.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: LOTDK :: ROK 1990 :: BATMAN: LOTDK #7 :.

BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #7

Tytuł historii: Gothic Part Two: The Death Ship
Miesiąc wydania: Maj 1990 (USA)
Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Klaus Janson
Okładka: Klaus Janson
Kolory: Steve Buccellato
Liternictwo: Jon Costanza
Ilość stron: 32

Batman odpowiedział na zaproszenie przedstawicieli gothamskiej mafii i przybył na spotkanie. Ottavio od razu zaczął tłumaczyć, w jakim celu wezwał Batmana. Okazuje się, że człowiek bez cienia nazywany Szept został zabity dwadzieścia lat temu, ponieważ mordował młodych chłopców. Teraz powrócił, żywy, pragnąc zemsty. Dlatego Ottavio chce żeby Batman go powstrzymał. W zamian cała nielegalna działalność mafii zostanie wstrzymana. Batman odmawia, twierdząc, że Ottavio i jego koledzy dostaną to, na co zasługują. W tym samym czasie do Katedry Gotham przybyła młoda kobieta, która okazała się zakonnicą. Mimo to została z stamtąd wyrzucona przez nocnego stróża. Z jej wizyty zadowolony był Szept, który w Katedrze znany jest jako Wicker.

  
Przykładowe Strony:
  

Bruce'a ciągle męczą koszmary, lecz jeden z nich pozwolił jemu na przypomnienie sobie czegoś ważnego. Gdy był jeszcze małym chłopcem, uczęszczał do prywatnej szkoły. Była to okropna szkoła, w której uczniowie byli notorycznie bici. Jej dyrektorem był Pan Winchester, który zupełnie jak Szept, nie posiadał cienia. Winchester zniknął dwadzieścia lat temu, po skandalu, w który był zamieszany, lecz którego szczegóły nie były znane. W mieście zapadła noc, a do Ottavia przybył Szept, na którego był przygotowany. Jak się okazało, niewystarczająco, ponieważ karabiny maszynowe nawet go nie spowolniły. Na szczęście na miejscu pojawił się Batman i poznał, że Szept to naprawdę Winchester. Pomimo kostiumu Winchester również poznał Bruce'a. Po krótkiej walce Winchesterowi udało się uciec. Batman odnalazł Ottavia, lecz było już za późno. Został otruty.

Autor: peteero

Historia robi się coraz ciekawsza. Głównie dzięki postaci Winchestera, który w ciekawy sposób jest powiązany z przeszłością Bruce'a. Zwykły problem kilku przestępców zamienił się w osobistą zagadkę dla Nietoperza. Dobry przejściowy numer między tajemniczym wprowadzeniem z numeru szóstego, a zaskakującym rozwinięciem w numerze ósmym. Niestety kreska nadal szpeci tę historię, zwłaszcza w trakcie bardziej dynamicznym momentów. Walka Batmana z Winchesterem wygląda, jakby była rysowana przez osobę rażoną prądem. 4 na 6 za fabułę. 

Ocena: 4 nietoperki

Autor: peteero

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk