.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: POLSKA :: ROK 2005 :: DOBRY KOMIKS 03/2005 - SUPERMAN/BATMAN :.

DOBRY KOMIKS 03/2005 - SUPERMAN/BATMAN

Data wydania: 18.02.2005
Format: B5
Papier: kredowy cienki
Oprawa: miękka
Ilość stron: 52
Druk: kolor
Tłumaczenie: Rafał Belke
Liternictwo: Marcin Perłowski
Okładka: Ed McGuinness
Wydawca: Axel Springer Polska
Wydawca oryginalny: DC Comics


"Najlepsi Na Świecie" ("The World's Finest")

Scenariusz: Jeph Loeb
Rysunki: Ed McGuinness
Kolor: Dave Steward
Tusz: Dexter Vines

Przelatując nad Metropolis, Superman zauważa dym unoszący się nad S.T.A.R. Labs. Człowiek ze Stali szybko udaje się na miejsce pożaru, gdzie spotyka swego odwiecznego wroga - Metallo. Rozpoczyna się potyczka, w której szala zwycięstwa powoli przechodzi na stronę Kenta. Zdając sobie sprawę, że przegrywa, Corben (prawdziwe nazwisko Metallo) postanawia użyć ostatecznej broni przeciwko Esowi - Kryptonit, który znajduje się w jego klatce piersiowej. Osłabiony superbohater nie wytrzymuje potężnych ciosów robota i upada, ale Metallo nie wykorzystuje tej okazji do zabicia herosa. Złoczyńca ucieka, oznajmiając, nie dopuści do tego, aby kolejne osoby zginęły z jego powodu i zamierza odwrócić proces, który uczynił z niego odmieńca z kryptonitowym sercem. Po chwili do Supermana podchodzi doktor Christine Sherhard; jej ofertę pomocy Clark kwituje zapewnieniem, że promienie słoneczne niedługo pomogą mu odzyskać siły. Superman pyta doktor o przyczynę nagłego wtargnięcia Metalla do instytutu.
Cmentarz w Gotham. Jeszcze przed przybyciem policji Batman szuka śladów pozostawionych przez winnego zbezczeszczenia grobów na miejskim cmentarzu w Gotham. Nagle przylatuje Superman z informacją, że za zniszczenie odpowiada John Corben, poszukujący w Gotham (skąd pochodzi) swego martwego ciała. Jednak gdy Clark próbuje powiedzieć Bruce'owi coś więcej o przestępczej karierze Corbena w Gotham, rozmowę superbohaterów przerywa wybuch. Spod ziemi wydostaje się Metallo, na ramieniu niosący trumnę, w której pochowane zostały jego zwłoki. Przestępca nie pragnie jednak zwady, ale odpowiada atakiem na zaczepkę Bruce'a, który wykorzystuje swój asortyment do nieudanej próby powstrzymania dużo silniejszej maszyny. Z odsieczą przychodzi mu Clark, lecz i na niego Metallo znalazł sposób, wystrzeliwując w serce Supermana pocisk z kryptonitu. Nieprzytomny bohater wpada do grobu. Chwilę triumfu Metallo wykorzystuje Batman, który podkłada mu ładunek wybuchowy i wskakuje do grobu, gdzie leży jego przyjaciel. Wykorzystując swoje narzędzia, Batman próbuje wyjąć pocisk, który utkwiła w pobliżu serca Clarka. Nieuwagę bohaterów wykorzystuje jednak Metallo, któremu materiały wybuchowe użyte przez Batmana nie wyrządził żadnej trwałej szkody, zakopując bohaterów w grobie i odchodząc z miejsca wypadku.

  
Przykładowe Strony:
  

Pentagon. Prezydent Lex Luthor dowiaduje się, że do ziemi zbliża się ogromny meteoryt, radioaktywny fragment zniszczonej planety Krypton o wielkości Brazylii. Kapitan Atom nalega, aby powiadomić o tym fakcie Supermana, lecz Lex kwituje jego prośby koniecznością zachowania tajemnicy oraz możliwością spłacenia długu wdzięczności zaciągniętego u Supermana. Oprócz Kapitana Atoma, w Pentagonie goszczą też i inni bohaterowie...Autor: Chudy"Najlepsi Na Świecie - Część 2: Wczesne Ostrzeganie" ("The World's Finest - Part Two: Early Warning)

Scenariusz: Jeph Loeb
Rysunki: Ed McGuinness
Kolor: Dave Steward
Tusz: Dexter Vines

Cmentarz. Batman znalazł się w trudnej sytuacji: zakopany przez Metallo w grobie wraz z Supermanem, wciąż nieprzytomnym po postrzeleniu kryptonitowym pociskiem nie może odkopać się, gdyż na cmentarzu czekać może Corben. W dodatku zaczyna brakować mu powietrza, więc decyduje się na rozwiązanie ostateczne i na plecach Kenta montuje bombę, która umożliwi im przedostanie się do kanałów. Następuje wybuch, który toruje superbohaterom drogę ucieczki. Clark odzyskuje przytomność w samą porę, aby uratować Bruce'a. Zmęczeni i ranni herosi podróżują kanałem aż do ukrytego wejścia do Jaskini, zabezpieczonego kratą pod wysokim napięciem. Superman, pomimo rany i osłabienia, staje na wysokości zadania i usuwa metalową ochronę, dokładając do swojego cierpienia. Na drodze Bruce'a i Clarka staje postać z strzelbą w ręku, która rozkazuje im się przedstawić. To czujny Alfred, który szybko rozpoznaje swojego panicza. Batman prosi majordomusa o przygotowanie stołu operacyjnego.
Pentagon. Lex Luthor i Kapitan Atom próbują obmyślić sposób zniszczenia asteroidy, która za kilka dni uderzy w Ziemię. Pierwszym z nich jest użycie pocisków nuklearnych, jednak wystrzelone rakiety nie są w stanie zniszczyć asteroidy czy choćby zmienić jej tor ruchu.
Jaskinia. Alfred wyjmuje kryptonitowy pocisk z klatki piersiowej Supermana, za co dostaje uprzejme podziękowania tego ostatniego. Dobry humor Clarka szybko znika, gdy widzi Bruce'a wpatrzonego w ekran komputera, zdenerwowanego faktem, że Kent nie przekazał mu informacji zdobytych po ataku Metallo na S.T.A.R. Labs. Tym bardziej, że Corben prowadził swój złodziejski proceder w Gotham w czasie morderstwa rodziców Bruce'a i nosił broń o tym samym kalibrze, co rewolwer użyty do zabicia Wayne'ów. Kłótnię jednak przerywa pojawienie się... drugiego Supermana, który wie, że Clark Kent i Superman to ta sama osoba. Batman prosi Alfreda o opuszczenie Jaskini i wykorzystuje walkę Ludzi ze Stali do upewnienia się, że przybysz mówi prawdę i zapewne jest odpowiednikiem Clarka z przyszłości. Podczas mordobicia Superman przyszłości mówi Clarkowi, jak wygląda jego życie za kilkanaście lat, gdy wszystkie bliskie mu osoby zginęły, nawet Bruce. Aby zapobiec błędowi, który ma popełnić Superman, jego odpowiednik przybył z przyszłości w celu zabicia młodszego siebie. Batman wykorzystuje nieuwagę Supermana i próbuje otworzyć sejf, w którym przechowuje kryptonit. Jego ruch nie zaskakuje jednak Supermana, który rzuca Nietoperza na Batmobil, a następnie podnosi wóz i zamierza wykończyć Bruce'a, mówiąc mu, że ten powinien był zabić Supermana, gdy miał ku temu okazję. Tymczasem Clark bierze wydobyty z jego piersi kryptonitowy pocisk i umieszcza go w strzelbie, którą następnie wymierza w stronę swego futurystycznego odpowiednika. Strzela. Superman przyszłości błaga Clarka, aby nie popełnił błędu, który może zaważyć na jego dalszym losie, po czym teleportuje się do swojego czasu.
Biały Dom. Luthor ma zamiar wydać oficjalne oświadczenie w sprawie zmierzającej ku Ziemi asteroidy. Zatrzymuje go Kapitan Atom, który prosi prezydenta o powiadomienie Supermana o tej sprawie. Lex nie spełnia jego prośby i grozi Kapitanowi Atomowi oskarżeniem o zdradę stanu, jeśli ten spróbuje go powstrzymać lub przeszkodzić mu w realizacji jego celów. Podczas wystąpienia Lex obarcza Supermana winą za ściągnięcie asteroidy do Układu Słonecznego i wyznacza nagrodę wysokości biliona dolarów za sprowadzenie Supermana do Waszyngtonu, gdzie zostanie on oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości. Wystąpieniu przyglądają się Bruce i Clark. Postanawiają wreszcie odwiedzić prezydenta...


Autor: Chudy


Numer powstał na podstawie następujacych komiksów: "Superman/Batman" #1-2 (październik - listopad 2003). Okładka pochodzi z "Superman/Batman" #1.

Z recenzją całej historii Najlepszych na świecie można się zapoznać w DOBRY KOMIKS 08/2005 - SUPERMAN/BATMAN.Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk