.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: LOTDK :: ROK 1991 :: BATMAN: LOTDK #18 :.

BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #18

Tutuł historii: Venom, Part Three
Miesiąc wydania: Maj 1991 (USA)
Scenariusz: Dennis O'Neil
Rysunki: Trevor Von Eden
Okładka: Jose Luis Garcia Lopez
Tusz: Jose Luis Garcia Lopez
Kolory: Steve Oliff
Liternictwo: Willie Schubert
Ilość stron: 32

Czwarta w nocy. Komisarz James Gordon po ciężkiej pracy odpoczywa spacerując w świetle księżyca po jednej z przedmiejskich uliczek Gotham City. Nagle jego spokój przerywa zakapturzony napastnik. To Batman. By dostać swoje pigułki Bruce musi zabić komisarza Gordona. Wayne zachowuje w miarę trzeźwy umysł i wyjaśnia Jamesowi po co przybył. Po chwili zastanowienia opowiada przyjacielowi kto chce jego śmierci. Nie jest to łatwe. Jego organizm "potrzebuje" narkotyku. Z minuty na minutę jest coraz gorzej. Ciało domaga się kolejnej porcji uzależniającej trucizny.
Bruce po ciężkiej rozmowie z Gordonem udaje się do domu profesora Portera. Doktor jest zaskoczony. Sądził, iż Batman wykona każde jego polecenie. Przeliczył się. Narkotyk mocno wpływa na umysł, ale Batman ma silną psychikę i nawet po "kuracji" Portera wie, że zabójstwo to zbrodnia. Tylko dzięki swojemu zakorzenionemu miernikowi sprawiedliwości uniknął tragedii. Bruce ma już praktycznie generała Slaycrofta i profesora na widelcu, gdy nagle Porter wyjmuje pigułki. Chwila dezorientacji. Doktor rzuca torebkę w krzaki, a Batman skacze za nią, jak pies za kością. Przestępcy uciekają gdy Bruce szuka narkotyku w krzakach. Dopiero gdy znajduje torebkę przypomina sobie o tym, po co przybył do domu Portera. Wreszcie dociera do niego wiadomość, że jest uzależniony. Bardziej pragnął głupich pigułek zwiększających siłę, niż sprawiedliwości dla przestępców. Po minucie zastanowienia wysypuje kapsułki. Nie może pozwolić, by mieszanka proszków zrobiła z niego potwora, który może stać się zagrożeniem dla innych. To zbyt wielka cena za zwiększenie wydajności fizycznej jego ciała. Korzysta z budki telefonicznej i ze łzami w oczach prosi przez telefon Alfreda o pomoc. Wie, że tylko Pennyworth jest w stanie mu w tej chwili pomóc.
Rezydencja Wayne'ów. Bruce zamurował wszystkie wyjścia z pieczary oprócz jednego. Tego będzie pilnował Alfred. Przez miesiąc ma nie wypuszczać Batmana, nawet gdyby o to prosił. Bruce musi z powrotem stać się tym, kim przestał być, gdy sięgnął po truciznę Portera. Po zaopatrzeniu jaskini w żywność i wodę zamykają się drzwi. To będzie ciężki okres.
W międzyczasie gdy Batman walczy z samym sobą w jaskini, Slaycroft z Porterem i swoim synem znajdują kryjówkę na wyspie Santa Prisca. Młody Tim Slaycroft poznaje miejscową dziewczynę. Zaprzyjaźniają się. Jednak jego ojcu i doktorowi nie romanse w głowie. Czas na wyspie zamierzają spędzić na testowaniu i udoskonalaniu "jadu". Timothy nie wie, że będzie pierwszym z wielu, którzy przetestują nowy narkotyk Portera. Przez wiele dni profesor "kuruje" Tima jadem. Zmiany fizyczne i psychiczne są coraz bardziej widoczne. Chłopak jest coraz silniejszy, ale uczucie jego dziewczyny więdnie. Tim jest nachalny i przestaje być delikatny jak kiedyś. Nie recytuje już Consueli wierszy. Jego psychika z czasem ulega radykalnej zmianie. Porterowi nie wystarcza podawanie młodemu Slaycroftowi jadu. Wykonuje na chłopcu zabieg chirurgiczny dzięki któremu Tim zmienia się całkowicie w nieczułą na ból maszynę do zabijania. Generał Slaycroft testuje podskórne implanty Tima strzelając do niego. Nie ma dla niego znaczenia czy to jego syn, ważne by eksperyment się powiódł. Pociski przebijają skórę ale nie uszkadzają ciała. Implanty zdały egzamin. Tim nie jest już sobą. Gdy Consuela chce się z nim rozstać, bo nie jest już tak "miły" jak dawniej, on z zimną krwią zabija dziewczynę, rozbijając jej głowę o ścianę. Porter i Slaycroft są wniebowzięci. Osiągnęli to, po co przybyli na Santa Prisca. Jednocześnie gdy Tim zmienia się na gorsze, Batman stopniowo zwalcza narkotyk w swoim organiźmie. Mija miesiąc. Alfred otwiera drzwi do pieczary. Wychodzi z niej zarośnięty, wychudzony mężczyzna. Mimo,że Bruce wygląda źle, to czuje się dobrze. Jest wolny. Czysty. Nic już nie zatruwa mu umysłu. Batman wrócił. Pora by Mroczny Rycerz wdział swoją zbroję. Robota czeka.

Napisał: "Zsasz" Marcin Nowaczek
GG: 3451463

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk