.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: INNI :: CLYDE RAWLINS :.

CLYDE RAWLINS

Imię i nazwisko: Clyde Rawlins
Zawód: Agent DEA
Teren działania: USA, Paryż, Hong Kong
Stan cywilny: Wdowiec
Przynależność organizacyjna: Były agent DEA
Znani krewni: Żona i dwie córki (nie żyją)
Wzrost: 182 cm
Waga: 86 kg
Oczy: Piwne
Włosy: Czarne
Pierwsze pojawienie się: Robin (Volume 1) #1
Pierwsze pojawienie się w Polsce: Batman #16
Ostanie pojawienie się: Robin (Volume 1) #5
Miejsce śmierci: Dorrance Building, Hong Kong
Lista komiksów w których się pojawił:
- Robin (Volume 1) #1
- Robin (Volume 1) #2
- Robin (Volume 1) #3
- Robin (Volume 1) #4
- Robin (Volume 1) #5


Clyde Rawlins, świetnie wyszkolony w walce w ręcz i w posługiwaniu się bronią palną, pracował jako agent do spraw narkotyków w USA. Jednym z jego zadań było śledztwo w sprawie kartelu narkotykowego z Azji, znanego jako Ghost Dragons. Kiedy Clyde odkrył, że szefem gangu jest milioner Sir Edmund Dorrance, znany jako King Snake, zirytowany uporczywą ingerencją Rawlinsa Dorrance zdecydował się dostarczyć agentowi wystarczającą motywację, by ten trzymał się z daleka.

Snake King włamał się do domu Rawlinsa i zabił jego dzieci. Później torturował i ostatecznie zabił jego żonę. Śmierć rodziny doprowadziły Clyde'a do załamania nerwowego. Po tych wydarzeniach i ze względu na jego stan psychiczny, DEA zawiesiło go w pełnieniu obowiązków służbowych.

Chęć zemsty doprowadziła do tego, że Clyde na własną rękę ścigał King Snake'a i Ghost Dragons. Przez dwa lata prowadził dochodzenie w sprawie przemytu heroiny King Snake'a z Hong Kongu do Paryżu. Śledztwo doprowadził go do obskurnego magazynu w Paryżu, gdzie został zaatakowany przez bandytów. Billy Hue przywódca Ghost Dragons, przywiązał Clyde'a do krzesła i zaczął go torturować. Na szczęście dla Rawlinsa w pobliżu był Robin, który wpadł tam i uwolnił go. Razem udało im się odeprzeć atak Ghost Dragons. Robin zaniósł Clyde'a do swojego pokoju hotelowego, gdzie pomógł mu wyzdrowieć.

Wdzięczny Clyde, zgodził się nauczyć Robina sztuki walk ulicznych, które młody bohater połączył ze stylem walk jakich nauczył się od swojego mentora, Batmana.

Ghost Dragons wyśledzili Clyde'a w hotelu St. Germain i zaatakowali pokój. Azjatycka zabójczyni znana jako Lady Shiva przyjechała i zaoferowała pomoc Rawlinsowi i Robinowi w ucieczce. Ze względu na okoliczności bohaterowie przyjęli pomoc, bo mieli ten sam cel, zniszczenie działalności King Snake'a, ale każdy chciał to zrobić w inny sposób.

Bohaterowie wyśledzili nową kryjówkę Dorrance'a, która mieściła się w starym nazistowskim magazynie, gdzie także znajdowała się niebezpieczna broń biologiczna. Śledząc transport, Robin i Clyde dotarli do Hong Kongu, gdzie zaatakowali główną siedzibę King Snake'a, Dorrance Building. Kiedy Robin śpieszył się by nie dopuścić do skażenia wody, przez broń biologiczną, Clyde szukał zabójcy swojej rodziny. Odnalazł go w jednym z apartamentów pełnego różnorodnych trofeów. W ciemnym pomieszczeniu wyszkolenie Rawlinsa nie miało szans przeciwko ślepemu przeciwnikowi, dla którego brak światła nie stanowił żadnego problemu. King Snake bez większych problemów pokonał Clyde'a, który nie zdołał pomścić śmierci ukochanej żony i dzieci. Kilka minut po śmierci Rawlinsa, Robin pokonał zabójcę przyjaciela.

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk