.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: LOTDK :: ROK 1991 :: BATMAN: LOTDK #20 :.

BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #20

Tutuł historii: Venom, Part Five
Miesiąc wydania: Lipiec 1991 (USA)
Scenariusz: Dennis O'Neil
Rysunki: Trevor Von Eden
Okładka: Jose Luis Garcia Lopez
Tusz: Jose Luis Garcia Lopez
Kolory: Steve Oliff
Liternictwo: Willie Schubert
Ilość stron: 32

Wyspa Santa Prisca. Po mrożącej krew w żyłach walce z rekinem Batman wychodzi na brzeg. Tam czeka na niego Tim Slaycroft, syn generała Slaycrofta. Chłopak atakuje Batmana. Ten mimo wielkiego zmęczenia stawia opór. Następuje ostra wymiana ciosów. Mimo silnych uderzeń Timothy nie okazuje nawet zmęczenia. Bruce widzi, że chłopak się zmienił. Nie reaguje na jego prośby zaprzestania walki. Nawet gdy mówi chłopakowi, iż dowiedział się, że generał Slaycroft zamordował jego matkę, ten dalej walczy. Wayne widzi, że Tim jest najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. Tłumaczy to jego zmieniony wygląd i niewrażliwość na ciosy Batmana. Nawet wypowiedzi odnośnie matki nie dochodzą do jego otępiałego mózgu. Tim to już nie ta sama osoba, która jakiś czas temu rozmawiała z Nietoperzem. Teraz to zimna maszyna do zabijania, pozbawiona jakichkolwiek uczuć. W końcu Batman ulega przeciwnikowi. Doktor Porter namawia generała by ten nie zabijał Bruce'a. Chce go jeszcze wykorzystać w pewnym celu.
Porter planuje ponownie uzależnić Batmana i zrobić z niego kolejnego posłusznego Slaycroftowi żołnierza. Doktor zamyka Wayne'a w lochach hiszpańskiego fortu z XVII wieku. Do pokoju Batmana będzie powoli wlewać się woda, aż całe pomieszczenie zostanie zalane. Szczelne ściany nie pozwolą nikomu wyjść z tej opresji. Z sali w której został zamknięty Batman można wydostać się tylko w jeden sposób. Należy pociągnąć ciężki łańcuch przymocowany do kutych ze stali drzwi ważących 800 funtów. Pociągnąć go tak, by drzwi stanęły otworem i zaczepić kończący go hak o stalowy uchwyt przytwierdzony do podłogi. Porter daje Batmanowi pigułki bez których Wayne nie ma szans tego zrobić. O to właśnie chodzi doktorowi. Batman będzie musiał sięgnąć po pigułki, bo inaczej zginie. A te uzależniają o wiele silniej niż tamte, które niegdyś zażył. Batman prosi doktora o sztangi do nabrania mięśni oraz o kaloryczne jedzenie i koce, by zimno nie spowodowało jego klęski. Porter zgadza się, gdyż nie chce śmierci Nietoperza, ale jego uzależnienia dzięki któremu ponownie będzie mógł nim kierować. Batman ma trzy dni. Do tego czasu sala zostanie całkowicie zalana.
W międzyczasie Alfred Pennyworth kieruje się łodzią w kierunku przeciwnym do Santa Prisca. Po pewnym czasie natrafia na statek hiszpańskiego kapitana. Umawia się z nim, że zapłaci mu 10 tysięcy amerykańskich dolarów jeśli ten zabierze go do najbliższego portu. Kapitan pozwala Pennyworthowi skorzystać z radia pokładowego. Lokaj kontaktuje się z komisarzem Gordonem i zdaje mu relację z tego, co zaszło na Santa Prisca. Prosi Jamesa o wysłanie na wyspę wojska. Ten odmawia, gdyż władze wyspy mogłyby uznać to za akt agresji.
Cela Batmana. Bruce po chwili zastanowienia decyduje się nie zażywać pigułek. Wie, że jeśli to uczyni ocali życie, ale nie chce ponownie wpaść w nałóg. Pamięta jak walczył z narkotykiem w jaskini. Pamięta, jak tracił zmysły, gdy nie miał kolejnej dawki tabletek. Pamięta jak Porter i Slaycroft prawie nakłonili go do zabójstwa przyjaciela- Jamesa Gordona. Bruce zdejmuje ze sztangi ciężar i zaczyna płaszczyć pręt sztangi. Ma plan. Nie wie tylko, czy zdąży na czas i czy starczy mu sił by go wykonać. Woda zaczyna wpływać do pomieszczenia. Batman cały czas pracuje. Gdy udaje mu się spłaszczyć jeden z końców pręta sztangi i uczynić z niego pewnego rodzaju łom, zaczyna wydłubywać zaprawę dookoła kamiennych bloków z których jest zbudowana cela. Niestety ściany są za grube i gdyby próbował się przebić przez ścianę, nie zdążyłby na czas. Wykorzysta kamienie w innym celu.
Kryjówka Slaycrofta i Portera. Slaycroft torturuje swego wspólnika Portera, by ten podał mu sekret narkotyku dzięki któremu stworzyli na Santa Prisca małą armię. Slaycroft chce się uniezależnić od Portera. Jeśli nagra wszystkie szczegóły na magnetofon, generał będzie mógł wynająć dowolnych chemików i ci sporządzą dla niego narkotyk. Porter nie chce wyjawić formuły. Wie, że gdy to zrobi, stanie się dla generała bezwartościowy i na pewno go zabije.
W międzyczasie Batman prawie kończy swoją pracę. Woda w celi sięga mu już po pierś. Korzysta z łóżka w sali i mocuje je za nogi do haku przy pomocy sznurów zrobionych z prześcieradła. Kamienne bloki, które wydrapał swoim łomem ze ściany posłużą mu za ciężary, dzięki którym będzie mógł otworzyć drzwi. Batman jest na wyczerpaniu. Wkłada ostatnie bloki na łóżko i ciężarem swojego ciała dodatkowo obciąża łańcuch. Drzwi otwierają się. Stalowa płyta wędruje powoli do góry. Batman rzuca się do wody i przepływa pod drzwiami. Stalowa płyta ponownie opada na swoje miejsce, ale Nietoperz jest już wolny. Szybko wymija dwóch żołnierzy, których zostawił Porter ze Slaycroftem sądząc, że nie ma teraz szans ich pokonać. Kieruje się do kryjówki generała i doktora. Przeskakuje przez mur, omijając główne wejście i pilnujących je strażników. Wnet wpada przez okno do pokoju, gdzie Slaycroft wydusza z Portera ostatnie instrukcje dotyczące wytwarzania narkotyku. Z ust generała padają słowa w kierunku doktora: "Nie kłam ty żałosny śmieciu. Wiem, że chcesz mnie zabić!". Batman wyrywa z ręki generała nóż, którego ten używał do torturowania doktora i przecina nim więzy rannego doktora. Slaycroft chce wydać obecnemu w pokoju synowi Timowi rozkaz zabicia Bruce'a, lecz Batman nokautuje go zanim ten kończy wypowiadać rozkaz. Porter korzysta z wolnej chwili. Chwyta magnetofon. Przewija taśmę i puszcza fragment: "...mnie zabić !". Tim łapie generała i pozbawia go życia. Wykonuje rozkaz. Slaycroft nie myślał, że potwór którego stworzył obróci się przeciwko niemu. Teraz jest już za późno.
Nietoperz zabiera Portera helikopterem do Gotham i tam oddaje w ręce policji. Po kilku dniach dowiaduje się od Gordona, że Porter próbował uciec. Dzięki swoim tabletkom, które miał przy sobie wygiął kraty w celi. Nie udało mu się jednak zbiec. Przyjął za dużą dawkę narkotyku i po kilku dniach zmarł. Lekarze nie umieli go uratować. Zginął przez swoją własną truciznę. Swój własny jad.

Napisał: "Zsasz" Marcin Nowaczek
GG: 3451463

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk