Forum
Już wkrótce
  • Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, Tom 1 (WKKDC BiZ) - 06 lip 2022,
  • Dceased. Martwa planeta - 13 lip 2022,
  • Batman Knightfall: Upadek Mrocznego Rycerza. Tom 2 - 27 lip 2022,
  • Liga Sprawiedliwości. Wieczna zima - 27 lip 2022,

Czy Marv Wolfman chciał, aby Dick Grayson i Donna Troy zostali później parą w “New Teen Titans”?
Tak

Początek lat 90. był dziwnym okresem dla Marva Wolfmana w pracy przy “New Teen Titans”. Po starcie “New Teen Titans” w 1980 roku z George’em Perezem, Wolfman miał mnóstwo postaci, z którymi on i Perez mogli robić, co chcieli. Jedyną postacią, przy której Wolfman miał ograniczenia, był Robin, który był nadal pozornie partnerem Batmana w walce ze złodziejami, i dlatego Wolfman miał pewne ograniczenia co do tego, co może zrobić z tą postacią. “New Teen Titans” okazało się tak popularne, że ostatecznie DC wprowadziło nowego Robina, Jasona Todda, aby Wolfman mógł przejąć kontrolę nad Dickiem Graysonem. Miał Dicka, który stał się Nightwingiem i przez resztę lat 80. stał się częścią świata Tytanów (gdy George Perez opuścił Tytanów w 1986 r., Wolfman został wkrótce jedyną osobą odpowiedzialną za “New Teen Titans”, chociaż Perez powrócił na kilka lat pod koniec lat 80.).

Jednak na początku lat dziewięćdziesiątych DC i Marvel znajdowały się w fazie ekspansji. Komiksy sprzedawały się tak bardzo, że każdy tytuł, który odniósł sukces, musiał mieć spin-off. Powstała więc seria “Team Titans”, która została następnie zabrana z Marvowi Wolfmanowi i po raz pierwszy od dłuższego czasu, nie miał kontroli nad jednym z głównych członków oryginalnego New Teen Titans, Donną Troy (Wally West również otrzymał swój własny tytuł, ale w tym momencie już opuścił New Teen Titans).

Donna Troy była szczególnie ważna dla Marva Wolfmana, ponieważ był pierwszym scenarzystą, który wymyślił jej pochodzenie (i imię) Wonder Girl, na początku swojej kariery.

Później doprowadził ją do ślubu z Terry’m Longiem, z którego związku narodził się jej syn.

Ale wtedy, kiedy ona i Terry byli w “Team Titans”, rozwiedli się. Następnie Terry Long został zabity wraz z synem Donny. To stworzyło podwaliny pod związek Donny z ówcześnie nowym Green Lanternem, Kyle’em Raynerem.

Mniej więcej w tym samym czasie Nightwing i Starfire rozstali się, a Marv Wolfman później wspominał: “Zazwyczaj nie mówię o niezrealizowanych historiach, ponieważ któregoś dnia mogą zostać załatwione. Ale tak, planowano romans z Dick-Donna. Szczerze mówiąc, zostawiłbym ją poślubioną mężowi, ponieważ nadal uważam, że Terry był dla niej najlepszy, ale odkąd został zabity bez mojego wpływu, planowałem później połączyć D-twins (Dick & Donna), chociażby tylko po to by mogli się przekonać, że są do siebie zbyt podobni.”

Wolfman wielokrotnie w swoich historiach pokazywał przyjaźń łączącą Dicka i Donnę, jak chociażby w klasycznym numerze, w którym Dick namierzył adopcyjną rodzinę Donny przed jej ślubem.

Jednakże, już wprowadzono wątek związku Donny i Green Lanterna, a Nightwing został ponownie wciągnięty do Bat-tytułów. Wkrótce potem Wolfman skończył swój klasyczny run w “New Teen Titans #130” po 16 latach pracy.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
6
2
godzin
0
7
minut
2
2
sekund
2
0

Sonda

Czy film "Batgirl" powinien zadebiutować w kinach?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Komiksowe Top 5
Galeria
rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293 gk-ow-screenshot-final-1652184185292