.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: LOTDK :: ROK 1990 :: BATMAN: LOTDK #6 :.

BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #6

Tytuł historii: Gothic Part One: Man Without a Shadow
Miesiąc wydania: Kwiecień 1990 (USA)
Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Klaus Janson
Okładka: Klaus Janson
Kolory: Steve Buccellato
Liternictwo: Jon Costanza
Ilość stron: 32

Nocą, w magazynie na obrzeżach Gotham, człowiek imieniem O'Rourke torturuje innego mężczyznę, aby uzyskać informacje dotyczące przechwyconej dostawy nieznanego towaru. Przesłuchiwany Martin jest już pokryty łatwopalną substancją i gotowy do podpalenia, kiedy na miejscu pojawia się nieznajoma postać i zabija O'Rourka. Zaraz po tym, nieznajomy podpala Martina i znika. Następnego dnia Bruce budzi się ze snu, który dręczy go już od dawna. Śnią jemu się koledzy ze szkoły, dawni nauczyciele i jego ojciec, który powraca do życia. Lecz Thomas Wayne nie może zamienić ani słowa ze swoim synem, ponieważ jego usta zostały zszyte. Do tego niepokojącego spotkania dochodzi w Katedrze Gotham. Gdy w mieście znów zapada noc, kolejny członek gothamskiej mafii zostaje zabity. Kane wraz ze swoją towarzyszką zostają zmiażdżeni w windzie. Wieść o morderstwach zaczyna szybko roznosić się po gothamskim półświatku. Wysoko postawiony gangster Ottavio otrzymuje telefon od brata zamordowanego Kane'a, który stara się go przekonać, że za morderstwami stoi człowiek bez cienia, nazywany Whisper. Ottavio nie chce w to uwierzyć, ponieważ Whisper sam został przez nich zabity dwadzieścia lat temu. Jednak, gdy nagle w słuchawce odzywa się Whisper, Ottavio nie ma już, co do tego wątpliwości.

  
Przykładowe Strony:
  

W międzyczasie, w Katedrze Gotham nagrywany jest reportaż dotyczący jej ponownego otwarcia. Katedra od pięciu lat jest restaurowana i już za kilka dni ma zostać oddana do ponownego użytku. W czasie uroczystości otwarcia zostanie również zaprezentowana osiemnastowieczna kapsuła czasu, która została odnaleziona w fundamentach Katedry. W trakcie regularnego patrolu, Batman powstrzymuje próbę kradzieży, a do miasta przybywa młoda kobieta, która odstrasza ludzi samym spojrzeniem. Kolejnego wieczoru zamordowany zostaje następny mafioso i tym razem w bardziej spektakularny sposób. Graziano zostaje wysadzony w powietrze w operze, w trakcie pokazu Don Giovanni. Wszystko wskazuje na to, że gothamscy gangsterzy nie są w stanie sami poradzić sobie z zagrożeniem. Dlatego zdesperowany Ottavio postanawia o pomoc poprosić Batmana i włącza reflektor z symbolem nietoperza.

Autor: peteero

Historia jest tajemnicza w najlepszym tego słowa znaczeniu. Nie zdradza zbyt wiele, lecz jest wciągająca, pomimo śladowego udziału Nietoperza. Nie wydaje się oryginalna, lecz mimo to, wydaje się obiecująca. Niestety cierpi z powodu kiepskiej ilustracji. Kreska jest chaotyczna i po prostu nieciekawa. Niektóre panele pasowałby bardziej do Planety Małp w wykonaniu pierwszego lepszego ośmiolatka. Poza tym kwestie typu "to miasto to piekło, a ja jestem jego królem" są domeną Daredevila.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: peteero

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk