.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: DVD :: BATMAN - POWRÓT JOKERA :.

Kliknij, aby zobaczyć okładkę
BATMAN: POWRÓT JOKERA
/BATMAN BEYOND: RETURN OF THE JOKER/

Data wydania (Polska): 31.07.2007
Wydawca: Galapagos
Gatunek: Animowany film pełnometrażowy
Cena: 35 PLN
Rok produkcji: 2000
Czas trwania filmu: 71 minut
Wersja wydania: 1 płytowa
Format płyty z filmem: płyta 1-warstwowa, 2-stronna
Zawartość płyty 1: dodatki, film
Wersje językowe filmu: turecka, szwedzka, niemiecka, francuska, chorwacka, angielska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: polskie, norweskie, niemieckie, holenderskie, francuskie, angielskie
Wersja językowa dodatków: oryginalna
Format obrazu: 1.33:1 /Pełnoekranowy (4:3)/

Opis: Jeszcze raz powraca do Gotham City niezniszczalny Joker. Podczas próby odkrycia jego sekretów, nowy Batman - Terry McGinnis, odkrywa co właściwie wydarzyło się podczas ostatniego starcia Jokera z oryginalnym Batmanem - Brucem Wayne. Starzejący się i słaby staje w obliczu śmierci. By ratować swojego mentora młody Batman podejmuje walkę ze złem... >>>WIĘCEJ O FILMIE

  
Kup w Kulturopolis.pl
  Witajcie w świecie przyszłości Człowieka Nietoperza! W świecie, gdzie nad policją miasta Gotham pieczę sprawuje córka komisarza Gordona - Barbara (dawna Batgirl), terror sieją Jokersi a Bruce Wayne spędza czas na emeryturze, rozpamiętując demony przeszłości. Czy taki stan rzeczy oznacza brak Batmana w mieście? Otóż, nie! Rolę obrońcy Gotham przejął namaszczony do tej roli przez oryginalnego bohatera Terry McGinnis. I wzorem swojego mentora niepodzielnie panowałby w walce z oprychami, gdyby nie powrót arcywroga Batmana - Księcia Zbrodni we własnej osobie. Niespodziewane pojawienie się Jokera, który wydaje się być w nad wyraz doskonałej formie jak na swój wiek prowadzi do odkrycia prawdy o ostatniej misji oryginalnego Człowieka-Nietoperza. Jak ważne znaczenie dla całej tej historii ma Robin (Tim Drake)?


Tak w skrócie przedstawia się zarys fabuły wydanego na DVD w roku 2000 pełnometrażowego Batmana przyszłości, bazującego na serialu produkcji Warner Bros. Pytanie podstawowe brzmi: czy jest to pozycja godna polecenia miłośnikom Nietoperza? Raczej tak. Aczkolwiek patrząc z perspektywy czasu, nie będzie niczym innym niż jednym z wielu filmów o Batmanie, dostępnych na polskim rynku.


Do największych atutów tej pozycji należy niewątpliwie udźwiękowienie. Oprócz ciekawej muzyki, która tym razem nie jest wyjątkowo mroczna, czy wyjątkowo patetyczna ale za to okraszona rockowym pazurem, producenci skorzystali z pomocy podkładających głos pod animacje z Batmanem starych wyg Mark Hamill (bardziej znany jako odtwórca roli Luke'a Skywalkera w oryginalnych Gwiezdnych Wojnach) jako Joker oraz Kevin Conroy użyczający swych strun głosowych Bruce'owi Wayne'owi to stara, sprawdzona firma i klasa sama w sobie. Jako chleb powszedni przy tego typu wydawnictwach należy uznać poprawnie wykonaną animację filmowego świata, czerpiącą z serialowych wzorców rodem z Warnera. Twórcy z tej wytwórni już wielokrotnie udowadniali, że uniwersum Batmana traktowane jest przez nich z odpowiednim dla Mrocznego Rycerza szacunkiem. Znośnie jest również we warstwie fabularnej, która nie jest ani nad zwyczaj odkrywcza, ani całkowicie sztampowa. Ot, wyraźnie ponad środek skali.


Wydawcy postarali się też o kilka dodatków. Dostajemy m.in. wypowiedź twórców filmu, bezpośredni dostęp do wybranych scen oraz cieszące oko tzw. videobiosy. Jest niezbyt znany w naszym kraju teledysk, promujący wydawnictwo. Cieszy spora ilość napisów dialogowych. Dziwi natomiast dubbingowanie filmu jedynie w kilku językach takich jak chorwacki czy turecki (o polskiej wersji nie wspominając).


Batman: Powrót Jokera to w gruncie rzeczy ciekawa alternatywa dla oryginalnych filmów animowanych o Batmanie. Spójna, logiczna i pomysłowa wizja przyszłości, okraszona smaczkami dla miłośników oryginału. Na pewno wierny fan Nietoperza powinien mieć tę pozycję w swojej kolekcji, świetnie zresztą opakowaną (wydawnictwa Warnera zwykły mieć swoją klasę), co zapewni wyróżniająca się ozdobę w prywatnym mauzoleum Gacka na specjalnej półce. Wszyscy inni, chcący rozpocząć przygodę z animowanym Mrocznym Rycerzem powinni rozejrzeć się w Empikach oraz elektronicznych księgarniach nieco szerzej i najpierw zwrócić uwagę, przykładowo, na produkcje bliższe TAS-owi.

Autor: Kakteen  
Ocena: 4 GACKIDODATKI SPECJALNE:
  • Komentarze twórców
  • Testy animacji (3:22 min.)
  • Behind-the-Scenes Documentary: dokument na temat realizacji filmu (12:00 min.)
  • Video Character Bios: biosy bohaterów przedstawione w formie materiału video (5:00 min.)
  • Confidential Bat Footage - For You Eyes Ony: usunięte sceny pokazane w formie storyboardów (5:20 min.)
  • Teledysk do piosenki Crash (3:50 min.)
  • Menu interaktywne
  • Bezpośredni dostęp do wybranych scen opcje specjalne dla DVD-Rom PC

    ŁĄCZNY CZAS TRWANIA DODATKÓW: 29:32 min.
OCENA DODATKÓW:Skala ocen 1-6

Poprzednia strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk