.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: STRONA GŁÓWNA :: O STRONIE :.

O STRONIE | REDAKCJA | NAPISALI O NAS | WSPIERAJ BATCAVE | BATPLAY  BATCAVE: O NAS

Strona BatCave, założona i administrowana przez Q, jest pierwszym w Polsce serwisem internetowym (i jak na razie jedynym), który w całości poświęcony jest postaci Batmana. Traktujemy niemal o wszystkim, co najważniejsze w świecie Człowieka-Nietoperza. Staramy się codziennie informować Was o bieżących nowościach z kraju i ze świata, nie zapominając przy tym o częstych i wyczerpujących aktualizacjach, które budują wielką bazę danych uniwersum Batmana przywołującą na myśl jego arsenał zawarty w Bat-Jaskini. Możemy pochwalić się m.in.: licznymi streszczeniami i recenzjami komiksów, niezwykle rozbudowanym działem animowanym, ciągle rozwijającym się działem z filmami fabularnymi i serialami telewizyjnymi oraz działem multimedialnym z potężną bazą zgromadzonych tam avatarów i tapet - to tylko niektóre z elementów tworzących spójną całość, która sprawia, że BatCave ma dzisiaj silną pozycję wśród polskich witryn komiksowych, tworzonych przez fanów jak i ściśle tematycznych. Przy stronie działa również ogromne forum dyskusyjne, gdzie często jego społeczność toczy gorące, a nawet i chwilami zażarte dyskusje na tematy niekoniecznie tylko łączące się z Mrocznym Rycerzem.

Mówiąc krótko: Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o Batmanie, to BatCave jest jednym z tych miejsc, które warto odwiedzić. Z naszej strony możemy tylko obiecać, że z konsekwencją będziemy zmierzali przed siebie, forsując obrane przez serwis cele. I chociaż trzymamy rękę na pulsie, cały czas pamiętamy o braku ważnych pozycji i wydarzeń, które odegrały istotną rolę w batmańskiej historii, a o których też będziemy chcieli młodszym czytelnikom przypomnieć.

  TROSZKĘ HISTORII: MY TEŻ JĄ PISZEMY

Prace nad stroną rozpoczęły się końcem kwietnia 2003 r., a już drugiego maja w Internecie, pod adresem www.batman.friko.pl można było znaleźć bardzo wczesną jej wersję o wymownej nazwie Batman World. Początki były powolne i skomplikowane. Począwszy od września z pomocą założycielowi przyszedł pierwszy entuzjasta - do budowy włączył się Milord. Strona rozwijała się wraz z jej redaktorami oraz współpracownikami, z czasem ucząc się i nabierając profesjonalnego podejścia. Nie jest przypadkiem, że ówczesny mały serwisik z zaledwie paroma newsami miesięcznie, raczkował od samego startu niemal równolegle z produkcją pierwszego od 1997 roku filmu fabularnego w reżyserii Christophera Nolana, który miał przywrócić dobre imię Człowiekowi-Nietoperzowi. Kiedy studio Warner Bros. reaktywowało dla potrzeb tak silnego w oddziaływaniu medium, jakim jest kino, bohatera w masce nietoperza, my z mniejszym lub większym powodzeniem reaktywowaliśmy go dla polskiego internauty. Był to początek pewnej ery, z którą mamy przyjemność wiązać swoje losy. Dlatego też szybko zdaliśmy sobie sprawę, że swoją działalnością będziemy mogli przypomnieć polskiej społeczności o postaci Batmana, którego popularność w naszym kraju drastycznie zmalała, zwłaszcza po upadku wydawnictwa TM-Semic i pomyłce jaką był obraz Batman i Robin.

W ostatnich dniach listopada tego samego roku przybraliśmy zupełnie odmienny wygląd jako Batman Online i jednocześnie zmieniliśmy serwer na www.batman.fanatyk.pl. W tamtym okresie wznoszony był szkielet strony w formie podstawowych podziałów z ogólnymi informacjami. (Ciepłe słowa kierujemy tutaj pod adresem serwisów WAK i KZ, które pozwoliły nam wykorzystać swoje materiały i teksty). Zależało nam głównie na tym, ażeby pokazać czytelnikowi, co do zaoferowania ma świat Batmana i jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Wcześniej, bo w październiku, w szeregi pierwszej polskiej strony o Batmanie wstąpił Chudy, któremu aż do 2006 roku strona zawdzięczała troskliwą opiekę nad działami i newsami o tematyce czysto komiksowej. Jego wkład pracy jest nieoceniony, czego dowodem mogą być chociażby niezliczone ilości tekstów i artykułów. Obok niego aktywnie w tworzeniu bazy komiksowej uczestniczył Damex, który przez jakiś czas kontynuował jego dorobek. Na różnorodnych płaszczyznach swój udział zaznaczyły także takie osoby jak Jackson, Zsasz, Articles, Gamart, Phil, Grim Knight, DarkShadow, Cornelius oraz wiele innych, których nie sposób tutaj wymienić, a bez których strona nie byłaby tym, czym jest dzisiaj.

Pod koniec maja 2004 roku, dzięki kreatywności Majkiego "zadebiutowaliśmy" nowym, klimatycznym layoutem i nazwą BatCave. Od przełomu czerwca i lipca jesteśmy jedną z podstron serwisu filmowego Stopklatka, dzięki uprzejmości którego możemy cieszyć się do dziś sporą ilością wirtualnej przestrzeni dyskowej, a także wieloma dogodnościami technicznymi. Od początku czerwca czynny udział w tworzeniu BatCave bierze Woland, który z dużą dbałością o szczegóły i elementy graficzne czuwa nad ogółem działów filmowych oraz wybranymi serialami animowanymi z lat 90. Od lipca 2007 roku jako newsman pomaga Crane, a od kwietnia 2008 o poprawność tekstów na stronie dba dwójka korektorów.

  JASKINIA NIE TAKA PONURA: SZATA GRAFICZNA STRONY

Dotychczas wygląd strony zmieniał się czterokrotnie. Obecny layout jest czwartym w historii BatCave, a drugim od czasu "przeprowadzki" na serwer Stopklatki. Poprzednia szata graficzna zakończyła swój żywot po ponad dwóch latach swojej wirtualnej egzystencji. Kilkakrotnie decydowaliśmy się też na zmianę systemu newsów, aby poprawić wizualnie główny motor napędowy BatCave.

LAYOUT Z 2 MAJA 2003 ROKU LAYOUT Z 26 LISTOPADA 2003 ROKU
LAYOUT Z 27 MAJA 2004 ROKU LAYOUT Z 16 LISTOPADA 2006 ROKU

Robocze wersje obecnego wyglądu:


  WYRÓŻNIENIA DLA BATCAVE:

Rok 2006 w komiksie: plebiscyt Alei Komiksu
    1. edycja, 2007 r.

 • Nominacja - Najlepsza polska tematyczna strona www o komiksach [5 miejsce/12]
 • Gwiazdor.pl

 • Serwis BatCave został oceniony przez katalog Gwiazdor na trzy gwiazdki jako "Bardzo Dobra Strona".

 • Kataloog.info

 • Serwis BatCave został wyróżniony przez Katalog Ciekawych Stron jako "Ciekawa Strona", oraz został ocecniony przez redaktorów na 4 (w skali od 1 do 5).
 • RasAlGhul.co.uk

 • Zostaliśmy uznani również za granicą, szczególnie przez serwis Batman: Collected Issues of The Dark Knight (CIOTDK- The Ulitmate Batman Comic Database) featuring Spawn & Darkness, który przyznał nam 4 punkty na 5.
 • Rok 2007 w komiksie: plebiscyt Alei Komiksu
      2. edycja, 2008 r.

 • Nominacja - Najlepsza polska tematyczna strona www o komiksach [6 miejsce/13]

 • WAK - Serwis Komiksowy
  Spider-Man Online

  Punisher - Serwis o Punisherze
  The Truth about The X-Files


  SmallvillePlanet

  HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
  © Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
  Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

  Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk