Na stronach Newsaramy można obejrzeć przykładowe strony do 3. numeru “Batmana” Scotta Snydera i Grega Capullo.

Kiedy Bruce bardziej zagłębia się w tajemnicę sowich morderstw, wkrótce stanie twarzą twarz z zaskakującym wrogiem – wrogiem z którym w tajemnicy rodzina Wayne’ów od wieków toczy wojnę. Nie przegap początku starcia o dusze Gotham City. Przyjaciele staną się śmiertelnymi wrogami i tajemnice zostaną ujawnione – te rewelacje na zawsze zmienią Bat-rodzinę.

9 listopada do sprzedaży trafi piąty numer wydawanego przez Egmont magazynu “Batman – Odważni i Bezwzględni” (cena 7,99 zł).

ZOBACZ, CO CIEKAWEGO CZEKA NA CIEBIE W PIĄTYM NUMERZE MAGAZYNU “BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLĘDNI”!

Mamy nadzieje, że czekaliście niecierpliwie na PIĄTY numer magazynu “BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLĘDNI”. ZNAJDZIECIE W NIM jeszcze więcej zagadek i ciekawostek o bohaterach związanych z CZŁOWIEKIEM NIETOPERZEM! W numerze znajdziecie również przebojowy komiks, w którym odbędziecie podróż do gwiazd razem z Marsjaninem J’onnem J’onnzem. DOWIECIE się TEŻ, dlaczego ten zmiennokształtny kosmita potrzebował pomocy Batmana! Ponadto prezentujemy nadesłane przez WAS RYSUNKI i przewodnik po najpopularniejszych pojazdach Batmana. A jeśli JESTEŚCIE GRUPĄ PRZYJACIÓŁ, KTÓRZY kochają tego superbohatera, możecie zagrać w ekscytującą grę planszową!
MIŁEJ LEKTURY I FANTASTYCZNEJ ZABAWY!

Następny numer dostępny będzie w kioskach od 30 grudnia.

Źródło: Egmont

Serwis Wired zamieścił przykładowe strony do 3. numeru “Batman and Robin”.
Kiedy Robin robi wszystko by powstrzymać swoje zabójcze instynkty, Batman koncentruje się na panu Nobody, niebezpiecznej tajemnicy z przeszłości Bruce’a, który po przybyciu do Gotham City zmusza go do zaakceptowania nowego spojrzenia na walkę z przestępczością, nawet kiedy infiltruje prywatne życie Wayne’a.

Natomiast na oficjalnym blogu DC Comics zamieszczono preview do “Penguin: Pride and Prejudice #2”, do którego rysunki przygotował Szymon Kudrański.

W sieci pojawiły się kolejne filmiki z planu “The Dark Knight Rises” przedstawiające bitwę najemników Bane’a z policją. Oprócz tych na których widać jak Batman walczy z napastnikami, czy Catwoman na Batpodzie, pojawiły się także takie materiały filmowe, które mogą zawierać duży spoiler na temat jednego z bohaterów.
Czytaj dalej

W środę, 9 listopada, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

Źródło: DC Comics

Z przyjemnością przedstawiamy Wam wyniki konkursu, w którym do wygrania była polska edycja komiksu “Joker” ufundowana przez wydawnictwo Egmont. W rozwinięciu dowiecie się, do jakich dwóch osób już niedługo przybędzie listonosz z nagrodą oraz jak wyglądały wszystkie nadesłane prace! Czytaj dalej

Po zdjęciach i filmikach przedstawiających starcie sił Bane’a z policją nie długo musieliśmy czekać na fotografie na których widać jak Batman (Christian Bale) walczy z Bane’em (Tom Hardy).

Pojawiły się też nowe, potencjalne spoilery na temat sytuacji w Gotham City:
Czytaj dalej

Dzięki NYDailyNews.com można obejrzeć wysokiej jakości zdjęcia z kręcenia epickiej bitwy na planie “The Dark Knight Rises”. Oprócz fotografii przedstawiających walczące strony pojawiły się także takie na których widać Matthew Modine’a w policyjnym uniformie.
Czytaj dalej

Na planie “The Dark Knight Rises” w Nowym Jorku kręcono ostatnio epicką scenę walki. Jak wypadło wielkie starcie pomiędzy najemnikami Bane’a a policjantami i mieszkańcami Gotham, którymi podobno dowodziła postać grana przez Matthew Modine’a, można się przekonać oglądając zdjęcia i filmiki nagrane przez fanów. Ale jest to tylko przedsmak tego co zostanie pokazane na ekranach kin.
Czytaj dalej

BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLĘDNI #5

Data wydania: 9 listopada 2011
Scenariusz: Landry Walker
Rysunki: Eric Jones
Tusz: Eric Jones
Kolor: Heroic Age
Druk: kolor, kredowy cienki
Oprawa: miękka
Format: A4
Ilość stron: 32
Wydawca: Egmont Polska
Wydawca oryginalny: DC Comics
Cena: 7,99 zł
Redaktor naczelna: Ewa Drabikowska

ZOBACZ, CO CIEKAWEGO CZEKA NA CIEBIE W CZWARTYM NUMERZE MAGAZYNU “BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLĘDNI”!

MAMY NADZIEJE, ŻE CZEKALIŚCIE NIECIERPLIWIE NA PIĄTY NUMER MAGAZYNU “BATMAN – ODWAŻNI I BEZWZGLEDNI”. ZNAJDZIECIE W NIM JESZCZE WIĘCEJ ZAGADEK I CIEKAWOSTEK O BOHATERACH ZWIĄZANYCH Z CZŁOWIEKIEM NIETOPERZEM! W NUMERZE ZNAJDZIECIE RÓWNIEŻ PRZEBOJOWY KOMIKS, W KTÓRYM ODBĘDZIECIE PODRÓŻ DO GWIAZD RAZEM Z MARSJANINEM J’ONNEM J’ONNZEM. DOWIECIE SIĘ TEŻ, DLACZEGO TEN ZMIENNOKSZTAŁTNY KOSMITA POTRZEBOWAŁ POMOCY BATMANA! PONADTO PREZENTUJEMY NADESŁANE PRZEZ WAS RYSUNKI I PRZEWODNIK PO NAJPOPULARNIEJSZYCH POJAZDACH BATMANA. A JEŚLI JESTEŚCIE GRUPĄ PRZYJACIÓŁ, KTÓRZY KOCHAJĄ TEGO SUPERBOHATERA, MOŻECIE ZAGRAĆ W EKSCYTUJĄCA GRĘ PLANSZOWĄ!

MIŁEJ LEKTURY I FANTASTYCZNEJ ZABAWY!

Kiedy biały Marsjanin generał Ma’alefa’ak wydostaje się na wolność, a tym samym stwarza zagrożenie dla całej Ziemi, Batman i Martian Manhunter łączą siły by go schwytać. Wykorzystując swoje zdolności telepatyczne J’onn odkrywa, że ich przeciwnik, chce wykorzystać pozostałości po swoim statku kosmicznym by zwiększyć działanie swoich umiejętności i w ten sposób sprowadzić Mars na Ziemię i tym samym zabić wszystkich mieszkańców planety Batmana. Ma’alefa’ak co prawda jest bliski osiągnięcia swojego celu, ale Nietoperzowi udaje się uszkodzić urządzenie z którego korzystał i tym samym doprowadza do tego, że biały Marsjanin zostaje zdezintegrowany. Ale Martian Manhunter jest cały czas przekonany, że jeszcze usłyszą o Ma’alefa’aku

Podczas rutynowego patrolu Batman dostał informacje na temat kradzieży w Kord Tech. Jednak od czasu starcia z Ma’alefa’aku z bohaterem nie wszystko jest w porządku. Dlatego przerwał swoją misją i udał się do dr Fate’a.

Okazuje się, że część podświadomości Ma’alefa’aka ukryła się w psychice Batmana. Nie mając innego wyjścia, kiedy biały Marsjanin zaczął przejmować kontrole na bohaterem, dr Fate zakłada Batmanowi swój hełm, by umożliwić mu tym samym walkę z przeciwnikiem w obrębie umysłu. Po przegranej walce Ma’alefa’ak zostaje uwięziony przez dr Fate’a w Orb of Fate.

Autor: Q

Batman: The Brave and the Bold to seria skierowana do młodszych czytelników, dlatego też historie pełne są uproszczeń. O ile mamy do czynienia z prostymi, zabawnymi opowieściami to wtedy taka formuła się sprawdza, ale gdy twórcy próbują poruszyć ważniejsze kwestie, jak w przypadku tej historii, czyli fakt, że Martian Manhunter musi walczyć z jedynym Marsjaninem, który także ocalał z zgłady Marsa, to brak większego rozwinięcia źle wpływa na całość. Na dodatek swoją rolę musi także odegrać dr Fate i walka w umyśle Batmana, takie elementy niestety nie zawsze się sprawdzają, a w przypadku tej historii wydaje się, że po ciekawym wprowdzeniu, druga część opowieści poszła w złym kierunku.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q

Komiks powstał na podstawie 5. numeru brytyjskiego magazynu dla dzieci Batman: The Brave and the Bold wydawanego przez Titan Magazines, który zawiera historię z amerykańskiego oryginału BATMAN: THE BRAVE AND THE BOLD #18 (2010).


na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
9
godzin
0
0
minut
1
5
sekund
5
9

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293