.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: GRY :: BATMAN :.

BATMAN

Platforma: Automat
Producent: Atari Games
Data Premiery: 1990


Szczerze mówiąc nigdy nie grałem w tą grę na automacie, lecz dorwałem ją na emulatorze gier arcade. Przechodząc do rzeczy. Gra jak na automaty wygląda ładnie, ma swój urok. W przerywkach między poziomami możemy zobaczyć ilustracje z filmu. Teraz przejdźmy do dźwięku. Mamy to rozmaite dźwięki pochodzące z gry np. gadka Batmana czy Jokera. Jeśli chodzi o muzykę to... Jest po prostu bardzo klimatowa. Wprost taka jak w filmie, a zarazem miła dla uszów. W wszystkich poziomach gry możemy zbierać różne gadgety, które nam upraszczają nam grę, np. Bat linę, lub Batarang. Ogólnie mówiąc gra jest warta czasu. Można ją dość szybko przejść, ale naprawdę warto poświęcić te 10 min na tą wspaniałą grę.


Ocena: 5,5 nietoperka

Autor: kelen
BATMAN THE MOVIE

Producent: Sunsoft
Kategoria: Chodzona bijatyka
Platforma: Sega Megadrive/Genesis
Data Premiery: 1991
Tryb gry: single player


Drugim producentem gry na podstawie pierwszego filmu z Batmanem był Sunsoft. W 1989 premierę miała wersja na NES, a dopiero 2 lata później (przez sprawy związane z licencją) posiadacze konsoli Segi mogli również nabyć grę.

Fabuła

Wszystko (całe szczęście) jest tak samo jak w filmie - Batman musi zmierzyć się z szalonym Jokerem. W przeciwieństwie do większości produkcji Oceanu do tego filmu, tutaj pojawia się postać Vicki.

Grafika

Jak na Megadrive'a/Genesisa przystało, dostaliśmy bardzo ładną grafikę, która z pewnością ucieszy oko gracza. Postacie są dobrze odwzorowane, tak samo jak i pojazdy. No i mamy bardzo śliczny przerywnik przedstawiający uciekającego Batka i Vicki z muzeum :)

Muzyka

Może to nie jest dokładnie to, co słyszmy w filmie, ale i tak miło sobie posłuchać. Muzyka w tej grze nie jest w większości mroczna jak ścieżka skomponowana przez Elfmana do filmu - przypomina typowe melodie gier chodzonych bijatyk.

Gameplay

Powiem wprost - gra się całkiem przyjemnie, już po chwili możemy oswobodzić się z ruchami nietoperka i z łatwością kopać tyłki kolejnym bad guyum. A poza pięściami i kopniakami mamy również do dyspozycji batarangi, a do ucieczki lub przemieszczania grapple guna. Dziwi fakt takiego małego zasobu broni - wersja NESowa miała o wiele większy wybór, a przecież grę robili Ci sami panowie. Poza chodzeniem, będziemy mogli również siąść za kółka batmobile'a - będziemy musieli omijać ludzi Jokera w samochodach, furgonetkach, czołgach... właśnie, chwila. Zastanawiam się, czy to wina tego popędu Japończyków, albo nie mieli lepszego pomysłu. Widzieliście w filmie, by Batman uciekał samochodem przed czołgami i innymi takiego typu pojazdami? No właśnie. Oczywiście, nie obeszło się też bez levelu z lataniem, który tutaj jest już w porządku. Ah... jeszcze coś. Może mi ktoś powiedzieć, gdzie w słynny muzeum z filmu były przepaście, spadające żyrandole i platformy z kolcami?! Tego zabiegu w grze również nie mogę pojąć.

Podsumowanie

Gra zdecydowanie wywyższa się od innych produkcji na podstawie filmu ze względu na zgodność z nim oraz długością. Mimo tych paru wpadek opisanych w gameplayu, daje tej grze 5 nietoperków.Ocena: 5 nietoperków

Autor: kelen
BATMAN THE MOVIE

Producent: Ocean
Kategoria: Różne
Platforma: Amiga
Data Premiery: 1989
Tryb gry: single player


Adaptacja pierwszego Batmana Burtona w postaci gry zrobionej przez Ocean wyszła na wiele konsol, w tym też na Amigę. I właśnie na tej platformie okazała się być jedną z najlepszych.

Fabuła

Wszystko mamy tak jak w filmie - Batman wyrusza do Axis, by złapać Jacka Napiera. Nie wszystko idzie po jego myśli i Jack wpada do kadzi z kwasem. Tym sposobem, gangster staje się kimś groźniejszym - Jokerem. W grze jednak nie pojawia się wątek z Vicki Vale, ani nawet postać Alfreda. Nie jest to może największy minus gry, ale na pewno owe postacie urozmaiciłyby grę.

Grafika

Jak na old school, grafika jest bardzo ładna. Lokacje z filmu są dobrze pokazane (w szczególności katedra). Co do postaci, również nie są złe. Batman i jego przeciwnicy wypadli świetnie, tak samo jak Batmobile i Batplain. Otoczenie, które widzimy podczas przejażdżki samochodem lub lotu samolotem jest takie sobie - występują powtarzające się budynki i znaki uliczne. Za to tło, które widzimy jest świetne.

Muzyka

Utwory nie pochodzą z filmu - do gry została napisana osobna ścieżka dźwiękowa, która może przypominać trochę kompozycje Prince'a do filmu. Mimo tego, muzyka tworzy ciekawy klimat w grze. W levelach, gdzie kierujemy pojazdami, mamy świetny utwór, który przypomina rockową melodię. Podczas pobytu w katedrze pojawia się całkiem mroczny kawałek, który tworzy ciekawy klimat w levelu.

Gameplay

Gra oferuje nam 4 typy leveli:

  • Chodzona bijatyka - musimy dotrzeć do końca levelu. W tym przeszkadzają nam ludzie Jokera uzbrojeni w granaty i pistolety. Do pomocy mamy batarangi oraz grapple guna.
  • Jazda Batmobilem - uciekamy przed ludźmi Jokera przez Gotham. Jako przeszkodę, mamy inne auta - zderzenie z nimi uszkadza po trochu nasz pojazd. W owym levelu mamy wykorzystany patent z filmu, tj. wysuwany hak z koła, który  zahacza o latarnie/lampy/etc. , by ułatwić skręcanie. W przypadku gry, tylko za jego pomocą możemy skręcać, o ile sytuacja tego wymaga. Jeżeli nie posłuchamy "kierunkowskazu" i nie skręcimy w daną uliczkę, dojedziemy do blokady policyjnej i tracimy życie
  • Badanie Smilexu w BatCave - level polega na zbadaniu Smilexu. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że owa plansza nie ma logiki. Na początku nie wiadomo co robić, jak zbadać etc. Po pewnym czasie odkrywamy, że level polega na podobnych zasadach, co gra mastermind. Musimy odkryć trzy produkty, które działają ze sobą zabójczo. Ten moment gry czasem może nieźle wkurzyć, bo łatwo stracić przydatne życie.
  • Lot w Batplane - motyw jak w filmie - musimy się pozbyć balonów Joker'a. Jest to jeden z najlepszych leveli, aż przyjemnie się lata.
    Mówiąc ogólnie, radość z grania jest całkiem niezła. Jednak, poziom trudności może na początku dać niezłego kopa. Przeciwników w levelach jest czasem tak dużo, że szybko tracimy energię, a dodatkowe życie zyskujemy po dłuższej grze.

Podsumowanie

Gra jest jedną z lepszych adaptacji gry. Ma różnorodne levele, jednak jest ich tylko 5. Początkujący gracze mogą mieć problemy, bo poziom trudności jest trochę wysoki, jednak klimat trochę to rekompensuje.


Ocena: 4 nietoperki
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk