.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: LOTDK :: ROK 1990 :: BATMAN: LOTDK #4 :.

BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #4

Tytuł historii: Shaman Book Four
Miesiąc wydania: Luty 1990 (USA)
Scenariusz: Dennis O'Neil
Rysunki: Edward Hanningan
Okładka: Edward Hanningan
Tusz: John Beatty
Kolory: Richmond Lewis
Liternictwo: Jon Costanza
Ilość stron: 32

Samochód zostaje zepchnięty z drogi i spada w dół, do wody. Bruce'owi udaje się w międzyczasie opuścić spadający pojazd i złapać się gałęzi. Zaraz jednak rzuca się z powrotem na ratunek przyjaciołom. Pod wodą udaje mu się wydobyć z wraku dziewczynę i starca. Nie ma pewności, czy zdołają przeżyć. Na szczęście z pomocą przychodzi walizka, w której jest ukryty ekwipunek i kostium. Dzięki zapalniczce i suchemu mchowi spod skały udaje się rozpalić ognisko. Przydatka okazuje się też peleryna. Szaman prosi, żeby Bruce owinął nią dziewczynę. Wygląda na to, że starzec sam potrafi się ogrzać "od wewnątrz". Wayne prosi szamana, aby uleczył wnuczkę, tak jak kiedyś jego. Starzec odpowiada, że utracił już moc, ale Bruce, jako że zna historię o nietoperzu i kruku, może to zrobić sam. Nie mając innego wyjścia, młodzieniec nakłada maskę Batmana i opowiada historię. W końcu puls dziewczyny stabilizuje się. Bruce z maską na twarzy czeka do świtu. O poranku znajduje samochód i cała trójka trafia do miasta. W szpitalu Wayne pyta się dziewczyny, czy dwa lata temu, gdy jej dziadek uratował mu życie, w chacie był ktoś jeszcze. Wnuczka szamana odpowiada, że tak. Okazuje się, że był to Tom Woodley, morderca przewodnika Bruce'a i ten, który próbował go wtedy zabić (Legends of the Dark Knight #1). Woodley przeżył pojedynek w jamie, spadając na niższą skarpę. Bruce przypuszcza, że później Spurlock zatrudnił Woodleya, aby pomagał mu w brudnej robocie. Jednak ich współpracę zakończyła kłótnia. Woodley pojechał za Spurlockiem do Gotham aby się zemścić za krzywdy wyrządzone mieszkańcom wioski. Wygląda na to, że Woodley ze zwykłego przestępcy stał się fanatycznym mordercą. Ukradł przedmioty z wystawy Spurlocka, a ponadto zabił doktora i studenta. Teraz prawdopodobnie opuści Gotham. Nagle Bruce uświadamia sobie, że jest w Gotham osoba odpowiedzialna za przestępstwa Spurlocka - on! Wayne żegna się z dziewczyną i opuszcza szpital. Przed wyjazdem ofiarowuje pieniądze szamanowi i prosi aby je przyjął. Starzec nie chce jałmużny, ale bierze pieniądze jako zapłatę za historię o nietoperzu. Bruce słucha kolejnej opowieści. Wkrótce Wayne odchodzi i patrzy jak szaman poniża się. Bruce obiecuje starcowi, że odzyska maskę.
Wayne zaraz po przylocie do Gotham zamienia się w Batmana i włamuje się do pewnego luksusowego domu. Nietoperz wierzy, że mieszka tu człowiek, który przebiera się za kapłana Chubali. Przypuszczenia okazują się słuszne - Batman znajduje kostium sępa i inne przyrządy. Po małym sabotażu (między innymi małe ładunki wybuchowe) wraca do domu.
Jest Boże Narodzenie. Bruce w końcu przyjeżdża do domu. Wysiadłszy z samochodu, zbliża się do dworu. Nie ma pojęcia, że za drzwiami czeka na niego fanatyczny Thomas Woodley z nożem w ręku, który zdążył już się wkraść i uwięzić Alfreda...

Autor: Milord

Historia wreszcie nabiera tempa i wiadomo, o co chodzi. Niestety, wiele elementów jest za bardzo naciąganych, np. powrót Woodleya. Z rysunkami jest tak samo jak przedtem.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Milord

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk