PREY #12
 • DC COMICS PRESENTS: BATMAN – DARK KNIGHT, DARK CITY #1
Oprócz tych tytułów w maju ukażą się również, wcześniej zapowiedziane:
 • BATMAN: ARKHAM CITY #1-2
 • BATMAN: GATES OF GOTHAM #1

"Batman: Maska Batmana" w sobotę i poniedziałek w TV PulsAnimowane icon
Dodano: 11-02-2011, 22:17 Autor: Q
Jutro, 12 lutego, o godzinie 13:00 TV Puls ponownie przypomni widzom film animowany "Batman: Maska Batmana". Produkcje Erica Radomskiego i Bruce'a W. Timma będzie można również obejrzeć w poniedziałek 14 lutego o godzinie 20:30

W Gotham City następuje seria tajemniczych zabójstw w środowisku wpływowych gangsterów. Lokalna policja podejrzewa Batmana. Mroczny rycerz musi schwytać prawdziwego przestępcę, by oczyścić się z zarzutów i zapobiec kolejnym zbrodniom. Tymczasem, w mieście pojawia się była dziewczyna Batmana. Wspomnienia dawnych lat powracają z wielką siłą...

Klipy i zdjęcia z "Infiltrator"CN icon
Dodano: 11-02-2011, 21:58 Autor: Q
Warner Bros. Animation udostępniło zdjęcia oraz dwa klipy promujące najnowszy odcinek serialu animowanego "Young Justice".

W "Infiltrator" Artemis musi stawić czoła nowym wyzwaniom, kiedy po wygranej bitwie ze swoimi kolegami próbuje zastąpić Red Arrowa w misji, którą sama zainicjowała: uratowanie młodego, genialnego naukowca przed Ligą Cieni.

Źródło: Comics Continuum

Zdjęcia do "TDKR" w NYSE i Indiach?TDKR icon
Dodano: 11-02-2011, 19:59 Autor: Q
Według ostatnich doniesień Christopher Nolan pojawił się na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Serwis BOF podaje natomiast, że zdjęcia do dużej sceny w NYSE miałyby się odbyć w październiku, natomiast główne zdjęcia do "The Dark Knight Rises" miałyby się rozpocząć w Indiach. Natomiast według plotek rola Josepha Gordona-Levitta ma być związana ze zdjęciami w Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło: Batman on Film

"Batman: Gates of Gotham" od Snydera i Higginsa Komiksy icon
Dodano: 11-02-2011, 18:33 Autor: Q
W maju zadebiutuje 6-częściowa miniseria "Batman: Gates of Gotham", której scenarzystami będą Scott Snyder i Kyle Higgins, za rysunki odpowiadać będzie zaś Trevor McCarthy.

Kiedy tajemnica tak stara jak samo Gotham wychodzi na jaw, Batman formułuje zespół złożony z najlepszych detektywów, w jego skład wchodzą m.in. Red Robin, Owlman, I-Ching, w celu rozwikłania zaskakującej zagadki. Wraz z odkrywaniem nowych poszlak tajemnica staje się coraz bardziej tajemnica, a Batman i jego zespół wkrótce rozpoczynają podróż po historii Gotham City, która dotyczy także najznakomitszych rodzin Gotham City: Wayne'ów, Kane'ów i Elliottów.

Nowa miniseria będzie nawiązywać do aktualnych wydarzeń z Bat-tytułów, a także posłuży jako wprowadzenie kilku ekscytujących wątków, które rozegrają się w 2011 roku. Ponadto miniseria ta dotyczyć będzie tajemniczych elementów, które w "Batman: The Return of Bruce Wayne" zapoczątkował Grant Morrison.

Źródło: Blog DC Comics

"Batman: Noel" od Lee BermejoKomiksy icon
Dodano: 10-02-2011, 20:16 Autor: Q
Dzisiaj ogłoszono, że Lee Bermejo, rysownik powieści graficznej "Joker", będzie scenarzystą i rysownikiem powieści graficznej pt. "Batman: Noel", która ma być opowieścią świąteczną z pewnym zaskakującym zwrotem akcji.

Już dziś pod tym adresem można obejrzeć okładkę do "Batman: Noel" autorstwa Lee Bermejo.

Źródło: Blog DC Comics

Tytuły robocze "The Dark Knight Rises"TDKR icon
Dodano: 10-02-2011, 13:04 Autor: Q
Jak informuje Production Weekly produkcja filmu "The Dark Knight Rises" będzie ukrywana pod sekretnymi tytułami roboczymi: "Fox Hills Green" i "Magnus Rex". Ciekawostką jest, że jeden z synów Christophera Nolana ma na imię Magnus.

Podobny zabieg zastosowano podczas produkcji "The Dark Knight", która ukrywana była po tytułem roboczym "Rory's First Kiss", którego nazwa wzięła się od imienia synka Christophera Nolana i Emmy Thomas, Rory'ego.

Źródło: Production Weekly

Zdjęcia do "The Dark Knight Rises" na Węgrzech?TDKR icon
Dodano: 09-02-2011, 23:52 Autor: Q
Według doniesień węgierskiej strony Borsonline.hu, zdjęcia do "The Dark Knight Rises" oprócz w Anglii, Ameryce i Rumunii mają powstać także na Węgrzech. Podobno jedno z miast ma "zagrać" Gotham City. Według tych plotek w zdjęciach mają na pewno wziąć udział Christian Bale i Anne Hathaway. Jednak informacje te należy traktować z dużą rezerwą, gdyż węgierski portal, nie jest uważany za zbyt wiarygodne źródło informacji i podaje również, że wśród aktorów występujących w "The Dark Knight Rises" jest Robin Williams, a jak wiadomo informacje na temat jego udziału w filmie to na chwilę obecną tylko i wyłącznie plotki.

Jeśli o plotkach mowa, to można zwrócić też uwagę na doniesienia serwisu CBM, według których Joseph Gordon-Levitt ma wcielić się w Alberto Falcone, syna Carmine'a Falcone, który pojawił się w "Batman Begins". W filmie ponownie w roli burmistrza Gotham ma także jakoby powrócić Nestor Carbonell.

Informacje te należy jednak traktować wyłącznie jako plotki.

Źródła: Borsonline.hu, CBM

Miniseria "Batman: Arkham City" od Paula DiniegoGra AC icon
Dodano: 09-02-2011, 15:33 Autor: Q
"Batman: Arkham Asylum" była jedną z najpopularniejszych gier w 2009 roku, a  jesienią tego roku ukaże się jej kontynuacja "Batman: Arkham City". Jednak w już maju wydane zostaną dwa pierwsze numeru specjalnej 6 częściowej miniserii, która wypełni lukę pomiędzy wydarzeniami z obu gier.

Za scenariusz odpowiadać będzie Paul Dini, który pracował nad fabułą obu gier, a za rysunki Carlos D'anda, który przygotowywał koncepty artystyczne do "Batman: Arkham Asylum" i "Batman: Arkham City".

Akcja "Batman: Arkham City" rozgrywać się będzie rok po wydarzeniach z "Batman: Arkham Asylum". Były naczelnik Arkham Asylum Quincy Sharp wygrał wybory na burmistrza Gotham City i postanowił zamknąć objętą złą sławą instytucję. W jej miejsce stworzył "Arkham City", nowy maksymalnie zabezpieczony "dom" dla wszelkiego rodzaju bandytów, gangsterów i genialnych złoczyńców Gotham City. W placówce położonej w obrębie silnie ufortyfikowanych murów, w zrujnowanej dzielnicy w samym sercu Gotham City, więźniowie mogą robić co tylko chcą, dopóki nie próbują ucieczki. Do kierowanie tym ośrodkiem Sharp wyznaczył dr Hugo Strange'a, człowieka, który wie, że Bruce Wayne jest Batmanem.

Miniseria dostępna będzie także w wersji cyfrowej. Wydania te będą wzbogacone o 8-stronicowe przerywniki, które koncentrować się będą na przeciwnikach Mrocznego Rycerza i ich walce o władzę nad Arkham City. Przerywniki te zostaną później dołączone do wydania zbiorczego "Batman: Arkham City". A już dziś pod tym adresem można obejrzeć okładkę do pierwszego numeru "Batman: Arkham City".

Źródło: Blog DC Comics

Kolejny zwiastun "DC Universe Online"Inne icon
Dodano: 09-02-2011, 12:03 Autor: Q
Pojawił się nowy cinematic trailer  pt. "Fractured Future" do gry "DC Universe Online", który można obejrzeć na YouTube.

"DC Universe Online" to jedyna wieloosobowa i sieciowa gra akcji na tak olbrzymią skalę, która oferuje niezrównany poziom starć w świecie DC Universe. Na nowo definiująca gatunek gra oddaje w Twoje ręce moc superbohaterów i złoczyńców. To TY zostaniesz kolejną legendą!

"Batman: Maska Batmana" ponownie w TV PulsAnimowane icon
Dodano: 09-02-2011, 00:39 Autor: Q
TV Puls w lutym po raz kolejny przypomni film animowany "Batman: Maska Batmana". Fani Batmana będą mieli okazję obejrzeć produkcje Erica Radomskiego i Bruce'a W. Timma w sobotę 12 lutego o godzinie 13:00 i w poniedziałek 14 lutego o godzinie 20:30.

Źródło: pulstv.pl

Kolejni rysownicy o pracy nad "Batman: The Return of Bruce Wayne"Komiksy icon
Dodano: 09-02-2011, 00:00 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono już wypowiedzi kolejnych rysowników na temat ich pracy nad "Batman: The Return of Bruce Wayne".

Frazer Irving, rysownik "Batman: The Return of Bruce Wayne #2":
Wpasowanie Bruce'a Wayne'a do historii rozgrywającej się w purytańskich czasach nie była dużym problemem... obłuda, prostolinijne atrybuty, zawsze widziałem w tym Batmana i wpasował się on dość dobrze w świat wymyślony przez Granta...

Georges Jeanty, rysownik "Batman: The Return of Bruce Wayne #4":
Możliwość pracy nad Batmanem, jakimkolwiek projektem z Batmanem, to dla każdego rysownika spełnienie marzeń. Nie inaczej było w moim przypadku. Od dłuższego czasu z Mikem Martsem przyjaźnimy się dlatego, kiedy powiedział mi, że jest możliwość pracy przy projekcie z Batmanem cieszyłem się jak nastoletnie dziewczęta...

Ryan Sook, rysownik "Batman: The Return of Bruce Wayne #5":
Naprawdę podobała mi się możliwość pokazania Bruce'a Wayne'a w pseudo świecie lat 30-tych... Podobał mi się pomysł, że nawet jeśli pozbawisz Bruce'a jego atrybutów, nawet jego czasów, pamięci, jego postać i tak pozostanie taktowana. To właśnie jego charakter sprawia, że jest on bohaterem...

Lee Garbett, rysownik "Batman: The Return of Bruce Wayne #6":
Pamiętam, to było w styczniu 2010 roku w moje urodziny, kiedy Mike Marts powiedział mi, że Grant chciałby abym przygotował rysunki do ostatniego numeru "Return of Bruce Wayne". Jak sobie możecie wyobrazić, był to najwspanialszy prezent...

Z pełnymi wypowiedzi rysowników "Batman: The Return of Bruce Wayne" można zapoznać się na blogu DC Comics. Natomiast na tej stronie można obejrzeć alternatywną okładkę do "Batman and Robin #21" autorstwa Tony'ego S. Daniela.

Początek zdjęć lotniczych do "The Dark Knight Rises" w Nowym JorkuTDKR icon
Dodano: 08-02-2011, 19:52 Autor: Q
Według informacji serwisu Batman on Film już rozpoczęły się zdjęcia do filmu "The Dark Knight Rises". Zdjęcia lotnicze z helikoptera kręcone mają być w tym tygodniu w Nowym Jorku. Najprawdopodobniej Christopherowi Nolanowi zależy na ujęciach ulic miasta ze śniegiem.

Źródło: Batman on Film

Chris Sprouse o pracy nad "Batman: The Return of Bruce Wayne"Komiksy icon
Dodano: 08-02-2011, 16:40 Autor: Q
W związku z ukazaniem się zbiorczego wydania "Batman: The Return of Bruce Wayne" oficjalny blog DC Comics postanowił zapytać rysowników pracujących nad tą historią jak wspominają pracę z Grantem Morrisonem nad tym niezwykłym projektem.

Chris Sprouse, rysownik "Batman: The Return of Bruce Wayne #1":
To był jeden z najbardziej niezwykłych projektów w którym brałem udział. Sporym wyzwaniem było przygotowanie rysunków do historii z Batmanem, w której brakowało wszystkich charakterystycznych wizualnie elementów bohatera. Dlatego moim celem, przy rysowaniu mojej części, było sprawienie by Bruce Wayne poruszał się tak samo jak Batmana, nawet bez swojego kostiumu. Chciałem, żeby czytelnicy nie mieli żadnych wątpliwości co do tożsamości bohatera. Kiedy w końcu przywdziewa on skórę nietoperza, musiało to wyglądać najstraszniej jak to możliwe. Chciałem się pobawić faktem, że Bruce kompletnie wystraszył tchórzliwych i przesądnych jaskiniowców! Starałem się by moje rysunki były o wiele mroczniejsze, w odróżnieniu od innych moich prac, i w większości końcowy efekt zadowolił nawet mnie (a jestem swoim najostrzejszym krytykiem). Mam tylko nadzieje, że wszystko spodobało się również Grantowi i czytelnikom.

Liam Neeson nie powróci w roli Ghula w "The Dark Knight Rises" TDKR icon
Dodano: 08-02-2011, 00:09 Autor: Q
Po zapowiedziach Christophera Nolana, że "The Dark Knight Rises" będzie zwieńczeniem całej trylogii, pojawiało się wiele spekulacji na temat postaci Ra's al Ghula, która w komiksach jest praktycznie nieśmiertelna.

W odpowiedzi na pytanie dziennikarza serwisu IGN Liam Neeson, który w "Batman Begins" zagrał Ra's al Ghula, definitywnie stwierdził, że nie pojawi się w nowym filmie o Batmanie. Aktor zdradził również, że to Superman jest jego ulubionym superbohaterem. Batmana uważa zaś za zbyt ponurego.

Źródło: IGN

"Mroczny Rycerz" wiosną w TVNTDK icon
Dodano: 07-02-2011, 17:00 Autor: Q
Telewizja TVN zaprezentowała swoje propozycje programowe na wiosnę. Wśród filmowych premier telewizyjnych znalazł się film "Mroczny Rycerz", który wcześniej w Polsce pokazywany był tylko w HBO.

Źródło: Media2.pl

Komiksy w USA 9 lutegoKomiksy icon
Dodano: 07-02-2011, 00:38 Autor: Q
W środę, 9 lutego, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:
Źródło: DC Comics

William Fichtner wspomina otwierającą scenę "The Dark Knight"TDK icon
Dodano: 06-02-2011, 18:22 Autor: Q
Ostatnio, w odpowiedzi na pytania fanów, William Fichtner wspominał jak powstała sekwencja otwierająca film "The Dark Knight".

To były pierwsze dwa dni zdjęć. Chris Nolan, kiedy zaproponował mi rolę, dokładnie wyjaśnił mi, co ma zamiar zrobić i jak chce to nakręcić przy użyciu kamer IMAX. Ale to, co na zawsze zapamiętam z tych dwóch dni to fakt, że były tam wszystkie osoby, z którymi Nolan pracował wcześniej nad wszystkimi swoimi filmami, i facetów od efektów specjalnych, którzy byli Brytyjczykami i dźwiękowców, z którymi cały czas pracował. Kiedy ćwiczyliśmy scenę przejścia przez bank i strzelania z shotguna, faceci od efektów specjalnych byli jak: "Po prostu powiedz nam, kiedy chciałbyś strzelić, a my zajmiemy się resztą". Kiedy nadszedł czas kręcenia sceny, włączyli kamery IMAX -  które brzmiały jak mikser połączony z otwieraczem do puszek, było tak głośno - i wtedy kiedy zaczynałem strzelać z broni, było za głośno. Za pierwszym razem, gdziekolwiek wycelowałem broń coś eksplodowało. Oczywiście wiedziałem, że mam ślepą amunicję, ale gdybym nie wiedział, to zacząłbym się zastanawiać.

Chociaż te kamery były bardzo głośne, to przy pracy nad tym filmem nie musiałem ponownie nagrywać swoich kwestii, bo dźwiękowcy byli tacy wspaniali i faceci od efektów specjalnych także, dlatego że cała praca nad tym filmem była na najwyższym poziomie ze wszystkich projektów, w których brałem udział. Nie wspominając o fakcie, że Chris jest jednym z najlepszych filmowców pracujących obecnie i to była prawdziwa przyjemność móc pracować z nim.

Źródło: Empire Online

Wyniki plebiscytuInne icon
Dodano: 06-02-2011, 08:30 Autor: Q
Od 3 stycznia do 2 lutego na łamach BatCave trwał plebiscyt na temat najważniejszych wydarzeń dotyczących Batmana z okresu 2001-2010. Z wynikami i podsumowaniem można się już zapoznać pod tym adresem.

Emma Thomas o Bane'ieTDKR icon
Dodano: 05-02-2011, 21:00 Autor: Q
Producentka filmu "The Dark Knight Rises" Emma Thomas udzieliła ostatnio wywiadu serwisowi IGN, w którym wypowiedziała się m.in. na temat Bane'a.

Odnośnie tego, czy taki złoczyńca jak Bane będzie pasował do świata, który został przedstawiony w poprzednich filmach:
Nie, wiem. Jest za wcześnie by o tym mówić. Bardzo ciężko jest mówić o tym filmie, z wyjątkiem tego, że będziemy starali się pozostać wierni światu stworzonego przez Chrisa w poprzednich filmach. To będzie wspaniały film.

IGN: Czy Bane będzie nosił maskę w stylu Nacho Libre?
Albo Emma Thomas nie wiedziała o jaką maskę chodzi - miejmy nadzieje, że nie pomyślała, że jest to jakaś insynuacja w stylu Dirty Sancheza - albo wkurzyła się, że naciskam na nią w celu uzyskania szczegółów, rzuciła mi dość paskudne spojrzenie i odeszła.

Źródło: IGN

Komiksowe miejskie legendy: Black Hand to Bill FingerKomiksy icon
Dodano: 05-02-2011, 19:21 Autor: Q
Czy Black Hand został oparty na Billu Fingerze, współtwórcy postaci Batmana?
Tak

Złoczyńca Black Hand za sprawą Geoffa Johnsa odegrał kluczową rolę w historii "Blackest Night". Jednak bardziej ciekawy jest fakt, że postać Black Handa została oparta na Billu Fingerze. Prawdziwe imię złoczyńcy to William Hand, co już stanowiło ukłon w stronę Williama "Billa" Fingera. Jednak nie była to tylko drobna aluzja do współtwórcy postaci Batmana.

Pierwsze pojawienie się Black Handa było odpowiedzią na pytanie "Co by było gdyby Bill Finger był superzłoczyńcą?".
Finger był bardzo pomysłowy i zawsze nosił przy sobie notes by mieć możliwość zapisania, interesujących pomysłów. Tak samo jak William Hand, który po raz pierwszy pojawił się za sprawą Johna Broome'a, Gila Kane'a i Sida Greene'a w "Green Lantern #29" z 1964 roku.

Podczas Comic Conu w San Diego w 1998 roku Julius Schwartz potwierdził kim tak naprawdę jest Black Hand:
Powiem wam kim naprawdę był Black Hand! Black Handem był Bill Finger, który stworzył Batmana. Dosłownie go stworzył - i Green Lanterna. Bill Finger zawsze nosił ze sobą notes i robił notatki i Black Hand to naprawdę Bill Finger.

Źródło: Comics Should Be Good!

Batman z "Flashpoint"Komiksy icon
Dodano: 05-02-2011, 15:19 Autor: Q
Wiadomo już jak będzie prezentował Batman w tegorocznym wydarzeniu DC Comics - "Flashpoint". Bohater znalazł się na okładce autorstwa Andy'ego Kubeta do "Flashpoint #1", a w całej okazałości zaprezentowano go ujawniając wygląd figurek DC Direct na bazie postaci z "Flashpoint".

Natomiast na tej stronie można przeczytać wywiad z Bryanem Q. Millerem na temat przyszłości Batgirl.

Źródła: Blog DCU, CBR

Christopher Nolan o "The Dark Knight Rises" i wcześniejszych filmachTDKR icon
Dodano: 05-02-2011, 01:53 Autor: Q
Ostatnio reżyser Christopher Nolan udzielił dość interesującego wywiadu, w którym poruszono wiele kwestii związanych z filmami z Batmanem.

O wyborze Anne Hathaway do roli Catwoman:
Selina Kyle. To będzie zabawne.

Jako Selina Kyle, nie jej alter-ego Catwoman?
[odpowiada za zaciśniętymi ustami, że nie ma nic więcej do powiedzenia, chociaż jest gotów pośmiać się ze swojego milczenia]

O tym dlaczego musiał powrócić do trzeciego swojego filmu o Batmanie:
Myślę, że chodzi o zakończenie historii. Dla mnie, wszystko dotyczy zakończenia. Jak to się zakończy? Sądzę, że w historii Bruce'a Wayne'a to jest właśnie interesujące.

O tym jak ekipa Nolana wymyśliła historię do "The Dark Knight Rises":
Dużo waliłem głową o mur. [Śmiech] Nie, pracujemy nad tym od dłuższego czasu. Mamy około 12 tygodni do rozpoczęcia zdjęć, w maju rozpoczynamy zdjęcia.

Co przyciągnęło go do postaci Batmana:
Myślę, że zainteresował mnie Batman, dlatego że nie jest on superbohaterem z supermocami. Jest zwykłym facetem, który robi dużo pompek. Jego pieniądze są jego supermocą, ale jest prawdziwym facetem, którego motywacją jest znana z filmów noir - zemsta, która uwielbiam. Jest tak wiele rzeczy, które można zrobić w tym zakresie. Dlatego zamierzam zrobić trzeci film, bo po porostu jest to tak interesująca postać.

Czytaj więcej >>>

"Batman: Arkham City" - kolejna fotkaGra AC icon
Dodano: 04-02-2011, 16:09 Autor: Q
Jak co tydzień na Facebookowym profilu "Batman: Arkham City" zamieszczono nowy sceenshot z gry. Najnowszy przedstawia jak w grze działać będzie detective mode.

Potencjalne lokalizacje zdjęć do "The Dark Knight Rises" w DetroitTDKR icon
Dodano: 04-02-2011, 12:24 Autor: Q
W wywiadzie, który ukazał się w The Michigan Messenger, senator Rick Jones, zdradził potencjalne lokalizacje zdjęć do "The Dark Knight Rises".

Filmowców miał zainteresować Grand Ledge, a w szczególności Fitzgerald Park, oczyszczalnia ścieków The Grand Ledge i pewne obszary podziemne.

Jedną z atrakcji Fitzgerald Park są skalne klify nazywane przez miejscowych "The Ledges". W Grand Ledge wcześniej nakręcono remake "Red Dawn" i na potrzeby tego filmu stworzono sztuczne jaskinie w "The Ledges". Na kilka dni zamknięto również park, by można było przeprowadzić kilka eksplozji.

Źródło: The Michigan Messenge

Arkham City niebezpiecznym miejscem dla sanitariuszyGra AC icon
Dodano: 03-02-2011, 19:43 Autor: Q
Na Facebookowym profilu gry "Batman: Arkham City" zamieszczono nowy sceenshot z gry. Przedstawia on sanitariusza, który w Arkham City trafił na spore kłopoty.

Okładka do "Batgirl 21"Komiksy icon
Dodano: 03-02-2011, 17:42 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics można już podziwiać okładkę autorstwa Dustina Nguyena do 21. numeru serii "Batgirl", który trafi do sprzedaży w USA w maju.

Nowy projekt rysownika przypomina jego wcześniejszy art wykonany na potrzeby jubileuszowego 700. numeru serii "Batman".

Klipy i zdjęcia z "Schooled"CN icon
Dodano: 03-02-2011, 13:23 Autor: Q
Warner Bros. Animation udostępniło zdjęcia oraz dwa klipy promujące najnowszy odcinek serialu animowanego "Young Justice", który swoją premierę będzie miał w USA 4 lutego.

W "Schooled" gniew Superboya wymyka się z pod kontroli, kiedy Superman unika z nim relacji. Odmawia treningu z Black Canary, a kiedy drużyna ma się zmierzyć z przeciwnikiem, z którym nawet Justice League miała problemy, Chłopak ze Stali wybiera złą stronę. 

Źródło: Comics Continuum

Paul Franklin o efektach wizualnych w "The Dark Knight Rises"TDKR icon
Dodano: 03-02-2011, 02:00 Autor: Q
Odpowiedzialny za efekty wizualne w dwóch ostatnich filmach o Batmanie Paul Franklin udzielił ostatnio wywiadu na temat "The Dark Knight Rises".

Odnośnie zastosowania efektów cyfrowych do postaci Catwoman:
Nie, nie, nic z tych rzeczy. Zawsze zaczynając pracę nad czymś takim staramy się by wszystko było jak najbardziej prawdziwe, o ile to możliwe. Wykorzystamy cyfrowe duble dla scen z kaskaderami i tym podobnych rzeczy. Chcemy, żeby wszystko było jak najbardziej realne. W taki sposób Chris lubi robić filmy.

Odnośnie tego, czy Bane będzie wzbogacony o CGI:
O to musicie zapytać Chrisa. Uważam, że ma on pewien swój plan, ale na razie jesteśmy na bardzo wczesnym etapie prac. Oczywiście Two-Face był przykładem świetne zastosowanych efektów cyfrowych. Na twarzy Aaron Eckhart umieszczono specjalne markery i zastąpiono połowę jego twarzy CG. Tak, więc oczywiście musiało to być przeprowadzone za pomocą efektów cyfrowych, ale oparto to na grze aktora...

Źródło: Screen Junkies

Porcja komiksowych newsówKomiksy icon
Dodano: 02-02-2011, 19:12 Autor: Q
Na oficjalnym blogu DC Comics udostępniono przykładowe strony do:oraz alternatywną okładkę do "DC Universe Online Legends #1".

Na stronach Newsaramy można obejrzeć zaś przykładowe strony do "Batman Confidential #53".

Ogłoszono również nominacje do 2011 Joe Shuster Awards, wśród nominowanych znaleźli się m.in. Francis Manapul, Cameron Stewart, Fiona Staples oraz J. Torres.

Osobom, którym nie znana jest postać Hugo Strange'a, który będzie jednym z bohaterów gry "Batman: Arkham City", polecamy obejrzeć materiał filmowy Comic Vine na temat komiksowej historii tego złoczyńcy.

Kilka nowinek na temat "The Dark Knight Rises"TDKR icon
Dodano: 02-02-2011, 16:44 Autor: Q
W wywiadzie, którego ostatnio udzielił Wally Pfister oprócz informacji na temat kostiumów Anne Hathaway, pojawiło się także kilka innych rzeczy wartych uwagi:
 • Pfister czytał już scenariusz filmu i uważa, że jest on lepszy niż "The Dark Knight" i że stanowi idealne zakończenie trylogii.
 • Operator stwierdził również, że jak największa część filmu ma zostać nakręcona w formacie IMAX.
 • Sekwencja otwierająca ma zrobić bardzo wielkie wrażenie, a nawet przebić początkową scenę z "The Dark Knight".
 • Pfister zdradził również, że ostatnio wraz Nolanem szukał lokalizacji do "The Dark Knight Rises" w Nowym Jorku.
Informacje na temat zdjęć w Nowym Jorku potwierdza też serwis Batman on Film, według którego źródeł, właśnie w tym mieście ma zostać otwarte biuro produkcji filmowej "The Dark Knight Rises".

Po ogłoszeniu, że Hathaway zagra Catwoman, pierwsza odtwórczyni tej roli, Julie Newmar stwierdziła, że Anne będzie wspaniała w tej roli.

Jak wiadomo w "The Dark Knight Rises" Tom Hardy zagra Bane. Aktor nie ukrywa swojego zaangażowania i dlatego na ostatnich zdjęciach widać go w koszulce z Batmanem.

Źródła: Batman on Film, Herocomplex, Justjared

Nowy zwiastun "DC Universe Online": "In Lex We Trust"Inne icon
Dodano: 02-02-2011, 15:15 Autor: Q
Pojawił się nowy zwiastun do gry "DC Universe Online" pt. "In Lex We Trust", który można obejrzeć pod tym linkiem.

Chociaż w trailerze główną postacią jest Lex Luthor, to nie brakuje w nim także Batmana.

Źródło: IGN

Joseph Gordon-Levitt prowadzi rozmowy na temat roli w "TDKR"TDKR icon
Dodano: 02-02-2011, 11:35 Autor: Q
Nazwisko Josepha Gordona-Levitta wielokrotnie było łączone z filmem "The Dark Knight Rises", teraz jednak temat powraca za sprawą raportu serwisu Deadline, według którego aktor prowadzi obecnie negocjacje w sprawie roli w nowym filmie o Batmanie. Nie wiadomo jednak o jaką rolę chodzi. Warto też przypomnieć, że to właśnie Deadline jako pierwszy podał informację o zaangażowaniu do filmu Toma Hardy'ego.

Joseph Gordon-Levitt zagrał wcześniej w "Incepcji" Christophera Nolana.

Źródło: Deadline

Roger Rose Supermanem w "Batman: The Brave and the Bold"Brave and the Bold icon
Dodano: 01-02-2011, 22:50 Autor: Q
Roger Rose użyczy swojego głosu Supermanowi w serialu animowanym "Batman: The Brave and the Bold". Do tej pory Człowiek ze Stali pojawił się przez chwilę w jednym z odcinków, ale nie miał żadnych kwestii dialogowych.

Obecnie nie wiadomo, kiedy w amerykańskim Cartoon Network rozpocznie się emisja kolejnych odcinków. Dwa ostatnie odcinki drugiego sezonu "Batman: The Brave and the Bold" zostały już zaś wyemitowane w Wielkiej Brytanii. Jednak w USA widzowie cały czas nie wiedzą, kiedy obejrzą odcinki "Bat-Mite Presents: Batman's Strangest Cases!", "The Malicious Mr. Mind!" oraz "The Mask of Matches Malone!", którego emisja ze względu na pewne sugestywne zachowania Birds of Prey została przełożona do czasu wprowadzenia zmian.

W Polsce można zaś obecnie bez żadnych problemów na Cartoon Network oglądać emisję drugiego sezonu "Batman: Odważni i bezwzględni" z polskim dubbingiem.

Źródło: Comics Continuum

Porcja nowych zdjęć z "Batman: Arkham City" i wywiad z HillemGra AC icon
Dodano: 01-02-2011, 16:18 Autor: Q
Na Facebookowym profilu gry "Batman: Arkham City" zamieszczono nowy art prezentujący Hugo Strange'a, a w serwisie Gamespot.co.uk zamieszczono trzy nowe zdjęcia oraz wywiad z reżyserem gry Seftonem Hillem.

Mucha Comics nie wyda BatmanaKomiksy icon
Dodano: 01-02-2011, 14:53 Autor: kelen
Na forum Alei Komiksu pojawiły się odpowiedzi wydawnictwa Mucha Comics na pytania czytelników.

Niestety, w chwili obecnej wydawnictwo nie ma w planach wydania jakiegokolwiek tytułu z Batmanem. Sprawa tyczy się również innego bohatera DC - Green Lanterna. Lepiej się ma natomiast Superman, z którym komiks być może zostanie wydany w 2011.
 

Content Management Powered by CuteNews
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk