.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: LOTDK :: ROK 1990 :: BATMAN: LOTDK #11 :.

BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #11

Tytuł historii: Prey, Part One
Miesiąc wydania: Wrzesień 1990 (USA)
Scenariusz: Doug Moench
Rysunki: Paul Gulaci, Terry Austin
Okładka: Paul Gulaci
Kolory: Steve Oliff
Liternictwo: Jon Costanza
Ilość stron: 32

W trakcie policyjnej akcji, której celem było schwytanie i przesłuchanie przestępcy interweniuje Batman. Akcja była długo przygotowywana przez policje, dlatego interwencja Nietoperza nie została miło przyjęta przez funkcjonariuszy, zwłaszcza przez ambitnego i nienawidzącego bohaterów sierżanta Corta. Cort jest jeszcze bardziej zdenerwowany nastawieniem kapitana Gordona, który broni Batmana i uważa go za pomocnika. Jednak również Gordon ma problem związany ze swoim pomocnikiem. Burmistrz Klass zorganizował telewizje wystąpienie, w którym brał udział on sam, Gordon oraz Dr Hugo Strange. W trakcie wystąpienia, wbrew swojej woli, Gordon został wyznaczony na stanowisko dowodzącego specjalną jednostką, która ma za zadanie powstrzymanie Batmana. Dr Strange natomiast, został konsultantem, ponieważ jest on przekonany, iż jest w stanie odkryć, kto kryje się pod maską Nietoperza.

  
Przykładowe Strony:
  

Gordon postanawia wyznaczyć sierżanta Corta na drugiego dowodzącego jednostką specjalną, ponieważ mimo tego, iż jest ambitny, Cort nie jest zbyt sprytny, dlatego nie będzie stanowił zagrożenia. Dr Strange w między czasie zdobył dostęp do wszystkich danych związanych z Batmanem, zgromadzonych przez policję. Nocą tego samego dnia, jednostka specjalna, wyruszyła na pierwszą akcję. Ich zadaniem jest zatrzymanie członków gangu przemytników na tropie, których również jest Batman. Przybywa on na miejsce przed policją i obezwładnia gangsterów, lecz z policją nie idzie tak łatwo. Po wygranej walce z jednostką specjalną, Batman udaję się na piechotę z powrotem do jaskini, ponieważ nie miał czasu na odzyskanie lotni, na której przybył. W tym samym czasie Catwoman dokonuje rabunku, a Dr Strange paraduje w swoim mieszkaniu w kostiumie Batmana i rozmawia z manekinem o zaletach bycia ponad prawem i siania grozą jaką Nietoperz.

Autor: peteero

Bardzo dobrze zapowiadająca się historia. Jest szalony doktorek, który będzie chciał złamać psychikę bohatera. Jest szalony sierżant, który będzie chciał rozstrzelać bohatera. Jest kapitan Gordon rozdarty między lojalnością wobec bohatera, a swoimi przepisowymi powinnościami. W końcu jest sam bohater, który musi walczyć z policją i jednocześnie nie może dać się przekonać, że jest chory psychicznie. Mimo, iż walczy z policją przebrany za nietoperza. Jednak wygląda na to, że wszyscy są chorzy, lecz najmniej człowiek w przebraniu. Kreska jest ciekawa i dynamiczna. Na panelach dużo się dzieje, więc interesująco. Do tego wszyscy naprawdę wyglądają na chorych psychicznie. Dobry numer.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: peteero

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk