.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATGIRL :: ROK 2004 :: BATGIRL #56 :.

BATGRIL #56

Tytuł historii: War Games Act 2, Part 6: Collateral Damage
Miesiąc wydania: Listopad 2004 (USA)
Scenariusz: Dylan Horrocks
Rysunki: Mike Huddleston
Okładka: James Jean
Tusz: Jesse Delperdang
Kolor: Jason Wright
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Robin #130

Gotham wygląda, jakby stoczono tam jakąś wielką bitwę. Samochody płoną, na ulicach leżą ciała pomordowanych, a ściany są naszpikowane pociskami. Po jednej z takich ulic idzie samotna kobieta. Na celowniku ma ją już snajper. W ostatniej chwili ratuje ją Batgirl. Zabiera na bezpieczny dach i każe zostać w budynku do rana, po czym znika. Wpada do pokoju snajpera i obezwładnia go. Mężczyzna pracował dla Moxonów, którzy kazali mu bronić tej ulicy przez gangiem Hill. Nie przejmuje się zbytnio, gdy Cassandra mówi mu, ze jego przełożony nie żyje. Dziewczyna pokazuje mu zdjęcie Spoiler, na co ten mówi jej, że jej nigdy nie widział. Wtedy właśnie Batgirl zauważa na oknie ślady, sugerujące ilość ludzi zabitych przez snajpera. Zabójca odesłał do nieba sześciu. Cassandra już nie ma w sobie litości - podnosi zaciśniętą rękę i wymierza cios.
Dom Orpheusa. Czarna Maska sprawdza, czy Spoiler nie okłamała go, mówiąc, że Orpheus jest wtyczką Batmana w przestępczym półświatku. Po chwili, szaleniec znajduje w hełmie zamordowanego pluskwę w kształcie nietoperza. "Bat-telefon?" -mówi Czarna Maska. Siada koło biurka i zaczyna rozbierać komunikator Batmana. Nagle ktoś mówi za jego plecami: "A wiec miałem rację, to ty". Kryminalista się odwraca. To Hush. Czarna Maska automatycznie wstaje i celuje w niego nożem, żałując, że ten nie wykorzystał szansy, jaką mu dał. "Mógłbyś się stać potężnym sojusznikiem, ale jestem zmuszony cię zabić. Kimkolwiek jesteś, zabiję cię szybko i bezboleśnie". Jednak Hush nie przyszedł tutaj pojedynkować się - "Mam ci do zaoferowania coś więcej aniżeli wszystkie bomby i naboje w Gotham. Powiem ci, gdzie znaleźć Jaskinię Nietoperza".

  
Przykładowe Strony:
  

W klinice dr Thompkins śmierć jest już chlebem powszednim. Na ulicy rzadko zdarza się znaleźć kogoś rannego - jedynie trupy. "Co myśmy narobili" -mówi sama do siebie. Nagle z mroku wyłania się Batgirl, która skacze na ulicę i pyta lekarkę o Spoiler. Ta ukrywa fakty, które wyjawiła jej Selina, mówiąc, że jej nie spotkała. Pani doktor nie jest zbyt chętna do rozmowy - staje się w jednej chwili niemiła. Leslie jest już przytłoczona całą tą sytuacją i ma wielki żal do Batmana, że ten nie robi nic, aby jej zakończyć. Thompkins wchodzi do kliniki, a Batgirl odchodzi. W tej samej chwili do szpitala przyjeżdżają dwa samochody. To Lynx i jej organizacja Duszy Smoka. Wychodzi Leslie, która zasłania budynek swym własnym ciałem. Nawiedzona kobieta żąda, aby klinika została przeszukana, gdyż chce odnaleźć wrogów jej bractwa. Lekarka kategorycznie odmawia. Gdy Lynx podchodzi do Leslie, chcąc ją uderzyć, spada na nią Batgirl, która poprzez silne kopnięcie oddala kobietę od budynku. Lynx nakazuje swym braciom atak na Cassandrę. Leslie jest oburzona tym faktem: "To jest szpital, do cholery... Są tutaj ranni i umierający". Lecz później mówi: "Wszyscy w środku! Zamknąć drzwi i okna!". Lekarka wchodzi do budynku, a na Batgirl rzuca się grupka wojowników. Wszystko ogląda Lynx, która jest zafascynowana umiejętnościami Cassandry. Każe swym ludziom trzymać ją w ciągłej walce, podczas gdy ona wczuje się w trans Duszy Smoka. Batgirl już nie może znieść takiego ogromu przeciwników i nie blokuje jednego z ciosów. W tej chwili rzuca się na nią rozwścieczona Lynx. Rozgrzewa walka, która szybko zmienia miejsce z ulicy na klinikę. Kobiety zmieniają sale jak rękawiczki, siejąc wszędzie chaos i spustoszenie. Gdy wojownicy Lynx widzą, że Cassandra ma przewagę nad jej przywódczynią, nie mogą się z tym pogodzić. "To... to niemożliwe! Pokonała duszę węża!". Natomiast jeden z nich, prawa ręka Lynx, mówi: "Nie... Jeszcze nie. Dusza Smoka ma wiele pazurów". Wyciąga miecz i ma zamiar skończyć raz na zawsze z Batgirl. Przypadek sprawia, że zamiast głowy Cassandry... obcina głowę Lynx. Zszokowani członkowie Duszy Smoka uznają, że to dobra okazja na atak, co Batgirl wykorzystuje. Po pokonaniu paru z nich, sprawia, że reszta ucieka ze strachem na twarzy.
Gdy Cassandra rozgląda się wokół, widzi klinikę w okropnym stanie - jedno wielkie pobojowisko. Podchodzi do niej Leslie Thompkins, która mówi: "Chcę, abyś przekazała Batmanowi wiadomość ode mnie. Powiedz mu, że przeobraził moją klinikę w kostnicę. A teraz wynocha".

>>> Kontynuacja w Catwoman #35

Autor: Chudy

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk