.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: DVD :: ZIELONA LATARNIA: PIERWSZY LOT :.

ZIELONA LATARNIA: PIERWSZY LOT
/GREEN LANTERN: FIRST FLIGHT/

Data wydania (Polska - rental): 03.09.2009
Data wydania (Polska): 18.09.2009
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa: 39 PLN
Rok produkcji: 2009
Czas trwania filmu: 74 minuty
Wersja wydania: 1 płytowa
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Wersje językowe filmu: angielska, polska (lektor), niemiecka, hiszpańska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Dźwięk polskiej wersji lektorskiej: Dolby Digital 5.1
Napisy: polskie, hiszpańskie, bułgarskie
Wersja dla niesłyszących: angielska, niemiecka
Wersja językowa dodatków: wybrane dodatki z polskimi napisami
Format obrazu: 1.78:1 /Szerokoekranowy (16:9)/ Anamorficzny

Opis: Gdy pilot Hal Jordan przyjmuje magiczny pierścień od umierającego kosmity staje się Zieloną Latarnię, jednego z dzielnych bohaterów, który patroluje wszechświat by zapewnić pokój i sprawiedliwość pod przywództwem Strażników Wszechświata. Strażnicy wyznaczają Halowi opiekuna Sinestro aby go trenował. Sa jednak nieświadomi tego, że Sinestro chce przejąć władzę na strażnikami i stworzyć swój własny porządek. To będzie starcie sił i silnej woli >>>WIĘCEJ O FILMIE

  
Kup w Kulturopolis.pl
  Rzecz tyczy się doskonale znanej historii powstania oryginalnej Zielonej Latarni. Pilot Hal Jordan otrzymuje od umierającego obcego pierścień, który czyni z niego jednego ze strażników wszechświata. Ścieżka ku chwale będzie jednak wyjątkowo kręta. Bohater napotka na swojej drodze zdradę, śmierć i wyniszczające pojedynki. Znajdzie się w samym centrum kosmicznego spisku. By zdobyć uznanie innych Strażników Hal będzie musiał dowieść swojego bohaterstwa w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

Zielona Latarnia: pierwszy lot to jeden z tych filmów animowanych, na które łoży się znaczne środki. Fabuła została odpowiednio przemyślana. Można było jednak pokusić się o mniej utartych schematów. Znajdziemy tu wiele sztampowych zwrotów akcji, dwulicowego bohatera oraz happy end. Nie zawsze wyjątkowo fabularnie jest zwłaszcza w momentach rozbudowanych dialogów. Film popada często w dłużyzny, co odciąga uwagę widza. Drobne niedociągnięcia nie zmieniają jednak faktu, że w gruncie rzeczy Latarnia to produkcja dobrze narysowana, dynamiczna, ze świetnie współgrającym obrazem i dźwiękiem (brawa za intro, które może być wzorem dla twórców przyszłego, kinowego Green Latern). Coś na kształt i podobieństwo animowanych (zielonych!) Gwiezdnych Wojen. Seans sprawi satysfakcję.


Spore uznanie. Nie ulega wątpliwości, że Zieloną Latarnię wielu zaliczy do ekstraklasy filmów rysunkowych na podstawie komiksu. To jedna z tych produkcji w których dba się o detale. Mnie najbardziej ujęła muzyka przypominająca nieco tę prezentowaną w marvelowskim (też zielonym) Incredible Hulku. Daje ona filmowi niezłego kopa. Obraz został też odpowiednio udźwiękowiony a głosy pod główne postaci podkładają znane aktorskie nazwiska (w roli Kilowoga - Michael Madsen kojarzony choćby z Sin City i Kill Billa).

Oprócz samego filmu, wydawca dorzuca szereg dodatków o najnowszych animowanych produkcjach z stajni DC (z tego wiele o batmańskich). W każdym z nich wysłuchamy kilku słów twórców o powstawaniu filmu i wypowiedzi aktorów (szczególnie smakowicie przedstawia się obsada Wonder Woman). A na samym końcu, reportaż z komiksowego eventu. Dodatki niczym z najlepszych wydań DVD filmów komiksowych. Warto.

Autor: Kakteen  
Ocena: 4,5 GACKAGreen Lantern: First Fligh jest kolejnym filmem animowanym z serii DC Universe, który trafił na nasz rynek dzięki firmie Galapagos. Polskie wydanie zostało opracowane na podstawie 1 płytowego wydania oryginalnego. Poza filmem, płyta zawiera również kilka dodatków.

Jeśli chodzi o sprawy estetyczne, informacje zawarte na pudełku nie zawierają błędów oraz zostały poprawnie przetłumaczone. Płyta z filmem również wygląda w porządku. Sama zawartość także jest niczego sobie. Napisy do filmu zostały przetłumaczone w bardzo dobry sposób i nie zawierają istotnych błędów, które niestety zdarzają się w polskich wydaniach niektórych produkcji. Inaczej wygląda sprawa z lektorem, którego trochę ciężko się słucha ze względu na sztywny sposób czytania oraz czasem wielkich odstępów czasowych w czytaniu kolejnych dialogów, co czasem doprowadza do zamieszania. Osobiście i tak wolę oglądać filmy z napisami, więc równie dobrze lektora mogłoby nie być.


Dużym plusem jest fakt, że wszystkie dodatki na płycie zyskały napisy. Z nimi jest nieco gorzej w porównaniu do filmu, gdyż ich autor nie zawsze mógł się zdecydować, czy tłumaczyć pseudonimy bohaterów z komiksów czy też nie. W jednym z filmików znalazła się nawet nieprzetłumaczona linijka.

Mówiąc ogólnie, polskie wydanie Zielonej Latarni jest zadowalające mimo kilku wpadek z napisami w dodatkach.

Autor: Kelen  
Ocena: 5 GACKÓWDODATKI SPECJALNE:
  • Pierwsze spojrzenie na bohaterów DC Universe: Supermana/Batmana: wrogów publicznych (7:49 min.)
  • Od komiksu do animacji Ligi Sprawiedliwych (10:46 min.)
  • Wonder Woman, Księżniczka Amazonka (10:26 min.)
  • Batman Rycerz Gotham: Rewolucja anime (10:09 min.)
  • Za kulisami: Najczarniejsza noc - wewnątrz wydarzeń DC Comics (8:52 min.)

    ŁĄCZNY CZAS TRWANIA DODATKÓW: 48:02 min.
OCENA DODATKÓW:Skala ocen 1-6


INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Udźwiękowienie: DUBBFILM
Lektor: Andrzej Leszczyński
Tekst wersji z lektorem: Agata Deka
Tekst napisów: Brak danych


Poprzednia strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk