.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: FILMY :: FANFILMS :: BATMAN: REVENGE :.
BATMAN: REVENGE (USA, 2003)

Czas: 11 minut
Reżyseria: Jonathan Markiewitz
Scenariusz: Jonathan Markiewitz
Muzyka: Danny Elfman
Produkcja: Markiewitz Film
Obejrzyj Online na: www.dailymotion.pl

Fabuła: Pierwszy film z Batmanem w roli głównej, stworzony za pomocą klocków Lego. Z zakładu Arkham ucieka Edward "The Riddler" Nygma. Batman musi powstrzymać terror jaki zapanował w Gotham City i uwolnić komisarza Gordona.

Ostatnimi czasy zauważyć można wzrost popularności klockowych filmów, starczy zajrzeć chociażby pod ten adres, poza Gwiezdnymi wojnami za filmowanie klocków zabrali się fani Spider-mana, Władcy pierścieni czy nawet Teksańskiej masakry. Jak to zwykle bywa, prekursorami opisywanej mody były osoby posiadające spore umiejętności, zarówno jeśli chodzi o filmowanie jak i budowanie klockowej scenografii. Stworzenie prostego filmu z klocków jest dużo prostsze niż zrobienie aktorskiego fanfilmu, wystarczy zestaw "Lego Studio", promowany przez twórcę Szczęk i co najważniejsze jedna osoba. Zauważyli to miłośnicy Lego, zafascynowani filmami takimi jak Star Wars: Rise of The Empire i zaczął się wysyp Legofilmów, który trwa do dziś. Pośród stosów robionych niedbale i bez pomysłu filmików można znaleźć pojedyncze perełki.

Batman: Revenge opowiada o ucieczce Riddlera z Arkham, porwaniu Gordona i krucjacie Batmana. Można tu dostrzec silne inspiracje filmami Burtona, można sobie wyobrazić jakby nakręcił film o Riddlerze, gdyby nie napatoczył się Schumacher, jednak fabularną perełką Zemsta nie jest - brakuje tu logiki, ciągłości scenariusza a przede wszystkim zagadek. Technicznie też nie zachwyca, animacje są przeciętne, nie ma też jakichkolwiek dialogów. Tak naprawdę scenariusz, o ile go w ogóle napisano jest bardzo umowny i jest pretekstem do pokazania zbudowanego z klocków Gotham, a to jest naprawdę niesamowite - autorowi udało się zbudować z Lego mroczne, posępne miasto, w którym nawet w dzień jest ciemno. Na uwagę zasługują też pojazdy, które wyglądają dokładnie tak jak w filmach, a także kostium Batmana - ta sama przerażająca maska, tutaj w wersji plastikowej.
Jako film Zemsta broni się tylko scenografią, jako pokaz "budowlanych" możliwości autora wypada bardzo dobrze, jednak chyba lepiej byłoby zamieścić w Internecie szczegółowe plany konstrukcyjne niż sam film, jak na razie na stronie twórcy dostępne są tylko niewielkie fotki (których ciągle przybywa; widać, że Markiewitz ma wyobraźnię, zrobił z klocków m.in. Tumbler!), chodź, jeśli ktoś ma ambicje może spróbować odwzorować w klockach Batmobile... Tylko gdyby potem zechciał nakręcić film niech się zastanowi czy faktycznie ma ku temu predyspozycje!

Autor: Jackson


           
           
         


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk