.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: GRY :: BATMAN RETURNS :.

BATMAN RETURNS

Platforma: PC
Producent: Spirit of Discovery
Wydawca: Konami
Kategoria: Przygodowe
Data Premiery: 15 grudnia 1992
Tryb Gry: Single Player
Wymagania Wiekowe: Brak Ograniczeń
Wymagania Sprzętowe: PC 386 25MHz, 1MB RAM, VGA


W czasach, gdy na rynku panowały takie konsole jak NES, SNES, Sega Mega Drive, gier na podstawie filmów czy komiksów było wiele. Mimo wszystko, niezbyt dużo tytułów miało coś, poza w miarę dobrą grywalnością. W przypadku Batmana, wszystkie gry były prawie, że bezmyślnymi, chodzonymi bijatykami. Żadna z nich nie miała klimatu, ani dobrej muzyki. Gdy dostaliśmy pierwszy film Burtona - "Batman", wydano wiele gier na podstawie tego dzieła. Wśród nich wyróżniał się tylko gacek na Amige. Później, gdy mieliśmy zaszczyt obejrzeć "Batman Returns", produkcja gier znów ruszyła. Jednak, jedna mocno się wybiła od innych. Konami wydało cudowną, pierwszą (i chyba jedyną) grę przygodową z udziałem Batmana.

Na początku słyszymy piękny i nastrojowy theme Batmana, znanemu nam z filmów Burtona. Po przedstawieniu twórców, widzimy, jak w Gotham sygnał ze znakiem Batmana znów oświetla miasto. Mroczny Rycerz ponownie wyrusza, by stawić czoła złu czającemu się w mrocznym mieście...

Fabuła

Historia w grze jest taka sama jak w filmie Burtona - w mieście pojawia się nowy kryminalista - Pingwin, który ma zamiar zdobyć stołek burmistrza w Gotham. Wszystko się toczy jak w filmie, jednak jest pewien minus. A mianowicie, wątek Catwoman został skrócony jedynie do końcowej sceny w Zoo. Wcześniej jest jeszcze scena, gdy Bruce spotyka Seline na balu, ale poza tym - nic więcej. Twórcy, oprócz tej postaci, mogli jeszcze rozszerzyć występ Alfreda.

Grafika

Istny geniusz, cud, miód. Tak można by w skrócie określić grafikę, która jest w grze. Lokacje wyglądają prawie identycznie jak w filmie, są pięknie przedstawione i powodują mroczny klimat w grze. Ciemne, zabrudzone Gotham, mroczna jaskinia nietoperza i inne lokacje wypadły świetnie. Bohaterowie, jak i ich animacje są również genialne. Twórcy odwalili kawał cholernie dobrej roboty.

Muzyka

Utwory w grze charakteryzują się tym samym, co ścieżka w filmie. Czyli - mroczność, tworzą dobry klimat oraz koją ucho. Właściwie, muzyka w owej produkcji jest bardzo zbliżona do soundtracku z filmu. Kolejna dobra robota!

Gameplay

Najlepsze w całej grze jest oczywiście frajda z kierowaniem gacka. Możemy zmieniać stroje (o ile wcześniejszy się nie zmarnował podczas walki), zabrać "zabawki", które pomogą nam podczas bijatyk i przemieszczaniu się po Gotham. Poza tym - mamy w miarę ciekawy system walki. Gdy spotykamy przeciwnika, możemy się albo bronić, albo atakować. Wtedy Batman atakuje z pięści i kopniaków, lub batarangami, o ile takowe zaznaczymy podczas rozróby. Po wygranej z przeciwnikiem za pomocą specjalnego batarangu, możemy go przesłuchać. Gdy wyciągniemy od niego jakieś przedmioty, lub sami takowe znajdziemy, kierujemy się do batcave, by je zbadać (wpisać do kartoteki dowodów i obejrzeć je). Np. gdy znajdziemy kasetę video, możemy ją obejrzeć w komputerze. Poza tym, można sobie pooglądać telewizor i dowiedzieć się, czy w Gotham wszystko jest w porządku.
Do przemieszczaniu się do konkretnych części miasta posłuży nam batmobile. A w nim, podczas jazdy, możemy obejrzeć sobie TV oraz mapę Gotham, na której wybieramy miejsce, do którego chcemy dotrzeć.
Dodam jeszcze, że gra jest podzielona na dni - różne rzeczy odbywają się w różnych dniach i godzinach. Po skończonym dniu udajemy się do rezydencji Bruce'a, gdzie odbywa się spoczynek i mija jeden dzień.
Ogółem, gra jest bardzo rozwinięta pod względem możliwości. Jednak są pewne minusy.
- W sumie, nie wszystkim to będzie przeszkadzać, ale gackiem w lokacjach nie sterujemy jak w typowych przygodówkach, tj. klikamy myszką na dane miejsce i bohater się tam udaje - w Batman Returns mroczny rycerz udaje się tylko w danym kierunku, gdy wychodzi z jakiegoś pomieszczenia, schodzi/wchodzi na poziom niższy/wyższy lub podchodzi do czegoś bliżej
- Jedynym porządnym minusem gry jest fakt, że jest ona krótka. Jeżeli się postaramy, możemy ją przejść w parę godzin.

Podsumowanie

"Batman Returns" jest jedną z lepszych gier, które opowiadały nam historie mrocznego rycerza. Gdyby nie fakt, że jest krótka, mogła by być jedną z najlepszych. Mimo tego, warto w nią zagrać, nawet jeśli się nie jest obeznanym w Batmane.Ocena: 5,5 nietoperka
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk