.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: FILMY :: FANFILMS :: WORLD'S FINEST :.WORLD'S FINEST (USA, 2004)

Czas: 3:44 min.
Reżyseria: Sandy Collora
Scenariusz: Sandy Collora, Dominick Alvarez
Produkcja: Collora Studios
Zdjęcia: Vince Toto
Kostiumy: Mike MacFarlane, Jill Thraves
Efekty Specjalne: Ron Brinkmann, Continuity Studios
Strona Oficjalna: Collora Studios

Obsada: Clark Bartram (Bruce Wayne/Batman), Michael O'Hearn (Clark Kent/Superman), Kurt Carley (Lex Luthor), Nina Kaczorowski (Lois Lane), Michael Antonik (Two-Face), Joseph Collora (Perry White), Andrew Decker (Jimmy Olsen), Mark Pacella (Secret Serviceman #1), Damion Poitier (Secret Serviceman #2), Blaze Khounsamnane (Thug), Jerry Kokich (Thug), Luke LaFontaine (Thug), Scott Leva (Thug), Glenn Takakjian (Thug)

Wreszcie doczekaliśmy się, Sandy Corolla wypuścił kolejny film. Jednak czy warto było czekać i czy film sprostał wymaganiom jakie mamy wobec twórcy niemal kultowego Dead End?

Nie da się ukryć, że film zawodem jest ogromnym - nie mamy do czynienia z pełnym filmem, a jedynie zwiastunem nieistniejącej produkcji (na początku pojawia się nawet logo WB i bynajmniej nie znaczy to, że słynne studio wzięło pod swoje skrzydła Corollę). Nie sposób nie porównywać filmu z Graysonem, który miał premierę mniej więcej w tym samym czasie. Oba obrazy to trailery, oba rozgrywają się w tym samym świecie, jednak o ile twórcy Graysona w kilku minutach zamknęli oryginalną, wielowątkową opowieść, wymagającą długotrwałej analizy, zachowując jednocześnie dynamiczność trailera to Corolla poszedł na łatwiznę tworząc sztampowy zwiastunik, z równie sztampową historią. A o czym jest ta historia? Ano, Clark i Bruce toczą walkę z Two Face'em i Luthorem. O ile sama opowieść (o ile można tu mówić o jakiejś opowieści) nie zaskakuje, o tyle na fanów tematu czeka sporo smaczków - burtonowski Batmobile, prezydent Luthor, jaskinia czy chociażby supermanowski loczek.

Doskonale za to wygląda strona teczniczna. Efekty specjalne stoją na najwyższym poziomie (przypominam, że mówimy o fanfilmie!) - do tej pory zastanawiam się jak zrobiono Supermana z samochodem na ramionach. Zachwycają też pojedyńcze ujęcia, które są po prostu perfekcyjne, jednak czemu się dziwić, skoro nie przygotowywano nic więcej? Kostiumy wyglądają po prostu tak jak powinny (paradoksalnie w sporej części komercyjnych filmów wyglądają tak jak nie powinny wyglądać :o) ). O kostiumie Nietoperza powiedziano już wszystko przy premierze Dead End, kostium eS'a nie odstaje od tego poziomu, pamiętano nawet o żółtym znaku na pelerynie, czy o wspomnianym "loczku'. Skoro mówimy o kostiumach, warto też wspomnieć o ich zawartości. Michael O'Hearn pasuje do swojej roli doskonale, jednak już z Clarka Bartrama Wayne żaden, co nie zmienia faktu, że Batmanem jest doskonałym. O grze aktorskiej wspominać nie będę, bo aktorzy nie mieli specjalnie pola do popisu... No może poza Bartramem w roli Batmana, który nietoperzem był perfekcyjnym, lepszym nawet niż dotychczasowi odtwórcy tej roli z komercyjnych filmów, jednak jego mieliśmy okazję już poznać w Dead End. Reszta zespołu nie wybija się w znaczący sposób, ale też nie razi.

Po doskonałym wstępie jakim była Dead End spodziewałem się co najmniej kamienia milowego w twórczości Corolli a dostałem tylko rozwinięcie wstępu. A na rozwinięcie skrzydeł przez Sandy'ego przyjdzie nam jeszcze poczekać... Może producenci od Warnerów zauważą wreszcie, że gość z komiksem radzie sobie dużo lepiej od dotychczasowych reżyserów.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Jackson


           
           
           
 


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk