New Suicide Squad #1Zdjęcia do “Suicide Squad” Davida Ayera realizowane będą w Pinewood Toronto Studios. Pre-produkcja rozpocznie się już w lutym przyszłego roku, a główne zdjęcie rozpoczną się w połowie kwietnia i potrwają do września. Poznaliśmy również roboczy tytuł filmu – “Bravo 14”.

Według doniesień The Hollywood Reporter, Jai Courtney, Tom Hardy, Margot Robbie i Jared Leto są na ostatnim etapie negocjacji ról w filmie. Za produkcję odpowiadać będzie Colin Wilson.

Bohaterami „Suicide Squad” jest grupa superzłoczyńców, która na zlecenie rządu wykonuje bardzo niebezpieczne misje. W ostatnich latach w drużynie działali m.in.: Deadshot, Deathstroke, Harley Quinn, Captain Boomerang, Black Manta.

Źródło: THR

Batman_Eternal_Vol_1_33_TextlessW minionym tygodniu, na naszej stronie ukazały się następujące aktualizacje:

1. Batman Eternal #33
Wizualna strona numeru jest na dobrym, przyzwoitym poziomie. Niestety, tego samego, kolejny już raz, nie da się powiedzieć o treści.
Kliknij tutaj, aby przeczytać

2. Beware the Batman 1×23
Tym razem odcinek troszkę rozczarowuje. Kilka niedorzeczności psuje odbiór całości.
Kliknij tu, aby przeczytać

3. Gotham 1×10
Dziesiąty odcinek, to niemal połowa sezonu. Serial wraca na anteny w styczniu, a przy okazji najnowszego epizodu, czas na małe podsumowanie tego, co widzieliśmy do tej pory.
Kliknij tutaj, aby przeczytać

Batman w „Batman: Arkham Knight”Zgodnie z zapowiedziami, dziś udostępniony został kolejny gameplay „Batman: Arkham Knight”. W drugiej części zwiastuna Ace Chemicals Infiltration zaprezentowano głównie możliwości Batmobila.

Kolejny fragment zostanie udostępniony 6 grudnia.
Czytaj dalej

DETECTIVE COMICS #37W środę, 3 grudnia, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

  • BATMAN ETERNAL #35
    Wydarzenia z BATMAN ETERNAL zmieniły świat Batmana – zajrzyj tu by zobaczyć nowy porządek świata! Trzeci akt rozpoczyna się od mocnego uderzenia, kiedy policja Gotham City dokonuje niemożliwego – pobili Batmana!
  • DC ESSENTIALS: BATMAN: HUSH SPECIAL EDITION #1
  • BATMAN: ARKHAM ORIGINS

Czytaj dalej

BATMAN: THE BOOK OF SHADOWS

Data wydania: 1999
Scenariusz: Pat Mills, Debbie Gallagher
Rysunki: Duke Mighten
Tusz: Duke Mighten
Kolory: Digital Chameleon
Okładka: Duke Mighten
Liternictwo: Bill Oakley
Wydane jako: one-shot
Ilość stron: 68

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Jedną z zalet postaci Batmana jest to, że można z powodzeniem przedstawiać go w różnych konwencjach artystycznych. Z historii o Mrocznym Rycerzu można stworzyć, na przykład, detektywistyczny kryminał, opowieść science fiction, thriller lub dobry, sensacyjny „akcyjniak”. Ze względu na swoją aparycję, Batman zdaje się także idealnie pasować do koncepcji horroru, co twórcy umiejętnie wykorzystują. Do tego typu historii zalicza się na przykład „Sanctum” Mike Mignoli, lub choćby trylogia „Vampire Book” Douga Moencha i Kelleya Jonesa. W 1999 roku DC Comics wydało one-shot pt. „The Book of Shadows”, który, moim zdaniem, jest dobrym przykładem na to, jak zrobić interesujący komiks z Batmanem właśnie w konwencji horroru.

Autorzy scenariusza to Pat Mills oraz Debbie Gallagher, a stroną graficzną zajął się Duke Mighten. Na próżno szukać w ich biografiach jakiegoś większego związku z Batmanem. Wszyscy mieli do czynienia głównie z komiksem brytyjskim (m.in. „Judge Dredd” oraz „Slaine”) i wydawnictwem 2000 A.D. „Book of Shadows” to ich pierwszy i, do tej pory, jedyny projekt dotyczący postaci Mrocznego Rycerza.

Historia nie jest specjalnie zawiła, w gruncie rzeczy jest dość prosta, ale za to nadrabia atmosferą. Batman, po odnalezieniu zmasakrowanych zwłok szesnastoletniego chłopca – Jeda Fostera – wpada na trop tajemniczej minisekty, której członkowie okazują się być czcicielami piekielnego demona, Archona. Nietoperz szybko odkrywa, że sami wyznawcy nie są do końca ludźmi, a morderstwo Jeda Fostera nie było pierwszym na koncie sekty i bynajmniej nie zapowiada się, by było ostatnim. Mroczny Rycerz rozpoczyna swoje polowanie, które dodatkowo wzmocnione jest obietnicą złożoną samemu sobie, by sprawców zabójstwa chłopca doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości.

Bardzo podobał mi się klimat horroru, który bije od tej historii. Nad Gotham, w czasie trwania akcji ciągnie się burza z piorunami, główni przeciwnicy Nietoperza wyglądają jakby wyskoczyli prosto ze szkicownika H.R. Gigera, a finałowa lokacja idealnie wpisuje się gatunek. Mimo, że twórcy nie mieli wcześniej do czynienia z Batmanem, to, w mojej opinii, charakter postaci został oddany należycie. Idealnie pasuje tutaj określenie „Mroczny Rycerz”, gdyż Batman jest tutaj właśnie rycerzem broniącym niewinnych, mścicielem, który chroni ludzi, za którymi nikt inny się nie wstawi. Jest ostatnią granicą dzielącą nasz świat od piekielnego wymiaru. Złożona obietnica pomszczenia śmierci młodego Jeda nie pozwala mu odpuścić w poszukiwaniach winowajców. Nie pozwala mu odejść, ani odpocząć od misji, dopóki ta nie zostanie zakończona. Nie przeraża go też fakt, że jego przeciwnikami nie są ludzie, lecz piekielne stwory, których być może nie da się pokonać. Podobało mi się odejście od złotej zasady „nie zabijać”, którą kieruje się bohater. Stwierdza on bowiem, że skoro sprawcy nie należą do tego świata, to nie ma dla nich w nim miejsca. Tym sposobem, Batman nie ma większego problemu z definitywnym rozprawieniem się z wyznawcami Archona – bezlitośnie ich tropi i doprowadza do smutnego (dla nich) końca.

Ze stylem Duke Mightena miałem początkowo problem. Na niektórych kadrach narzekałem na przejrzystość rysunków, ale po zakończeniu lektury śmiem twierdzić, że jego prace idealnie nadają się do tej opowieści. Grafika w jego wykonaniu jak najbardziej pasuje do klimatu historii.

Ciekawym elementem są krawędzie przedniej i tylnej okładki stylizowane na tytułową księgę. Poza tym nie ma tutaj nic, co można by nazwać jakimikolwiek dodatkami. Niestety, komiksu brak w krajowych sklepach internetowych. Pozostaje ratować się zagranicznymi serwisami, co polecam zrobić – szczególnie tym, którzy szukają przygód Nietoperza w konwencji horroru.


Plusy:

  • narracja
  • klimat horroru

Minusy:

  • niedostępność
  • brak dodatków

Poprzednia Strona

Jared LetoWedług plotek dotyczących filmu “Suicide Squad”, kandydatem do roli Jokera jest Jared Leto. Dziennikarze co raz starają się uzyskać potwierdzanie lub zaprzeczenie ze strony aktora, ale ten wcześniej odnosił się do pierwszej zasady z filmu “Podziemny krąg” – “nie rozmawiajcie o klubie walki”.

Ostatnio czegoś więcej na ten temat próbował się dowiedzieć The Hollywood Reporter. Leto udzielił prostej odpowiedzi, “Przysięgałem trzymać język za zębami”. Aktor nie kategorycznie nie zaprzecza, że są to tylko plotki, ani też niczego nie potwierdza.

Źródło: THR

Batshop w "Batman Returns"Nie wszyscy pewnie wiedzą, że w pierwotnej wersji scenariusza do filmu “Batman Returns” miał się pojawić sklep z produktami związanymi z Batmanem. Za sprawą strony 1989batman.com możemy obejrzeć zdjęcia z planu prezentujące sklep na Gotham Square oferujący wszystko dla fanów Batmana. W pierwotnej wersji miał on pojawić się w scenie otwierającej, a później miał zostać zniszczony przez The Devil Fire Breather. Ostatecznie Tim Burton zdecydował się zrezygnować z tego pomysłu i Batmanowy sklep zastąpił tradycyjnym sklepem z zabawkami. Swoją rolę miały również do odegrania Bat-sanki, które miały pojawić się w dwóch scenach. W pierwszej miały być prezentem ojca dla syna, a w drugiej strongman miał je wykorzystać do rozbicia szyby w radiowozie Gordona.
Czytaj dalej

"Batman versus Robin" "Batman versus Robin"

W sieci pojawiły się pierwsze ilustracje (prawdopodobnie zdobiące okładki wydań DVD oraz Blu-Ray) nawiązujące do kolejnego filmu animowanego DC Comics. “Batman versus Robin” zadebiutuje w 2015 roku i mimo zapewnień Jamesa Tuckera, że nie będzie to adaptacja “The Court of Owls”, grafiki zdradzają wykorzystanie motywu Trybunału Sów. Film będzie powiązany z animowanym uniwersum zapoczątkowanym w “Justice League: War”.

Źródło: ToonZone

Batmanowy pendrive

Miło jest nam poinformować, że zwyciężczynią naszego konkursu, w którym do wygrania był batmanowy pendrive, jest Kinga Bochnia. Serdecznie gratulujemy! Pozostałym dziękujemy za wzięcie udziału i zapraszamy do kolejnych.

Sponsorem nagrody jest sklep internetowy pinkponk.me.

Justice League DarkOd dłuższego czasu Guillermo del Toro pracował nad scenariuszem do filmu “Dark Universe” opartego na serii „Justice League Dark”. Ostatnio reżyser i scenarzysta w rozmowie z magazynem Forbes zdradził, że scenariusz jest już gotowy i że teraz ewentualna decyzja o realizacji filmu zależy od Warner Bros.

Wśród ostatnio ogłoszonych planów WB dotyczących filmów opartych na komisach nie znalazł się “Justice League Dark”.

Źródło: Forbes

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
0
9
godzin
2
2
minut
4
2
sekund
1
1

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293