.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


      .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: LOTDK :: ROK 2004 :: BATMAN: LOTDK #183 :.

BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #183

Tuytuł historii: War Games Act 2, Part 2: Philosophical Differences
Miesiąc wydania: Listopad 2004 (USA)
Scenariusz: A. J. Lieberman
Rysunki: Brad Walker
Okładka: Brian Haberlin
Tusz: Troy Nixey
Kolor: Javier Rodriguez
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32

Cytat numeru:

Przybłęda: "Yeah, I know who started it... Superman."
Matches Malone: "Fine. But if you hear anything , you get the Word to me. I'll make it worth the trouble."


<<< Kontynuacja z Detective Comics #798

Batman coraz bardziej sobie zdaje sprawę, że jego dotychczasowe działania na niewiele się zdają, więc trzeba to jak najszybciej zmienić. Przebiera się w swoje trzecie alter ego, Matchesa Malone i robi porządki - każe każdemu napotkanemu członkowi gangu powiedzieć swemu szefowi, że Matches chce się z nim spotkać twarzą w twarz.
Spoiler wciąż się obwinia (słusznie) za zrobienie z Gotham piekła na ziemi. Catwoman wyjaśnia, dlaczego jej plan się nie powiódł - Batman i Matches Malone to jedna i ta sama osoba. Stephanie dostaje zakrętów głowy, po czym próbuje uciec od Seliny. Kotka zatrzymuje dziewczynę, radząc jej pozostanie z nią, na co Spoiler reaguje agresywnie - uderza ją w twarz, mówiąc: "Zrelaksować? Czy ty zdajesz sobie sprawę, co ja zrobiłam? TO WSZYSTKO MOJA WINA!", wskazując na zadymione Gotham. Selina w ostatniej chwili łapie Steph biczem, dając do zrozumienia, że nie da jej łatwo puścić. Zaczyna się walka, która szybko się kończy mocny ciosem Catwoman. Spoiler spada z dachu i uderza głową o pobliski komin. Dziewczyna chce jeszcze wstać i się dalej bić, ale potem zdaję sobie sprawę z tego, co zrobiła. Zaczyna płakać.
James Gordon, były komisarz policji, odwiedza obecnego szefa policji, Michaela Akinsa w jego biurze. Akins wita go z uśmiechem na twarzy, lecz przychodzi mu to z trudem - od 48 godzin Gordon jest jedyną osobą, na której widok się cieszy. Na dachu komisariatu Akins mówi swojemu poprzednikowi o propozycji, jaką złożył mu Batman (poprzedni numer). Od razu pomyślał o zabraniu go w kajdankach na dół i wsadzeniu do więzienia. Gordon pociesza go, mówiąc, że sam chciał tak wiele razy zrobić. Uświadamia mu, że za maską Nietoperza kryje się człowiek, a to oznacza, że Batman nie zawsze ma stuprocentową rację.
Catwoman zabiera Spoiler do mieszkania Holly (powiernicy Seliny) i Karen. Prosi swoje przyjaciółki, aby nie spuszczali z oka Stephanie aż do momentu jej powrotu. Nastolatka prosi Selinę o towarzyszenie jej, ale kotka definitywnie odrzuca tę prośbę i każe jej usiąść. Zanim Catwoman wychodzi, Spoiler przypomina jej o obietnicy - ani słowa Batmanowi. "Nie przejmuj się... nie powiem" Oznajmia Selina.
Tymczasem Matches Malone kontynuuje swoją wędrówkę po najbardziej znanych okolicach przestępczego światka Gotham, próbując się dowiedzieć o osobie odpowiedzialnej za rozpoczęcie wojny gangów. Większość z napotkanych przez niego osób nie była zbytnio rozmowna, ale niektórzy z nich wspominali często gang Escabedo Cartel, jakoby miał coś z tym wspólnego.

  
Przykładowe Strony:
  

Opuszczając ciemne zakamarki ulic, Matches przebiera się w Batmana i wspina się na dach gotyckiego kościoła. Kontaktuje się z Oracle prosząc ją, aby znalazła Diego Escabedo - wodza Escabedo Cartel. Z tego, co się dowiedział od ludzi, wynika, że ma on poważny udział w wojnie gangów i to prawdopodobnie od niego wszystko się zaczęło. Potem jednak Nietoperza nachodzi smutek - zwierza się Barbarze, ze przydałaby się mu pomoc. "No, jeżeli o to się martwisz, to mam dla ciebie dobre wieści. Odwróć się i spójrz." Batman zauważa lecącego w jego stronę Robina. Jednak panowie nie podają sobie rąk, a Batman prosi Barbarę o włączenie do rozmowy wszystkich jego sojuszników. Informuje ich o godzinie policyjnej zarządzonej przez Akinsa i prosi, by dołożyli wszelkich starań w swych czynnościach aż do nadejścia zmroku. Na koniec dowiaduje się od Oracle, że nie ma wieści o Escabedo - jakby zapadł się pod ziemię. Nietoperz mówi jej, że jak znajdzie jakieś informacje, to on chce o nich wiedzieć pierwszy. "Chcę go dostać zanim ktokolwiek zrobi to przede mną. Nawet policja." Następnie Nietoperz leci, za pomocą liny, nad miastem, a za nim rusza Robin. Podczas rozmowy z nim Batman obiecuje, że kimkolwiek jest osoba stojąca za tym wszystkim, zapłaci ona za swoje czyny. Po chwili bohaterowie rozstają się, idąc w przeciwne strony.
Catwoman zatrzymuje się koło kliniki dr Thompkins. Obiecała Spoiler, że nie powie Barmanowi o jej czynie, ale to wcale nie oznacza, że nie może powiedzieć o tym nikomu. Spotyka się z Leslie i opowiada jej o wszystkim. O tym, jak Stephanie ukradła z jaskini jeden z planów Batmana, a potem wcieliła go w życie, nie zdając sobie sprawy z swojego czynu. Leslie oznajmia, że to wszystko by się nie stało, gdyby Batman nie tworzył takich rzeczy, a jeśli już, to by je dobrze chronił.
Catwoman jednak mówi jej: "Za późno na gdybanie. Jedynie powiedz mu o tym, ok.?" Nietoperz odwiedza Jima Gordona na dachu ogrodowym, gdzie wiele razy rozmawiali w czasach, gdy Gotham dotknął kataklizm trzęsienia ziemi. Batman prosi go o pomoc w przekonaniu Akinsa w sprawie oddania mu władzy nad policją na następne osiem godzin. Jakież jest jego zdziwienie Nietoperza, gdy Gordon oznajmia mu, że nie jest pewien czy może to zrobić, gdyż uważa, ze Mroczny popełnia błąd. Batman odbiera to jako zdradę, pokazując rozczarowanie na swej twarzy. Gordon prosi go, aby zostawił Akinsa w spokoju i by wykonywał swoją pracę. Batman odpowiada: "Nie jestem pewien, czy to tym razem wystarczy", po czym wyskakuje z dachu.
Północny kraniec Gotham, dom Escabedo. Ktoś włamał się tam, pozabijał wszystkich mieszkańców i poszedł do piwnicy. Związał Diego Escabedo do krzesła i zakleił usta. Tajemnicza postać włącza spawarkę. Zamierza zabić bossa Escabedo Cartel, ale zanim to zrobi, chce aby ten powiedział mu o wszystkim, o czym powinien wiedzieć.

>>> Kontynuacja w Nightwing #97

Autor: Chudy

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk