.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: BATMAN: LOTDK :: ROK 1990 :: BATMAN: LOTDK #8 :.

BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #8

Tytuł historii: Gothic Part Three: The Burning Nun
Miesiąc wydania: Czerwiec 1990 (USA)
Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Klaus Janson
Okładka: Klaus Janson
Kolory: Steve Buccellato
Liternictwo: Jon Costanza
Ilość stron: 32

Batman wraca do jaskini, żeby szybko opatrzyć rany, po czym udaje się do swojej dawnej szkoły podstawowej. Bruce chce dowiedzieć się czegoś więcej o byłym dyrektorze placówki. Na miejscu jednak niechętnie rozmawia się o panu Winchesterze, dlatego Bruce przekazuje pokaźną sumę na rzecz szkoły, co pomaga w zdobyciu informacji. Z powrotem w jaskini Batman analizuje nagrania z zajęć Winchestera, które otrzymał. Dowiaduje się z nich, że Winchester w jakiś sposób powiązany z klasztorem w Austrii, więc natychmiastowo tam się udaje. W tym samym czasie były współpracownik Ottavia, Morgenstern, przejmuje jego wpływy w mieście. Morgenstern wykorzystał zamieszanie, jakie spowodował Szept i otruł swojego kolegę. Sam Szept natomiast odnalazł zakonnicę, która przybyła do miasta i chciała się schronić w Katedrze.

  
Przykładowe Strony:
  

W Austrii Batman poznaje szczegóły przeszłości Winchestera. Naprawdę nazywa się Manfred i w osiemnastym wieku, w czasie plagi dżumy, był mnichem w Zakonie Braci Kapucynów. Był najbardziej pobożnym i oddanym z braci, lecz przez to właśnie zaczął popadać w samouwielbienie. Wkrótce poddał się heretyckiemu poglądowi, iż jedynie poprzez grzech można doznać zbawienia, zbliżyć się do miłosiernego Boga. Na ten pogląd nawrócił resztę mnichów. W swym dążeniu do zbawienia poprzez grzech, mnisi posunęli się nawet do spalenia zakonnicy na stosie. Zaraz po tym Manfred zaczął przejawiać symptomy dżumy. Obawiając się śmierci zawarł pakt z diabłem i w zamian za swą duszę uzyskał zdrowie i trzysta lat nieśmiertelności. Jakiś czas później klasztor został zalany przez rzekę Dess. Wszyscy bracia, prócz Manfreda, zginęli. Po wysłuchaniu historii Manfreda, Batman udaje się do znajdującego się pod wodą klasztoru. Tam znajduje sporządzone w osiemnastym wieku plany Katedry Gotham.

Autor: peteero

Konkretna historia, w której Batman jest postacią drugoplanową. Postać Winchestera stała się bardzo kolorowa i doskonale łączy się z jego przeszłością, bądź przyszłością, zaprezentowaną we wcześniejszych numerach. Minusy tego numeru to sława Batmana, która sięga aż Austrii. Jest to dziwne biorąc pod uwagę, że w Gotham nie wszyscy są przekonani, czy Batman naprawdę istnieje. Poza tym, dżuma, pakt z diabłem i zwariowany zakon - to wszystko dobre pomysły, ale nie są dobrze ilustrowane. Kreska całkowicie nie pasuje to tej historii, ani do żadnej innej. Zwykłe bazgroły. Mimo to, 4 na 6 za historię, która zabrała Batmana do Europy.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: peteero

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk