.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: FILMY :: FANFILMS :: BATMAN: DUALITY :.

BATMAN: DUALITY (USA, 2006)

Czas: 26 minut
Budżet: $340
Reżyseria: Eric Smigiel
Scenariusz: Eric Smigiel
Montaż: Eric Smigiel
Casting: Eric Smigiel
Produkcja: Eric Smigiel
Strona oficjalna: Sterling Films

Obsada: Ryan Sciarrotta (Bruce Wayne/Batman), Adam Yancey (James Gordon), Matt Livingston (Harvey Dent), Isaac Montoya (Alfred Pennyworth), Tori Sullivan (Rachel Dawes), Marcos Doyon (Crane/Scarecrow), Eric Smigiel (The Joker), Camera Man (Mark Kruse)

Druga (a właściwie trzecia) część zaczyna się dokładnie tam gdzie skończyła poprzednia. Batman przeżywając ciężkie chwile po śmierci Rachel kontynuuje z Gordonem poszukiwania Jokera. W tym samym czasie w poparzonym Harveyu budzi się druga jaźń.

Powiem szczerze, że ciężko mi napisać coś czego nie napisałem już w recenzji Brutality. Drugi film Erica powiela niemal każdy element poprzedniego (poza fabułą oczywiście). Znaczy to m.in. to, że nie poprawiono błędów poprzedniej części.

Drobne niedoróbki, które swoim natężeniem wkurzały w poprzedniej części wciąż są obecne. Maska Batmana nadal jest niedopasowana do twarzy aktora, makijaż Jokera czasami znika z twarzy, wąsy Gordona są niedoklejone itd. Na szczęście zauważono, że jednorodzinne domki nie za bardzo nadają się do udawania Gotham i tym razem sceny na dachu komisariatu kręcono nocą.

Poprawie nie uległa również strona dźwiękowa. W dalszym ciągu głos Batmana przypomina charkot nałogowego palacza a dialogi są marnie nagrane.

Ciekawiej za to prezentuje się fabuła. Atmosfera się wyraźnie zagęściła a klimat stał się mroczniejszy. Scena, w której Two-Face zarysowuje rewers monety jest po prostu genialna.
Znacznie lepiej prezentują się dialogi. Tym razem są dojrzalsze i nie rażą sztucznością. Szaleństwo Jokera oddano doskonale.
Poza tym w wielu miejscach na fanów czekają różne smaczki i mrugnięcia okiem.

Niestety nie obyło się bez nielogiczności, czy raczej zwykłych głupot. Scena z pojawieniem się Jokera na dachu komisariatu to szczyt nonsensu. Bo oto mamy uwierzyć, że Gordon tak po prostu zostawił najbardziej poszukiwanego i nieuchwytnego przestępcę? Litości.

Krótko mówiąc, film praktycznie nie różni się od poprzednika. Nie rozumiem z resztą czemu oba wypuszczono osobno. Jeśli komuś podobało się Brutality z pewnościę będzie zachwycony sequelem. Jeśli filmy kręcone w ten sposób komuś nie pasuję to i po "Duality" nie zmieni zdania.


Ocena: 4,5 nietoperkaPoprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk