.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN BEYOND :: HIDDEN AGENDA :.

Tytuł odcinka: "HIDDEN AGENDA"
Polski tytuł: "Tajny plan" / "Kto Jest Kim"
Pierwsza data emisji: 16 października 1999
Reżyseria: Curt Geda
Pomysł: Hilary J. Bader, Shaun McLaughlin
Ekranizacja: Hilary J. Bader
Muzyka: Shirley Walker
Animacja: Koko Enterprise Co., LTD., Dong Yang Animation Co., LTD.


Obsada:
Will Friedle
Cree Summer
Michael Rosenbaum
Omar Gooding
Lauren Tom
Jill Eikenberry
Ryan O'Donahue
Michael Tucker
Dave Walsh
Terry McGinnis / Batman
Max Gibson
Carter Wilson / Terminal
Trey
Dana Tan
Mama Cartera
Matt McGinnis
Watkins
Uczeń

Pewien mężczyzna w ostatnich chwili wbiega do windy, niestety wpada wprost na bandę Jokersów dowodzonych przez Terminala. Zastraszonego i porzuconego w zepsutej windzie wraz z atakującymi szczękami faceta w ostatniej chwili ratuje Batman.

Później w szkole Terry wraz Daną i Max sprawdzają wyniki egzaminu GAP. Okazuje się, że Max uzyskała najlepszy wynik, McGinnis zaś nie zaliczył, bo opuścił egzamin w połowie ze względu na inne zajęcia. Drugi wynik w szkole uzyskał szkolny przewodniczący Carter Wilson. Max zdradza przyjaciołom, że napisała specjalny program, który wyszukuje informacji o Batmanie i według jej danych jest bardzo prawdopodobne, że mającym 180 cm bohaterem może być ktoś z ich szkoły.

W domu Cartera matka jest zawiedziona, że jej syn nie był najlepszy i każe mu coś zrobić w tej sprawie. Chłopak, który w pewnych kręgach jest znany, jako Terminal kontaktuje się z swoimi kumplami Jokersami.

Jokersi włamują się do szkoły i niszczą monitory, na których były wyniki egzaminy. Carter próbuje także włamać się do systemu by zmienić rezultat uzyskany przez Max, jednak to mu się nie udaje.

Następnego dnia, kiedy Gibson zostaje po zajęciach w szkole Jokersi ponownie atakują. Batman rusza w pościg za uciekającymi wandalami, nie wiedząc, że w szkole pozostał Terminal. Carter przeprogramowuje szkolne roboty sprzątające tak by te oblały kwasem Max. Na szczęście w ostatniej chwili Batman ratuje dziewczynę, po tym jak wcześniej rozprawił się z pozostała dwójką wandali. Nietoperz jednak szybko znika i chwilę później na miejscu pojawia się Terry, który radzi Max zniszczyć jej program, gdyż mógł on odkryć, który z uczniów jest Jokersem.

Przed próbą skasowania programu Gibson odkrywa, że komputer ustalił potencjalną listę uczniów prowadzących podwójne życie. Na czele listy znajduje się Terry. Max podejrzewa, że to on jest Jokeresem i daje mu do tego różne aluzje, gdy ten sugeruje, że Jokersi jej więcej nie skrzywdzą. Jednak kiedy to nie pomaga dziewczyna postanawia wysłać Terry'emu maila z prośbą o spotkanie, bo inaczej ujawni jego sekret.

Na miejscu spotkania koło fontanny Max natrafia na grupę Jokersów, jednak ich dowódcą nie jest Terry. W międzyczasie McGinnis po wykonaniu kilka zadań dla pana Wayne'a postanawia odpocząć w swoim pokoju, ale dopiero po nękaniu przez brata sprawdza maila.

Kiedy Jokersi już mieli skrzywdzić Max pojawia się Batmana. Jednak zamiast uciekać dziewczyna zaczyna walczyć. Walka nie przebiega jednak po myśli bohaterów, ale Max wykorzystując przeciwnika wyłącza fontannę, co powoduje, że spada z niej ogromna kula, która staczając się trafia wprost w Terminals. Ku zdziwieniu bohaterów okazuje się, że pod maską ukrywał się Carter Wilson.

Następnego dnia w szkole Max stwierdza, że jej program był beznadziejny, bo na liście nie znalazło się nazwisko Cartera, ale jednak udało jej się ustalić tożsamość Batmana. Terry nie ma jak zaprzeczać, a kiedy Gibson chce skasować swój program, by nikt nie odkrył sekretu McGinnis, ten wyjaśnia jej, że jego przyjaciel już się tym zajął. Max sugeruje bohaterowi, że będzie mu służyć pomocą. Z pierwszego zadania wywiązuje się wyśmienicie, gdy wyjaśnia Danie, czemu chłopak nie mógł przyjść na umówione spotkania. Gibson pod żadnym powodem nie chce by Terry nazwał ją Robinem, ale kiedy ten wspomina o Alfredzie, ta nie ma pojęcia, o kogo chodzi.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • W tym odcinku Max poznaje sekret Terry'ego.
  • W odcinku pojawia się wzmianka o Robinie, o którym wie Max, ale także o Alfredzie, który jest znany wyłącznie Terry'emu.
  • Kiedy Jokersi zastraszają Max, jedna z przeciwniczek na początku ma pomalowaną na biało twarz, ale w następnej scenie już nie.
  • Kiedy Max pisze maila do Terry'ego mówi: "Terry, meet me at the Gotham Park water fountain at eight tonight to talk, or I blow your secret wide open". Jednak kiedy Terry czyta maila brzmi on następująco: "Meet me at the fountain in the park to discuss your secret life".
  • Jeden ze statków, którymi bawi się Matt McGinnis przypomina statek, który sprowadził na Ziemię Kal-Ela.
  • Michael Rosenbaum później zagrał Lexa Luthora w Smallville i użyczył głosu Flashowi w serialu animowanym Justice League.


CYTATY ODCINKA:

Male Joker: Can we go home now? I haven't been in school since sixth grade. It creeps me out.

Max: You call me Robin, and I'm outta here.
Terry: No problem ... Alfred.
Max: Alfred?

           
           
           
           


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk