Forum

Już wkrótce
  • "Liga Sprawiedliwości" w HBO - 21 Sty 2019, 22:15
  • "Liga Sprawiedliwości" w HBO - 22 Sty 2019, 15:10
  • "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" w HBO - 22 Sty 2019, 22:55
  • Suicide Squad – Ziemianie w ogniu, tom 4 - 23 Sty 2019,


  JUSTICE LEAGUE: GODS AND MONSTERS CHRONICLES

Wiosną 2015 na platformie Machinima zadebiutował animowany miniserial „Justice League: Gods and Monsters Chronicles”. Produkcja przedstawia nową rzeczywistość DC z mroczniejszymi wersjami takich bohaterów jak Batman, Superman i Wonder Woman.

Nowa seria oparta jest na filmie animowanych „Justice League: Gods and Monsters” za którego produkcję odpowiadają twórcy „Batman TAS” Bruce Timm i Alan Burnett. Jeszcze przed premierą miniserii ogłoszono, że w 2016 zadebiutuje 2. sezon.

„Justice League: Gods and Monsters Chronicles” wywraca uniwersum DC do góry nogami. W tym mrocznym, alternatywnych świecie, odróżnienie dobrych od złych nigdy nie jest proste: Superman nie jest synem Jor-Ela, ale Generała Zoda; Wonder Woman nie wywodzi się z pokojowej Themysciry, ale wojującego narodu Aresa; i Batman jest bardziej wampiro-nietoperzem, niż człowiekiem… i nie jest to Bruce Wayne. Nie wiadomo, czy nasi najwięksi bohaterowie są tutaj, by nas chronić… czy rządzić nami.


Justice League: Gods and Monsters Chronicles (USA, 2015-)

Producent: Alan Burnett
Producenci wykonawczy: Sam Register, Bruce Timm
Reżyserzy: Bruce Timm
Scenarzyści: Alan Burnett
Muzyka: Frederik Wiedmann
Serial wyprodukowany przez: Warner Bros. Television, Warner Bros. Animation, DC Comics, Blue Ribbon Content
Dystrybucja: Machinima

OBSADA:
Michael C. Hall jako Kirk Langstrom / Batman
Benjamin Bratt jako syn Zoda / Superman
Tamara Taylor jako Bekka / Wonder Woman
Tara Strong jako Harlequin, Brainiac
Paget Brewster jako Lois Lane
Daniel Hagen jako Doctor Sivana
Penny Johnson Jerald jako prezydent Amanda Waller
Josh Keaton jako doradca Białego Domu, strażnik Kobry
Tahmoh Penikett jako Steve Trevor
Bruce Thomas jako Kobra


LISTA ODCINKÓW:

Sezon 1 (2015)

1. “Twisted” – 08.06.2015. (reżyseria: Bruce Timm, scenariusz: Alan Burnett)

Akcja rozgrywa się w alternatywnym wszechświecie, gdzie Batmanem jest Kirk Langstrom. Mroczny Rycerz ściga nową jeszcze bardziej stukniętą Harley Quinn.

OGLĄDAJ


2. “Bomb” – 10.06.2015. (reżyseria: Bruce Timm, scenariusz: Alan Burnett)

Akcja miniserii rozgrywa się w alternatywnym wszechświecie, gdzie Superman jest synem Generała Zoda. Prezydent Amanda Waller zwraca się do Człowieka ze Stali, gdy usterka nowej broni grozi zniszczeniem miasta. Bronią tą… jest Brainiac.

OGLĄDAJ


3. “Big” – 12.06.2015. (reżyseria: Bruce Timm, scenariusz: Alan Burnett)

Akcja miniserii rozgrywa się w alternatywnym wszechświecie, gdzie Wonder Woman jest New God Bekka. Wojownicza bogini musi zająć się hordą żołnierzy Kobry by uratować swojego przyjaciela z „bonusem”, Steve’a Trevora.

OGLĄDAJ


Pierwszy 3-odcinkowy sezon “Justice League: Gods and Monsters Chronicles” prezentuje nam alternatywną wersję słynnych bohaterów. W tych króciutkich odcinkach poznajemy Batmana, czyli krwiożerczego Kirka Langstroma, Supermana, syna Generała Zoda oraz Wonder Woman, którą jest Bekka z Nowych Bogów. Motyw wyjściowy każdego z odcinków jest praktycznie taki sam. Pojawia się niebezpieczeństwo i dany bohater wkracza do akcji. Chociaż wyglądają inaczej to początkowo wydawać by się mogło, że nie różnią się specjalnie od herosów, których znamy, na co dzień. Szybko jednak się okazuje, że mamy do czynienia z antybohaterami. W Supermanie nie ma już nic z harcerzyka, a Batman nie dostarcza policji więźniów. Wonder Woman zaś ratuje z opresji Steve’a Trevora chyba tylko dlatego, że dostarcza on jej przyjemności.

Bruce Timm ponownie podjął ryzyko i nie zawodzi. Tak jak sprawdził się koncept “Batman Beyond”, tak i tym razem alternatywna rzeczywistość stanowi powiew świeżości. “Justice League: Gods and Monsters Chronicles” to przedsmak tego, co czeka na widzów w filmie animowanym “Justice League: Gods and Monsters” i muszę przyznać, że od dawna żadna z animowanych produkcji z bohaterami DC Comics tak mnie nie zainteresowała. Oryginalny i ciekawy pomysł plus twórcy, którzy nie zawiedli widzów, to gwarancja dobrej animacji pod każdym względem.

Jedyną wadą “Justice League: Gods and Monsters Chronicles” jest fakt, że odcinki trwają tylko kilka minut, ale nawet te kilka minut oferuje więcej niż kilka odcinków innych animacji. Warto też zwrócić uwagę na głos Batmana, bo czy w roli krwiożerczego bohatera może być ktoś lepszy niż Michael C. Hall, czyli niezapomniany ekspert od krwi, Dexter Morgan?

Pamiętać należy też, że jest to serial internetowy, tak więc nie liczy się w tym przypadku sprzedaż zabawek itp. rzeczy. Jeśli produkcja jest dobra, to zostanie doceniona. Tak też się stało w przypadku “Justice League: Gods and Monsters Chronicles”, bo chociaż 1. sezon to praktycznie tylko przedstawienie alternatywnych wersji bohaterów, to już podjęto decyzję o realizacji 10-odcinkowego 2. sezonu.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Q

Poprzednia Strona

Premiera filmu "Joker" za
dni
2
5
6
godzin
0
1
minut
5
0
sekund
2
6

Sonda

Który złoczyńca powienien się pojawić w "The Batman" (max można wybrać 3)

Zobacz wyniki

Kalendarium

Galeria

gotham-season-5-ep-05-12 gotham-season-5-ep-05-11 gotham-season-5-ep-05-10 gotham-season-5-ep-05-09 gotham-season-5-ep-05-08 gotham-season-5-ep-05-07