.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


      .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: LOTDK :: ROK 2004 :: BATMAN: LOTDK #184 :.

BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #184

Tytuł historii: War Games Act 3, Part 2: The Road to Hell
Miesiąc wydania: Grudzień 2004 (USA)
Scenariusz: Dylan Horrocks
Rysunki: Brad Walker
Okładka: Brian Haberlin
Tusz: Troy Nixey
Kolor: Javier Rodriguez
Liternictwo: Pat Brosseaur
Ilość stron: 32

Cytat numeru:

Batman: "BLACK MASK!?!?!"
Black Mask: "Don't tell me... You thought I was dead, such a suprise, blah, blah, blah..."


<<< Kontynuacja z Detective Comics #799

Nietoperz zostaje zalany tłumem przestępców i morderców w amfiteatrze, gdzie rzekomo miał być rozwiązany problem związany z wojną gangów. Plan został zniszczony przez Orpheusa, który zdradził Nietoperza podczas swego przemówienia na stadionie. Teraz Mroczny Rycerz nie myśli o niczym innym, tylko o odkryciu sekretu człowieka, któremu w pełni zaufał. A bandziorów chcących go zabić wciąż przybywa...
Chwilę później do amfiteatru przybywa wsparcie, które zostało zaalarmowane przez flarę Nietoperza. Pierwsi na pomoc przychodzą Batgirl i Nightwing, potem Robin wraz z Onyx. Cudowny Chłopiec ma niemałe kłopoty z odnalezieniem Bruce'a. "Szukaj w sercu zawieruchy. On tam będzie" mówi Oracle. Gdy Bat-drużyna zmaga się z tłumem przestępców, Orpheus jeszcze bardziej podkręca zbieraninę gangsterów: "Zabić Bat-szaleńców! Zabić wszystkich!!!".
Robin pyta stojącego za nim Batmana: "Hey! Myślałem, że Orpheus jest z nami!". "To nie Orpheus" -mówi rozgniewany Batman. "Nie? Więc kto to" -mówi zaskoczony Tim. "Tego właśnie mam zamiar się dowiedzieć" -spostrzega Bruce.
Tarantula wraz ze swym gangiem próbuje jak najbezpieczniej wydostać się z terenu amfiteatru. Nieszczęśliwie spotykają na swej drodze policję. Jedna z członkiń gangu radzi Tarantuli, by jak najszybciej zawrócić, jednak Katalina odmawia- dostała rozkaz, by jak najszybciej stąd się wydostać, a jedyna droga prowadzi przez policjantów. Nakazuje swym towarzyszom zaatakować policjantów. Chwilę później przybywa specjalny odział z karabinami i tarczami. Tarantula rozkazuje uciekać i podążać za nią.
Ulice Gotham. Na jezdniach niektórzy policjanci są opatrywani, a inni pilnują przestępców. Jeden z detektywów, na wieść o ataku gangu, pod przywództwem zamaskowanej osoby (Tarantuli), nakazuje policjantom zatrzymać ich, bez względu na to, czy będą żywi czy martwi. "Ci Bat goście to po prostu kolejny gang..."- mówi jeden z detektywów do drugiego. Komisarz Akins, stojący obok, mówi: "Mogliśmy mieć ich wszystkich. W jednej chwili mogliśmy zakończyć całą tą wojnę i zamknąć każdego bandziora w Gotham. Teraz mamy na ulicach setki ciężko uzbrojonych przestępców chodzących spokojnie po mieście. A to wszystko dzięki Batmanowi". Akins zwierza się swym ludziom, że nie wie, co Batman kombinuje, lecz jest absolutnie pewien, iż nie jest po jego stronie.

  
Przykładowe Strony:
  

Amfiteatr. Zmęczonego Batmana atakuje Killer Croc. Odciąga go Robin, który daje szansę Nietoperzowi zbliżyć się do Orpheusa. Mężczyzna strzela w stronę Batmana, ale nie robi to na Bruce'ie żadnego wrażenia. Uderza Orpheusa prosto w twarz, przez co niszczy jego makijaż i silikon. "CZARNA MASKA?!" Spostrzega z zdziwieniem Batman. "Tylko nie mów - <>" śmieje się Black Mask. Przestępcę raduje fakt, że właśnie zniszczył największą legendę miasta. Nietoperz mówi, że jego terror właśnie się skończył, gdy nagle ktoś go atakuje z tyłu. To Scarecrow. Black Mask jest zaskoczony, że szaleniec mu pomaga. "Właśnie zobaczyłem najbardziej niebezpiecznego człowieka w Gotham... I setki morderców pałających strachem. To było przepiękne"- mówi pełen zachwytu Crane. Maska wraz z nim ucieka, zostawiając za sobą uaktywniony gaz dymny. Batmana otacza mgła. Już wie, że pozwolił Czarnej Masce spokojnie odejść.
Nastaje cisza. W amfiteatrze jest pełno nieprzytomnych ciał gangsterów i psychopatów. Zaczyna padać deszcz. Twarze Robina, Nightwinga, Batgirl i Onyx są zwrócone na pochyloną głowę Batmana. Nagle Bruce mówi swym towarzyszom, że ta wojna była błędem, strategią, która nigdy nie powinna była ujrzeć światła dziennego. "Będę nadal uczestniczył w tej grze. Znam jej cenę. Znam zasady. Jedyne, co teraz muszę zrobić, to postępować właściwie. Ale wojna nie jest grą. To abominacja. I ona zakończy się dziś wieczorem! Żadnych gier. To Wojna".

>>> Kontynuacja w Nightwing #98

Autor: Chudy

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk