.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: LOTDK :: ROK 1991 :: BATMAN: LOTDK #16 :.

BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #16

Tutuł historii: Venom, Part One
Miesiąc wydania: Marzec 1991 (USA)
Scenariusz: Dennis O'Neil
Rysunki: Trevor Von Eden
Okładka: Jose Luis Garcia Lopez
Tusz: Jose Luis Garcia Lopez
Kolory: Steve Oliff
Liternictwo: Willie Schubert
Ilość stron: 32

Kanały Gotham City. Batman szuka porwanej dziewczynki, która została uwięziona w jednej z odnóg podziemnego labiryntu. Ulewa daje się we znaki. Poziom wody gwałtownie się podnosi. Batman musi oswobodzić dziecko na czas, w przeciwnym razie sytuacja skończy się tragicznie. Pod naporem wody tunel na jednym odcinku się zawala. Bruce nie może dotrzeć do bezbronnego dziecka przywiązanego do stołka. Słyszy jego głos. Próbuje przedostać się przez stertę kamieni. Odrzuca głaz za głazem, ale w pewnym momencie opuszczają go siły. Wycieńczony nie daje rady podnieść ogromnego kamienia blokującego przejście do dziewczynki. Nawet gdy już nie słyszy głosu dziecka, dalej próbuje się przebić. W końcu mu się udaje. Jest jednak zbyt późno. Dziecko utonęło.
Wayne obwinia siebie za śmierć dziewczynki. Postanawia odwiedzić jej ojca i złożyć mu wyrazy współczucia, by chociaż trochę uspokoić swoje sumienie. Na miejscu dowiaduje się, że ojciec dziecka to naukowiec pracujący na środkami zwiększającymi wielokrotnie siłę fizyczną. Porywacze chcieli zdobyć recepturę narkotyku, jednak uczony nie ugiął się przed nimi. Nagle dom atakują bandyci. Bruce nokautuje jednego z nich i skacze z okna na dach ciężarówki prowadzonej przez drugiego. Kierowca, by pozbyć się pasażera na gapę, uderza w przydrożny słup i zrzuca Batmana. Wayne znowu odniósł porażkę. Był zbyt słaby by utrzymać się na dachu samochodu. Jednak bandyta pozostawił ślad - lakier z samochodu na słupie w który uderzyła ciężarówka.
Batman wraca do swojej pieczary. Tam ćwiczy mięśnie podnosząc sztangę. Uważa, że jeśli będzie silniejszy, to nie będzie tak łatwo przegrywał. Ostry trening powoduje zerwanie mięśnia. Bruce analizuje znaleziony lakier. Po jakimś czasie znajduje odpowiedni warsztat samochodowy i trafia do kryjówki bandytów, którzy zaatakowali dom profesora, by ponownie spróbować zdobyć narkotyk. Batman wpada do pokoju i rozpoczyna się walka. Zerwany mięsień powoduje, że bandyci z łatwością dają radę pobić Bruce'a. Wyrzucają go przez okno. Na szczęście na miejsce wraz z Wayne'm przyjechał Alfred, który bezzwłocznie zabiera chlebodawcę do samochodu i wraca z nim do bezpiecznej rezydencji. Po jakimś czasie Nietoperz dochodzi do siebie. Postanawia jeszcze raz złożyć wizytę profesorowi. Naukowiec zaopatruje Bruce'a w paczkę pigułek zwiększających siłę i instruuje jak Wayne ma je zażywać. Batman sądzi, że dzięki pomocy naukowca będzie bardziej skuteczny, gdy posiądzie większą siłę fizyczną. Po powrocie do jaskini stwierdza, że jest w stanie unieść o wiele większy ciężar niż wcześniej. Dzięki pomocy medykamentu uda mu się rozwiązać sprawę do końca.
Bruce ponownie znajduje porywaczy dziewczynki, którzy ostatnim razem spuścili mu łomot. Znajduje ich w Gothamskim barze. Nie zamierza się z nimi cackać jak ostatnio. Dzięki zwiększonej sile z łatwością udaje mu się pobić zbirów. Przy okazji demoluje bar. Jednak to nie ma znaczenia. Ważne, że ich pokonał. Batman głośno się śmieje. Tym razem on jest górą.

Napisał: "Zsasz" Marcin Nowaczek
GG: 3451463

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk